A A A A Kontrast:
A++ A+ A Czcionka:
niedziela 25.10.2020RSS

inwestycje_remonty_zima.jpginwestycje_remonty_wiosna.jpginwestycje_remonty_lato.jpginwestycje_remonty_jesien.jpginwestycje_remonty_zaloba.jpg

kalendarz_wydarzen_jesien.jpgkalendarz_wydarzen_lato.jpgkalendarz_wydarzen_wiosna.jpgkalendarz_wydarzen_zaloba.jpgkalendarz_wydarzen_zima.jpg

relacje_jesien.pngrelacje_zima.pngrelacje_lato.pngrelacje_zaloba.pngrelacje_wiosna.png

1wybory_jesien.jpg1wybory_lato.jpg1wybory_zal.jpg1wybory_zima.jpg47017.jpg

rozklad_jazdy.jpgrozklad_jazdy_jesien.jpgrozklad_jazdy_lato.jpgrozklad_jazdy_wiosna.jpgrozklad_jazdy_zaloba.jpg

dzialki.jpgdzialki_jesien.jpgdzialki_lato.jpgdzialki_wiosna.jpgdzialki_zaloba.jpg

zgk.pngzgk_zima.pngzgk_zalobna.pngzgk_lato.pngzgk_jesien.png

gops.pnggops_zima.pnggops_lato.pnggops_jesien.pnggops_zalobna.png

szkolnictwo_zima.pngszkolnictwo_zalobna.pngszkolnictwo_jesien.pngszkolnictwo_wiosna.pngszkolnictwo_lato.jpg

gospodarka_odpadami.jpggospodarka_odpadami_jesien.jpggospodarka_odpadami_lato.jpggospodarka_odpadami_wiosna.jpggospodarka_odpadami_zaloba.jpg

nie_uzaleznieniom.jpgnie_uzaleznieniom_jesien.jpgnie_uzaleznieniom_lato.jpgnie_uzaleznieniom_wiosna.jpgnie_uzaleznieniom_zaloba.jpg

osrodki_zdrowia.jpgosrodki_zdrowia_jesien.jpgosrodki_zdrowia_lato.jpgosrodki_zdrowia_wiosna.jpgosrodki_zdrowia_zaloba.jpg

biblioteka.jpgbiblioteka_jesien.jpgbiblioteka_lato.jpgbiblioteka_wiosna.jpgbiblioteka_zaloba.jpg

muzeum.jpgmuzeum_jesien.jpgmuzeum_lato.jpgmuzeum_wiosna.jpgmuzeum_zaloba.jpg

sokis_zima.pngsokis_zalobna.pngsokis_wiosna.pngsokis_lato.pngsokis_jesien.png

rzut_podkowa.jpgrzut_podkowa_jesien.jpgrzut_podkowa_lato.jpgrzut_podkowa_wiosna.jpgrzut_podkowa_zaloba.jpg

jp_zaloba.jpgjp_jesien.jpgjp_lato1.jpgjp_wiosna1.jpgjp_zima1.jpg

SP Janów - Aktualności Szkolne roku 2016/2017
Aktualności Gromada Zuchowa
SP Janów - Archiwum aktualności szkolnych roku 2015/2016
Aktualności LOP
Aktualności przyrodnicze
Archiwum aktualności szkolnych roku 2014/2015 - I semestr SP Janów
Archiwum aktualności szkolnych roku 2014/2015 - II semestr SP Janów
Archiwum aktualności przyrodniczych roku 2014/2015 SP Janów
Archiwum aktualności szkolnych roku 2013/2014 SP Janów
Archiwum aktualności przyrodniczych roku 2013/2014 SP Janów
Archiwum aktualności szkolnych roku 2012/2013 SP Janów
Archiwum aktualności przyrodniczych roku 2012/2013 SP Janów
Archiwum aktualności szkolnych roku 2011/2012 SP Janów
Archiwum aktualności przyrodniczych roku 2011/2012 SP Janów
Archiwum aktualności szkolnych roku 2010/2011 SP Janów
Archiwum aktualności przyrodniczych roku 2010/2011 SP Janów
Archiwum aktualności szkolnych roku 2009/2010 SP Janów
Archiwum aktualności przyrodniczych roku 2009/2010 SP Janów
Archiwum aktualności szkolnych roku 2008/2009 SP Janów
Archiwum aktualności przyrodniczych roku 2008/2009 SP Janów

   13 kwietnia 2018r. uczniowie klas 7 i 6 uczestniczyli pod opieką P. M. Turowskiej-Moskalik, P. Małgorzaty Ujmy i P. Doroty Soluch w zajęciach laboratoryjnych z chemii i fizyki na Politechnice Czestochowskiej. 

Wakacje

2017-07-07 18:54

  Za Stanisławem Staszicem powtarzamy, iż "Talent jest jak kawałek szlachetnego, ale surowego metalu: dopiero pilna praca go obrobi i wartość mu wielką nada." Pracowaliście, wszystko co najlepsze ukazywaliście szlifując swoje charaktery, zdolności i umiejętności. Nadszedł czas odpoczynku. Życzymy wspaniałego wypoczynku i szczęśliwego powrotu w progi Szkoły 1 września 2017r.      

Dyrektor i Nauczyciele Szkoły Podstawowej w Janowie.

   Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Janowie przygotowani pod kierunkiem pań Doroty Gal, Teresy Marszałek i Marioli Turowskiej - Moskalik współtworzyli część artystyczną "Dni Gminy Janów".

Podsumowaliśmy pracę w roku szkolnym 2016/2017. Wręczyliśmy nagrody i świadectwa z "paskiem":) najlepszym uczniom. Podziękowaliśmy Pani Elżbiecie Siemion za wieloletnia pracę w naszej szkole. Klasy V pod kierunkiem wychowawczyń Jolanty Brzeszczak i Małgorzaty Ujmy wprowadziły nas w wakacyjny nastrój. 

    Podsumowanie ostatnich konkursów i działań w roku szkolnym 2016/2017. Najlepsi sportowcy. Laureaci w ogólnopolskich konkursach przyrodniczych.Zwycięzcy w konkursie "Wiosna w lesie". Zwycięzcy konkursu turystycznego. Zwycięstwo w "Marszach na orientację". Reprezentacja szkoły na Jasnej Górze. Odznaczenie dla Szkoły wypracowane przez "Pluszowe niedźwiadki". Wyniki w konkursie szkolnym "Góra Grosza". Zwycięscy w Gminnym Konkursie "Rok Rzeki Wisły". Laureaci w Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym "Kangur".Nasi "logopedowcy". Zdobywcy kart rowerowych. Uczniowie reprezentujący szkołę w Szaferze. Laureaci Ogólnopolskiego Konkursu "Sancta Maria". Najwyższa średnia ocen dla klasy VI A.

Zlot hufca jest podsumowaniem całorocznej pracy gromad zuchowych i drużyn harcerskich.Zobacz na blog 36 Gromady Zuchowej "Pluszowe Niedźwiadki" - zdobyły I miejsce.

Zuchowe Święto Rodziny

2017-06-17 20:22

2 czerwca 2017 roku o godz. 16.00 w schronisku w Siedlcu, odbyło się „Zuchowe Święto Rodziny”. Zobacz na blog 36 Gromady Zuchowej "Pluszowe Niedźwiadki".

    Laureaci konkursu plastycznego- ROK RZEKI WISŁY – PIĘKNO OJCZYSTEGO PEJZAŻU Rok 2017 jest rokiem pod hasłem Rzeki Wisły, królowej polskich rzek – symbolu polskości i patriotyzmu. Muzeum Regionalne im. Zygmunta Krasińskiego w Złotym Potoku zorganizowało konkurs plastyczny pt. „Rok Rzeki Wisły – piękno ojczystego pejzażu”.

W konkursie wzięli udział uczniowie naszej szkoły, odnosząc sukcesy. Kacper Śledzik uczeń klasy II a zajął III miejsce. Uczennice klasy II a- Nadia Kuta, Julia Pluta oraz uczennica klasy III c Antonina Hak otrzymały wyróżnienie.

Piknik

2017-06-17 18:13

12 czerwca 2017r. klasy 3c i 4b pod opieką swoich wych. P. Marioli Szlesińskiej-Wąchała oraz P. Edyty Alamy-Kot wybrały się na piknik klasowy do Złotego Potoku. Przy sprzyjającej pogodzie, w krótkim czasie dotarliśmy nad staw Amerykan, gdzie uczniowie mieli czas na skonsumowanie śniadania. Następnie ruszyliśmy na błonie, gdzie miały miejsce główne atrakcje pieszej wycieczki. 

W Bibliotece

2017-06-17 18:05

   7 czerwca 2017r. klasa 3c w ramach projektu klasowego „MOJA MAŁA OJCZYZNA – JURA KRAKOWSKO-CZĘSTOCHOWSKA” pod opieką wych. p. Marioli Szlesińskiej-Wąchała udała się do Gminnej Biblioteki Publicznej na warsztaty „Jura dla małych”. Uczniowie stali się autorami własnoręcznie napisanej i zilustrowanej książki zawierającej legendę o Panu Twardowskim.

Z wizytą u OSP

2017-06-17 17:53

      31 maja uczniowie klasy 3c w ramach projektu klasowego „MOJA MAŁA OJCZYZNA” wraz z uczniami klasy 2a pod opieką wych. P. Marioli Szlesińskiej-Wąchała oraz P. Doroty Gal odwiedzili OSP w Janowie. Uczniowie zostali szczegółowo zapoznani ze sprzętem strażackim, ale też mogli posłuchać o trudach pracy strażaków.

Wycieczka do Krakowa

2017-06-17 17:49

    5 czerwca 2017r. klasy 2a i 3c pod opieką wychowawczyń P. Doroty Gal i P. Marioli Szlesińskiej-Wąchała oraz mam - na które zawsze można liczyć, wyruszyły na wycieczkę do grodu Kraka. Podróż minęła szybko. Po dotarciu na miejsce uczniowie najpierw uczyli się poprzez zabawę w krakowskim Klockolandzie w „Laboratorium profesora Klockowskiego”. Następnie udaliśmy się pod opieką przewodnika na kopiec Kraka. Wspiąwszy się na jego szczyt, słuchając ciekawych opowieści związanych z historią tego miejsca podziwialiśmy panoramę miasta. 

      W dniu 05 czerwca 2017 roku klasy 2c,3ai3b wyruszyły na spotkanie z przygodą w iście westernowym stylu. Miasteczko TWINPIGS czyli Westernowy Park Rozrywki w ŻORACH to miejsce, gdzie nie można się nudzić. 

Dzień Rodziny

2017-06-17 17:31

    W dniu 09 czerwca 2017 roku uczniowie klasy 2c z opiekunami Jolantą Dróżdż oraz Amandą Brodek przygotowali dla rodziców przedstawienie pt.,, Kopciuszek” oraz piękne piosenki i życzenia. Mali artyści wcielili się w role z bajki i pięknie zaprezentowali się przed ,, publicznością”. Przy pysznym poczęstunku czas szybko minął a występy uczniów na pewno były wspaniałym prezentem dla bliskich.

Jolanta Dróżdż

Uczniowie Jakub Borowicz i Agnieszka Nocuń zostali laureatami Ogólnopolskiego Konkursu Nauk Przyrodniczych. Gratulujemy.

EKO- PLANETA

2017-06-10 21:39

      W Ogólnopolskim Konkursie Ekologicznym EKO-Planeta z zakresu wiedzy o przyrodzie, biologii i ochronie środowiska w teście opracowanym przy współpracy z Międzywydziałowym Studium Ochrony Środowiska Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie Agnieszka Nocuń zdobyła bardzo dobry wynik, a Jakub Borowicz wyróżnienie. W konkursie prac indywidualnych na temat: „Przewodnik przyrodniczy po Polsce - miejsca, które warto odwiedzić” wynik bardzo dobry osiągnęła Kinga Kozieł.

   W Powiatowym Konkursie przyrodniczo-fotograficznym "Pejzaż z kroplą wody w tle" organizowanym przez Ligę Ochrony Przyrody i Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze w Częstochowie Jakub Brzeszczak zdobył wyróżnienie.

Opiekun: Mariola Turowska-Moskalik

7 czerwca Agnieszka Nocuń i Jakub Borowicz uczestniczyli w warsztatach zorganizowanych przez zarząd LOP w Częstochowie dla laureatów powiatowego konkursu "Działania Kół LOP na różnych poziomach nauczania".

Wyprawa rowerowa kl. VI A

2017-06-10 21:14

Klasa VIa z wizytą u Pani Magdaleny Motyl w Gorzkowie. Wyprawa rowerowa po trenie wyżynnym.

Opiekun: P. M. Turowska-Moskalik

Zlot PTSM

2017-06-10 21:12

     W dniach 02-04.06.2017 roku odbył się 18 Zlot SK PTSM z terenu powiatu częstochowskiego. W Zlocie brały udział koła turystyczne ze szkół w: Lgoczance, Janowie, Piasku, Siedlcu, Jaskrowie, Blachowni i Częstochowie, łącznie 104 osoby z opiekunami. Organizatorem Zlotu był Zarząd Oddziału PTSM w Częstochowie i Szkolne Schronisko Młodzieżowe w Siedlcu.

23 marca 2019 r. zuchy z gromady „Pluszowe Niedźwiadki” udały się do Chorzowskiego Centrum Kultury, gdzie wzięły udział w Chorągwianym Festiwalu Zuchowym „Wesołek”. Tematem tegorocznych występów był „Kosmos”. Pod hasłem „Kosmiczne podróże małe i duże”, na scenie wystąpiło ponad 300 zuchów.  Zuchy z Janowa wystąpiły w kategorii „Odlotowe melodie”. Zaprezentowały piosenkę „Zielone Ufoludki” i zajęły I miejsce

Podczas 31 Wiosennego Złazu Zuchowego przez Jurę Krakowsko- Częstochowską, maszerowały zuchy z Gromad Zuchowych Hufców: Bytom, Częstochowa, Dąbrowa Górnicza, Ziemi Będzińskiej. Maszerowały również „Pluszowe Niedźwiadki”.

     „Już kolegów zuch zaprasza, wielki tłum go nie przeraża. Wszystkie zuchy już się śpieszą, by pokazać innym dzieciom jak Śląsk cały poznawały i Odznakę Harcerskiej Służby Ziemi Śląskiej zdobywały”

„Już kolegów zuch zaprasza, wielki tłum go nie przeraża. Wszystkie zuchy już się śpieszą, by pokazać innym dzieciom jak Śląsk cały poznawały i Odznakę Harcerskiej Służby Ziemi Śląskiej zdobywały”

         We wtorek 4 kwietnia zuchy z gromady „Pluszowe Niedźwiadki” oraz ich koledzy z klasy II a wyruszyli na wycieczkę, by odkryć piękno ziemi rodzinnej oraz poznać bogactwo przyrody śląskiej ziemi.

W minioną sobotę, 25 marca 2017 roku w Archetti Orkiestrze Kameralnej Miasta Jaworzna, odbył się Festiwal Kultury Zuchowej „Wesołek”. Był to wyjątkowy dzień dla gromady „Pluszowe Niedźwiadki”- zajęliśmy I miejsce w kategorii „Głos Matki Natury”.

        Kolejnym etapem zdobywania przez zuchy z gromady „Pluszowe Niedźwiadki” odznaki „Harcerska Służba Ziemi Śląskiej”, było poznanie śląskich strojów ludowych oraz tańców. Dlatego też swoją obecnością na zbiórce w dniu 9 marca, zaszczycili nas członkowie zespołu ludowego „Janowianie”- pani Joanna Krzyżańska oraz państwo Iwona i Marek Monikowscy.

"Zuchowy Bal Walentynkowy"

2017-02-27 23:05

          W sobotę 18 lutego „Pluszowe Niedźwiadki” udały się na Bal Walentynkowy, zorganizowany przez Namiestnictwo Zuchowe oraz gromadę „Słoneczne Promyki” z Częstochowy.

Zuchy z 36 GZ „Pluszowe Niedźwiadki”: Ola Fert, Ania Moskalik, Julia Pluta, Ada Śledzik, Wiktoria Ucieklak oraz Natalka Zarzycka dzięki działaniom drużynowej hm Doroty Gal zostały ilustratorami książki "Wierwsze dla wszystkich dzieci".

          Miło nam oznajmić wyniki Wielkiego Konkursu Świątecznego „Świąteczne zapachy Azji, czyli przepis na bożonarodzeniową dekorację” w kategorii BOMBKA- III miejsce zajęły zuchy z 36 GZ Pluszowe Niedźwiadki. BRAWO!!!!!!!!!!!!! :)

Rajd przyrodniczy LOP

2016-09-26 00:18

23 września - pierwszego dnia jesieni chcąc właściwie przygotować się do konkursów LOP klasy VI pod opieką Pani Marioli Turowskiej-Moskalik i Pani Wacławy Wójcik wyruszyły na ścieżkę dydaktyczną "Dziadówki".

W IX Edycji Ogólnopolskiego Konkursu Nauk Przyrodniczych "Świetlik" uczniowie naszej szkoły Jakub Borowicz, Agnieszka Nocuń i Michał Patrzałek zdobyli wyróżnienia w swoich kategoriach. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

M.Turowska-Moskalik

W środę 15.06.2016r klasy I c i III a pojechały na wycieczkę do Jura Parku w Krasiejowie, pod opieką Pani Jolanty Dróżdż, Magdaleny Gryl i Patrycji Wolak.

W konkursie na „Szkolną Gazetę z Dodatkiem Ekologicznym” Szkolne Koło LOP zdobyło II miejsce. 9 czerwca jego przedstawiciele odebrali nagrodę z rąk redaktora "Gazety Częstochowskiej", Naczelnika Wydziałyu Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa w Czestochowie, prezesa LOP okęgu Częstochowa i prezesa Zarządu Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Częstochowie.

Późnym popołudniem 9 czerwca 2016 r. przybyli do szkoły uczniowie klasy II b wraz ze swoimi rodzicami.

Podróż do Pacanowa

2016-06-17 14:23

Był rześki i słoneczny poranek 6 czerwca 2016 r., kiedy uczniowie klas drugich wyruszyli w podróż do Pacanowa. Celem wyprawy było spotkanie z Koziołkiem Matołkiem. W tej bajkowej wycieczce towarzyszyły dzieciom: p. T. Marszałek, p. M. Szlesińska-Wąchała. p. M. Stęmplowska i p. K. Borowicz.

Wycieczka do Krasiejowa

2016-06-14 23:24

Wycieczka do Krasiejowa- Odkryliśmy świat sprzed milionów lat

Dzień Matki w klasie I A

2016-06-14 23:21

Kocham Cię Mamo!

Wszem i każdemu z osobne wiadomym czynię, że w obecności zgromadzonych przyjaciół zuchy: z gromady „Pluszowe Niedźwiadki” wykonały wszystkie zadania i do złożenia Obietnicy Zuchowej zostały dopuszczone.

Wiosenny złaz

2016-06-14 23:00

W sobotę 14 maja odbył się XXX Jubileuszowy Wiosenny Złaz Zuchowy.

     1 czerwca 2017r. "Miłośnicy przyrody" zostali zaproszeni na warsztaty ekologiczne do Zespołu Parków Krajobrazowych w Smoleniu.Laureaci konkursów "Z okazji Dnia Lasu" wyjazd mieli sponsorowany z funduszu antyalkoholowego gminy Janów, przyznanego na projekt ekologiczny Szkolnemu Kołu LOP Szkoły Podstawowej w Janowie. Na ścieżce ekologicznej poznaliśmy walory przyrodniczo-krajobrazowe Smolenia. 

Marsze na orientację

2017-05-23 18:03

       W sobotę 20 maja 2017r. w Siedlcu odbyły się 17 Jurajskie Marsze na Orientację o Puchar Wójta Gminy Janów i Starosty Powiatu Częstochowskiego. W rywalizacji brały udział zespoły dzieci i młodzieży ze szkół w: Janowie, Lgoczance, Lusławicach, Blachowni, Łojkach, SP 53 w Częstochowie, LO C.K.Norwida w Częstochowie, L.O J. Dąbrowskiego w Częstochowie, Gimnazjum w Piasku, SK PTSM w Siedlcu. Naszą szkołę reprezentowało 5 zespołów, które spośród 10 placówek w klasyfikacji generalnej wywalczyły II miejsce. Zespołowo III miejsce zdobyły: Paulina Grzesiak, Natalia Kołek, Kinga Sosnowska i Majka Sikora. 

Włączając się w gminny projekt ograniczający niską emisję spalin Szkolne Koło Ligii Ochrony Przyrody SP Janów z okazji Dnia Ziemi 12 maja 2017 r. zorganizowało konkursy z zakresu ekologii i happening „Kochasz dzieci, nie pal śmieci”. 

W poszukiwaniu inspiracji

2017-03-26 15:08

            25 marca wybraliśmy się na wernisaż wystawy malarki Romy Krysiak w poszukiwaniu inspiracji do przyrodniczo-plastycznych konkursów z okazji "Dnia Ziemi".

Międzynarodowy dzień lasu

2017-03-21 23:09

21 marca - Pierwszego Dnia Wiosny i w Miedzynarodowym Dniu Lasu Szkolne Koło LOP podsumowywało działania z zakresu zdobywania wiedzy o lesie.

1 marca w czasie uroczystego podsumowania etapu regionalnego Ogólnopolskiego Konkursu "Mój Las" Oliwier Syc przygotowany pod kierunkiem p. Marioli Turowskiej-Moskalik odebrał nagrodę za II miejsce w konkursie i nominację do etapu ogólnopolskiego.

Wieczór walentynkowy Miłośnicy Przyrody spędzili w Galerii po Schodkach na wystawie prac fotografika Pani Moniki Troszok.

Ferie Miłośników Przyrody

2017-02-19 22:10

Rozpoczynamy ferie zimowe wyprawą na zajęcia w Korytarzu Ekologicznym do gościnnego Nadleśnictwa w Złotym Potoku.

    W grudniu zaspół w składzie Alicja Barczyk, Julia Siwa i Zuzanna Solak przygotował pracę z wykorzystaniem wiedzy ekologicznej. Dziewczyny wypracowały dla Szkoły IV miejsce w Ogólnopolskim Konkursie "Drugie życie odpadów". Gratulujemy . Opiekun M. Turowska-Moskalik

IV miejsce w ogólnopolskim konkursie "Drugie życie baterii"dla zespołu Alicja Barczyk, Julia Siwa i Zuzanna Solak. Opiekun M. Turowska-Moskalik

25 września 2017r. udaliśmy się na zajęcia w Miasteczku Edukacji Ekologicznej. Poznaliśmy ciekawosyki geologiczne, przyrodnicze i historyczne z terenu Olsztyna. 

Międzynarodowy dzień lasu

2017-03-21 23:09

21 marca - Pierwszego Dnia Wiosny i w Miedzynarodowym Dniu Lasu Szkolne Koło LOP podsumowywało działania z zakresu zdobywania wiedzy o lesie.

1 marca w czasie uroczystego podsumowania etapu regionalnego Ogólnopolskiego Konkursu "Mój Las" Oliwier Syc przygotowany pod kierunkiem p. Marioli Turowskiej-Moskalik odebrał nagrodę za II miejsce w konkursie i nominację do etapu ogólnopolskiego.

Wieczór walentynkowy Miłośnicy Przyrody spędzili w Galerii po Schodkach na wystawie prac fotografika Pani Moniki Troszok.

    W grudniu zaspół w składzie Alicja Barczyk, Julia Siwa i Zuzanna Solak przygotował pracę z wykorzystaniem wiedzy ekologicznej. Dziewczyny wypracowały dla Szkoły IV miejsce w Ogólnopolskim Konkursie "Drugie życie odpadów". Gratulujemy . Opiekun M. Turowska-Moskalik

IV miejsce w ogólnopolskim konkursie "Drugie życie baterii"dla zespołu Alicja Barczyk, Julia Siwa i Zuzanna Solak. Opiekun M. Turowska-Moskalik

       Dzięki życzliwości, uprzejmości i hojności Rodziców oraz Uczniów Szkoły Podstawowej w Janowie obdarowaliśmy Mieszkańców Domu Pomocy Społecznej „Betel” podarkami spożywczymi.

Na czas przedświąteczny i Świąt Bożego Narodzenia składamy serdeczne życzenia zdrowia, pomyślności, aby wszelkie dobro powracało do Państwa.

Z wyrazami szacunku organizator: Szkolne Koło LOP- M. Turowska-Moskalik

"W zachwycie nad Kulturą"

2016-12-19 22:35

W dniu 13 grudnia 2016r. uczniowie klas IVa i IVb oraz klasy VIa pod opieką pań Małgorzaty Ceglarek, Lidii Trąbskiej, Edyty Alamy-Kot i Marioli Turowskiej-Moskalik spotkali się ze sztuką w Teatrze Adama Mickiewicza i Muzeum w Częstochowie.

Pomocnicy Św. Mikołaja

2016-12-07 21:15

Uczniowie naszej szkoły - zuchy z gromady "Pluszowe Niedźwiadki", klasy V b i VI a z opiekunami P. Dorotą Gal, P. Jolantą Brzeszczak i P. Mariolą Turowską - Moskalik pomagali Mikołajowi w czasie wizyty w Gminie Janów.

10 listopada Miłosz Kiedrzyński otrzymał nagrodę za I miejsce w Szkolnym Konkursie Przyrodniczo- Angielskim "Sprzątanie Świata 2016- Drugie życie odpadów".

Zuchy z gromady „Pluszowe Niedźwiadki” oraz uczniowie naszej szkoły nie zrzeszeni w ZHP, wyruszyli 3 lutego do malowniczej górskiej miejscowości Murzasichle. Spędziliśmy tam pięć wspaniałych dni zdobywając  sprawność „Janosika”. Pierwszego dnia wieczorem, w czasie kominka, wszyscy dzielnie przeszli próby odwagi, jak na mężnych zbójników przystało i otrzymali zbójnickie imię. Wizyta u bajarza przybliżyła nam postać sławnego mieszkańca Podhala- Janosika, który zabierał bogatym, a dawał biednym. Kulig po pobliskich lasach, pozwolił zuchom poznać piękno  tutejszych lasów, a wjazd na Gubałówkę dał możliwość podziwiania tatrzańskich szczytów. Ogrom śniegu i wspaniała góra w pobliżu pensjonatu były pretekstem do zimowych szaleństw na sankach i nie tylko (pan Kazik przygotował nam worki z sianem). Udaliśmy się również do kina „Giewont” na film pt. „Pingwiny z Madagaskaru”. Tradycyjnie na zakończenie wręczono biwakowe „Oskary” w różnych ciekawych kategoriach (np. „Pogromcy kotów”). Wypoczęci, uśmiechnięci, pełni nowych doświadczeń, z bagażem wspomnień i nawiązanych przyjaźni, cali i zdrowi wróciliśmy do domu.
Karnawał to czas radości i zabawy, której nie mogło zabraknąć również w naszej szkole.
W piątek 23.01.2015r. odbyła się zabawa karnawałowa, w której uczestniczyli uczniowie klas I-III. Na ten dzień sala gimnastyczna zmieniła się w salę balową, pięknie i kolorowo udekorowaną, a uczniowie mogli spełniać swe marzenia i na krótką chwilę wcielić się w postacie z ulubionych bajek. Przy dźwiękach największych przebojów granych przez profesjonalnych muzyków Panią Jadwigę Błaszkiewicz i Pana Marka Jakubczyka wszyscy bawili się doskonale. Na uczniów czekały zarówno zabawy, jak i konkursy nagradzane słodkościami. Oczywiście nie mogło zabraknąć konkursu na „ Królową i Króla Balu”. Zaszczytny tytuł Królowej zdobyła uczennica klasy  II b Amalia Najgrodzka, natomiast Króla  uczeń klasy III a Olaf Mikołajczyk.

FERIE

2015-02-05 10:00
FERIE ZIMOWE
WRACAMY 16.02.2015r.
Odpoczywajcie efektywnie i bezpiecznie.
Korzystając z karnawałowego wystroju, sali Samorząd Szkolny zorganizował zabawę karnawałową dla klas IV - VI. Bawiliśmy się przednio. Jak to przystało na klasy starsze : dziewczyny z dziewczynami a chłopcy z chłopcami. Z czasem się to zmieni - wszak muzyka łagodzi obyczaje.
W dniu 26 stycznia 2015 r. podczas apelu podsumowującego I półrocze bieżącego roku szkolnego, odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie szkolnego konkursu plastycznego „Poznaję zawody, poznaję firmy”. Konkurs ten miał na celu aktywizację uczniów naszej szkoły w zakresie kreowania własnej ścieżki zawodowej, jak również uświadomienie im perspektyw związanych z  lokalnym rynkiem pracy.
Komisja w składzie Pani Anna Tarczyńska oraz Pani Grażyna Napora, spośród wielu prac konkursowych wyłoniła sześć najpiękniejszych oraz najpełniej oddających ideę konkursu.
Laureatami tego konkursu zostali:
I miejsce ex aequo Katarzyna Olczak (klasa 1b) oraz Miłosz Kiedrzyński (klasa 2b)
II miejsce Karolina Jakubczak (klasa 3b)
III miejsce Karolina Grabowska (klasa 3a)
Wyróżnienia:
Sandra Górniak (klasa 1b) oraz Julia Grzesiak (klasa 3b)
Ponadto wyróżnienie specjalne za reportaż z obchodów Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości otrzymała Zuzanna Michalik (klasa 3b).

Uczniowie klas IV-VI brali udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie z Języka Angielskiego "OLIMPUS".  Klasy I-III uczestniczyły w szkolnym konkursie  "HALLOWEEN COSTUME CONTEST" .
Na zdjęciach laureaci. Gratulujemy.
26 stycznia 2015 roku  podsumowaliśmy pracę naszych uczniów w I semestrze roku szkolnego 2014/2015.

Konkurs ekologiczny

2015-02-04 18:46
W konkursie ekologicznym "Bezpieczniki TAURONA" organizowanym pod patronatem firmy "Dystrybucja TAURON" przez Szkolne Koło LOP i opiekuna p. Mariolę Turowską-Moskalik wyróżnienia zdobyli Nadia Mizgała kl. I C, Miłosz Kiedrzyński kl. II B i Karolina Grabowska kl.III A.
Miejsca I otrzymały Aleksandra Fert kl. I B, Amelia Najgrodzka kl.II B i Karolina Jakubczak kl. III B.
Sponsorem nagród były: Firma TAURON i Nadleśnictwo w Złotym Potoku .
Gratulujemy i zachęcamy do udziału w następnych konkursach.
W czasie podsumowania I semestru roku szkolnego 2014/2015 dyrektor szkoły p. Ryszard Sidorkiewicz oraz opiekun Szkolnego Koła LOP p. Mariola Turowska-Moskalik wyróżnili i nagrodzili klasy  biorące najefektywniejszy udział w konkursach ekologicznych.
W konkursie "Zbiórka nakrętek" :
I miejsce zdobyła kl.I B  z  wychowawczynią p.Katarzyną Borowicz,
II miejsce zdobyła kl. I C z  wychowawczynią p. Mariolą Szlesińską-Wąchała,
III miejsce zdobyła kl. I A z  wychowawczynią p. Teresą Marszałek.
W konkursie "Zbiórka telefonów":
I miejsce zdobyła kl.IV B  z  wychowawczynią p.Wacława Wójcik,
II miejsce zdobyła kl. II B z  wychowawczynią p. Małgorzata Klimczak,
III miejsce zdobyła kl. V B z  wychowawczynią p. Mariola Turowska-Moskalik.
Współorganizatorem konkursu "Zbiórka zużytych baterii" jest p. Teresa Marszałek.
w nim: I miejsce zdobyła kl.III B  z  wychowawczynią p.Jolantą Dróżdż,
II miejsce zdobyła kl. I C z  wychowawczynią p. Mariolą Szlesińską-Wąchała,
III miejsce zdobyła kl. I A z  wychowawczynią p. Teresą Marszałek.
Sponsorem nagród był Dyrektor Szkoły i Rada Rodziców. Dziękujemy.
Gratulujemy zaangażowania. Dziękujemy wszystkim klasom w szkole za udział w konkursach i zachęcamy do dalszej pracy na rzecz środowiska.
 W naszej szkole duży nacisk kładziemy na bezpieczeństwo oraz edukację związaną  z bezpieczeństwem dzieci. Na początku każdego roku szkolnego dzieci klas pierwszych poznają drogę do szkoły wraz ze znakami drogowymi i zasadami, które uczą jak należy zachowywać się w pobliżu ulic.
W ramach edukacji w tym kierunku 16 stycznia 2015r. naszą szkołę odwiedził policjant z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie pan sierż. sztab. Robert Tame. Dzieci miały okazję porozmawiać z policjantem o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do szkoły i poza szkołą.
25 i 26  czerwca 2015 roku  podsumowaliśmy pracę naszych uczniów w  roku szkolnym 2014/2015.
Gratulujemy promocji i życzymy dalszych sukcesów w szkole oraz życiu osobistym.
Odpoczywajcie bezpiecznie.
Z nowym zapałem wracamy do książek już 1 września 2015r.

,,Kochamy Was"

2015-07-05 23:01
,,Kochamy Was"-pod takim hasłem uczniowie z klasy II a przygotowali przedstawienie dla rodziców z okazji Dnia Mamy i Dnia Taty, które odbyło się 24 czerwca 2015r. Dzieci przedstawiły swoje talenty wokalne, recytatorskie i taneczne.
3 czerwca klasy 4 i 5 z wychowawczyniami były we Wrocławiu. Zachwyciły nas Stare Miasto,  Ostrów Tumski, krasnale, fontanny, zieleń, "Ogródek Japoński", ZOO z Afrykarium,  Muzeum Narodowe i Panorama Racławicka. Polecamy reportaż zdjęciowy i gorąco zachęcamy do odwiedzenia Wrocławia - WARTO POZNAĆ ZABYTKI, KULTURĘ I KLIMAT MIASTA !!!

Wycieczka do stolicy

2015-06-25 22:10
W dniach 28-29 maja my, uczniowie klas 6 wraz z opiekunkami – p. Jolantą Brzeszczak, p. Małgorzatą Ujmą i p. Mariolą Turowską – Moskalik odwiedziliśmy naszą stolicę – Warszawę .
W pierwszym dniu naszą uwagę przyciągnął Pałac w Wilanowie. Tam odbyła się niezapomniana lekcja muzealna, która przybliżyła nam czasy króla Jana 3 Sobieskiego. Następnie wizyta w budynku Telewizji Polskiej oraz przejazd metrem w pobliżu Pałacu Kultury i Nauki oraz wjazd windą na taras widokowy tego gmachu.

KLASY PIERWSZE W ZATORZE

2015-06-25 21:49
10 czerwca 2015 roku  klasy pierwsze pod opieką swoich p. wychowawczyń, jak również p. pedagog wyruszyły na wycieczkę do Zatoru. Wyprawa rozpoczęła się w Parku Ruchomych Dinozaurów. Dzieci przemierzając gęsto zalesioną ścieżkę edukacyjną poznały dawne życie dinozaurów. Ożywione modele dinozaurów sprawiały po drodze różne psikusy : jeden rzewnie płakał, a przed każdą łzą trzeba było „czoła chylić”, aby głowa nie była zbyt mokra; inny siusiając zmuszał uczniów do ucieczki…
23 czerwca 2015 roku uczniowie klasy III b z wychowawcą  przygotowali uroczystość dla Swoich rodziców. Zaproszeni goście (rodzice, rodzeństwo, babcie) mogli obejrzeć przedstawienie ,, Bajkowy  zawrót głowy czyli niezłe zamieszanie w świecie bajek” przygotowane przez uczniów. Piękne stroje oraz humorystyczna treść przedstawienia wszystkim się spodobała. Nie zabrakło piosenek, wierszy  oraz życzeń dla TATUSIÓW, którzy w tym dniu obchodzili swoje święto. Pod koniec występu uczniowie złożyli rodzicom obietnicę dotyczącą dalszej nauki i zachowania – oby tylko zechciały jej dochować.

Super zabawa w Hula Kula

2015-06-25 21:21
Po wytężonej pracy w czasie roku szkolnego klasa 3b z wychowawcą wyruszyli w dniu 19.06.2015 roku do Rędzin aby spędzić czas na zabawie w gościnnym i przyjaznym dla dzieci miejscu. Każdy mógł znaleźć dla siebie coś ciekawego….Były szalone zjeżdżania do baseników z kolorowymi piłkami, wspinaczki, jazdy samochodzikami, gry zręcznościowe, zabawy z animatorką ( konkurs ze znajomości bajek, tańce, zabawy sprawnościowe ( przechodzenie pod ciągle obniżaną  liną w takt muzyki). Był też poczęstunek na uzupełnienie energii utraconej w czasie szaleństw oraz czas na rozmowę i podzielenie się wrażeniami. Następnie całą grupą udaliśmy się na kręgielnię.

W KOPALNI SOLI POD KRAKOWEM

2015-06-25 21:11
W dniu 8 czerwca 2015 r klasy II a, II b, III b wybrały się na wycieczkę do Kopalni Soli ,,Wieliczka" i do Krakowa. Pierwszym miejscem, które odwiedziliśmy była zabytkowa kopalnia soli w Wieliczce. Podziwialiśmy w niej wspaniałe kaplice, urokliwe podziemne jeziora, oryginalne urządzenia i sprzęt górniczy oraz zachowane ślady prac dawnej kopalni, a także wiele rzeźb i płaskorzeźb solnych.
W dniach 12- 13 czerwca 2015 roku, zuchy wyjechały do Ośrodka Harcerskiego „Pająk”, aby wziąć udział w zlocie Hufca ZHP Częstochowa, który jest podsumowaniem całorocznej pracy gromad, drużyn, szczepów i kręgów instruktorskich. Czekało tam na nas wiele atrakcji.
Meldujemy, że najlepsza gromada zuchowa, to PLUSZOWE NIED¬WIADKI z JANOWA prowadzone przez hm Dorotę Gal!
2 czerwca 2015 roku uczniowie klasy III a udali się na wycieczkę do Wieliczki. Magiczna podróż labiryntem solnych korytarzy pozwoliła nam poznać unikalne pejzaże niezwykłych komór oraz odkryć tradycje i historię wielickiej kopalni. Podziwialiśmy wykute w soli piękne komory, niesamowite podziemne jeziora i majestatyczne konstrukcje. Pokonaliśmy blisko 3 km krętych korytarzy i 800 schodów schodząc na głębokość 135 m pod ziemię.

I Dzień Wiosny

2015-03-24 21:48
Nasza Szkoła "I Dzień Wiosny" świętowała od 20 do 23 marca. Oglądaliśmy zaćmienie Słońca, klasy starsze przygotowały prezentację "Pory roku", "uczniowie na świetlicy oglądali film "Pierwsze oznaki wiosny" a wszyscy uczniowie mogli ubrać zielone stroje, co zwalniało od noszenia mundurka.

Zaćmienie Słońca 2015

2015-03-24 21:46
20 marca 2015 roku Szkolne Koło Ligi Ochrony Przyrody zainicjowało wspólne oglądanie zaćmienia Słońca. Obserwowaliśmy częściowe  zaćmienie od 9.50 do 12.00. Obraz tarczy Słońca stale się zmieniał. Było to wspaniałe astronomiczne doświadczenie. Kolejne zjawisko,kiedy Księżyc  znajdzie się między Słońcem a Ziemią i przysłoni światło słoneczne już niebawem - obserwujmy niebo.
7 marca przedstawiciele SK LOP pod opieką p. Marioli Turowskiej-Moskalik udali się na zajęcia terenowe w celu rozpoznania  flory i fauny rezerwatu "Parkowe" w czasie przedwiośnia oraz ustalenia składu mineralnego skał budujących "Bramę Twardowskiego". Mieliśmy pracowity dzień - było warto.
Sprawdzone, wiosna nadciąga.

W czasie podsumowania I semestru roku szkolnego 2014/2015 dyrektor szkoły p. Ryszard Sidorkiewicz oraz opiekun Szkolnego Koła LOP p. Mariola Turowska-Moskalik wyróżnili i nagrodzili klasy  biorące najefektywniejszy udział w konkursach ekologicznych.
W konkursie "Zbiórka nakrętek" :
I miejsce zdobyła kl.I B  z  wychowawczynią p.Katarzyną Borowicz,
II miejsce zdobyła kl. I C z  wychowawczynią p. Mariolą Szlesińską-Wąchała,
III miejsce zdobyła kl. I A z  wychowawczynią p. Teresą Marszałek.
W konkursie "Zbiórka telefonów":
I miejsce zdobyła kl.IV B  z  wychowawczynią p.Wacława Wójcik,
II miejsce zdobyła kl. II B z  wychowawczynią p. Małgorzata Klimczak,
III miejsce zdobyła kl. V B z  wychowawczynią p. Mariola Turowska-Moskalik.
Współorganizatorem konkursu "Zbiórka zużytych baterii" jest p. Teresa Marszałek.
w nim: I miejsce zdobyła kl.I B  z  wychowawczynią p.Katarzyną Borowicz,
II miejsce zdobyła kl. I C z  wychowawczynią p. Mariolą Szlesińską-Wąchała,
III miejsce zdobyła kl. I A z  wychowawczynią p. Teresą Marszałek.
Sponsorem nagród był Dyrektor Szkoły i Rada Rodziców. Dziękujemy.
Gratulujemy zaangażowania. Dziękujemy wszystkim klasom w szkole za udział w konkursach i zachęcamy do dalszej pracy na rzecz środowiska.

Konkurs ekologiczny

2015-02-04 19:06
W konkursie ekologicznym "Bezpieczniki TAURONA" organizowanym pod patronatem firmy "Dystrybucja TAURON" przez Szkolne Koło LOP i opiekuna p. Mariolę Turowską-Moskalik wyróżnienia zdobyli Nadia Mizgała kl. I C, Miłosz Kiedrzyński kl. II B i Karolina Grabowska kl.III A. Miejsca I otrzymali Aleksandra Fert kl. I B, Amelia Najgrodzka kl.II B i Karolina Jakubczak kl. III B.
Sponsorem nagród byli Firma TAURON i Nadleśnictwo w Złotym Potoku .
Gratulujemy i zachęcamy do udziału w następnych konkursach.

Wybory do zarządu SK LOP

2015-01-12 19:09
„Mamy tylko jedną Ziemię, a jej przyszłość zależy od każdego na pozór niewielkiego ludzkiego działania, zależy od każdego z nas”
Florian Plit

DO ZARZĄDU SZKOLNEGO KOŁA Ligi Ochrony Przyrody 85 członków wybrało jako :
przewodniczącą: Wanessę Moskalik, zastępcę przewodniczącej: Julię Biernacką,
sekretarzy: Julię Bulskę, Julię Szadkowską, Katarzynę Gałązkę i Alicję Barczyk.
„Ziemia została Wam  powierzona – zarządzajcie nią mądrze”.
Opiekun : Mariola Turowska-Moskalik
Uczniowie klas IV uczestniczyli w wykładzie połączonym z prezentacją na temat zdrowego odżywiania się.Ćwiczyli na warsztatach dotyczących zasad savoir vivre.
Już wiemy, że zdrowo się odżywiać to spożywać pięć posiłków dziennie, a z nimi pięć porcji warzyw lub owoców. Należy pamiętać o właściwej ilości wody, nie mniej niż 1,5 litra. Posiłek winien być kolorowy,  estetycznie podany a jego spożycie powinno przebiegać w miłej atmosferze.
Bawiliśmy się układając sztućce. Dla rodziców i właściwego utrwalenia tematu uczniowie otrzymali książeczki o zdrowym odżywianiu się.
Grzegorz Miszczyk zdobył II miejsce  w regionalnym konkursie przyrodniczym "Nasza Jura - Wszystkie Barwy Jesiennej Jury" organizowanym przez zarząd  Okręgu Ligi Ochrony Przyrody w Częstochowie. Przygotowywał się pod kierunkiem opiekuna SK LOP p. Marioli Turowskiej-Moskalik.
 W szkolnych eliminacjach prac na  powiatowy konkurs "Barwy jesienne Jury"   zwyciężyli  Karolina Grabowska kl. 3a, Grzegorz Miszczyk kl. 6b, Anna Samek kl. 6b,  Zuzanna Borowicz kl. 6b, Paulina Sztanderska kl.6b. Życzymy  zwycięstwa w następnym etapie.

Natura 2000

2014-11-24 21:06
20 listopada 2014 roku uczniowie klas VI uczestniczyli w warsztatach  w ramach projektu "Zwiększanie kompetencji mieszkańców obszarów 2000 odnośnie prac ZLW (Zespołów Lokalnej Współpracy) przygotowujących PZO (Plany Zadań Ochronnych). Pani M. Turowska-Moskalik nawiązała współpracę z Zarządem Głównym LOP w Warszawie i Fundacją ALTER EKO, dzięki którym uczniowie poszerzyli wiedzę na temat nowych europejskich  form  ochrony przyrody i poznali założenia powstania w naszej okolicy Jurajskiego Parku Narodowego.

Występ trzecioklasistów

2014-08-13 17:31
Dzień 18 czerwca 2014 roku był bardzo uroczystym dniem dla uczniów klasy 3 b, ponieważ gościli swoich rodziców. Uczniowie zaprezentowali przedstawienie pt. ,,KOPCIUSZEK”. Dzieci  od dłuższego czasu przygotowywały się do tego spotkania, aby dobrze wypaść przed rodzicami, wytrwale ćwiczyły swoje role. Rodzice mieli okazję obserwować odważny  i spontaniczny występy swoich pociech. Trud włożony w przygotowania zaowocował, o czym mogą świadczyć uśmiechy na twarzach rodziców oraz gromkie brawa.
Trudno się rozstać, jeżeli przez kilka lat tworzyło się wspólnotę, taką trochę na podobieństwo rodziny. Jednak życie ma swoje prawa i toczy się dalej… Tak, więc moim uczniom stojącym u progu klasy IV życzę  sukcesów edukacyjnych i rozwoju zainteresowań, na czas wakacji samych słonecznych dni, pogody ducha i udanego, spokojnego wypoczynku. Wszystkiego najlepszego!
T.Marszałek

INFORMACJA DLA KLAS I

2014-08-13 17:08
W dniu  28.08.2014 r o godz. 11.00 zapraszamy uczniów kl. I  na spotkanie organizacyjne w świetlicy szkolnej.
                             DYREKTOR I WYCHOWAWCY

Nauka przez doświadczenia

2014-07-03 15:00
W dniu 24.06.2014r. klasy 2a, 4b i 5a pod opieką wychowawczyń p. Doroty Gal, p. M. Turowskiej -Moskalik i p. Jolanty Brzeszczak dzięki sponsorowi - Urzędowi Gminy w Janowie - udały się na terenowe zajęcia  edukacyjne do Krakowa. W pierwszym punkcie wycieczki zwiedzaliśmy Muzeum Inżynierii Miejskiej, którego siedzibą jest teren historycznych zajezdni tramwajowych. Tam mieliśmy możliwość wkroczyć w świat nauki oraz poznać dzieje polskiej motoryzacji. Kolejnym etapem podróży była wizyta w Ogrodzie Doświadczeń. To pierwszy w Polsce i jeden z niewielu w Europie park edukacyjny. To tutaj mogliśmy w ciekawy i przystępny sposób poznać zjawiska fizyczne i sami nie zdając sobie sprawy stać się obiektem eksperymentu.

W „Magicznej Krainie”

2014-07-03 12:42
25 czerwca 2014 roku uczniowie klas IIIb i IIIa pod opieką pani Teresy Marszałek i pani Katarzyny Borowicz oraz w towarzystwie Przedszkolaków z Piasku wyruszyli na ostatnią w tym roku szkolnym wycieczkę. Celem był klub zabaw dla dzieci „Magiczna Kraina” w Częstochowie. Rozrywki, zabawy i frajdy było pod dostatkiem. W końcu każdemu należy się relaks po całorocznym trudzie.

„Dzieci – Rodzicom”

2014-07-03 12:33
16 czerwca 2014 roku uczniowie klasy IIIa zaprosili do szkoły swoich rodziców. Przygotowali dla nich występ, którym chcieli podziękować za miłość, opiekę i troskę. Przedstawienie składało się z dwóch części. Główną atrakcją była inscenizacja bajki pt. „Jaś i Małgosia”. Część druga to montaż słowno – muzyczny na temat miłości rodzicielskiej.  Trafnie dobrane wiersze i piosenki dotarły do serc rodziców i wywołały szczere wzruszenie. Dzieci miały okazję zaprezentować swoje talenty. Rodzice mogli być z nich bardzo dumni.

Spotkanie z bajką .

2014-06-15 15:19
  W dniu 10 czerwca 2014 roku klasy 1a,1b oraz 2b wyruszyły na spotkanie  z bajką do Europejskiego Centrum Bajki w Pacanowie. Wizyta w ECB, to niezwykła podróż w krainę marzeń i snów, to miejsce, które inspiruje do sięgania po literaturę oraz służy pielęgnowaniu pozytywnych wartości wśród dzieci.OGŁOSZENIE

2014-06-15 15:00
    Dnia 25 .06.2014 r. w godz. 1000 – 1200 w naszej szkole zostanie przeprowadzona akcja „Tańsza książka dla kolegi”. Zainteresowanych uczniów prosimy o przygotowanie wycenionych przez rodziców podręczników.

    Po dodatkowe informacje prosimy zgłaszać się do opiekunów Samorządu Uczniowskiego.
17 czerwca 2014r. o godz. 16.00 w Szkole Podstawowej w Janowie odbędzie się spotkanie organizacyjne  wychowawców klas I  z rodzicami uczniów kl. I w roku szkolnym 2014/2015.
W kwietniu 2014 roku uczennice z kl. IIb i IIIb brały udział w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym pt. „Portret Jana Pawła II” organizowanym przez Publiczną Szkołę Podstawową w Częstochowie przy ul. Łukasińskiego 24.
Pierwsze miejsce zajęła Julia Zielińska z kl. IIIb, drugie miejsce - Zuzanna Michalik z kl. IIb i Katarzyna Żyła z kl. IIIb. Natomiast wyróżnienia przypadły Kindze Sosnowskiej z kl. IIIb i Karolinie Jakubczak z kl. IIb. Opiekunem prac wykonanych przez uczniów była Pani Zenona Bielas.   

Wiosenny złaz zuchowy

2014-06-08 19:42
W sobotę 31 maja „Pluszowe Niedźwiadki” wyruszyły na trasę XXVIII „Wiosennego złazu zuchowego”. Zuchy przywiozły ze sobą list do Ekoludka, w którym opisały swoje pomysły na pomoc Ziemi i sposoby uchronienia jej przed niebezpieczeństwami. Trasa wiodła z Biskupic, przez Sokole Góry nad „Suchy zalew”. Była długa, ale malownicza. Na trasie czekały na nas zadania przygotowane przez harcerzy- pomocników Ekoludka.

Godzina dla Ziemi

2014-04-12 22:01
Godzina Dla Ziemi 2014: kiedy? O co chodzi w Godzinie Dla Ziemi? Zobacz i posłuchaj Earth Song! [VIDEO]29 marca obchodziliśmy Akcję Godzina dla Ziemi.Rozpowszechnialiśmy możliwość przyłączenia się do tego, ekologicznego działania poprzez wyłączenie światła w sobotę 29 marca od godziny 20.00.

Szkolny Dzień Lasu

2014-04-12 20:28
W ramach Szkolnego Dnia Lasu uczniowie naszej szkoły przygotowali plakaty, pogadanki i prelekcje promujące dbałość o zasoby leśne naszej Ziemi. Wszyscy zamiast w mundurkach przyszliśmy do szkoły w  zielonych strojach - symbol lasu. Klasa V uczyła się pomiaru wieku drzewa w oparciu o obwód drzewa w pierśnicy.

Nasza rzeka Wiercica

2014-04-12 20:13
21 marca uczniowie klas IV przeprowadzili pomiary prędkości nurtu Wiercicy w jej górnym biegu.
W czasie ferii zimowych  spotkam się z uczniami aby zaplanować dalsze działania przyrodnicze. Oczyściłyśmy w sali kwiaty, akwarium i przeprowadziłyśmy trzy doświadczenia: dowód na powiększanie objętości przez gazy,  doświadczenia dotyczące zmiany skupienia wody, dowód na zawartość tlenu w powietrzu.
03 lutego  na zaproszenie nauczyciela przyrody i Dyrektora Szkoły w Janowie odwiedziła nas Pani sokolnik ze swoim "Zwierzyńcem". Uczniowie szkoły i przedszkola usłyszeli prelekcję na temat ptaków drapieżnych i zobaczyli puchacza, sokoła (pustułkę), sowę tropikalną (azjatycką sowę leśną), meksykańskiego jastrzębia, sowę białą i sowę puszczyka. Ta wspaniała-praktyczna lekcja przyrody zainspirowała wielu uczniów do bliższego poznania ptaków.
03 lutego nastąpiło podsumowanie szkolnego ornitologicznego konkursu plastycznego i wiedzy na temat "Ptaki drapieżne". Dzięki hojności sponsora - Nadleśnictwa w Złotym Potoku jury w składzie Dyrektor Ośrodka Kultury i Sportu w Janowie Pani Anna Tarczyńska, Dyrektor ZSP Szkoły Podstawowej w Janowie, Sokolnik Pani Joanna Sularz i organizator-nauczyciel przyrody Pani Mariola Turowska-Moskalik przyznali i wręczyli uczniom 20 nagród książkowych oraz jedną w formie kompletu zdjęć z ptakami drapieżnymi.
25 października 2013r. uczniowie przygotowani przez P. M. Turowską -Moskalik zdobyli cenne nagrody w międzyszkolnym konkursie "Bądź asertywny - powiedz nie nałogom!" zorganizowanym przez Szkołę Podstawowa im. Władysława Broniewskiego w Lusławicach. W konkursie "Uzależnienia i ich skutki" I miejsce indywidualnie zdobyły Katarzyna Gałązka i Dominika Unglik, II miejsce zespołowo zdobyły Kinga Milka i Wanessa Moskalik oraz Anna Krasoń i Kinga Rogocz, III  miejsce indywidualnie Kaja Boratyńska. Wyróżnienia uzyskali Jakub Bartnikowski i Jakub Ucieklak oraz Karolina Lech.
W konkursie "Przyszłość bez uzależnień "II miejsce zdobyła Oliwia Liberda.
Szkoła Podstawowa w Janowie otrzymała nagrodę za zajęcie III miejsca w regionalnym konkursie "Akcja członków kół LOP na rzecz środowiska w roku szkolnym 2012/2013 pod kierunkiem Marioli Turowskiej -Moskalik.

Ratujmy kasztanowce

2013-10-07 21:38
23 września przedstawiciele Szkolnego Koła LOP  pod opieką p. M. Turowskiej-Moskalik uczestniczyli w zajęciach w ramach akcji "Ratujmy kasztanowce" i przygotowali apel do mieszkańców Gminy Janów. 
20 września uczniowie klas IV uczestniczyli pod patronatem Nadleśnictwa w Złotym Potoku w zajęciach terenowych. Pracowali w grupach dwuosobowych. Rozbudzali swoje zainteresowania literackie i przyrodnicze. Leśnik Pani Aleksandra Malus przybliżyła uczniom pojęcia związane z lasem, oprowadziła po ścieżce dydaktycznej "Dziadówki",pomogła w przeprowadzeniu testu sprawdzającego wiedzę z zakresy zajęć. Poprawne odpowiedzi uhonorowała nagrodami książkowymi, ufundowanymi przez Nadleśnictwo w Złotym Potoku. Opiekunami spotkania były wychowawczynie Pani Małgorzata Ceglarek i Pani Mariola Turowska-Moskalik.
W dniu 20 maja pani Grażyna Napora oraz Teresa Marszałek zorganizowały apel podsumowujący wszystkie tegoroczne działania w ramach programu „Trzymaj Formę”. A działo się w tym czasie wiele. Były m.in. pogadanki, konkursy, wycieczki, rajdy, zawody sportowe. Wszystkie te działania miały uświadomić uczniom, jak ważne w ich życiu jest zdrowe żywienie oraz  aktywność fizyczna. Podczas apelu uczniowie recytowali...
     W dniu 14 czerwca 2013 roku klasy : Ib, III a i b oraz kilku uczniów ze starszych klas pojechały na wycieczkę do Pszczyny. Pogoda dopisała i uczestnicy mieli okazję zobaczyć Zamek Pszczyński oraz park w całej krasie. Wnętrza zachwyciły wszystkich uczestników.Następnie spacerkiem udaliśmy się do Skansenu Ziemi Pszczyńskiej, gdzie przenieśliśmy się w dawne czasy i...
W dniu 24 czerwca w Ośrodku  Wypoczynkowo - Szkoleniowym „Leśna Radość” w Jastrzębiu, już po raz dziesiąty Nadleśnictwo Złoty Potok zorganizowało uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu „Wiosna w lesie”. Z naszej szkoły nagrodzonych zostało aż pięciu uczniów, tj. Jakub Brzeszczak (I miejsce), Zuzanna Michalik (II miejsce), Kinga Kozieł (III miejsce), Michał Caban oraz Kacper Całus - wyróżnienia....

DZIEŃ MAMY I TATY

2013-06-19 23:39
W dniu 05 czerwca 2013 roku klasa Ib zaprosiła na klasową uroczystość swoich rodziców. Uczniowie pod kierunkiem wychowawcy przygotowali program artystyczny: przedstawienie pt.,, Poplątane Bajki”- czyli niezłe zamieszanie w świecie bajek. Mali ,,artyści” zaprezentowali się fantastycznie ( ujawniły się ,, niezłe talenty aktorskie”), były wierszyki, piosenki, życzenia dla MAM I TATUSIÓW. Mile spędzony czas z rodzicami na...

ŚLADAMI KOZIOŁKA MATOŁKA

2013-06-19 23:38
19 czerwca 2013r. uczniowie klas Ia, IIa, IIb pod opieką p. Grażyny Napory, p. Katarzyny Borowicz i p. Teresy Marszałek wyruszyli w podróż do Pacanowa. Celem wycieczki było Europejskie Centrum Bajki im. Koziołka Matołka. Była to prawdziwa podróż w krainę marzeń i snów. Na dzieci czekała niezwykła wystawa pt. „Bajkowy świat” utrzymana w charakterze interaktywnej zabawy przy...
W III Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Bezpiecznie na Wsi - Stop Upadkom", na etapie Wojewódzkim mającym na celu zwrócenie uwagi na wypadki podczas pracy, III miejsce zdobył Grzesiak Monika z kl.VIa, wyróżnienia Grzesiak Martyna z kl. Vb i Duchowicz  Julia z kl VIa .M.T.M.                         Jolanta Madej
Uczniowie naszej szkoły brali udział w XI Konkursie Plastycznym "Architektura mojego krajobrazu". Była to próba przedstawienia architektury świeckiej i sakralnej w środowisku, w którym mieszkają,  stworzenie nowych form, inspirowanych sztuką dawną i współczesną oraz ocalenie od zapomnienia  dziedzictwa dorobku kulturowego. Miło nam poinformować że I miejsce otrzymał Michał Koziński z kl. VI,  II miejsce otrzymała Olimpia Patrzałek...
W VIII Edycji Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci i Młodzieży Świat Malowany Plasteliną pt. " Świat przyszłości" wyróżnienie otrzymał Konrad Szlęzak z kl. VI. Celem konkursu było zachęcenie dzieci do wkroczenia w świat fantazji i wyobraźni,  odkrywanie nowych możliwości jakie daje plastelina oraz wyzwalanie możliwości eksperymentowania na drodze prób i błędów. M.T.M                              Jolanta Madej
Uczniowie naszej szkoły brali udział w IV Wojewódzkim Konkursie Plastycznym "Świat, Jakim go widzę". Tematem były własne przemyślenia i refleksje nad cząstką świata i ludzkiej społeczności. W konkursie tym zorganizowanym przez Miejską Galerię Sztuki i Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie II miejsce otrzymała Olimpia Patrzałek z kl. 5a. Gratulujemy nagrody.  M.T.M.                                               Jolanta Madej
OgłoszenieZakup podręczników „Tańsza książka dla kolegi”,dla klas IV-VI odbędzie się w dniu 25.06.2013 r. w godzinach od 10:00 – 11:30. Samorząd Uczniowski

22 kwietnia 2013r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Janowie podsumowaliśmy działania ekologiczne w ramach Tygodnia Ekologicznego w projekcie „Otwórz serce na przyrodę”. Montaż słowno - muzyczny "Czysty las" przygotowały klasy II pod opieką Pani Katarzyny Borowicz i Pani Teresy Marszałek. Przybyli na uroczystość goście Pani Małgorzata Grzywna Przewodnicząca Rady Gminy Janów, Wiceprezes Zarządu LOP w Częstochowie Pani Stanisława Gruszczyńska, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Janowie Pani Anna Tarczyńska, Nadleśniczy Nadleśnictwa w Złotym Potoku Pan Mirosław Unglik i Przewodniczący Komisji Oświaty  Pan Henryk Srokosz uświetnili nasze uroczystości i wręczyli  nagrody. Gospodarzem uroczystości była Pani Dyrektor Małgorzata Ceglarek, a organizatorem Mariola Turowska – Moskalik.

Światowy Dzień Lasu

2013-04-03 23:22

21 marca 2013 r. świętowaliśmy Światowy Dzień Lasu. Przygotowaliśmy prelekcję na temat "Lasy w Polsce". Zaprosiliśmy do działań wszystkich uczniów . W czasie happeningu zagościł w szkole kolor zielony. A na plakatach czytaliśmy hasła głoszące potrzebę dbałości o lasy.  Mimo śniegu za oknem odczuliśmy w atmosferze pierwszy dzień wiosny. Organizatorem obchodów było szkolne koło LOP.

Ptako-liczenie.

2013-02-23 18:22
W ferie uczniowie obserwowali gatunki ptaków występujących na naszym terenie. Ich spostrzeżenia  w formie sprawozdania przekazane zostaną do organizatora ogólnopolskiej akcji "Ptakoliczenie".
W Szkole Podstawowej z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Janowie 28 stycznia 2013r. Dyrektor Pani Małgorzata Ceglarek zorganizowała spotkanie z przedstawicielami policji starszym sierżantem  Agnieszką Toborek oraz młodszym aspirantem Marcinem Machnikiem i Dyrektorem Śląskiego Oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Stanisławem Gmitrukiem  wdrażającymi "projekt dotyczący poprawy bezpieczeństwa dzieci na drogach" współpracujący z projektem ZSP w Janowie  "Szkoła bezpieczna i promująca zdrowy tryb życia - Trzymaj formę". Władze gminy reprezentował Wójt Gminy Pan Sławomir Krzyształowski i Przewodnicząca Rady Gminy Pani Małgorzata Grzywna.  Uczniowie wysłuchali prelekcji. Szkoła uzyskała 58 koszulek mających poprawić bezpieczeństwo uczniów w czasie zajęć terenowych, rajdów, egzaminów na kartę rowerową czy akcji jak np"Sprzątanie Świata" . 

 

Uczniowie  klas czwartych w ramach akcji "Szkoła bezpieczna i promująca zdrowy tryb życia - Trzymaj formę" uczestniczyli w prelekcji na temat zdrowego odżywiania się, zasad przygotowania posiłków i sposobów właściwego ich spożycia. Po teoretycznym omówieniu zagadnienia dzieci samodzielnie przygotowały swoje II śniadanie, zaprezentowały jego składniki i w miłej atmosferze posiliły się. Dla utrwalenia swojej wiedzy i edukacji rodziny uczniowie utrzymali książeczki "Co każdy rodzic wiedzieć powinien o żywieniu i aktywności fizycznej" i "Trzymaj formę" z Państwowej Inspekcji Sanitarnej.
19 grudnia 2012 roku odbyło się po raz ósmy spotkanie opłatkowe "Choinki Nadziei" zorganizowane przez zuchy "Pluszowe Niedźwiadki", Szkolne Koła LOP i TPD z kl. IVa  pod opieką druhny Doroty Gal, pani Jolanty Brzeszczak i pani Marioli Turowskiej - Moskalik przy współpracy pani Grażyny Napory i Nadleśnictwa w Złotym Potoku. Na uroczystość przybyli przemili goście babcie, dziadkowie, mieszkańcy "Betela". Spotkanie zaszczycili swoją obecnością Przewodnicząca Rady Gminy Pani Małgorzata Grzywna, Sekretarz Gminy Pani Monika Gałązka , Sołtyski wsi Ponik i Janów Panie Krystyna  Kozioł i Alfreda Mendakiewicz. Duchowo przewodził nam Ksiądz Jan Spyrka. Nadleśnictwo w Złotym Potoku reprezentował Pan Marek Szostak. W imieniu dyrekcji szkoły gości powitały Pani Wacława Wójcik i Pani Bożena Solak. Wspólnie kolędowaliśmy i obdarowywaliśmy się dobrym słowem jak opłatkiem.
W dniu 14 listopada 2012 r. Urząd Gminy w Janowie gościł uczniów klasy V z nauczycielką Panią M. Turowską - Moskalik. Powitani zostaliśmy przez Sekretarza Urzędu Gminy Panią Monikę Gałązkę. W tajniki pracy urzędu wprowadził nas Pełnomocnik ds Turystyki i Promocji Gminy Pan Ireneusz Bartkowiak. Poznaliśmy w  teorii walory turystyczne i krajobrazowe naszej gminy .
Szkolne Koło LOP pod opieką p. M. Turowskiej -Moskalik zdobywa I miejsce w  regionalnym konkursie "Akcja członków kół LOP na rzecz środowiska w roku szkolnym 2011/2012" organizowanym przez zarząd LOP regionu śląskiego.
Koło zdobywa książkę "Zwierzęta zagrożone wyginięciem".

Święto Drzewa

2012-10-28 21:45
W tym roku przypada 10. rocznica programu edukacji ekologicznej „Święto Drzewa”, który ma na celu podnoszenie świadomości w zakresie ochrony środowiska. Programowi, realizowanemu od 2003 roku przez Stowarzyszenie Ekologiczno-Kulturalne Klub Gaja, towarzyszy co roku akcja sadzenia drzew. Członkowie naszego koła LOP zorganizowali prelekcję i "Drzewo informujące jak można pomóc roślinom".
Martyna Grzesiak zdobyła I miejsce w szkolnym konkursie ekologicznym  w ramach Akcji "Sprzątanie Świata 2012 - Jak dbać o moją Ziemię?". Współorganizatorem konkursu był "Klub Podróżników Śródziemie" przy współpracy z nauczycielem przyrody p. M. Turowską - Moskalik. Celem konkursu było: zainteresowanie uczniów dbałością o czystość Ziemi, zwrócenie uwagi uczniów na różnorodność biologiczną w najbliższym otoczeniu i uświadomienie dzieciom, że i one mogą wpływać na postępowanie dorosłych względem Ziemi.
Jury oceniało pomysłowość i ciekawe ujęcie wypowiedzi słownej oraz argumenty przekonujące do dbałości o czystość na Ziemi.
29 czerwca 2012r. nastąpiło uroczyste zakończenie roku szkolnego 2011/2012 i pożegnanie klas VI. Uroczystość uświetnili swoją obecnością Wójt Gminy Janów Pan Sławomir Krzyształowski, Przewodnicząca Komisji Oświaty Pani Małgorzata Grzywna i Rodzice Naszych Uczniów.Akademię przygotowali uczniowie klas V pod kierunkiem wychowawców pani M. Turowskiej -Moskalik i pana R. Sidorkiewicza.M.T.M.
28 czerwca 2012r. podsumowaliśmy wyniki pracy naszych uczniów w konkursach i projektach. Uhonorowaliśmy również najlepsze wyniki w nauczaniu. Puchar Dyrektora Szkoły za najwyższą średnią ocen w II semestrze roku szkolnego 2011 / 2012 uzyskała klasa: IV b z wychowawczynią Panią Wacławą Wójcik. Zwycięska klasa IV b z wychowawczynią.Uczniowie naszej szkoły brali udział w tym roku szkolnym w...

Biwak pożegnalny w Siedlcu

2012-07-02 23:26
W dniach 21-22 czerwca 2012 roku odbył się biwak pożegnalny zuchów z gromady „Pluszowe Niedźwiadki”- uczniów klasy III a. Rozpoczęcie kolejnego etapu edukacji, to jednocześnie pożegnanie się z zuchowym mundurkiem, sprawnościami, gwiazdkami, turniejami, złazami, zbiórkami i biwakami. Po raz ostatni zuchy wybrały się do Siedlca.     W czasie biwaku realizowały Program Edukacyjny „Ratujemy i uczymy ratować” –...

OGŁOSZENIE

2012-06-26 14:36
OGŁOSZENIE!!! 30.08.2012 r. o godz. 17:00 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Janowie Szkole Podstawowej im. Romualda Traugutta w Janowie odbędzie się spotkanie rodziców i uczniów kl. I w roku szkolnym 2012/2013 z wychowawcami.

Zlot Hufca ZHP Częstochowa

2012-06-25 00:46
W dniach 15-16 czerwca 2012 roku zuchy z gromady „Pluszowe Niedźwiadki” ze Szkoły Podstawowej z Janowa wzięły udział w zlocie Hufca ZHP Częstochowa, który odbył się w Ośrodku  Harcerskim „Pająk” koło Konopisk. Czas wypełniały nam gry terenowe, zajęcia programowe, turnieje i zajęcia muzyczne. W czasie zlotu podsumowano całoroczną pracę gromad i drużyn harcerskich. Po raz kolejny najlepszą...

Z wizytą w Bochni

2012-06-25 00:28
18.06.2012 uczniowie klas Ia, Ib i IIa pod opieką swoich wychowawczyń K.Borowicz, T.Marszałek, D.Gal oraz J.Brzeszczak uczestniczyli w wycieczce do najsłynniejszej polskiej kopalni soli. Dużo radości i niezapomnianych wrażeń sprawiły uczestnikom spotkanie z Skarbnikiem,  przeprawa łodziami po zalanym solanką korytarzu znajdującym się pod ziemią, zabawy na podziemnym placu zabaw jak również sama jazda górniczą windą.    Była to...

EURONET 50/50

2012-06-19 16:41
18 czerwca podsumowaliśmy  ekologiczne działania w ramach europejskiego projektu polegającego na oszczędzaniu zasobów energetycznych Ziemi EURONET 50/50. Koordynator Polska Sieć" Energie Cites" przekazał na rzecz   uczniów zaangażowanych w proces zarządzania energią w szkole dyplomy podkoszulki i termometry do pomiaru temperatury w pomieszczeniach. Koordynator szkolny M. Turowska-Moskalik.M.T.M.
24 maja 2012 roku uczniowie klasy III b , gościli w szkolnych murach swoich kochanych rodziców. Dzieci przygotowały piękne przedstawienie pt.,Poplątane bajki” i wcieliły się w postaci znanych bajek (Czerwonego Kapturka, Jasia i Małgosi, Królewny Śnieżki, Szewczyka Dratewki).Były piękne życzenia dla Mam i Tatusiów przeplatane wzruszającymi piosenkami. Nie zabrakło wykonanych samodzielnie prezentów, uścisków, łez wzruszenia. Uroczystość przebiegła...

Kochamy Was całym sercem

2012-06-11 19:35
,,KOCHAMY WAS CAŁYM  SERCEM"  to tytuł uroczystości na której uczniowie kl. I b dnia 6 czerwca 2012 roku dziękowali RODZICOM za trud, jaki włożyli w ich wychowanie oraz za to, że po prostu są.Dzieci włożyły w przygotowanie uroczystości dużo wysiłku, pracy i serca ale było warto,by zobaczyć uśmiechnięte i wzruszone twarze rodziców.Myślę , że spotkanie na długo...
Uczniowie klas I-III uczestniczą w projektach czytelniczych. Dnia 28 maja nastąpiło podsumowanie jednego z nich – „Cała szkoła czyta dzieciom opowiadania Jana Motyli”, na które przybył autor czytanych dzieciom książek, pan Zbigniew Szczepański. Dzieci chętnie obejrzały film o stawach rybackich, słuchały opowiadań o przyrodniczej roli stawów, a potem z wielkim entuzjazmem uczestniczyły w konkursach, gdzie nagrodami były...

EURONET 50/50

2012-06-19 17:32

18 czerwca podsumowaliśmy  ekologiczne działania w ramach europejskiego projektu polegającego na oszczędzaniu zasobów energetycznych Ziemi EURONET 50/50. Koordynator Polska Sieć" Energie Cites" przekazał na rzecz   uczniów zaangażowanych w proces zarządzania energią w szkole dyplomy podkoszulki i termometry do pomiaru temperatury w pomieszczeniach.
Koordynator szkolny M. Turowska-Moskalik

Rajd po rezerwacie

2012-06-19 17:30

Uczniowie Szkolnego Koła  Ligi Ochrony Przyrody z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Janowie uczestniczyli  02 czerwca w rajdzie pieszym po rezerwacie "Parkowe" z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka. Na trasie marszu gromadzili informacje, które wykorzystali w konkursach, zagadkach, rebusach, krzyżówkach i kalamburach. Zwycięscy zdobyli ciekawe nagrody.
Kaja Boratyńska zajęła II miejsce w przyrodniczym wojewódzkim konkursie  poetyckim  "Moje drzewo" organizowanym przez Stowarzyszenie Ekologiczne "Ziemia i MY" z Dąbrowy Górniczej. Gratuluję i życzę dalszych sukcesów - opiekun- M. Turowska-Moskalik.

Adrian Jędrzejewski uzyskał bardzo dobry wynik w Ogólnopolskim Konkursie Ekologicznym  EKO - PLANETA. Jest to jego kolejny sukces na niwie przyrody. Życzę wytrwałości w opanowywaniu nowych pokładów wiedzy i dalszych zwycięstw.
Opiekun Mariola Turowska-Moskalik.

15 maja 2012r. uczniowie naszej szkoły sprawdzali swoją wiedzę przyrodniczą w konkursie "Niezapominajka 2012" w Żarkach. Adrian Jędrzejewski i Jarosław Ucieklak zdobyli dla szkoły I miejsce.
Ewa Borowicz i Maciej Sowiński w zmaganiach z dziewięcioma drużynami jako jedyni piątoklasiści wśród szóstoklasistów uzyskali miejsce IV.

25 kwietnia 2012r. uczniowie klasy VI  Adrian Jędrzejewski i Jarosław Ucieklak reprezentowali naszą szkołę w Powiatowym Konkursie Przyrodniczym "Las skarb przyrody - mieszkańcy lasu". Chłopcy rozwiązywali test wiedzowy, rozpoznawali rośliny i zwierzęta oraz ich środowiska życia. Nazywali tropy zwierząt i prezentowali w wcześniej przygotowanej scence mieszkańców lasu. W zmaganiach konkursowych osiągnęli najlepszy wynik i zdobyli I miejsce.

Szkolny" Dzień Ziemi"

2012-04-24 20:35

23 kwietnia spotkaliśmy się na uroczystym podsumowaniu dotychczasowych, tegorocznych działań ekologicznych w ramach projektu "Otwórz serce na przyrodę". Spotkanie uświetniły swoją obecnością Sekretarz Gminy Janów Pani Monika Gałązka, inżynier nadzoru Nadleśnictwa w Złotym Potoku Pani Ewa Patrzałek, dyrektor Samorządowego Ośrodka Kultury i Sportu w Janowie Pani Anna Tarczyńska.
22 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Ziemi. Jest to święto szanujących naszą planetę. Nasza szkoła uczy jak należy postępować, aby jak najmniej ingerować w naturę. Co roku tę wiedzę sprawdzamy i nagradzamy pozytywne nawyki. Tegoroczny projekt obejmował zagadnienia ochrony lasów, rzek i łąk przed wypalaniem. Tą też tematykę przedstawiał montaż słowno-muzyczny przygotowany przez klasy I A, I B i V A pod kierunkiem Pani Katarzyny Borowicz i Pani Teresy Marszałek.

Trzymaj formę

2012-04-24 20:33
 20 kwietnia 2012 r. klasy IV przygotowały prelekcję i prezentację na temat zdrowego trybu życia, właściwego odżywiania się i zasad savoir vivre przy stole w ramach przyrodniczego projektu "Szkoła bezpieczna i promująca zdrowy tryb życia" nawiązującego do  ogólnopolskiego projektu "Trzymaj formę".  

Projekt "Pomocna dłoń"

2012-04-01 14:11
Podsumowaliśmy zimowy projekt ekologiczny konkursem "Pomocna dłoń". Pomagaliśmy wszystkim braciom nawet tym najmniejszym stosując słowa św. Franciszka patrona ekologów. Swe działania przedstawiliśmy w formie plakatów i w wierszu.

19 marca 2012r. uczniowie klasy V B - członkowie Szkolnego Koła LOP  zostali laureatami ogólnopolskiego konkursu "Nasza szkoła chroni ptaki". W nagrodę, każdy otrzymał komplet książek      i zeszytów zatytułowanych "Człowiek wśród ptaków".
Serdecznie gratuluję i życzę dalszych sukcesów. Opiekun Mariola Turowska-Moskalik
22 czerwca 2011 roku nastąpiło uroczyste  pożegnanie klas VI i zakończenie roku szkolnego 2010/2011. Akademię przygotowali uczniowie klas V pod opieką pani M. Ujmy i p. J. Wąchały.M.T.M.
W dniu 14 czerwca 2011r. Szkoła Podstawowa im. Romualda Traugutta uroczyście obchodziła 85-lecie powstania.      W tym dniu licznie zgromadzeni goście rodzice, uczniowie, nauczyciele i pracownicy obsługi wysłuchali montażu słowno-muzycznego "Wdzięczność naszych serc" w wykonaniu uczniów przygotowanych przez panią Jolantę Madej i panią Jolantę Brzeszczak.     W tej szczególnej chwili nie obyło się również bez licznych życzeń i serdeczności,...

I MIEJSCE W KONKURSIE

2011-06-16 21:54
      W dniu 10 czerwca 2011 roku w Galerii po Schodkach odbyło się uroczyste wręczenie nagród dla laureatów konkursu :Zbiórka puszek aluminiowych".I miejsce zajęła klasa IIa  z wychowawczynią Panią Dorotą Gal, II miejsce zajęła klasa IIb  z wychowawczynią Panią Jolantą Dróżdż. Wyróżnienia zdobyły:klasa Ia  z wychowawczynią Panią Małgorzatą Klimczak;  klasa Ib ze SP  z wychowawczynią Panią Joanną...

RAJD - MIŁOŚNICY PRZYRODY

2011-06-09 01:55
1 czerwca 2011 roku uczniowie klasy IV A pod  opieką M. Turowskiej- Moskalikuczestniczyli w zajęciach terenowych po rezerwacie "Parkowe" organizowanych pod patronatem Zarządu Okręgowego LOP w Częstochowie i Nadleśnictwa w Złotym Potoku.  Zajęcia edukacyjne zakończono spisaniem Apelu do władz gminnych  wzywającego do dbałości o czystość na terenie rezerwatu "Parkowe" . Spotkanie Zakończono ogniskiem przy Harcówce w Złotym ...

RAJD - MIŁOŚNICY PRZYRODY

2011-06-09 01:54
1 czerwca 2011 roku uczniowie klasy IV A pod  opieką M. Turowskiej- Moskalikuczestniczyli w zajęciach terenowych w rezerwacie "Parkowe" organizowanych pod patronatem Zarządu Okręgowego LOP w Częstochowie i Nadleśnictwa w Złotym Potoku.  Zajęcia edukacyjne zakończono spisaniem Apelu do władz gminnych  wzywającego do dbałości o czystość na terenie rezerwatu "Parkowe" . Spotkanie Zakończono ogniskiem przy Harcówce w Złotym ...

WYCIECZKA DO WARSZAWY

2011-06-09 01:30
W dniach 2 - 3 czerwca 2011 roku klasy IV A i B wyjechały na wycieczkę do Warszawy.  W pierwszym dniu uczniowie uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych  w Łazienkach, oglądali zmianę warty przy Pomniku Nieznanego Żołnierza i spacerowali po Starówce. Interesującym elementem małej architektury ławeczki Chopina , gdzie po naciśnięciu przycisku słuchali Jego utworów.  W drugim dniu pobytu w...

MOJA PRZYGODA W MUZEUM

2011-06-09 01:04
12 maja 2011r. został rozstrzygnięty etap regionalny Międzynarodowego Konkursu Plastycznego "Moja przygoda w muzeum" organizowany przez Muzeum Zygmunta Krasińskiego w Złotym Potoku.Uczniowie wyróżnieni to: Bernadetta Kukuła, Oliwia Bajor, Dominika Świerczyńska, Karolina Ujma, Szymon Bartnikowski, Adrian Jędrzejewski, Maciej Sowiński. Spośród nadesłanych prac komisja konkursowa wyłoniła prace zakwalifikowane do etapu międzynarodowego, którego organizatorami są: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Muzeum...

PRO MEMORIA I miejsce

2011-05-28 00:55
28 kwietnia 2011 roku  uczennica naszej szkołySandra Lipowiczzdobyła I miejsce w XIII  Biegu "PRO MEMORIA"

Nordic Walking I miejsce

2011-05-28 00:48
09 kwietnia 2011 roku  uczennica naszej szkołySandra Lipowiczzdobyła I miejsce w Ogólnopolskim Jurajskim Pucharze Nordic Walking

II miejsce biegi masowe

2011-05-28 00:44
13  marca 2011 roku  uczennica naszej szkołySandra Lipowiczzdobyła II miejsce w XXXX Masowych BiegachPrzełajowych o Paterę "Polska-Dziennik Zachodni"i Śląskiego TKKF w kategorii Dziewczęta rocznik 1998.

DZIEŃ ZIEMI

2011-05-28 00:02

18 kwietnia 2011 roku podsumowaliśmy działania ekologiczne 
w ramach obchodów "Światowego Dnia Ziemi"
pod hasłem "Otwórz serce na przyrodę -Bajkowy las".

KONKURS PRZYRODNICZY

2011-05-27 23:21
24 maja 2011 roku uczniowie naszej szkoły
Adrian Jędrzejewski i Jarosław Ucieklak
reprezentowali nas w Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o Lesie
"Las i Jego Mieszkańcy".
Pokonali pięć drużyn i zdobyli
I miejsce.
Gratulujemy !!!!

KONKURS PRZYRODNICZY

2011-03-31 18:29
Sandra Lipowicz zdobyła wyróżnienie
w wojewódzkim konkursie  " Czyste powietrze - dobry klimat".

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

2011-03-31 18:26
21 marca 2011 roku uczniowie naszej szkoły
zgodnie z tradycją pożegnali "Panią Zimę".
29 marca 2011 roku uczniowie naszej szkoły
Adrian Jędrzejewski i Jarosław Ucieklak
zdobyli zespołowo I miejsce
 w konkursie  przyrodniczym.
Zwycięscy pokonali dziewięć zespołów szkolnych
 z naszego powiatu.

FINAŁ PUSZEK

2010-12-13 16:54
         Finał konkursu "Zbiórka puszek aluminiowych  2010 "
13 grudnia 2010 r. podsumowaliśmy wyniki. Najwięcej puszek zebrały:
klasa II A z wychowawczynią Dorotą Gal - 242,25 kg,
i klasa II B z wychowawczynią Jolantą Dróżdż
- 149,75 kg.

CZYSTE POWIETRZE

2010-12-13 16:39
            15 listopada obchodziliśmy VI Dzień Czystego Powietrza.
Nasi uczniowie: 
-wysłuchali prelekcji na temat sposobów ochrony atmosfery ziemskiej,
-namalowali prace plastyczne na temat „Czyste powietrze-dobry klimat”,
-opracowali hasła ekologiczne na przykład „Jeśli palisz śmieci,
to natychmiast przestań!!!!!!!! Bo zabijasz dzieci!

Efekty naszej pracy prześlemy do Fundacji Ekologicznej Arka.

OCZYSZCZALNIA ŚCIEKÓW

2010-12-13 16:30
          Ciekawe zawody. Jak  możemy oszczędzać wodę?
18 listopada klasy IV pod opieką wychowawców M. Turowskiej-Moskalik i R. Sidorkiewicza w ramach projektu "Otwarta firma" w Światowym Tygodniu Przedsiębiorczości  odbyli zajęcia terenowe w mechaniczno -  biologicznej oczyszczalni ścieków w Janowie.

BATERIE IX-X

2010-12-13 16:17
          W ubiegłym roku szkolnym 2009/2010 cała szkoła zebrała 6455
 sztuk baterii.
Najlepszymi w zbieraniu były:
 klasa I b 1702 sztuki i klasa VI a 1520 sztuk.

Obecnie, najlepsze wyniki z II miesięcy uzyskały :
kl. IV a 475 sztuk,  kl. I a 276 sztuk i kl. V b  237 sztuk.

KONKURS SZKOLNY

2010-12-13 15:22
Ogłaszamy szkolny konkurs "Zbiórka puszek aluminiowych".
Zmagania będą trwały przez listopad i grudzień.

WAKACJE

2010-09-13 22:31
Od 26 lipca do 8 sierpnia najdzielniejsze zuchy z gromady (Wiktoria Krajcer, Magdalenka Karoń, Monika Grzesiak, Monika Nietyksza, Kasia Gałązka, Kinga Rogocz, Ewa Borowicz, Wiktoria Bobrzyk oraz Marta Treścińska) wypoczywały na pięknej piaszczystej plaży wśród malowniczych krajobrazów Dąbek. Wyruszyliśmy tam jako piraci z Nibylandii, aby szukać przygód, wypoczywać na plaży i wspaniale się bawić. Rywalizowaliśmy ze sobą...
W dniu 16 czerwca 2010 r. w SP w Janowie odbyła się prezentacja osiągnięć uczniów klasy I b pt,, Dzieci prezentują – Myszka Egzaminuje  ”, w ramach realizowanego projektu ,, Pierwsze uczniowskie doświadczenia drogą do wiedzy”.       Uczniowie klasy I b od 02 lutego 2010 r. w ramach zajęć dydaktycznych oraz dodatkowych 3 godzin zajęć pozalekcyjnych tygodniowo realizowały...
Podsumowaliśmy całoroczną pracę uczniów, nauczycieli i pozostałych pracowników szkoły.JUŻ MAMY ŚWIADECTWA ZA ROK SZKOLNY 2009/2010. WAKACJE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!BEZPIECZNYCH, RADOSNYCH, SŁONECZNYCH I SZCZĘŚLIWYCH WAKACJIŻYCZY DYREKCJA ORAZ NAUCZYCIELE SZKOŁY PODSTAWOWEJ W JANOWIE M.T.M.

OBIETNICA ZUCHOWA

2010-07-09 11:40
11 lutego 2010 roku zuchy z gromady „Pluszowe Niedźwiadki” złożyły Obietnicę zuchową. Ślubowały, że będą dobrymi zuchami i zawsze będą przestrzega Prawa Zucha. Przeszły dzielnie próby ognia, wody, dzielności, wyparzania języka i odwagi. Swoją obecnością zaszczycili nas goście z Komendy Hufca ZHP w Częstochowie – dh Ewelina Michoń oraz dh Bogdan Giza, pani dyrektor Małgorzata Ceglarek oraz Wacława Wójcik...

WIOSENNY ZŁAZ ZUCHOWY

2010-07-09 11:34
15 maja 2010 roku zuchy „Pluszowe Niedźwiadki” wzięły udział w Wiosennym Złazie Zuchowym. Trasa wiodła z Olsztyna , przez ruiny zamku, górę Biakło nad suchy zalew. Po drodze wykonywaliśmy zadania, za które otrzymywaliśmy kolorowe kamyki. Na mecie czekało nas ognisko z pieczeniem kiełbasek. Wzięliśmy również udział w Turnieju o Puchar Antka Cwaniaka. Wygraliśmy go i w przyszłym...

KRAKÓW

2010-07-09 11:28
11 czerwca 2010 roku klasy I a, II a i II b pod opieką pań Teresy Marszałek, Katarzyny Borowicz, Jolanty Brzeszczak oraz Doroty Gal pojechały na wycieczkę do Krakowa. Zwiedziliśmy Ogród Doświadczeń, Katedrę na Wawelu, Smoczą Jamę, Kościół Mariacki, płynęliśmy statkiem po Wiśle, słuchaliśmy hejnału z Wieży Mariackiej, widzieliśmy okno papieskie oraz karmiliśmy gołębie na rynku. Wszystkim...

DOM POMOCY SPOŁECZNEJ

2010-07-09 11:22
12 czerwca zuchy zostały zaproszone na Dni Mieszkańca Domu Pomocy Społecznej w Częstochowie. Impreza odbywała się pod hasłem „Biwak Harcerski”. Zaśpiewaliśmy kilka naszych zuchowych piosenek, bawiliśmy się pląsając i tańcząc. Poznaliśmy zespół harcerski „Wołosatki”, z którym mamy wspólne zdjęcie. Na biwaku towarzyszyła nam gromada „Radosne Ogniki”. Choć było gorąco to zuchy jak zwykle wspaniale się bawiły.D. Gal M.T.M.

KONKURS MATEMATYCZNY

2010-06-21 00:48
10 czerwca 2010 roku w konkursie matematycznym w ramach projektu "Matma- łatwy sposób na trudne problemy uczniów szkół podstawowych  z terenu wiejskiej Gminy Janów"   zdobyliśmy I miejsce.W ramach projektu "Matma- łatwy sposób na trudne problemy uczniów szkół podstawowych  z terenu wiejskiej Gminy Janów" finansowanego przez EFS 10 czerwca 2010 roku odbył się konkurs matematyczny podsumowujący efekty...
17 czerwca 2010 roku uczniowie klasy V Bpod opieką p. M. Turowskiej-Moskalikprzygotowali happening pod hasłemSEGREGOWAĆ CZY NIE SEGREGOWAĆ?    Uczniowie zachęcali do segregacji śmieci. Przypominali, iż do kosza żółtego wrzucamy plastyk,do kosza zielonego - kolorowe szkło,do kosza białego - białe szkło,do kosza niebieskiego - makulaturę,do czerwonego - metal,a do brązowego - odpadki organiczne.Sugerowali " SEGREGACJA TO ZYSK"Happening podsumowaliśmy...

ZAJĘCIA TERENOWE

2010-06-17 19:43
16 czerwca 2010 roku uczniowie klasy VI Bpod opieką p. Marioli Turowskiej Moskalikuczestniczyli w zajęciach terenowych na ścieżce dydaktycznej "Dziadówki"     Celem lekcji było wyszukiwanie w terenie gatunków parasolowych istotnych w Europejskiej Sieci Ekologicznej Natura 2000.Obserwowaliśmy  z chronionych:grążela żółtego, grzybień biały, tatarak, kosaćca trawolistnego, kosaćca syberyjskiego, cisa, turzycę bagienną, ślimaka winniczka, sarnę, żabę moczarową.Widzieliśmy również zająca, królika, zaskrońca,...
17 czerwca 2010 roku uczniowie klasy V B
pod opieką p. M. Turowskiej-Moskalik
przygotowali happening pod hasłem
SEGREGOWAĆ CZY NIE SEGREGOWAĆ?

ZAJĘCIA TERENOWE

2010-06-17 18:19
16 czerwca 2010 roku uczniowie klasy VI B
pod opieką p. Marioli Turowskiej Moskalik
uczestniczyli w zajęciach terenowych na ścieżce dydaktycznej "Dziadówki"

RAJD LOP I ZUCHÓW

2010-06-15 01:14
 01 czerwca 2010 r. zrealizowano
Projekt edukacyjno – wychowawczy dotyczący
Światowego Dnia Różnorodności Biologicznej i Ochrony Środowiska.
RAJD SZKOLNYCH KÓŁ LOP I GROMAD ZUCHOWYCH
PO REZERWACIE PARKOWE
„MIŁOŚNICY PRZYRODY”
Opracowany przez opiekuna Szkolnego Koła LOP
Mariolę Turowską – Moskalik
i opiekuna gromady zuchowej „Pluszowe niedźwiadki”
Dorotę Gal ze SP w Janowie.
18 maja 2010 roku uczniowie klas II i przedstawiciele klasy VI
pod opieką Pań Katarzyny Borowicz i Teresy Marszałek
przygotowali apel" Otwórz serce na przyrodę"
 podsumowujący działania w zakresie oszczędzania energii
elektrycznej i dbałości o różnorodność biologiczną na Ziemi.

DZIAŁANIA EKOLOGICZNE

2010-05-15 01:02
14 maja zakończyliśmy przygotowania
do podsumowania obchodów
"DNIA ZIEMI I RÓŻNORODNOŚCI BIOLOGICZNEJ"
które odbędzie się 18 maja 2010 r.
PAMIĘTAJMY ZIELONY STRÓJ GALOWY

DZIEŃ ZDROWIA

2010-05-14 23:08
13 maja 2010 r. klasy IV przygotowały
prelekcję i prezentację na temat
zdrowego trybu życia, właściwego odżywiania się
i zasad savoir vivre przy stole.  

RAJD -"DZIADÓWKI"

2010-04-27 22:22
             
   27 KWIETNIA 2010 r. UCZNIOWIE KL IV B
POD OPIEKĄ P. M. TUROWSKIEJ-MOSKALIK
UCZESTNICZYLI W ZAJĘCIACH TERENOWYCH
NA ŚCIEŻCE DYDAKTYCZNEJ NADLEŚNICTWA
W ZŁOTYM POTOKU "DZIADÓWKI".

Obchody Dnia Ziemi

2010-04-25 22:38
22 KWIETNIA 2010 roku
ROZPOCZĘLIŚMY OBCHODY DNIA ZIEMI

DZIEŃ ZDROWIA

2010-04-25 22:19
Z okazji Dnia Zdrowia uczniowie klas VI przeprowadzili prelekcje
na tematy związane z funkcjami żywienia.

KLASOWE ZWIERZĘTA

2010-04-18 23:43
DBAMY  O SWOJE ZWIERZĘTA
18 czerwca 2009 roku  uroczyste zakończenie roku szkolnego 2008/2009 w Szkole Podstawowej w Janowie uświetnił swoją obecnością Pan Marek Michalak, Rzecznik Praw Dziecka .W ramach wizyty spotkał się z uczniami  i Gronem Pedagogicznym Szkoły Podstawowej w Janowie. Obserwował inscenizację o prawach dzieci  przygotowaną przez klasy V z opiekunami p.Małgorzatą Ceglarek i p. Jolantą  Madej., odpowiadał na pytania...

GMINNA MAJÓWKA 2009

2009-05-15 00:29
2 maja  uczniowie Szkoły Podstawowej w Janowie w ramach Gminnej Majówki  w Bystrzanowicach Dwór przeprowadzili  hepening  EKO-SEGREGACJA. Łukasz Dąbrowski, Emilian Duda, Wiktoria Kozioł,Magdalena Moskalik,Klaudia Nocuń i Kamil Ponicki piosenką i prozą przybliżyli nam sposoby segregacji odpadów .Opiekun Mariola Turowska-Moskalik

DZIEŃ ZIEMI 2009

2009-04-28 01:31
27 KWIETNIA OBCHODZILIŚMY                                             " DZIEŃ ZIEMI 2009":Uczniowie Naszej Szkoły  zamienili mundurki szkolne na  zielone stroje , klasy pierwsze z panią Katarzyną Borowicz i panią Teresą Marszałekprzygotowały  pouczający apel. 70 uczniów  wzięło udział w konkursie plastycznym i konkursie wiedzy .Organizatorzy przygotowali 18 nagród książkowych i rzeczowych.Wyróżnienia w konkursie plastycznym zdobyli:Julia Trzebska kl.  1aAgata Barabiecka  1bMaciej Sowiński     2aWiktoria...

"A LAS ŚPIEWA, A LAS SZUMI"

2009-04-26 16:17
20 kwietnia 2009 roku drużyna w składzie :Emilian Duda, Łukasz Dąbrowski i Magdalena Moskalik zdobyła wyróżnienie dla Szkoły Podstawowej w Janowiew  II Miejskim Konkursie Turystyczno-Ekologicznym "A las śpiewa, a las szumi".Zmagania indywidualne w konkursie podjęła z naszej szkoły Paulina Wychowska.Wszystkie doświadczenia zaowocują w dalszej pracy nad sobą na rzecz ekologii.Na zdjęciach nasi reprezentanci.Wręczenie nagród:Gratuluję. Jestem z Was...

NASZE SUKCESY

2009-04-05 23:05
  31 marca 2009 roku Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Śląskiego w Będzinie oddział w Złotym Potoku  zorganizował konkurs wiedzy ekologicznej. Uczniowie naszej szkoły :Wiktoria Kozioł i Michał Boratyński  pokonali w  nim 12 drużyn  z innych szkół naszego regionui zdobyli III miejsce. Na zdjęciu nasi zwycięscy. Ich dyplomy.   Serdecznie gratuluję. Życzę dalszych sukcesów. Opiekun                Mariola Turowska-Moskalik
12 lutego 2009 roku  wójt Gminy Janów Adam Markowski oraz sekretarz UG Magdalena Stachurska wręczyli nagrody i pamiątkowe dyplomy w  IX edycji konkursu " Zbiórka puszek aluminiowych" .W konkursie zebrano 718,3 kg puszek aluminiowych z czego 610,7 kg uzbierali uczniowie Szkoły Podstawowej w Janowie.Komisja w składzie: Magdalena Stachurska - sekretarz UG w Janowie, Irena Bemben - pełnomocnik...

Konkurs " Mój Las"

2009-01-23 20:01
W XXII edycji Konkursu  przyrodniczego "Mój las" na szczeblu regionalnym wyróżnienie zdobyły  Paulina Wychowska i Magdalena Moskalik.Organizatorem Konkursu był Zarząd Okręgu Ligi OchronyPrzyrody w Częstochowie.Uczennice otrzymały nagrody książkowe:Życzę Wam Dziewczynki dalszych sukcesów.Opiekun M. Turowska-Moskalik

"DBAM O PIĘKNO ZIEMI- 2008"

2009-01-18 14:19
16 stycznia 2009 roku nastąpiło podsumowanie  I szkolnego konkursu ekologicznego "DBAM O PIĘKNO ZIEMI- 2008"Jury w składzie  Pan Nadleśniczy mgr inż. Robert Gęsiarz,Pani mgr inż. Irmina Barczyk i Pan mgr inż. Tadeusz Wychowski z Nadleśnictwa w Złotym Potoku  oraz Pan mgr inż. Tomasz Labocha z ZPKWŚ w Złotym Potoku przyznało:Magdalenie Moskalik  kl. VI a miejsce III,Kamilowi Ponickiemu ...
           Uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej w Janowie  zawsze chętnie wspierają ekologiczne poczynania, dlatego już po raz dziewiąty postanowili wziąć  udział w gminnym  konkursie i zbierali  puszki  aluminiowe po napojach .      Klasy , które zebrały największą ilość puszek to: I  miejsce Klasa  III a  z wychowawczynią  p. Dorotą Gal – 203,2  kg II  miejsce Klasa  III...

Nasi zwycięzcy

2008-12-31 18:10
                                                   GRATULACJE Paulina Wychowska i Michał Boratyński 23 października 2008 roku przystąpili jako reprezentanci naszej szkoły do międzyszkolnego konkursu przyrodniczego„Las – skarb przyrody” zorganizowanego przez Zarząd Okręgu Ligi Ochrony Przyrody w Częstochowie.W konkursie brało udział 18 szkół. Nasi uczniowie uzyskali największą ilość punktów zdobywając I miejsce.                           Gratuluję i życzę dalszych sukcesów.                          Opiekun M. Turowska - Moskalik
19 CZERWCA 2009 roku zakończyliśmy rok szkolny 2008/2009.Podsumowaliśmy  działania dydaktyczne i wychowawcze. Wśród nich  wręczyliśmy nagrody za działania w dziedzinie przyrody.
10 CZERWCA 2009 roku
 klasa IV a uczestniczyła w zajęciach terenowych.
03 CZERWCA 2009 roku klasa IVb uczestniczyła
                                    w zajęciach terenowych.
Poznawaliśmy wartości przyrodnicze i kulturowe ciekawych zakątków naszej Gminy.

HOBBY NASZYCH UCZNIÓW

2009-05-07 20:08
Maj to właściwy moment na dzielenie się pasją .
Michał Boratyńki przekazał nam ogrom ciekawostek na temat dinozaurów.

SAVOIR VIVRE NA PRZYRODZIE

2009-05-07 14:26
06 maja kształtowaliśmy nawyki savoir vivre
Rozmawialiśmy o zasadach :
postępowania z płcią przeciwną,
zachowania się w stosunku do osób starszych,
zachowania się przy stole
i estetyce stołu w czasie posiłków.

Kilka chwil dla przyrody

2009-04-28 00:08
Świętując Dzień Ziemi od 22 kwietnia do 28 kwietnia
- przeprowadziliśmy konkursy plastyczne,
- konkursy wiedzy ekologicznej,
- zorganizowaliśmy akademię,
- ogłosiliśmy II edycję konkursu "Dbam o piękno Ziemi - 2009",
- znaleźliśmy sponsorów, którzy podarowali dla szkoły  cztery piękne tuje
  i sadzonki kwiatów.
W poniedziałek 26 stycznia 2009 roku uczestniczyliśmy
w pracowitym spotkaniu Szkolnego Koła LOP.
Najpierw z miłośnikami książek pod opieką
Pani Jolanty Brzeszczak porządkowaliśmy zbiory biblioteczne.
Następnie w sali przyrodniczej przygotowaliśmy
klatkę dla chomika,umyliśmy akwarium, posprzątaliśmy
patyczakom, przemyliśmy kwiaty i poukładaliśmy w półkach.
        4 listopada 2008 r. uczniowie klas 5a i 5b  pod opieką 
Pań Małgorzaty Ceglarek  i Marioli Turowskiej-Moskalik uczestniczyli
w zajęciach terenowych, których celem było rozwijanie w młodzieży
zamiłowania do przyrody, wdrażanie do postrzegania zmian
zachodzących w krajobrazie i praktycznego stosowania w terenie wiedzy
zdobytej w ławie szkolnej.

           21 października 2008 r. uczniowie klas 1a, 1b, 3a,3b i 6a z opiekunkami
panią Katarzyną Borowicz, panią Jolantą Drożdż, panią Dorotą Gal,
panią Teresą Marszałek i panią Mariolą Turowską-Moskalik uczestniczyli
w zajęciach zorganizowanych przez Nadleśnictwo w Złotym Potoku  na ścieżce
dydaktycznej „Dziadówki”.
       Uczniowie i nauczyciele SP w Janowie, jak co roku
uczestniczyli w akcji "Sprzątanie Ziemi 2008".
Jej myślą przewodnią jest troska człowieka
o naturalne środowisko.
Nauczyciele ze SP w Janowie chętnie podejmują zadania
z zakresu ekologi, chcąc swoim przykładem uświadomić
uczniom, iż dbałość o Ziemię jest naszym obowiązkiem,
może jednak stać się przyjemnością.

bip.jpgbip_zaloba.jpg

epuap.jpgepuap_zaloba.jpg

facebook.jpgfacebook_zaloba.jpg

powszechny_spis_rolny_2020.png

Jurajskie_Zawody_Balonowe.jpg

wirtualny_spacer.jpg

dotacje_oze.png

dotacje_azbest.png

spoldzielnia_socjalna1.png

jsk_baner.jpg

zgj_logo.jpgzwiazek_gmin_zaloba.jpg

ppj.jpgppj_cz.jpg

rlgd.png

zespol_szkol.jpgzespol_szkol_zaloba.jpg

siedlec.jpgsiedlec_jesien.jpgsiedlec_lato.jpgsiedlec_wiosna.jpgsiedlec_zaloba.jpg

schronisko.jpgschronisko_zaloba.jpg

rewitalizacja.jpg

Dane kontaktowe:

Urząd Gminy w Janowie, ul. Częstochowska 1; 42-253 Janów, tel. 34 3278048, 34 3278501, 34 3278502, 34 3278503, fax. 34 3278081, e-mail: gmina@janow.pl,
Skrytka odbiorcza ePUAP: /ris4l98i9c/skrytka

Copyright (c) 2016 Urząd Gminy w Janowie. Wszelkie prawa zastrzeżone Strony internetowe TRUSTNET