A A A A Kontrast:
A++ A+ A Czcionka:
poniedziałek 04.12.2023RSS

inwestycje_remonty_zima.jpginwestycje_remonty_wiosna.jpginwestycje_remonty_lato.jpginwestycje_remonty_jesien.jpginwestycje_remonty_zaloba.jpg

kalendarz_wydarzen_jesien.jpgkalendarz_wydarzen_lato.jpgkalendarz_wydarzen_wiosna.jpgkalendarz_wydarzen_zaloba.jpgkalendarz_wydarzen_zima.jpg

informator 1.jpginformator 2.jpginformator 3.jpginformator 4.jpginformator 5.jpg

relacje_jesien.pngrelacje_zima.pngrelacje_lato.pngrelacje_zaloba.pngrelacje_wiosna.png

bppzima.pngbppwiosna.pngbppjesien.pngbpplato.pngbppzal.png

rozklad_jazdy.jpgrozklad_jazdy_jesien.jpgrozklad_jazdy_lato.jpgrozklad_jazdy_wiosna.jpgrozklad_jazdy_zaloba.jpg

Dzialki

zgk.pngzgk_zima.pngzgk_zalobna.pngzgk_lato.pngzgk_jesien.png

szkolnictwo_zima.pngszkolnictwo_zalobna.pngszkolnictwo_jesien.pngszkolnictwo_wiosna.pngszkolnictwo_lato.jpg

gops.pnggops_zima.pnggops_lato.pnggops_jesien.pnggops_zalobna.png

gospodarka_odpadami.jpggospodarka_odpadami_jesien.jpggospodarka_odpadami_lato.jpggospodarka_odpadami_wiosna.jpggospodarka_odpadami_zaloba.jpg

nie_uzaleznieniom.jpgnie_uzaleznieniom_jesien.jpgnie_uzaleznieniom_lato.jpgnie_uzaleznieniom_wiosna.jpgnie_uzaleznieniom_zaloba.jpg

osrodki_zdrowia.jpgosrodki_zdrowia_jesien.jpgosrodki_zdrowia_lato.jpgosrodki_zdrowia_wiosna.jpgosrodki_zdrowia_zaloba.jpg

biblioteka.jpgbiblioteka_jesien.jpgbiblioteka_lato.jpgbiblioteka_wiosna.jpgbiblioteka_zaloba.jpg

muzeum.jpgmuzeum_jesien.jpgmuzeum_lato.jpgmuzeum_wiosna.jpgmuzeum_zaloba.jpg

sokis_zima.pngsokis_zalobna.pngsokis_wiosna.pngsokis_lato.pngsokis_jesien.png

jp_zaloba.jpgjp_jesien.jpgjp_lato1.jpgjp_wiosna1.jpgjp_zima1.jpg

1wybory_jesien.jpg1wybory_lato.jpg1wybory_zal.jpg1wybory_zima.jpg47017.jpg

Wakacje

Wszystkim Przedszkolakom, Rodzicom, Nauczycielom i Pracownikom Przedszkola życzymy słonecznych, ciekawie spędzonych dni w pięknych miejscach oraz zasłużonego odpoczynku w czasie WAKACJI !!!

„Było trochę śmiechu, było trochę łez ale w życiu już tak jest… Coś się zaczęło i coś się skończyło, najważniejsze, że razem nam tu dobrze było.”

Przez cały rok szkolny 2018/2019 w naszym Przedszkolu odbywały się zajęcia z podstaw kodowania, których praktyczne zastosowanie sprawdzano za pomocą Photona.

   

W piątek 14 czerwca 2019r.  w naszym  Przedszkolu odbyło się przedstawienie teatralne pt. „LIS PRZECHERA” oraz spotkanie edukacyjne z aktorem dla małych i dużych przedszkolaków.

W środę 5 czerwca 2019r.  w Zespole Szkolno – Przedszkolnym  odbyła się projekcja filmu dla dzieci młodszych pt. „ Mała stopa”  Dzieci z Przedszkola w Janowie miały okazję obejrzeć również ten film w niecodziennej scenerii przypominającej salę kinową. Niby na znanym terenie a jednak jak w bajce.

AG

Jedną z form współpracy z Nadleśnictwem w Złotym Potoku jest udział w konkursie plastycznym „Wiosna w lesie.”

30 maja 2019r. dzieci z grupy Starszaków z Janowa i dzieci z oddziału w Siedlcu wyruszyły na wycieczkę do  Indiańskiej Wioski  w Kiełkowicach.

W dniach od 24 do 30 maja 2019r. dzieci z Przedszkola w Janowie i Oddziałów Zamiejscowych w Siedlcu i Piasku uroczyście obchodziły Dzień Mamy i Taty.

Nasze Przedszkole wzięło udział w  XVIII  edycji Gminnego Konkursu Ekologicznego „ Zbiórka Puszek Aluminiowych” pod patronatem Wójta Gminy Janów.

W dniu 21 marca 2019r. przedszkolaki z Janowa, Piasku i Siedlca pojechały do Młodzieżowego Domu Kultury w Częstochowie na Przedstawienie edukacyjne pt. „Śnieżka” w wykonaniu aktorów Katolickiego Teatru Edukacji.

28 lutego 2019r. dzieci z Przedszkola w Janowie brały udział w warsztatach edukacyjnych, w trakcie których zademonstrowano w locie największe i najmniejsze sowy świata.

Sprawozdanie z Akcji Góra Grosza 

Do  XIX edycji zbiórki pieniężnej na rzecz  akcji „Góra Grosza” trwającej od 06.11.2018 do 02.01.2019r. włączyły się jak co roku przedszkolaki z Przedszkola w Janowie.

W okresie karnawału należy bawić się i radować bez końca… Tę tradycję podtrzymują także dzieciaki z Przedszkola w Janowie.

W dniach 21, 22, 23 i 24 stycznia 2019r. w progach naszego przedszkola gościliśmy licznie przybyłe Babcie i Dziadków.

14 stycznia 2019 r. chętne dzieci z Przedszkola w Janowie uczestniczyły w spotkaniu z Grupą Artystyczną "Rekonstrukto".

ZAPROSZENIE

 

Dyrektor, Nauczyciele i Uczniowie

Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Janowie

Serdecznie zapraszają Rodziców  oraz

                Mieszkańców Gminy Janów

20 grudnia na godz. 16.00 na tradycyjne Jasełka,

które odbędą się w sali gimnastycznej naszej szkoły.

W dniu 10 grudnia 2018r, grupa przedszkolaków z Siedlca, jak co roku wybrała się na spotkanie ze  Św. Mikołajem do Hula Kula w Rędzinach.

7 grudnia 2018 r. grupa starszaków oraz średniaków miała możliwość uczestnictwa w zajęciach z udzielania pierwszej pomocy.  

7 grudnia 2018 r. grupę średniaków odwiedził specjalny gość - pani pielęgniarka Barbara Bulska.

4 i 5 grudnia 2018 r. grupa Starszaków i Średniaków wybrała się do niezwykłego i tajemniczego miejsca, a mianowicie do… Tajnej Bazy Mikołaja.

W tym roku na spotkanie ze Św. Mikołajem udaliśmy się 3. grudnia do Tajnej Bazy Mikołaja do Ośrodka Wypoczynkowego Caritas na Poniku.

Jak co roku ,aby tradycji stało się zadość w ostatni dzień listopada bawiliśmy się podczas Andrzejek.

29 listopada 2018r. odbyła się w oddziale przedszkolnym w Siedlcu  zabawa ,, Andrzejkowa”. Andrzejki są okazją do dobrej zabawy, jednocześnie  kontynuacją tradycji i obrzędów ludowych.

W dniu 28 listopada 2018r. Maluszki przyszły do przedszkola ze swoimi ulubionymi misiami -z okazji Dnia Pluszowego Misia

Przed zbliżającym się adwentem 22 listopada 2018r. po zajęciach przedszkolnych chętne dzieci poddały się tańcom, zabawom i pląsom. 

Niespodziewanie,  w pewien pochmurny poranek  listopada zostaliśmy zaproszeni przez  dyrektor Szkoły Podstawowej w Piasku p.M.Matyas na przedstawienie z mitologii greckiej „Demeter i Kora” w wykonaniu uczniów 5 klasy tejże szkoły . Przedstawienie bardzo nam się podobało , szczególnie stroje starszych kolegów i koleżanek.

                                                                                         Wych. Dorota Czerniak -Hak

A tak my - przedszkolaki z Piasku rozumiemy patriotyzm…

D. Cz-H

Dzieciaki z naszego przedszkola w dniach 5-11 listopada 2018r. czynnie włączyły się w ogólnopolskie obchody 100 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Warsztaty Siedlec

W październiku w przedszkolu w Siedlcu gościły roboty PHOTON. Pani Dyrektor Gminnej Biblioteki w Janowie - Justyna Siemion przeprowadziła warsztaty z programowania robotów. Zachęciła dzieci do czytania książek i odwiedzenia  z rodzicami Gminnej Biblioteki w Janowie.  Dzieci miały okazję uczestniczyć w ciekawych zajęciach na miarę XXI wieku.

A. Papaj

Policjant

22 października 2018r. odwiedził nasze przedszkole funkcjonariusz Policji, dzielnicowy mł. asp. Pan Mirosław Popiół, który przeprowadził pogadankę na temat bezpieczeństwa. Przedszkolaki miały możliwość obejrzeć oraz wsiąść do radiowozu policyjnego, a także zapoznać się z elementami umundurowania funkcjonariusza. Dzieci mogły przymierzyć kamizelkę kuloodporną, zapoznać się z obsługą kajdanek czy  wyposażeniem pasa taktycznego. Jak zwykle wizyta Pana Policjanta wzbudziła ogromne zainteresowanie zarówno wśród chłopców jak i dziewczynek.                               

AG

Dnia 19. 10.2018 roku wraz z zaprzyjaźnioną klasą I(wych. Teresa Marszałek)  i II(wych. Katarzyna Borowicz) ze szkoły podstawowej  w Piasku udaliśmy się do kina na film „Kopciuszek –historia prawdziwa”.

Dnia 16.10. 2018roku w oddziale w Piasku odbyło się  spotkanie z policjantem.

W bieżącym roku szkolnym 2018/2019 dalej kontynuujemy w naszym przedszkolu akcję” Cała Polska Czyta Dzieciom”. Spotykamy się w oddziale lub bibliotece szkolnej SP w Piasku cyklicznie we wtorki. Wolontariusze wraz z opiekunem p. B. Sikorą wprowadzają nas w magiczny świat baśni i bajek . My to już wiemy od kilku lat ,że słuchanie czytanych  książek przez starszych kolegów i dorosłych pomaga nam  na co dzień i procentuje w naszą  przyszłość.

                                                                                 Wych. Dorota Czerniak- Hak

W dniu 8 października 2018r. Starszaki z naszego przedszkola udały się na pieszą wycieczkę do Nadleśnictwa w Złotym Potoku.

Przedszkolaki z Siedlca na ,, Tropach jesieni”. Dzieci prowadziły obserwacje zjawisk zachodzących w  przyrodzie jesienią . Prowadziły poszukiwania śladów jesieni w czasie zabaw i spacerów w okolicy przedszkola.

A. Papaj

Korzystając z pięknej pogody i uprzejmości pana Nocunia z firmy „Chata za wsią”  w Piasku dnia 21 września 2018 roku urządziliśmy Święto Pieczonego Ziemniaka.

Rozpoczęcie roku szkolnego

rozpoczecie_przedszkole_janow.JPG

REKRUTACJA

    Szanowni Rodzice 

Rozpoczyna się rekrutacja do Przedszkola w Janowie

i Oddziałów Zamiejscowych w Siedlcu i w Piasku


Rekrutacja dla nowych kandydatów

(nie uczęszczajacych obecnie do żadnego przedszkola/ oddziału przedszkolnego) będzie trwać

od 15 lutego do 14 marca 2018r.

 

Wniosek o przyjęcie dziecka należy pobrać w przedszkolu/ oddziale i wypełniony osobiście złożyć u wicedyrktora Zespołu Szkolno- Predszkolnego lub nauczyciela oddziału.

 

Aby skorzystać z preferencji określonych  w " Kryteriach przyjęć do przedszkloa"do wniosku należy dołączyć odpowiednie dokumenty, poświadczające spełnianie kryteriów.

 

Terminy postępowania rekrutacyjnego określa załącznik nr 2 do Zarządzenianr 552/2018 Wójta Gminy Janów z dnia 30 stycznia 2018r.

13 lutego 2018r. w Przedszkolu w Janowie w sali gimnastycznej SP odbył się BAL KARNAWAŁOWY DLA  PRZEDSZKOLAKÓW

pt.„Karnawał w świecie Trolli”

W dniach 25,26 stycznia oraz 12 lutego 2018r. w Przedszkolu w Janowie i oddziałach zamiejscowych w Siedlcu i Piasku gościliśmy Naszych Kochanych Seniorów.

Grupa Średniaków z naszego przedszkola wsparła akcję WOŚP występując z programem artystycznym podczas 26 finału 14 stycznia 2018r. Program przygotowała Pani Aneta Kapkowska. Zbiórkę pieniężną prowadzoną w Przedszkolu w Janowie koordynowała Pani Bożena Solak. Liczymy, że nasza pomoc trafi do potrzebujących i odmieni ich los.                                                                                                                                                                                                                                                                                                    Opr. A Kapkowska

Chętne i zdolne przedszkolaki z oddziału w Piasku i oddziałów w Janowie wykonały prace plastyczne- KARTKI ŚWIĄTECZNE na gminny konkurs  o tematyce  świątecznej. Miejmy nadzieję, że spodobają się jury.

Dzieci  do konkursu przygotowały panie: Dorota Czerniak –Hak, Aneta Kapkowska, Bożena Solak

Tak jak w ubiegłych latach, tak i w tym roku szkolnym współpracując z biblioteką  Szkoły Podstawowej w Piasku kontynuujemy akcję czytania najmłodszym przez starszych kolegów i koleżanki.

Jak co roku, tak również i  w tym, doczekaliśmy się odwiedzin Świętego Mikołaja.

   Muzyka jest ważnym aspektem życia dziecka. Jest sposobem przekazywania uczuć i emocji. Dlatego 23 listopada i 7 grudnia 2017 r. grupę średniaków  i starszaków odwiedziła Pani Urszula Ostrowska, koordynator działań kulturalnych SOKiS w Janowie.

Przedszkolaki z naszego przedszkola wraz z Rodzicami wzięły udział w akcji charytatywnej „Zostań świętym Mikołajem dla dzieci z Hospicjum”.

W dniu 30 listopada 2017 roku w oddziale przedszkolnym w Piasku odbyły się jak co roku  Andrzejki.

W dniu 29 listopada 2017 roku przedszkolaki z Janowa oraz przedszkolaki z oddziału w Piasku uczestniczyły w przedstawieniu CYRKU " HECA."

W dniach 13-19 listopada 2017r. przypada Światowy Tydzień Przedsiębiorczości. W ramach tej akcji, realizując program „Otwarta Firma” uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Janowie odwiedzili nasze Przedszkole.

W dniu 13 listopada 2017r. w Przedszkolu w Janowie odbyła  się audycja umuzykalniająca przygotowana przez Filharmonię Częstochowską.Tytuł audycji ,,Pod boki i z przytupem".

Na przełomie października i listopada 2017r.  dzieciaki z Przedszkola w Janowie oraz Oddziałów w Piasku i Siedlcu uczestniczyły w spotkaniu z Funkcjonariuszem Policji.         

W piątek 22 września 2017r. Starszaki i Średniaki z Przedszkola w Janowie uczestniczyły w spektaklu profilaktycznym „Czarodziejska Kraina”

Rozpoczęcie Roku Szkolnego

4 września 2017 r. (poniedziałek) zapraszamy wszystkie dzieci do nowych pomieszczeń naszego Przedszkola na parterze Szkoły – wejście od przedszkolnego placu zabaw.

Warsztaty 1

31 marca i 3 kwietnia 2017r. w Przedszkolu w Janowie i oddziałach zamiejscowych w Piasku i Siedlcu odbyły się Warsztaty prowadzone przez pedagoga Publicznej Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej w Koniecpolu  na temat: „ Dzik jest zły- czyli o wyrażaniu uczucia złości”. Dzieci zaciekawione chętnie uczestniczyły w zajęciach warsztatowych poszerzając swoją wiedzę na temat radzenia sobie z uczuciem złości. 

AG

W roku szkolnym 2016/2017 dzięki nawiązaniu współpracy z biblioteką w Gimnazjum w Piasku włączyliśmy się w ogólnopolską akcję: "Cała Polska czyta dzieciom."

Wójt Gminy Janów ogłasza XVII edycję konkursu ekologicznego: "ZBIÓRKA PUSZEK ALUMINIOWYCH".

Powitanie WIOSNY Piasek

Aby tradycji stało się zadość, 21 marca 2017 roku witaliśmy pierwszy dzień Wiosny . Z wykonaną ze słomy i bibuły kukłą Marzanny wyruszyliśmy na poszukanie Wiosny. Spalona Marzanna jako symbol odejścia zimy wprowadziła nas w iście wiosenny nastrój . Z piosenką na ustach wróciliśmy do przedszkola.

                                                                              wychowawca: D. Czerniak -Hak

Szanowni Rodzice

informujemy, że

Rekrutacja na rok szkolny 2017/2018 dla nowych kandydatów   (nie uczęszczających obecnie do żadnego przedszkola/oddziału przedszkolnego)  trwa

Od 1do 31 marca 2017r

Bal karnawałowy dla  przedszkolaków to dzień niezwykły, wyczekiwany. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości.

Tak też było u nas.

W czwartek 16 lutego 2017r w naszym Przedszkolu odbył się dla przedszkolaków z wszystkich oddziałów      Bal Karnawałowy.

Siedlec Dzień Babci i Dziadka

Święto Babci Dziadka to co roku miłe spotkanie.

Dzień Babci i Dziadka w Piasku

Tradycyjnie , jak przystało na styczeń w tym roku również świętowaliśmy dzień Babci i Dziadka. Gościliśmy naszych dziadków 12.01.2017r. w murach gimnazjum.  

Dnia 15. 01. 2017 r. dzieci z oddziału z Piasku wystąpiły w finale  Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy organizowanej w naszej gminie. Przedstawiliśmy inscenizację „ Jasełka”, która została przyjęta wielkimi brawami . Publiczności bardzo podobał się występ małych aktorów z Piasku.

Wychowawca  Oddziału w Piasku

Dorota  Czerniak-Hak

Wdniu 13 stycznia 2017r jak co roku we wszystkich oddziałach Przedszkola w Janowie gościliśmy Babcie i Dziadków, by uczcić Ich Święto. 

Sprawozdanie z Akcji Góra Grosza 2016r.

W „Roku Wolontariatu” do zbiórki pieniężnej na rzecz  akcji „Góra Grosza” włączyły się jak co roku przedszkolaki z Przedszkola w Janowie.W całą akcję zaangażowało się około 100 dzieci z rodzicami ( z 3oddziałów w Janowie oraz oddziałów zamiejscowych w Piasku i Siedlcu) oraz 5 wychowawców. Koordynatorem całego przedsięwzięcia była p. Aleksandra Papaj.

 W sumie zebrano kwotę 180zł i 52gr.

 SERDECZNIE DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM DARCZYŃCOM

Każdego roku pozujemy do zdjęć, żeby porównać jak szybko się zmieniamy. Oto efekty:

 

Wigilia Siedlec

W dniu 22 grudnia2016r odbyła się Wigilia w Oddziale przedszkolnym w Siedlcu. Przy śpiewie kolęd dzieci dzieliły się opłatkiem i składały sobie wzajemnie świąteczne życzenia. Dzieci miały okazję poznać tradycje związane ze Świętami  Bożego Narodzenia.

Spotkanie z Mikołajem Siedlec

W grudniwe przedpołudnie grupa przedszkolaków z Siedlca udała się na wspaniałe zabawy  i spotkanie z Mikołajem do Hula- Kula do Rędzin.

Spotkanie z Mikołajem

6 grudnia 2016r. przed południem zawitał do nas wspaniały gość z przentami.

W listopadzie 2016 r. przystąpiliśmy już po raz kolejny do konkursu plastycznego organizowanego przez  Ośrodek Kultury w Rędzinach. Tematem konkursu był "Świat malowany  plasteliną."

Dnia 16 .11.2016 r. w zaprzyjaźnionym Gimnazjum w Piasku wzięliśmy udział w apelu patriotycznym z okazji Święta Niepodległości. Z wielkim zaciekawieniem oglądaliśmy scenki historyczne z dziejów Polski w wykonaniu starszych kolegów i koleżanek . Sami włączyliśmy się w apel poprzez recytację z podziałem na role wiersza Wł. Bełzy "Kto ty jesteś".

                                                                                   wychowawca: D. Czerniak -Hak

Dzień 7 listopada 2016r. dzieci z grupy starszaków oraz średniaków będą wspominać długo i słodko, a to za sprawą wycieczki do Manufaktury Słodyczy w Żarkach

W październiku w naszym Przedszkolu odbył się Konkurs plastyczny na temat" Bezpieczne zbieranie grzybów pt.: "Grzyby jadalne i niejadalne"

Święto Pieczonego Ziemniaka

Korzystając z pięknej pogody i uprzejmości pana Nocunia z firmy „Oaza” w Piasku dnia 16 września 2016 roku urządziliśmy Święto Pieczonego Ziemniaka.

Każda drobna moneta może pomóc Twojemu koledze lub koleżance” z tym hasłem wzięliśmy udział w XVI edycji zbiórki w ramach akcji „ Góra Grosza” organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom.

Nasze Przedszkole wzięło także udział w XVI edycji Gminnego Konkursu Ekologicznego „ Zbiórka Puszek Aluminiowych” pod patronatem Wójta Gminy Janów.

22 maja 2016r. podczas obchodów Dnia Ziemi w Zespole Szkolno –Przedszkolnym podsumowano Szkolny Konkurs Ekologiczny „Zbieraj baterie” oraz „Zbiórka puszek aluminiowych”.

Wyniki Konkursu Jajko Wielkanocne

Miło nam poinformować, że Wiktor Zasada z Oddziału w Piasku zajął II miejsce w Międzypowiatowym Konkursie Plastycznym „Jajko Wielkanocne”. Swoją pracę wykonał pod kierunkiem p. Doroty Czerniak- Hak.

 Serdecznie Gratulujemy

Robaczek Kłaczek Teatr

W dniu 2016r, Przedszkolaki z Janowa, Piasku i Siedlca pojechały do Teatru im. Adama Mickiewicza w Częstochowie na przedstawienie pt. "Niesamowite przygody Robaczka Kłaczka". Ogromne wrażenie zrobiła na dzieciakach piękna dekoracja oraz postaci- bardzo wesołe i kolorowe. Pikanterii dodawała także gra światel prezentowana w czasie przedstawienia, która wielu przedszkolaków zaskoczyła. W radosnych nastrojach, bogatsi o nowe wrażenia estetyczne nasi milusińscy wrócili do Przedszkola.

Żegnając Karnawał przedszkolaki z Janowa, Siedlca i Piasku bawiły się na Balu Karnawałowym

9 lutego 2016r.

Do oddziału zamiejscowego  w Siedlcu na wspaniałe spotkanie przyszły Babcie i Dziadziusiowie w dniu 21 stycznia 2016r.

Jak co roku w "okolicach" Dnia Babci i Dziadka gościliśmy w Przedszkolu nasze Kochane Babcie i naszych Kochanych Dziadziusiów.

Tradycyjnie jak przystało na styczeń, w tym roku również świętowaliśmy Dzień Babci i Dziadka.

Przedszkolaki z oddziałów zamiejscowych w Piasku i Siedlcu na spotkanie z św. Mikołajem wybrały się do sali zabaw Hula Kula w Rędzinach.

4 grudnia 2015r. Przedszkolaki w Przedszkolu w Janowie odwiedził św. Mikołaj. Było to wielkie przeżycie dla naszych milusińskich.

Dnia 10 marca 2016 roku przedszkolaki z Oddziału w Piasku uczestniczyły w spotkaniu z książką w zaprzyjaźnionym Gimnazjum.

Urodziny Baby Jagi

W dniu 27 października 2015r. starszaki oraz przedszkolaki z oddziałów zamiejscowych naszego przedszkola wybrały się do Miejskiego Domu Kultury w Myszkowie, gdzie mogły oglądać przedstawienie pt.: "Urodziny Baby Jagi". Spotkanie z Babą Jagą i jej urodzinowymi gośćmi przebiegło w miłej, humorystycznej atmosferze i dostarczyło dzieciom wielu niezapomnianych wrażeń.

1 września 2015 r. (wtorek) zapraszamy wszystkie dzieci do naszego Przedszkola. W pierwszym dniu nowego roku 2015/2016 odbędzie się spotkanie przedszkolaków z wychowawcami w salach, wspólne zabawy oraz poczęstunek dla dzieci. Spotkanie potrwa od 9:00 do 11:00.

Serdecznie Zapraszamy!


W poniedziałek 19 listopada gościliśmy w naszym przedszkolu muzyków z Filharmonii Częstochowskiej, którzy wystąpili z programem artystycznym „Wesołe nutki na jesienne smutki”. Audycja wprowadziła dzieci w świat muzyki, dzieci z ogromnym zainteresowaniem wysłuchały utworów muzyki klasycznej prezentowanej przez muzyków poznając przy tym budowę i możliwości instrumentów: skrzypiec, klarnetu, trąbki.

Dzień otwarty w Szkole Podstawowej


W dniu 8 kwietnia 2013r. dzieci z oddziału 6-latków wraz z wychowawcą oraz zainteresowanymi rodzicami odwiedziły Szkołę Podstawową w Janowie. Dzieci zostały powitane przez P. Dyrektor Małgorzatę Ceglarek w małej sali gimnastycznej, obejrzały program artystyczny w wykonaniu uczniów szkoły, na który złożyły się piosenki i pląsy zaprezentowane przez dzieci z gromady zuchowej przygotowane przez P. Dorotę Gal oraz program artystyczny, piosenki, gry na instrumentach oraz tańce w wykonaniu grupy tanecznej „Trójkąt” – przygotowane pod kierunkiem P. Joanny Ćwiakowskiej. Po zakończeniu części artystycznej przedszkolaki otrzymały upominki od starszych kolegów. W dalszej części programu dzieci miały okazję uczestniczyć w zajęciach sportowych w dużej sali gimnastycznej prowadzone przez P. Jacka Wąchałę. Zmęczone sportowymi zmaganiami dzieci przeszły do biblioteki szkolnej, gdzie wysłuchały czytanych przez starsze koleżanki bajek i baśni. W czasie wizyty w szkole dzieci miały również okazję zobaczyć swoje przyszłe klasy a nawet zasiąść w szkolnych ławkach i porozmawiać ze starszymi kolegami. Ostatnim punktem w programie wizyty była zabawa w sali „Radosnej Szkoły”, gdzie po krótkiej zabawie dzieci pożegnane przez P. Dyrektor zakończyły swoją wizytę w szkole. 

I miejsce w Konkursie plastycznym

Miło nam poinformować, że dzieci z Oddziału Zamiejscowego w Piasku brały udział w kolejnej edycji Wielkanocnego Konkursu Plastycznego „Moja Rodzina przy Stole Wielkanocnym”. 

Konkurs zorganizowało Gminne Centrum Kultury, Informacji i Rekreacji w Poczesnej 

W kategorii: dzieci przedszkolne 

I miejsce zajął Grześ Toroński 

Wyróżnienie otrzymała Tosia Hak

Prace zostały wykonane pod kierunkiem Pani Doroty Czerniak-Hak 

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. 


21 marca, w pierwszym dniu kalendarzowej wiosny przedszkolaki wybrały się nad rzekę z Marzanną, by pożegnać zimę. W jeszcze zimowej scenerii przedszkolaki pożegnały Marzannę, by popłynęła do morza. Pożegnaliśmy zimę wierszem i piosenką i w wiosennych nastrojach powróciliśmy do przedszkola. 


9 lutego odbył się w przedszkolu coroczny bal karnawałowy. Dzieci wystąpiły w pięknych przebraniach – na balu tańczyły różne postaci z bajek, zwierzęta oraz przedstawiciele różnych zawodów. Do tańca przygrywał zespół Sierociniec. Dużym powodzeniem cieszyła się kawiarenka oraz loteria przygotowane przez Radę Rodziców. 


Dnia 22.01.2013 roku dzięki uprzejmości Ochotniczej Straży Pożarnej i Koła Gospodyń Wiejskich w Piasku zorganizowaliśmy w Sali „Pod Gajem” wspólnie z rodzicami uroczystość Dnia Babci i Dnia Dziadka dla Babć i Dziadków dzieci uczęszczających do oddziału zamiejscowego w Piasku. Zaproszonym gościom zaprezentowaliśmy przedstawienie jasełkowe wraz z okolicznościowymi piosenkami i wierszami. Przy wspólnym słodkim poczęstunku słuchaliśmy opowieści i wspomnień naszych dziadków z przeszłości gdy byli tacy mali jak my. W miłej atmosferze zaprosiliśmy naszych gości na następne spotkanie za rok. 


Korzystając z zimowej aury przedszkolaki  z oddziału zamiejscowego w Piasku  uczestniczyły w dniu 17.01.2013 roku w kuligu saniami do Zaczarowanego Lasu w Piasku. Na leśnej polanie rozpaliły ognisko, aby upiec kiełbaski. Po smacznym posiłku pojechały w drogę powrotną do przedszkola podziwiając zimowe krajobrazy lasu, pól i łąk. Kulig zorganizowano dzięki uprzejmości dziadków  wychowanków  panów Józefa Szczepanika i Zygmunta Lecha. 


W dniu 13 stycznia 2013 roku uczestniczyliśmy w 21 Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Przedszkolaki z oddziału zamiejscowego w Piasku wystąpiły z przedstawieniem jasełkowym w pięknych strojach przygotowanych przez rodziców. Występ został ciepło przyjęty przez zgromadzoną publiczność. Przekazaliśmy również  do kawiarenki zorganizowanej podczas orkiestry  ciasta upieczone przez rodziców przedszkolaków. 

W grudniu 2012 roku przedszkolaki z Oddziału Zamiejscowego w Piasku włączyły się w akcję 7 Powiatowego Konkursu Bożonarodzeniowego na Anioły I Pierniki organizowanego rokrocznie przez Gminny Ośrodek Kultury w Kłomnicach. Celem tego konkursu jest niesienie pomocy i dzielenie się z innymi nawet najmniejszym dobrem – pierniczkami i aniołami sprzedawanymi na rzecz ufundowania paczek żywnościowych dla dzieci z biednych rodzin. W tym roku dopisało przedszkolakom szczęście co jest widoczne w ilości zdobytych nagród. 

Jak co roku na grzeczne dzieci z naszego przedszkola czekała niespodzianka, zorganizowana przez Radę Rodziców Przedszkola w Janowie. w dniu 6 grudnia po puszystym śniegu przybył do nas długo oczekiwany św. Mikołaj z prezentami. Ten wspaniały moment wręczenia podarków poprzedził występ teatru z Krakowa, który w czasie przedstawienia pt. „Były sobie krasnoludki” przypomniał dzieciom zasady grzecznego i kulturalnego zachowywania się. Następnie dzieci przywitały św. Mikołaja piosenką. Były prezenty, wzruszenia i dużo, dużo radości z miłego spotkania. Na koniec dzieciaki głośno i serdecznie dziękowały miłemu gościowi za przybycie i zaprosiły na przyszły rok. 

W dniu 9 listopada gościliśmy w Przedszkolu w Janowie osobę niewidomą P. Edytę Siwek. Spotkania odbyły się w grupie średniej i starszej w ramach realizacji przez Fundację „Vis Maior” projektu „Zobaczcie nas 2012”. Celem spotkania było promowanie wiedzy o aktywności osób niewidomych w różnych dziedzinach życia. Pani Edyta opowiadała dzieciom, jak radzą sobie w życiu osoby niewidome, jaką rolę spełnia pies przewodnik, jak pomóc osobie niewidomej w potrzebie. Duże zainteresowanie wzbudziły przybory, którymi posługują się osoby niewidome: laska, książka napisana alfabetem Braille’a oraz tabliczka i dłutko służące do pisania. Serdecznie dziękujemy za przeprowadzenie ciekawych zajęć dla dzieci i życzymy Pani Edycie wielu sukcesów.

bip.jpgbip_zaloba.jpg

epuap.jpgepuap_zaloba.jpg

facebook.jpgfacebook_zaloba.jpg

porady prawne.jpg

zakladka czyste powietrze.jpg

energetycznosc budynkow.jpg

gaz_logo.png

baner_fundusz_solidarnosciowy.png

dotacje_oze.png

dotacje_azbest.png

jsk_baner.jpg

ppj.jpgppj_cz.jpg

rlgd.png

zgj_logo.jpgzwiazek_gmin_zaloba.jpg

zespol_szkol.jpgzespol_szkol_zaloba.jpg

rewitalizacja.jpg

Dane kontaktowe:

Urząd Gminy w Janowie, ul. Częstochowska 1; 42-253 Janów, tel. 34 3278048, 34 3278501, 34 3278502, 34 3278503, fax. 34 3278081, e-mail: gmina@janow.pl,
Skrytka odbiorcza ePUAP: /ris4l98i9c/skrytka

Copyright (c) 2016 Urząd Gminy w Janowie. Wszelkie prawa zastrzeżone Strony internetowe TRUSTNET