A A A A Kontrast:
A++ A+ A Czcionka:
niedziela 11.04.2021RSS

inwestycje_remonty_zima.jpginwestycje_remonty_wiosna.jpginwestycje_remonty_lato.jpginwestycje_remonty_jesien.jpginwestycje_remonty_zaloba.jpg

kalendarz_wydarzen_jesien.jpgkalendarz_wydarzen_lato.jpgkalendarz_wydarzen_wiosna.jpgkalendarz_wydarzen_zaloba.jpgkalendarz_wydarzen_zima.jpg

relacje_jesien.pngrelacje_zima.pngrelacje_lato.pngrelacje_zaloba.pngrelacje_wiosna.png

bppzima.pngbppwiosna.pngbppjesien.pngbpplato.pngbppzal.png

rozklad_jazdy.jpgrozklad_jazdy_jesien.jpgrozklad_jazdy_lato.jpgrozklad_jazdy_wiosna.jpgrozklad_jazdy_zaloba.jpg

Dzialki

zgk.pngzgk_zima.pngzgk_zalobna.pngzgk_lato.pngzgk_jesien.png

gops.pnggops_zima.pnggops_lato.pnggops_jesien.pnggops_zalobna.png

szkolnictwo_zima.pngszkolnictwo_zalobna.pngszkolnictwo_jesien.pngszkolnictwo_wiosna.pngszkolnictwo_lato.jpg

gospodarka_odpadami.jpggospodarka_odpadami_jesien.jpggospodarka_odpadami_lato.jpggospodarka_odpadami_wiosna.jpggospodarka_odpadami_zaloba.jpg

nie_uzaleznieniom.jpgnie_uzaleznieniom_jesien.jpgnie_uzaleznieniom_lato.jpgnie_uzaleznieniom_wiosna.jpgnie_uzaleznieniom_zaloba.jpg

osrodki_zdrowia.jpgosrodki_zdrowia_jesien.jpgosrodki_zdrowia_lato.jpgosrodki_zdrowia_wiosna.jpgosrodki_zdrowia_zaloba.jpg

biblioteka.jpgbiblioteka_jesien.jpgbiblioteka_lato.jpgbiblioteka_wiosna.jpgbiblioteka_zaloba.jpg

muzeum.jpgmuzeum_jesien.jpgmuzeum_lato.jpgmuzeum_wiosna.jpgmuzeum_zaloba.jpg

sokis_zima.pngsokis_zalobna.pngsokis_wiosna.pngsokis_lato.pngsokis_jesien.png

rzut_podkowa.jpgrzut_podkowa_jesien.jpgrzut_podkowa_lato.jpgrzut_podkowa_wiosna.jpgrzut_podkowa_zaloba.jpg

jp_zaloba.jpgjp_jesien.jpgjp_lato1.jpgjp_wiosna1.jpgjp_zima1.jpg

2019-08-09 16:42

XXIII Święto Pstrąga rozpoczęło się już od wczesnych godzin porannych, kiedy to na „Irydionie” ruszyły kolejne zmagania wędkarzy, tym razem w otwartych spinningowych zawodach wędkarskich.

W godzinach dopołudniowych goście i mieszkańcy Gminy Janów mogli brać udział w wydarzeniach towarzyszących imprezie. W pierwszym z nich, Turnieju Siatkówki Plażowej Dwójek Męskich uczestniczyło 12 par. Pary zostały rozlosowane do systemu brazylijskiego. W turnieju rozegrano łącznie 22 mecze. W meczu o 3 miejsce walczyły pary: M. Pośpiech/J. Pośpiech (Częstochowa) – K. Kowali/D. Nowak(Koniecpol/Szczekociny) 21:17. Mecz finałowy odbył się pomiędzy parami: A. Leś/R. Dorobisz (Żarki) – J. Cyprys/ T. Dobrowolski (Częstochowa/Koluszki) 16: 21. Organizatorem rozgrywek był Samorządowy Ośrodek Kultury i Sportu w Janowie. Zawodnicy za pierwsze 3 miejsca dostali puchary oraz karty podarunkowe. Dziękujemy za pomoc w przeprowadzeniu turnieju Adamowi Chyżyńskiemu oraz Krzysztofowi Faronowi.

Drugą propozycją, która zgromadziła pod sceną na złotopotockich błoniach sporą publiczność, były sołeckie popisy kulinarne. Czterech sołtysów wraz z przedstawicielami mieszkańców wsi Sokole Pole, Janów, Ponik i Złoty Potok rywalizowali w konkursie kulinarnym. Zadaniem uczestników było przygotowanie potrawy regionalnej i ciasta sezonowego, a następnie ich prezentacja na scenie i degustacja przez komisję konkursową w składzie: Wójt Gminy Janów Edward Moskalik, Przewodnicząca Rady Gminy Janów Ewa Ucieklak oraz przedstawicielka Stowarzyszenia „Partnerstwo Północnej Jury” Magdalena Wojciechowska. Wszystkie potrawy wyglądały i smakowały przepysznie, co potwierdziła zarówno Komisja Konkursowa, jak i częstowana publiczność. Pierwsze miejsce przypadło dla sołectwa Ponik, z kolei Janów, Złoty Potok oraz Sokole Pole zajęły równorzędne drugie miejsce.

Kolejną atrakcją był turniej łuczniczy oraz gry i zabawy rycerskie przygotowane przez Drużynę Żelaznego Wilka z Pabianic oraz gościnnie grupy z Piotrkowa Trybunalskiego i z Częstochowy. Zmaganiom chętnych adeptów sztuki rycerskiej towarzyszyły salwy śmiechu i bojowe okrzyki. Warto zaznaczyć, że swoją sprawność sprawdzali zarówno młodsi, jak i starsi uczestnicy turnieju – niezależnie od wieku zabawa była równie doskonała.
Z myślą o najmłodszych gościach imprezy w niedzielę przygotowano również Miasteczko atrakcji dla dzieci, w którym animatorki zabierały dzieciaki w świat niekończących się zabaw.

Pierwszą muzyczną odsłoną niedzielnej imprezy był Kacper Przybylski. Młody częstochowianin i uczestnik telewizyjnego programu „Mam talent” wykonał kilka utworów, które zostały bardzo entuzjastycznie przyjęte przez gromadzącą się na błoniach publiczność. Podczas oficjalnego otwarcia XXIII Święta Pstrąga wręczono nagrody i wyróżnienia laureatom Konkursu fotograficznego „Balonowa Jura Janów-Olsztyn 2019”. W niedzielę wszystkie nagrodzone fotografie przybyli goście mogli oglądać na przygotowanej ekspozycji zdjęć.

Podczas Święta Pstrąga nie mogło zabraknąć głównego bohatera, dlatego też dużym zainteresowaniem cieszył się konkurs kulinarny „Pstrąg na 12 sposobów” zorganizowany przez Hotel Kmicic w Złotym Potoku. Dwunastu uczestników degustowało dwanaście potraw z pstrągiem w roli głównej. Każda osoba miała za zadanie prawidłowo nazwać jak największą ilość spróbowanych dań. Zmagania te obserwowała publiczność dzieląc swoją uwagę na trwające w tym samym czasie warsztaty lepienia pierogów w wykonaniu pracowników Spółdzielni Socjalnej Bistro Złota Jura.

Popołudniowy koncert Grupy Wokalno-Rozrywkowej Szafa Gra porwał zebraną pod sceną publiczność. Barbara Melzer, Beata Wyrąbkiwicz, Wojciech Dmochowski oraz Rafał Drozd swoimi umiejętnościami wokalnymi i aktorskimi wspaniale rozgrzali emocje widowni, która niejednokrotnie włączała się w śpiew znanych i lubianych przebojów muzycznych. Występ tej grupy zdecydowanie przypadł do gustu przybyłym widzom.

Główną atrakcją wieczoru był koncert zespołu Piękni i Młodzi, który na błonia nad „Amerykanem” przyciągnął ogromną rzeszę publiczności. Największe przeboje takie, jak „Niewiara”, „Ona jest taka cudowna”, „Kocham się w tobie”, śpiewali z wykonawcami wszyscy zebrani pod sceną i na błoniach. Po koncercie nie zabrakło możliwości zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia z wokalistką zespołu, co było ogromnym prezentem przede wszystkim dla licznie zgromadzonej młodzieży.

Roztańczony i smakowity weekend w Złotej Krainie Pstrąga zakończył Dj Kriss, który podobnie jak w dniu poprzednim, poprowadził dyskotekę pod gwiazdami.

XXIII Święto Pstrąga w Złotym Potoku dofinansowano z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Patronat medialny nad całością imprezy objęli: Twoja Polska Stacja, naszemiasto.pl, Dziennik Zachodni, wpowiecie.pl.
Organizatorzy składają serdeczne podziękowania gościom za przybycie oraz partnerom, pracownikom, obsłudze i wykonawcom za udaną współpracę.
Do zobaczenia za rok!

Informację sporządził: Samorządowy Ośrodek Kultury i Sportu w Janowie

bip.jpgbip_zaloba.jpg

epuap.jpgepuap_zaloba.jpg

facebook.jpgfacebook_zaloba.jpg

gaz_logo.png

Spis_powsechny_logo_1.png

Jurajskie_Zawody_Balonowe.jpg

wirtualny_spacer.jpg

dotacje_oze.png

dotacje_azbest.png

ppj.jpgppj_cz.jpg

jsk_baner.jpg

zgj_logo.jpgzwiazek_gmin_zaloba.jpg

rlgd.png

zespol_szkol.jpgzespol_szkol_zaloba.jpg

rewitalizacja.jpg

Dane kontaktowe:

Urząd Gminy w Janowie, ul. Częstochowska 1; 42-253 Janów, tel. 34 3278048, 34 3278501, 34 3278502, 34 3278503, fax. 34 3278081, e-mail: gmina@janow.pl,
Skrytka odbiorcza ePUAP: /ris4l98i9c/skrytka

Copyright (c) 2016 Urząd Gminy w Janowie. Wszelkie prawa zastrzeżone Strony internetowe TRUSTNET