A A A A Kontrast:
A++ A+ A Czcionka:
piątek 21.01.2022RSS

inwestycje_remonty_zima.jpginwestycje_remonty_wiosna.jpginwestycje_remonty_lato.jpginwestycje_remonty_jesien.jpginwestycje_remonty_zaloba.jpg

kalendarz_wydarzen_jesien.jpgkalendarz_wydarzen_lato.jpgkalendarz_wydarzen_wiosna.jpgkalendarz_wydarzen_zaloba.jpgkalendarz_wydarzen_zima.jpg

informator 1.jpginformator 2.jpginformator 3.jpginformator 4.jpginformator 5.jpg

relacje_jesien.pngrelacje_zima.pngrelacje_lato.pngrelacje_zaloba.pngrelacje_wiosna.png

bppzima.pngbppwiosna.pngbppjesien.pngbpplato.pngbppzal.png

rozklad_jazdy.jpgrozklad_jazdy_jesien.jpgrozklad_jazdy_lato.jpgrozklad_jazdy_wiosna.jpgrozklad_jazdy_zaloba.jpg

Dzialki

zgk.pngzgk_zima.pngzgk_zalobna.pngzgk_lato.pngzgk_jesien.png

gops.pnggops_zima.pnggops_lato.pnggops_jesien.pnggops_zalobna.png

szkolnictwo_zima.pngszkolnictwo_zalobna.pngszkolnictwo_jesien.pngszkolnictwo_wiosna.pngszkolnictwo_lato.jpg

gospodarka_odpadami.jpggospodarka_odpadami_jesien.jpggospodarka_odpadami_lato.jpggospodarka_odpadami_wiosna.jpggospodarka_odpadami_zaloba.jpg

nie_uzaleznieniom.jpgnie_uzaleznieniom_jesien.jpgnie_uzaleznieniom_lato.jpgnie_uzaleznieniom_wiosna.jpgnie_uzaleznieniom_zaloba.jpg

osrodki_zdrowia.jpgosrodki_zdrowia_jesien.jpgosrodki_zdrowia_lato.jpgosrodki_zdrowia_wiosna.jpgosrodki_zdrowia_zaloba.jpg

biblioteka.jpgbiblioteka_jesien.jpgbiblioteka_lato.jpgbiblioteka_wiosna.jpgbiblioteka_zaloba.jpg

muzeum.jpgmuzeum_jesien.jpgmuzeum_lato.jpgmuzeum_wiosna.jpgmuzeum_zaloba.jpg

sokis_zima.pngsokis_zalobna.pngsokis_wiosna.pngsokis_lato.pngsokis_jesien.png

jp_zaloba.jpgjp_jesien.jpgjp_lato1.jpgjp_wiosna1.jpgjp_zima1.jpg

1wybory_jesien.jpg1wybory_lato.jpg1wybory_zal.jpg1wybory_zima.jpg47017.jpg

ARCHIWUM ROKU SZKOLNEGO 2009/2010 SP Lusławice
ARCHIWUM ROKU SZKOLNEGO 2010/2011 SP Lusławice
ARCHIWUM ROKU SZKOLNEGO 2011/2012 SP Lusławice
ARCHIWUM ROKU SZKOLNEGO 2012/2013 SP Lusławice
ARCHIWUM ROKU SZKOLNEGO 2013/2014 SP Lusławice
ARCHIWUM ROKU SZKOLNEGO 2014/2015 SP Lusławice
Aktualności Szkoła Podstawowa im. Władysława Broniewskiego w Lusławicach

Bezpieczeństwo na wakacjach

2010-07-14 22:20


"Lato, lato, lato czeka

Razem z latem czeka rzeka

Razem z rzeką czeka las

A tam ciągle nie ma nas..."

Trwa upragnione lato, a wraz z nim okres wakacyjnych zabaw i podróży. Czy pamiętasz, jakie zasady bezpieczeństwa musisz przestrzegać podczas wakacji, aby być bezpiecznym?

Wesołego Alleluja!

2012-04-02 11:37
Zdrowych, radosnych Świąt Wielkiej Nocy,
suto zastawionych stołów,
dużo wody w poniedziałek,
bogatego zająca i jak najmilszych spotkań
w gronie przyjaciół i rodziny.
 
Dyrekcja,
Grono Pedagogiczne
oraz Pracownicy Szkoły Podstawowej w Lusławicach
W dniu 20 czerwca 2012 r. w Sali Konferencyjnej Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom powiatowego konkursu plastycznego "Bezpieczny pieszy". Miło nam poinformować, że w wśród nagrodzonych znalazły się prace przygotowane przez: Wiktora Kędziora z oddziału przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Lusławicach, przedszkolak otrzymał wyróżnienie, Magdalenę Synowiec z klasy III, uczennica zajęła I miejsce

Ekotest 2013

2013-06-11 20:36
Uczniowie z naszej szkoły uczestniczyli w Ogólnopolskim Konkursie Ekologicznym "Ekotest 2013"organizowanym przez Ogólnopolskie Centrum Edukacji w Warszawie. Konkurs został przeprowadzony z podziałem na dwie kategorie wiekowe: klasy 3 - 4 szkoły podstawowej klasy 5 - 6 szkoły podstawowej Dla każdej kategorii wiekowej przygotowano inny zestaw pytań, ponadto każda kategoria wiekowa została oddzielnie oceniona. Ekotest przeprowadzony został w formie testu jednokrotnego wyboru. Test składał się z 30 pytań. Do każdego pytania podane zostały 4 możliwe odpowiedzi, z których tylko jedna była poprawna. Najwyższy wynik 40 pkt. miejsce 20 otrzymał Jakub Nabiałek uczeń klasy IV. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu i życzymy dalszych sukcesów.
27 czerwca o godzinie 10.15 zabrzmiał w naszej szkole ostatni dzwonek. Cała społeczność szkolna spotkała się na uroczystym zakończeniu roku szkolnego. W części oficjalnej uczniowie klasy szóstej złożyli ślubowanie i przekazali sztandar szkoły uczniom klasy piątej.
Dyrektor szkoły informuje, że w roku szkolnym 2014/2015 będzie realizowany Rządowy program pomocy uczniom "Wyprawka szkolna".
1. Pomocą w formie dofinansowania zakupu podręczników objęci są: uczniowie rozpoczynający we wrześniu edukację szkolną w klasach: II, III i VI szkoły podstawowej.
2. Pomocy udziela się:
- uczniom pochodzącym z rodzin, w których dochód na osobę nie przekracza 539 zł (netto),
- uczniom pochodzącym z rodzin, w których dochód na osobę w rodzinie przekracza powyższe kryteria dochodowe, znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej (art. 7 ustawy o pomocy społecznej),
3. Wnioski należy składać do dyrektora szkoły w terminie do 12 września 2014 r. (nieprzekraczalny termin do 15.09.2014r.).
4. Dyrektor szkoły zwraca uprawnionym koszty zakupu podręczników po przedłożeniu dowodu zakupu (faktura VAT wystawiona imiennie na ucznia, rodzica lub opiekuna prawnego; rachunek; paragon) lub oświadczenie wnioskodawcy o zakupie podręczników.

Zaproszenie na wywiadówkę

2016-01-29 12:11

Szanowni Rodzice!

Zapraszamy na wywiadówkę, która odbędzie się w dniu 02.02.2016 r. (wtorek). Godziny spotkań dla poszczególnych klas przedstawiają się następująco:
godz. 16.30 kl. IV;
- godz. 17.00 kl. II, III i VI;
godz. 17.30 - kl. I i V.

Zapraszamy!

Śniadanie – najlepszy start w nowy dzień!

2016-01-26 12:05


W dniu 6 listopada 2015 r. po raz kolejny braliśmy udział w ogólnopolskiej akcji Dzień Śniadanie Daje Moc. Uczniowie klas I – III wspólnie z rodzicami przygotowali smaczne i zdrowe śniadanie. Wychowawczynie przypomniały swoim wychowankom, że śniadanie to najważniejszy posiłek dnia, dzięki któremu lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. Pyszne, zdrowe, pełne warzyw i kolorowe kanapki dzieci ułożyły   na pięknie nakrytym stole i zgodnie stwierdziły, że ich zawartość zgadza się z piramidą zdrowego żywienia. Wspólna konsumpcja przyniosła dzieciom dużo radości i przyjemności. Mamy nadzieję, że idea zdrowego żywienia zostanie rozpropagowana w rodzinnych domach naszych wychowanków.

Sznupek radzi, jak zimą bezpiecznie się bawić

2016-01-21 12:10

 

Wojewoda Śląski, Śląski Kurator Oświaty, Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach i Śląski Państwowy Inspektor Sanitarny ogłaszają konkurs plastyczny pn. „Sznupek radzi, jak zimą bezpiecznie się bawić”. Konkurs organizowany jest w ramach akcji pn. „Bezpieczne ferie 2016” w województwie śląskim. 
Praca konkursowa powinna być wykonana w formacie A3 do 12 lutego 2016 roku. 
Szczegóły konkursu na tablicy ogłoszeń w szkole. 

Zapraszamy wszystkich uczniów klas IV - VI do udziału w ww. konkursie. 

Zaproszenie na bal karnawałowy

2016-01-15 12:10


3 lutego 2016r. (środa) odbędzie się bal karnawałowy, na który zapraszamy wszystkie dzieci wraz z rodzinami. 

Rozpoczęcie zabawy o 16.00. Bal poprowadzi wodzirej. 

Chętnych prosimy o przybycie w kostiumach karnawałowych. 

Zapraszamy!

Życzenia świąteczne

2015-12-21 12:09

 


W dniu 15 grudnia 2015r. w naszej szkole w ramach akcji prowadzonej przez Śląski Oddział Regionalny Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Częstochowie policjant sierż. szt. Robert Tame przeprowadził prelekcję nt. bezpiecznego poruszania się po drogach. Gościem był również w tym dniu Pan Tomasz Grzyb z KRUS w Częstochowie, który przypomniał uczniom zasady bezpiecznego zachowania w gospodarstwie wiejskim. Na zakończenie spotkania wszyscy uczniowie otrzymali opaski odblaskowe. 
Dziękujemy za przeprowadzenie zajęć.

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości

2015-12-17 12:07

 

Od 16 do 22 listopada trwał „Światowy Tydzień Przedsiębiorczości”. To międzynarodowy projekt promujący świadomy rozwój, aktywną postawę wobec życia i podejmowanie biznesowych inicjatyw. Organizowany od 2008 roku, w 143 krajach świata, w tym w Polsce. Każdego listopada organizacje, instytucje i firmy, którym zależy na rozwijaniu przedsiębiorczości, organizują bezpłatne szkolenia, warsztaty, debaty i konkursy pomagające zdobyć wiedzę z zakresu zakładania i rozwijania własnej działalności gospodarczej, budowania sieci kontaktów, negocjowania z pracodawcą czy budowania własnej marki. W ramach „Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości” uczniowie z naszej szkoły brali udział w programie „Otwarta firma”, podczas którego zapoznali się ze specyfiką różnorodnych zawodów wykonywanych przez mieszkańców naszej gminy.

Przekaż 1% na szkołę

2015-12-01 12:06


Nie trzeba nic wpłacać! Wystarczy tylko zdecydować gdzie ma trafić 1% Twojego podatku (Waszej rodziny, przyjaciół). Przekaż 1% NA SZKOŁĘ ! Wystarczy w deklaracji PIT wpisać nazwę szkoły, podać jej numer KRS i podać 1% podatku. To wszystko - żadnych dodatkowych dokumentów, procedur ani czekania. Urząd Skarbowy zajmuje się resztą sam. Jak przekazać 1% podatku na rzecz naszej szkoły? 1. W rubryce numer KRS wpisać: 0000031762. 2. W rubryce cel szczegółowy 1 % 065300125065, Szkoła Podstawowa w Lusławicach.

Wieczornica upamietniającą odzyskanie niepodległości przez Polskę

2015-11-18 12:05


W dniu 26 listopada (czwartek) serdecznie zapraszamy wszystkich Rodziców oraz lokalną Społeczność na wieczornicę upamiętniającą odzyskanie niepodległości przez Polskę. Uroczystość odbędzie się w sali gimnastycznej. Rozpoczęcie wieczornicy o godz. 17.00. 

Następnie Rodziców uczniów zapraszamy na spotkania z wychowawcami klas. Nauczyciele zapoznają Rodziców z ocenami cząstkowymi, zachowaniem uczniów i sprawami bieżącymi.

bip.jpgbip_zaloba.jpg

epuap.jpgepuap_zaloba.jpg

facebook.jpgfacebook_zaloba.jpg

gaz_logo.png

Spis_powsechny_logo_1.png

Jurajskie_Zawody_Balonowe.jpg

wirtualny_spacer.jpg

baner_fundusz_solidarnosciowy.png

dotacje_oze.png

dotacje_azbest.png

jsk_baner.jpg

ppj.jpgppj_cz.jpg

rlgd.png

zgj_logo.jpgzwiazek_gmin_zaloba.jpg

zespol_szkol.jpgzespol_szkol_zaloba.jpg

rewitalizacja.jpg

Dane kontaktowe:

Urząd Gminy w Janowie, ul. Częstochowska 1; 42-253 Janów, tel. 34 3278048, 34 3278501, 34 3278502, 34 3278503, fax. 34 3278081, e-mail: gmina@janow.pl,
Skrytka odbiorcza ePUAP: /ris4l98i9c/skrytka

Copyright (c) 2016 Urząd Gminy w Janowie. Wszelkie prawa zastrzeżone Strony internetowe TRUSTNET