A A A A Kontrast:
A++ A+ A Czcionka:
piątek 26.04.2024RSS

inwestycje_remonty_zima.jpginwestycje_remonty_wiosna.jpginwestycje_remonty_lato.jpginwestycje_remonty_jesien.jpginwestycje_remonty_zaloba.jpg

kalendarz_wydarzen_jesien.jpgkalendarz_wydarzen_lato.jpgkalendarz_wydarzen_wiosna.jpgkalendarz_wydarzen_zaloba.jpgkalendarz_wydarzen_zima.jpg

informator 1.jpginformator 2.jpginformator 3.jpginformator 4.jpginformator 5.jpg

relacje_jesien.pngrelacje_zima.pngrelacje_lato.pngrelacje_zaloba.pngrelacje_wiosna.png

bppzima.pngbppwiosna.pngbppjesien.pngbpplato.pngbppzal.png

rozklad_jazdy.jpgrozklad_jazdy_jesien.jpgrozklad_jazdy_lato.jpgrozklad_jazdy_wiosna.jpgrozklad_jazdy_zaloba.jpg

Dzialki

zgk.pngzgk_zima.pngzgk_zalobna.pngzgk_lato.pngzgk_jesien.png

szkolnictwo_zima.pngszkolnictwo_zalobna.pngszkolnictwo_jesien.pngszkolnictwo_wiosna.pngszkolnictwo_lato.jpg

gops.pnggops_zima.pnggops_lato.pnggops_jesien.pnggops_zalobna.png

gospodarka_odpadami.jpggospodarka_odpadami_jesien.jpggospodarka_odpadami_lato.jpggospodarka_odpadami_wiosna.jpggospodarka_odpadami_zaloba.jpg

nie_uzaleznieniom.jpgnie_uzaleznieniom_jesien.jpgnie_uzaleznieniom_lato.jpgnie_uzaleznieniom_wiosna.jpgnie_uzaleznieniom_zaloba.jpg

osrodki_zdrowia.jpgosrodki_zdrowia_jesien.jpgosrodki_zdrowia_lato.jpgosrodki_zdrowia_wiosna.jpgosrodki_zdrowia_zaloba.jpg

biblioteka.jpgbiblioteka_jesien.jpgbiblioteka_lato.jpgbiblioteka_wiosna.jpgbiblioteka_zaloba.jpg

muzeum.jpgmuzeum_jesien.jpgmuzeum_lato.jpgmuzeum_wiosna.jpgmuzeum_zaloba.jpg

sokis_zima.pngsokis_zalobna.pngsokis_wiosna.pngsokis_lato.pngsokis_jesien.png

jp_zaloba.jpgjp_jesien.jpgjp_lato1.jpgjp_wiosna1.jpgjp_zima1.jpg

1wybory_jesien.jpg1wybory_lato.jpg1wybory_zal.jpg1wybory_zima.jpg47017.jpg

sp_janow_glowna_jesien.pngsp_janow_glowna_zima.pngsp_janow_glowna_wiosna.pngsp_janow_glowna_lato.pngsp_janow_glowna_zaloba.png


Ferie zimowe to czas, który jest okazją do wypoczynku, relaksu, a tym samym i regeneracji psychicznej oraz fizycznej. Pomimo ograniczeń związanych z epidemią, na pewno uda Wam się znaleźć antywności, dzięki którym będziecie mogli odsapnąć od e-rzeczywistości. Dla Tych, którzy nie mają pomysłu, jak to zrobić, przygotowałam kilka propozycji.

pedagog szkolny

Grażyna Napora

WAŻNE TELEFONY

2020-04-27 14:31

Izolacja wynikająca z pandemii i obawa przed zachorowaniem mogą wywoływać u ludzi skrajne emocje, z którymi nie każdy potrafi sobie poradzić. W sytuacji kryzysu psychicznego  warto skorzystać z pomocy specjalistów dyżurujących pod ogólnopolskimi i lokalnymi telefonami zaufania.

Dla osób, które czują potrzebę kontaktu z psychologiem, psychiatrą lub innym specjalistą, przygotowałam informacje dotyczące telefonów zaufania, dzięki którym takie konsultacje można odbyć.

W razie potrzeby zapraszam również do kontaktu ze mną za pośrednictwem poczty elektronicznej g.napora@tlen.pl, facebooka: www.facebook.com/grazyna.napora.399, czy messengera. Możliwy jest również kontakt telefoniczny, po wcześniejszym kontakcie mailowym.

Przy tej okazji chciałabym bardzo podziękować  pani Sylwii Bochenek - projektantce i właścicielce MARWIK Studio, która bezpłatnie przygotowała oprawę graficzną do opracowanych przeze mnie treści. Dzięki jej pracy informacje te bardziej czytelne i zrozumiałe dla odbiorców.

                                                                                             pozdrawiam

                                                                                               Grażyna Napora

Rodziców dzieci uczęszczających na zajęcia korekcyjno-kompensacyjne, którzy chcą samodzielnie pracować z dziećmi w domu, zachęcam do skorzystania z zestawu zaproponowanych przeze mnie ćwiczeń. Dzięki temu Wasze Pociechy będą miały możliwość rozwijania funkcji poznawczo-motorycznych niezbędnych w trakcie nabywania umiejętności szkolnych takich jak czytanie, czy pisanie.

Zachęcam Państwa również do skorzystania ze stron internetowych, na których znajdziecie karty pracy i ćwiczenia interaktywne pomocne w rozwijaniu waszych dzieci:

https://www.dyktanda.net/

http://www.zyraffa.pl/

www.yummy.pl

https://dyktanda.online/

http://www.ortofrajda.pl/

https://www.superkid.pl/

Pozdrawiam

Grażyna Napora

Drodzy rodzice

Przedstawiam Wam kolejne bajeczki, z wykorzystaniem których można porozmawiać z dziećmi na temat koronawirusa.

Pierwsza z nich opracowana została przez kolumbijską psycholog Manuelę Molinę Cruz, a przetłumaczona na język polski przez Joannę Studzińską, nauczycielkę języka angielskiego. Historyjka ta pomaga odpowiedzieć na pytania: Czym jest koronawirus i czym grozi spotkanie z nim? Dlaczego nie ma szkoły? Jak się przed nim zabezpieczyć?

Z kolei druga bajka nosi tytuł  „Bajka o złym królu Wirusie i Dobrej Kwarantannie” i została napisana przez psycholożkę Dorotę Bródkę. Z tej bajeczki również dowiadujemy się, jak dbać o siebie w czasie epidemii.

Którą bajeczkę wybrać?

Według mnie obie w prosty i przystępny dla dzieci sposób opisują sytuację, której obecnie doświadczamy oraz dają dorosłym wskazówki, jak o niej rozmawiać z dziećmi. Dlatego też zachęcam do lektury pierwszej i drugiej historyjki.

                                                                                          Pozdrawiam serdecznie

                                                                                                      Grażyna Napora          

                                                                                             pedagog szkolny

Kochani Rodzice Uczniów Klas I-III i Przedszkolnych

Zachęcam Was do przeczytania Swoim Pociechom opowiadania pt. „Bajka o tajemniczych koronach” autorstwa pań Anny Grochulskiej oraz Agaty Blady, psycholożek pracowni  terapeutycznej Introsfera. Bajeczka ta może być pomocna w rozmowach z dziećmi nt. panującej epidemii i związanej z nią kwarantanny.


pedagog szkolny
Grażyna Napora

Kochani Uczniowie

2020-04-01 12:47

Kochani uczniowie, nie widzę się z Wami w szkole, lecz pamiętam i myślę o Was. Dbanie o zdrowie psychiczne jest teraz bardzo ważne.

Strach, obawa to prawidłowa reakcja w obecnej sytuacji. Zazwyczaj strach jest pomocną emocją – ostrzega nas przed zagrożeniem i pozwala zachować bezpieczeństwo. Jednak zbyt duży lęk prowadzi do skrajnych reakcji: paniki albo też do bagatelizowania problemu. Są to reakcje obronne, które mają obniżyć napięcie i pomóc poradzić sobie z lękiem, lecz w rzeczywistości nie pomagają zadbać o bezpieczeństwo Wasze i Waszych Bliskich. Co możecie z tym zrobić?

Oto wskazówka dla Was:

Zacznijcie od zastanowienia się, na co macie realny wpływ. Przyjmijcie, że na wiele rzeczy w najbliższym czasie nie będziecie mieli wpływu, więc nie warto się na nich aż tak bardzo skupiać i wpędzać się w spiralę lęku. To normalne, że czujecie niepokój – pozwólcie sobie na jego przeżywanie. Umiarkowany poziom lęku (nie za duży, nie za mały, lecz  w sam raz) pomaga podejść zadaniowo do problemu. Na początek odpowiedzcie sobie na pytanie: Co ja mogę zrobić w tej sytuacji?
I zróbcie to, co od Was zależy: zostańcie w domu, myjcie ręce, wysypiajcie się, zdrowo odżywiajcie i nawadniajcie. Planujcie swój czas tak, aby sprostać też wymaganiom stawianym przez szkołę. Warto przy tym pamiętać, że w obecnej sytuacji nauka on-line niesie ze sobą  wiele korzyści. PAMIĘTAJCIE JEDNAK, ŻE CZAS SPĘDZANY PRZED MONITORAMI NALEŻY DZIELIĆ RACJONALNIE Z INNYMI OBOWIĄZKAMI I PRZYJEMNOŚCIAMI.

W okresie utrudnionego bezpośredniego kontaktu ze mną, wyszłam tej sytuacji naprzeciw. Dlatego też jestem do dyspozycji Uczniów i Rodziców za pośrednictwem adresu mailowego: g.napora@tlen.pl  oraz konta facebookowego www.facebook.com/grazyna.napora.399 stworzonego przeze mnie właśnie w tym celu. W razie potrzeby jestem też w stanie umówić się z Wami na rozmowę telefoniczną. W tym celu proszę  o wcześniejszy kontakt za pośrednictwem komunikatorów lub drogą mailową.

                                                                                                            Trzymajcie się zdrowo

                                                                                                                pedagog szkolny

                                                                                                                 Grażyna Napora

bip.jpgbip_zaloba.jpg

epuap.jpgepuap_zaloba.jpg

baner_ue_pozyskane.png

facebook.jpgfacebook_zaloba.jpg

porady prawne.jpg

zakladka czyste powietrze.jpg

energetycznosc budynkow.jpg

gaz_logo.png

baner_fundusz_solidarnosciowy.png

dotacje_oze.png

dotacje_azbest.png

jsk_baner.jpg

ppj.jpgppj_cz.jpg

rlgd.png

zgj_logo.jpgzwiazek_gmin_zaloba.jpg

zespol_szkol.jpgzespol_szkol_zaloba.jpg

rewitalizacja.jpg

Dane kontaktowe:

Urząd Gminy w Janowie, ul. Częstochowska 1; 42-253 Janów, tel. 34 3278048, 34 3278501, 34 3278502, 34 3278503, fax. 34 3278081, e-mail: gmina@janow.pl,
Skrytka odbiorcza ePUAP: /ris4l98i9c/skrytka

Copyright (c) 2016 Urząd Gminy w Janowie. Wszelkie prawa zastrzeżone Strony internetowe TRUSTNET