A A A A Kontrast:
A++ A+ A Czcionka:
niedziela 08.12.2019RSS

rozklad_jazdy.jpgrozklad_jazdy_jesien.jpgrozklad_jazdy_lato.jpgrozklad_jazdy_wiosna.jpgrozklad_jazdy_zaloba.jpg

dzialki.jpgdzialki_jesien.jpgdzialki_lato.jpgdzialki_wiosna.jpgdzialki_zaloba.jpg

zgk.pngzgk_zima.pngzgk_zalobna.pngzgk_lato.pngzgk_jesien.png

gops.pnggops_zima.pnggops_lato.pnggops_jesien.pnggops_zalobna.png

szkolnictwo_zima.pngszkolnictwo_zalobna.pngszkolnictwo_jesien.pngszkolnictwo_wiosna.pngszkolnictwo_lato.jpg

gospodarka_odpadami.jpggospodarka_odpadami_jesien.jpggospodarka_odpadami_lato.jpggospodarka_odpadami_wiosna.jpggospodarka_odpadami_zaloba.jpg

nie_uzaleznieniom.jpgnie_uzaleznieniom_jesien.jpgnie_uzaleznieniom_lato.jpgnie_uzaleznieniom_wiosna.jpgnie_uzaleznieniom_zaloba.jpg

osrodki_zdrowia.jpgosrodki_zdrowia_jesien.jpgosrodki_zdrowia_lato.jpgosrodki_zdrowia_wiosna.jpgosrodki_zdrowia_zaloba.jpg

fair_play.jpgfair_play_jesien.jpgfair_play_lato.jpgfair_play_wiosna.jpgfair_play_zaloba.jpg

biblioteka.jpgbiblioteka_jesien.jpgbiblioteka_lato.jpgbiblioteka_wiosna.jpgbiblioteka_zaloba.jpg

muzeum.jpgmuzeum_jesien.jpgmuzeum_lato.jpgmuzeum_wiosna.jpgmuzeum_zaloba.jpg

sokis_zima.pngsokis_zalobna.pngsokis_wiosna.pngsokis_lato.pngsokis_jesien.png

imprezy.jpgimprezy_jesien.jpgimprezy_lato.jpgimprezy_wiosna.jpgimprezy_zaloba.jpg

rzut_podkowa.jpgrzut_podkowa_jesien.jpgrzut_podkowa_lato.jpgrzut_podkowa_wiosna.jpgrzut_podkowa_zaloba.jpg

jp_zaloba.jpgjp_jesien.jpgjp_lato1.jpgjp_wiosna1.jpgjp_zima1.jpg

2019-08-08 15:53

Było kolorowo, głośno, zabawnie i dostojnie zarazem - tak właśnie wyglądała Sierpniowa Biesiada Kobiet, której organizatorami byli Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Pani Lidia Burzyńska oraz Krzysztof Ujma Wójt Gminy Poczesna. Honorowego Patronatu wydarzeniu udzieliła Pani Jadwiga Wiśniewska Poseł do Parlamentu Europejskiego, a wielką niespodzianką dla wszystkich była obecność Premiera Rządu Rzeczypospolitej Polskiej Pana Mateusza Morawieckiego.

W piękne i słoneczne popołudnie 4 sierpnia w największym obiekcie sportowym gminy Poczesna odbyła się Sierpniowa Biesiada Kobiet. To już druga edycja spotkań z Paniami zrzeszonymi w Kołach Gospodyń Wiejskich powiatu częstochowskiego. Poprzednia licząca blisko 700 uczestniczek z KGW, stowarzyszeń zrzeszających aktywne społecznie kobiety oraz Panie piastujące funkcję sołtysów odbyła się w Mykanowie. I tym razem Panie nie zawiodły, odpowiadając na zaproszenie Poseł Lidii Burzyńskiej  równie dużą frekwencją.

Zaproszenie zostało w szczególności skierowane do Pań, które z zaangażowaniem działają na terenach wiejskich, w swoich „Małych Ojczyznach” – mówi Lidia Burzyńska, kierując podziękowania dla wszystkich Wójtów, którzy zaangażowali się w to, aby Panie mogły przybyć na spotkanie nawet z najdalszego zakątka powiatu.
Biesiadowanie rozpoczęło się zgodnie z planem około godziny siedemnastej, kiedy na scenie pojawił się Mistrz Mowy Polskiej Vox Populi Pan Piotr Hankus, wieloletni artysta Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”. Program rozpoczęli artyści Zespołu Folklorystycznego „Wrzosowianie” prezentacją  pieśni i tańców z regionu lubelskiego oraz artystki Zespołu Elsol  utworem „Gdzie ten, który powie mi”. Już na wstępie było wiadomo że to popołudnie będzie niosło ze sobą moc wrażeń i chyba każdy kto tak pomyślał się nie zawiódł. Ale jak biesiada to przecież wspólne śpiewanie i tego elementu nie brakowało. Na tą okazję organizatorzy przygotowali specjalne ekrany, na których wyświetlano teksty piosenek a na stołach na uczestników czekały śpiewniki. Wspólna zabawa, śpiew to zawsze powód do radości i tę radość było widać na twarzach przybyłych gości. A kiedy goście są zadowoleni i uśmiechnięci, to i organizatorowi serce się raduje, jak powiedziała Pani Poseł Lidia Burzyńska – starałam się, aby wszyscy bardzo dobrze się czuli i cudownie bawili we wspólnym gronie. Wiele ciepłych słów, które usłyszałam pod swoim adresem, to motor napędowy do kolejnych wyzwań i działań. Wiele z Pań pytało jak Pani to robi, skąd tyle sił? Odpowiedź dla mnie jest prosta: to Wiara w Boga, Ludzi i słuszność co do podejmowanych działań jako Posłanki. Wszystkie inicjatywy realizowane zarówno w naszych „Małych Ojczyznach” jak i te, z którymi mierzę się w Polskim Parlamencie sprawiają mi ogrom satysfakcji pomimo, iż czasem nie jest łatwo. Każde nawet najmniejsze zadanie zrealizowane na rzecz Rodaków jest wielką satysfakcją.

W trakcie biesiadowania rozlosowywano również nagrody dla uczestniczek, które z pewnością przydadzą się Paniom w ich codziennych obowiązkach ale i przyjemnościach, ponadto 500 zł ufundowało radio FIAT,  2 vouchery na dwuosobowe wyjazdy do Wisły zasponsorował Hotel Podium. Nagrodę główną - wyjazd do Brukseli i zwiedzanie Parlamentu Europejskiego ufundowała Pani Europoseł Jadwiga Wiśniewska. Organizatorzy imprezy serdecznie podziękowali wszystkim sponsorom ponad stu upominków przekazanych na niedzielne losowanie.

Przygotowany poczęstunek, kawa, herbata, prezentacje artystyczne zespołów i wokalistów oraz wspólne śpiewanie powodowały, że czas biegł bardzo szybko. Około godziny 19.30 przed halą pojawiła się rządowa limuzyna z Premierem Mateuszem Morawieckim, którego powitali Pani Poseł Lidia Burzyńska oraz Wójt Krzysztof Ujma. Kilka zdjęć dla prasy i Premier witany był gromkimi brawami przez wszystkie Panie.  Była ogromna niespodzianka dla wszystkich,  jak podkreślali uczestnicy biesiady.
Swoje wystąpienie Premier Mateusz Morawiecki, uśmiechając się do Pań, rozpoczął od słów „ A to  niektórym się wydaje, że mężczyźni rządzą światem”. Podziękował Pani Jadwidze Wiśniewskiej  Poseł do Parlamentu Europejskiego „za to, co robi dla Polski”, Pani Poseł Lidii Burzyńskiej za zaproszenie i działania podejmowane w Polskim Parlamencie. Do wszystkich obecnych skierował słowa: „Wiem, że to co Panie robicie to też jest dbanie o Polskę, jesteście królowymi polskości, tak mogę powiedzieć. A atrybutami tej Waszej monarchii, tej Waszej królewskości, nie są berła czy korony, ale te wspaniałe stroje, które nosicie. I to wszystko, za co chciałbym Wam tak gorąco podziękować, co robicie dla Polski, dla nas wszystkich. Dlatego staramy się odwrócić to wahadło, które tak często zapominało w poprzednim czasie o wielkiej Waszej roli..”
Premier wspomniał również o działaniach rządu Prawa i Sprawiedliwości ukierunkowanych na poprawę funkcjonowania między innymi stowarzyszeń, jakimi są Koła Gospodyń Wiejskich, ale przede wszystkim wyraźnie zaznaczył, jak ważną rolę pełnią kobiety w naszym życiu jako żony, mamy czy babcie – „…bo przecież praca mam, oprócz wielkiej miłości, obok wielkiej miłości, którą każda mama daje swoim dzieciom, jest też ciężką, codzienną harówą.”

Kiedy przemówienie dobiegło końca, przedstawicielki KGW wręczyły Premierowi Mateuszowi Morawieckiemu bukiet kwiatów z podziękowaniami za dotychczasową pracę oraz wszystko to, co rząd pod jego kierownictwem zrobił właśnie dla Kobiet naszych „Małych Ojczyzn”.

Następnie Premier udał się z Panią poseł Lidią Burzyńską „w odwiedziny” do każdego z Kół Gospodyń Wiejskich, był czas na chwilę rozmowy i obowiązkowe zdjęcia, jak również wspólne śpiewy. Dało się zauważyć, że Pan Premier jest nie tylko świetnym mówcą, ale też doskonałym słuchaczem.

Uroczystość zakończyła się wspólnym śpiewem wszystkich artystów i uczestników biesiady utworu „Piękna nasza Polska cała”. Jak podkreśliła Pani Lidia Burzyńska, żegnając swoich gości i dziękując za przybycie – z pewnością spotkamy się na kolejnej imprezie w najbliższym czasie.

Tekst
Maciej Janowski
Dorota Jakubowskabip.jpgbip_zaloba.jpg

epuap.jpgepuap_zaloba.jpg

facebook.jpgfacebook_zaloba.jpg

wirtualny_spacer.jpg

szkolenia_IT.jpg

balonowe_mistrzostwa_polski.jpg

wielka_niepodlegla.jpg

dotacje_oze.png

dotacje_azbest.png

spoldzielnia_socjalna1.png

jsk_baner.jpg

zgj_logo.jpgzwiazek_gmin_zaloba.jpg

ppj.jpgppj_cz.jpg

rlgd.png

zespol_szkol.jpgzespol_szkol_zaloba.jpg

siedlec.jpgsiedlec_jesien.jpgsiedlec_lato.jpgsiedlec_wiosna.jpgsiedlec_zaloba.jpg

schronisko.jpgschronisko_zaloba.jpg

rewitalizacja.jpg

Dane kontaktowe:

Urząd Gminy w Janowie, ul. Częstochowska 1; 42-253 Janów, tel. 34 3278048, 34 3278501, 34 3278502, 34 3278503, fax. 34 3278081, e-mail: gmina@janow.pl,
Skrytka odbiorcza ePUAP: /ris4l98i9c/skrytka

Copyright (c) 2016 Urząd Gminy w Janowie. Wszelkie prawa zastrzeżone Strony internetowe TRUSTNET