A A A A Kontrast:
A++ A+ A Czcionka:
sobota 26.05.2018RSS

dzialki.jpgdzialki_jesien.jpgdzialki_lato.jpgdzialki_wiosna.jpgdzialki_zaloba.jpg

rozklad_jazdy.jpgrozklad_jazdy_jesien.jpgrozklad_jazdy_lato.jpgrozklad_jazdy_wiosna.jpgrozklad_jazdy_zaloba.jpg

zgk.pngzgk_zima.pngzgk_zalobna.pngzgk_lato.pngzgk_jesien.png

gops.pnggops_zima.pnggops_lato.pnggops_jesien.pnggops_zalobna.png

szkolnictwo_zima.pngszkolnictwo_zalobna.pngszkolnictwo_jesien.pngszkolnictwo_wiosna.pngszkolnictwo_lato.jpg

gospodarka_odpadami.jpggospodarka_odpadami_jesien.jpggospodarka_odpadami_lato.jpggospodarka_odpadami_wiosna.jpggospodarka_odpadami_zaloba.jpg

nie_uzaleznieniom.jpgnie_uzaleznieniom_jesien.jpgnie_uzaleznieniom_lato.jpgnie_uzaleznieniom_wiosna.jpgnie_uzaleznieniom_zaloba.jpg

osrodki_zdrowia.jpgosrodki_zdrowia_jesien.jpgosrodki_zdrowia_lato.jpgosrodki_zdrowia_wiosna.jpgosrodki_zdrowia_zaloba.jpg

fair_play.jpgfair_play_jesien.jpgfair_play_lato.jpgfair_play_wiosna.jpgfair_play_zaloba.jpg

biblioteka.jpgbiblioteka_jesien.jpgbiblioteka_lato.jpgbiblioteka_wiosna.jpgbiblioteka_zaloba.jpg

muzeum.jpgmuzeum_jesien.jpgmuzeum_lato.jpgmuzeum_wiosna.jpgmuzeum_zaloba.jpg

sokis_zima.pngsokis_zalobna.pngsokis_wiosna.pngsokis_lato.pngsokis_jesien.png

imprezy.jpgimprezy_jesien.jpgimprezy_lato.jpgimprezy_wiosna.jpgimprezy_zaloba.jpg

rzut_podkowa.jpgrzut_podkowa_jesien.jpgrzut_podkowa_lato.jpgrzut_podkowa_wiosna.jpgrzut_podkowa_zaloba.jpg

jp_zaloba.jpgjp_jesien.jpgjp_lato1.jpgjp_wiosna1.jpgjp_zima1.jpg

1wybory_jesien.jpg1wybory_lato.jpg1wybory_zal.jpg1wybory_zima.jpg47017.jpg

2018-02-12 12:52

Od dzisiaj (12 lutego 2018 r.), wychowankowie Przedszkola w Złotym Potoku korzystają z nowoczesnej, funkcjonalnej i kolorowej placówki, która powstała w centrum miejscowości.

Czterdzieścioro pięcioro przedszkolaków wraz z kadrą pedagogiczno-administracyjną przeniosło się do nowej placówki z ciasnego i nadszarpniętego zębem czasu budynku z 1922r. Nowe przedszkole mieści się przy ulicy Kościuszki 21B, tuż obok remizy złotopotockiej jednostki OSP, kilkaset metrów od poprzedniej siedziby.

Jest to parterowy budynek o powierzchni 467,40m², składający się z dwóch oddziałów przedszkolnych, sali wielofunkcyjnej, zaplecza szatniowo-sanitarnego w strefie wejściowej, kuchni, części biurowej i socjalnej oraz pomieszczeń technicznych. Jest również plac zabaw i estetycznie urządzona przestrzeń wokół budynku.

W pierwszym dniu zajęć ze słodkim poczęstunkiem najmłodszych mieszkańców odwiedziła Joanna Ścigaj - wójt Gminy Janów. Na pytanie co dzieciom w przedszkolu najbardziej się podoba, odpowiadały chórem, że: „wszystko, ale szczególnie nowe zabawki i to , że jest ciepło”.

Rozpoczęta 22 listopada 2016 r. budowa przedszkola wraz z wykończeniem wnętrz i kompleksowym wyposażeniem trwała zaledwie czternaście miesięcy. Całość kosztowała 2 887 141,43zł. Z budżetu Gminy Janów przeznaczono na ten cel 722 372,34zł. Janowski samorząd pozyskał dofinansowanie z środków unijnych w kwocie 2 164 769,09zł. Wykonawcą inwestycji była firma Bauterm z Kamienicy Polskiej.

Projekt pn.  „Utworzenie nowej grupy przedszkolnej dla dzieci 3 i 4 letnich dzięki budowie przedszkola w Złotym Potoku” współfinansowany jest przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020. Oś priorytetowa: 12. Infrastruktura edukacyjna, Działanie 1. Infrastruktura wychowania przedszkolnego, Poddziałanie 2. Infrastruktura wychowania przedszkolnego – RIT SUBREGION PÓŁNOCNY.

Projekt edukacyjny przedszkola

Przedszkole dodatkowo realizuje projekt pn. „Nowa jakość wychowania przedszkolnego w gminie Janów - utworzenie 25 nowych miejsc w Złotym Potoku.” Dzięki realizacji projektu przedszkole zyskało: bieżącą opiekę nad dziećmi oraz niezbędne wyposażenie i wysokiej jakości pomoce dydaktyczne: różnorodne zabawki, zestawy do zajęć gimnastycznych, rytmicznych i edukacyjnych, laptop z tablicą multimedialną, pralkę, szafki, regały, dywan oraz tablice korkowe i tablice do malowania.

Projekt pozwolił również na podniesienie kwalifikacji nauczycieli oraz organizację zajęć dodatkowych, wspomagających edukację dzieci, są to m.in.: zajęcia arteterapeutyczne, gimnastyka korekcyjna, rytmika, dogoterapia, zajęcia z języka angielskiego, itp. W ramach zadania finansowane są również: obiady, materiały plastyczne i środki czystości.

Zadanie z udziałem dwudziestu pięciu dzieci w wieku 3-4 lata oraz z jednym nauczycielem wychowania przedszkolnego zakończy się w lutym 2019r.

Całkowita wartość projektu to 197 120 zł. Z gminnego budżetu zadanie dofinansowano kwotą 29 568 zł. Staraniem Gminy pozostałe środki tj. 167 552 będą współfinansowane przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020. Oś priorytetowa: 11. Wzmocnienie potencjału edukacyjnego, Działanie 1. Ograniczenie przedwczesnego kończenia nauki szkolnej oraz zapewnienie równego dostępu do dobrej jakości edukacji elementarnej, kształcenia podstawowego i średniego, Poddziałanie 2. Wzrost upowszechnienia wysokiej jakości edukacji przedszkolnej – RIT SUBREGION PÓŁNOCNY.

bip.jpgbip_zaloba.jpg

epuap.jpgepuap_zaloba.jpg

facebook.jpgfacebook_zaloba.jpg

balonowe_mistrzostwa_polski.jpg

wielka_niepodlegla.jpg

dotacje_oze.png

dotacje_azbest.png

spoldzielnia_socjalna1.png

jsk_baner.jpg

zgj_logo.jpgzwiazek_gmin_zaloba.jpg

ppj.jpgppj_cz.jpg

rlgd.png

zespol_szkol.jpgzespol_szkol_zaloba.jpg

siedlec.jpgsiedlec_jesien.jpgsiedlec_lato.jpgsiedlec_wiosna.jpgsiedlec_zaloba.jpg

schronisko.jpgschronisko_zaloba.jpg

rewitalizacja.jpg

Dane kontaktowe:

Urząd Gminy w Janowie, ul. Częstochowska 1; 42-253 Janów, tel. 34 3278048, 34 3278501, 34 3278502, 34 3278503, fax. 34 3278081, e-mail: gmina@janow.pl,
Skrytka odbiorcza ePUAP: /ris4l98i9c/skrytka

Copyright (c) 2016 Urząd Gminy w Janowie. Wszelkie prawa zastrzeżone Strony internetowe TRUSTNET