A A A A Kontrast:
A++ A+ A Czcionka:
niedziela 14.04.2024RSS

inwestycje_remonty_zima.jpginwestycje_remonty_wiosna.jpginwestycje_remonty_lato.jpginwestycje_remonty_jesien.jpginwestycje_remonty_zaloba.jpg

kalendarz_wydarzen_jesien.jpgkalendarz_wydarzen_lato.jpgkalendarz_wydarzen_wiosna.jpgkalendarz_wydarzen_zaloba.jpgkalendarz_wydarzen_zima.jpg

informator 1.jpginformator 2.jpginformator 3.jpginformator 4.jpginformator 5.jpg

relacje_jesien.pngrelacje_zima.pngrelacje_lato.pngrelacje_zaloba.pngrelacje_wiosna.png

bppzima.pngbppwiosna.pngbppjesien.pngbpplato.pngbppzal.png

rozklad_jazdy.jpgrozklad_jazdy_jesien.jpgrozklad_jazdy_lato.jpgrozklad_jazdy_wiosna.jpgrozklad_jazdy_zaloba.jpg

Dzialki

zgk.pngzgk_zima.pngzgk_zalobna.pngzgk_lato.pngzgk_jesien.png

szkolnictwo_zima.pngszkolnictwo_zalobna.pngszkolnictwo_jesien.pngszkolnictwo_wiosna.pngszkolnictwo_lato.jpg

gops.pnggops_zima.pnggops_lato.pnggops_jesien.pnggops_zalobna.png

gospodarka_odpadami.jpggospodarka_odpadami_jesien.jpggospodarka_odpadami_lato.jpggospodarka_odpadami_wiosna.jpggospodarka_odpadami_zaloba.jpg

nie_uzaleznieniom.jpgnie_uzaleznieniom_jesien.jpgnie_uzaleznieniom_lato.jpgnie_uzaleznieniom_wiosna.jpgnie_uzaleznieniom_zaloba.jpg

osrodki_zdrowia.jpgosrodki_zdrowia_jesien.jpgosrodki_zdrowia_lato.jpgosrodki_zdrowia_wiosna.jpgosrodki_zdrowia_zaloba.jpg

biblioteka.jpgbiblioteka_jesien.jpgbiblioteka_lato.jpgbiblioteka_wiosna.jpgbiblioteka_zaloba.jpg

muzeum.jpgmuzeum_jesien.jpgmuzeum_lato.jpgmuzeum_wiosna.jpgmuzeum_zaloba.jpg

sokis_zima.pngsokis_zalobna.pngsokis_wiosna.pngsokis_lato.pngsokis_jesien.png

jp_zaloba.jpgjp_jesien.jpgjp_lato1.jpgjp_wiosna1.jpgjp_zima1.jpg

1wybory_jesien.jpg1wybory_lato.jpg1wybory_zal.jpg1wybory_zima.jpg47017.jpg

ARCHIWUM ROKU SZKOLNEGO 2009/2010 SP Lusławice
ARCHIWUM ROKU SZKOLNEGO 2010/2011 SP Lusławice
ARCHIWUM ROKU SZKOLNEGO 2011/2012 SP Lusławice
ARCHIWUM ROKU SZKOLNEGO 2012/2013 SP Lusławice
ARCHIWUM ROKU SZKOLNEGO 2013/2014 SP Lusławice
ARCHIWUM ROKU SZKOLNEGO 2014/2015 SP Lusławice
Aktualności Szkoła Podstawowa im. Władysława Broniewskiego w Lusławicach

Bezpieczeństwo na wakacjach

2010-07-14 22:20


"Lato, lato, lato czeka

Razem z latem czeka rzeka

Razem z rzeką czeka las

A tam ciągle nie ma nas..."

Trwa upragnione lato, a wraz z nim okres wakacyjnych zabaw i podróży. Czy pamiętasz, jakie zasady bezpieczeństwa musisz przestrzegać podczas wakacji, aby być bezpiecznym?

Wesołego Alleluja!

2012-04-02 11:37
Zdrowych, radosnych Świąt Wielkiej Nocy,
suto zastawionych stołów,
dużo wody w poniedziałek,
bogatego zająca i jak najmilszych spotkań
w gronie przyjaciół i rodziny.
 
Dyrekcja,
Grono Pedagogiczne
oraz Pracownicy Szkoły Podstawowej w Lusławicach
W dniu 20 czerwca 2012 r. w Sali Konferencyjnej Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom powiatowego konkursu plastycznego "Bezpieczny pieszy". Miło nam poinformować, że w wśród nagrodzonych znalazły się prace przygotowane przez: Wiktora Kędziora z oddziału przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Lusławicach, przedszkolak otrzymał wyróżnienie, Magdalenę Synowiec z klasy III, uczennica zajęła I miejsce

Ekotest 2013

2013-06-11 20:36
Uczniowie z naszej szkoły uczestniczyli w Ogólnopolskim Konkursie Ekologicznym "Ekotest 2013"organizowanym przez Ogólnopolskie Centrum Edukacji w Warszawie. Konkurs został przeprowadzony z podziałem na dwie kategorie wiekowe: klasy 3 - 4 szkoły podstawowej klasy 5 - 6 szkoły podstawowej Dla każdej kategorii wiekowej przygotowano inny zestaw pytań, ponadto każda kategoria wiekowa została oddzielnie oceniona. Ekotest przeprowadzony został w formie testu jednokrotnego wyboru. Test składał się z 30 pytań. Do każdego pytania podane zostały 4 możliwe odpowiedzi, z których tylko jedna była poprawna. Najwyższy wynik 40 pkt. miejsce 20 otrzymał Jakub Nabiałek uczeń klasy IV. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu i życzymy dalszych sukcesów.
27 czerwca o godzinie 10.15 zabrzmiał w naszej szkole ostatni dzwonek. Cała społeczność szkolna spotkała się na uroczystym zakończeniu roku szkolnego. W części oficjalnej uczniowie klasy szóstej złożyli ślubowanie i przekazali sztandar szkoły uczniom klasy piątej.
26 czerwca 2015 r. podsumowaliśmy pracę naszych uczniów. Najlepsi uczniowie z klas IV-VI, którzy otrzymali świadectwa z wyróżnieniem i nagrody książkowe to:
z klasy czwartej – Kacper Kochańczyk,
z klasy piątej – Dariusz Śpiewak i Kacper Fornal,
z klasy szóstej – Konrad Niemczyk, Magdalena Synowiec, Jakub Nabiałek i Laura Kubik.

Uczniowie klas IV-VI z wzorowymi ocenami z zachowania:
Oliwia Kapica, Kacper Kochańczyk, Michał Małasiewicz,
Justyna Borek, Oliwia Piszczek, Kinga Skoczylas, Dariusz Śpiewak, Michał Świdnicki,
Laura Kubik, Julia Liberda, Wiktoria Nabiałek, Julia Rajs, Krzysztof Stachurski i Magdalena Synowiec.

Zdobywcy tytułów przyznanych przez Dyrektora Szkoły i Grono Pedagogiczne:
„Uczeń Roku” – Konrad Niemczyk z kl. VI, Rodzice ucznia- Państwo Marzena i Tomasz Niemczykowie otrzymali List Gratulacyjny,
„Sportowiec Roku” – Daniel Jackiewicz z kl. VI,
„Najaktywniejszy Samorządowiec” – Magdalena Synowiec z kl. VI.

Wyżej wymienieni uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody. Wyróżniono i nagrodzono również uczniów za najwyższą frekwencję:
Gabrielę Józefowską i Oliwię Tasarz z kl. I,
Julię Rajs z kl. II,
Katarzynę Kulas z kl. III,
Michała Małasiewicza z kl. IV,
Dariusza Śpiewaka z kl. V,
Konrada Niemczyka z kl. VI.

Gratulujemy wszystkim uczniom osiągniętych wyników w nauce, promocji, sukcesów w konkursach i zawodach sportowych.

Zaproszenie na wywiadówkę

2016-01-29 12:11

Szanowni Rodzice!

Zapraszamy na wywiadówkę, która odbędzie się w dniu 02.02.2016 r. (wtorek). Godziny spotkań dla poszczególnych klas przedstawiają się następująco:
godz. 16.30 kl. IV;
- godz. 17.00 kl. II, III i VI;
godz. 17.30 - kl. I i V.

Zapraszamy!

Śniadanie – najlepszy start w nowy dzień!

2016-01-26 12:05


W dniu 6 listopada 2015 r. po raz kolejny braliśmy udział w ogólnopolskiej akcji Dzień Śniadanie Daje Moc. Uczniowie klas I – III wspólnie z rodzicami przygotowali smaczne i zdrowe śniadanie. Wychowawczynie przypomniały swoim wychowankom, że śniadanie to najważniejszy posiłek dnia, dzięki któremu lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. Pyszne, zdrowe, pełne warzyw i kolorowe kanapki dzieci ułożyły   na pięknie nakrytym stole i zgodnie stwierdziły, że ich zawartość zgadza się z piramidą zdrowego żywienia. Wspólna konsumpcja przyniosła dzieciom dużo radości i przyjemności. Mamy nadzieję, że idea zdrowego żywienia zostanie rozpropagowana w rodzinnych domach naszych wychowanków.

Sznupek radzi, jak zimą bezpiecznie się bawić

2016-01-21 12:10

 

Wojewoda Śląski, Śląski Kurator Oświaty, Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach i Śląski Państwowy Inspektor Sanitarny ogłaszają konkurs plastyczny pn. „Sznupek radzi, jak zimą bezpiecznie się bawić”. Konkurs organizowany jest w ramach akcji pn. „Bezpieczne ferie 2016” w województwie śląskim. 
Praca konkursowa powinna być wykonana w formacie A3 do 12 lutego 2016 roku. 
Szczegóły konkursu na tablicy ogłoszeń w szkole. 

Zapraszamy wszystkich uczniów klas IV - VI do udziału w ww. konkursie. 

Zaproszenie na bal karnawałowy

2016-01-15 12:10


3 lutego 2016r. (środa) odbędzie się bal karnawałowy, na który zapraszamy wszystkie dzieci wraz z rodzinami. 

Rozpoczęcie zabawy o 16.00. Bal poprowadzi wodzirej. 

Chętnych prosimy o przybycie w kostiumach karnawałowych. 

Zapraszamy!

Życzenia świąteczne

2015-12-21 12:09

 


W dniu 15 grudnia 2015r. w naszej szkole w ramach akcji prowadzonej przez Śląski Oddział Regionalny Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Częstochowie policjant sierż. szt. Robert Tame przeprowadził prelekcję nt. bezpiecznego poruszania się po drogach. Gościem był również w tym dniu Pan Tomasz Grzyb z KRUS w Częstochowie, który przypomniał uczniom zasady bezpiecznego zachowania w gospodarstwie wiejskim. Na zakończenie spotkania wszyscy uczniowie otrzymali opaski odblaskowe. 
Dziękujemy za przeprowadzenie zajęć.

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości

2015-12-17 12:07

 

Od 16 do 22 listopada trwał „Światowy Tydzień Przedsiębiorczości”. To międzynarodowy projekt promujący świadomy rozwój, aktywną postawę wobec życia i podejmowanie biznesowych inicjatyw. Organizowany od 2008 roku, w 143 krajach świata, w tym w Polsce. Każdego listopada organizacje, instytucje i firmy, którym zależy na rozwijaniu przedsiębiorczości, organizują bezpłatne szkolenia, warsztaty, debaty i konkursy pomagające zdobyć wiedzę z zakresu zakładania i rozwijania własnej działalności gospodarczej, budowania sieci kontaktów, negocjowania z pracodawcą czy budowania własnej marki. W ramach „Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości” uczniowie z naszej szkoły brali udział w programie „Otwarta firma”, podczas którego zapoznali się ze specyfiką różnorodnych zawodów wykonywanych przez mieszkańców naszej gminy.

Przekaż 1% na szkołę

2015-12-01 12:06


Nie trzeba nic wpłacać! Wystarczy tylko zdecydować gdzie ma trafić 1% Twojego podatku (Waszej rodziny, przyjaciół). Przekaż 1% NA SZKOŁĘ ! Wystarczy w deklaracji PIT wpisać nazwę szkoły, podać jej numer KRS i podać 1% podatku. To wszystko - żadnych dodatkowych dokumentów, procedur ani czekania. Urząd Skarbowy zajmuje się resztą sam. Jak przekazać 1% podatku na rzecz naszej szkoły? 1. W rubryce numer KRS wpisać: 0000031762. 2. W rubryce cel szczegółowy 1 % 065300125065, Szkoła Podstawowa w Lusławicach.

Wieczornica upamietniającą odzyskanie niepodległości przez Polskę

2015-11-18 12:05


W dniu 26 listopada (czwartek) serdecznie zapraszamy wszystkich Rodziców oraz lokalną Społeczność na wieczornicę upamiętniającą odzyskanie niepodległości przez Polskę. Uroczystość odbędzie się w sali gimnastycznej. Rozpoczęcie wieczornicy o godz. 17.00. 

Następnie Rodziców uczniów zapraszamy na spotkania z wychowawcami klas. Nauczyciele zapoznają Rodziców z ocenami cząstkowymi, zachowaniem uczniów i sprawami bieżącymi.

bip.jpgbip_zaloba.jpg

epuap.jpgepuap_zaloba.jpg

baner_ue_pozyskane.png

facebook.jpgfacebook_zaloba.jpg

porady prawne.jpg

zakladka czyste powietrze.jpg

energetycznosc budynkow.jpg

gaz_logo.png

baner_fundusz_solidarnosciowy.png

dotacje_oze.png

dotacje_azbest.png

jsk_baner.jpg

ppj.jpgppj_cz.jpg

rlgd.png

zgj_logo.jpgzwiazek_gmin_zaloba.jpg

zespol_szkol.jpgzespol_szkol_zaloba.jpg

rewitalizacja.jpg

Dane kontaktowe:

Urząd Gminy w Janowie, ul. Częstochowska 1; 42-253 Janów, tel. 34 3278048, 34 3278501, 34 3278502, 34 3278503, fax. 34 3278081, e-mail: gmina@janow.pl,
Skrytka odbiorcza ePUAP: /ris4l98i9c/skrytka

Copyright (c) 2016 Urząd Gminy w Janowie. Wszelkie prawa zastrzeżone Strony internetowe TRUSTNET