A A A A Kontrast:
A++ A+ A Czcionka:
środa 20.11.2019RSS

rozklad_jazdy.jpgrozklad_jazdy_jesien.jpgrozklad_jazdy_lato.jpgrozklad_jazdy_wiosna.jpgrozklad_jazdy_zaloba.jpg

dzialki.jpgdzialki_jesien.jpgdzialki_lato.jpgdzialki_wiosna.jpgdzialki_zaloba.jpg

zgk.pngzgk_zima.pngzgk_zalobna.pngzgk_lato.pngzgk_jesien.png

gops.pnggops_zima.pnggops_lato.pnggops_jesien.pnggops_zalobna.png

szkolnictwo_zima.pngszkolnictwo_zalobna.pngszkolnictwo_jesien.pngszkolnictwo_wiosna.pngszkolnictwo_lato.jpg

gospodarka_odpadami.jpggospodarka_odpadami_jesien.jpggospodarka_odpadami_lato.jpggospodarka_odpadami_wiosna.jpggospodarka_odpadami_zaloba.jpg

nie_uzaleznieniom.jpgnie_uzaleznieniom_jesien.jpgnie_uzaleznieniom_lato.jpgnie_uzaleznieniom_wiosna.jpgnie_uzaleznieniom_zaloba.jpg

osrodki_zdrowia.jpgosrodki_zdrowia_jesien.jpgosrodki_zdrowia_lato.jpgosrodki_zdrowia_wiosna.jpgosrodki_zdrowia_zaloba.jpg

fair_play.jpgfair_play_jesien.jpgfair_play_lato.jpgfair_play_wiosna.jpgfair_play_zaloba.jpg

biblioteka.jpgbiblioteka_jesien.jpgbiblioteka_lato.jpgbiblioteka_wiosna.jpgbiblioteka_zaloba.jpg

muzeum.jpgmuzeum_jesien.jpgmuzeum_lato.jpgmuzeum_wiosna.jpgmuzeum_zaloba.jpg

sokis_zima.pngsokis_zalobna.pngsokis_wiosna.pngsokis_lato.pngsokis_jesien.png

imprezy.jpgimprezy_jesien.jpgimprezy_lato.jpgimprezy_wiosna.jpgimprezy_zaloba.jpg

rzut_podkowa.jpgrzut_podkowa_jesien.jpgrzut_podkowa_lato.jpgrzut_podkowa_wiosna.jpgrzut_podkowa_zaloba.jpg

jp_zaloba.jpgjp_jesien.jpgjp_lato1.jpgjp_wiosna1.jpgjp_zima1.jpg

Wójt Gminy Janów ogłasza XVII edycję konkursu ekologicznego: "ZBIÓRKA PUSZEK ALUMINIOWYCH".

W poniedziałek 19 listopada gościliśmy w naszym przedszkolu muzyków z Filharmonii Częstochowskiej, którzy wystąpili z programem artystycznym „Wesołe nutki na jesienne smutki”. Audycja wprowadziła dzieci w świat muzyki, dzieci z ogromnym zainteresowaniem wysłuchały utworów muzyki klasycznej prezentowanej przez muzyków poznając przy tym budowę i możliwości instrumentów: skrzypiec, klarnetu, trąbki.

Dzień otwarty w Szkole Podstawowej


W dniu 8 kwietnia 2013r. dzieci z oddziału 6-latków wraz z wychowawcą oraz zainteresowanymi rodzicami odwiedziły Szkołę Podstawową w Janowie. Dzieci zostały powitane przez P. Dyrektor Małgorzatę Ceglarek w małej sali gimnastycznej, obejrzały program artystyczny w wykonaniu uczniów szkoły, na który złożyły się piosenki i pląsy zaprezentowane przez dzieci z gromady zuchowej przygotowane przez P. Dorotę Gal oraz program artystyczny, piosenki, gry na instrumentach oraz tańce w wykonaniu grupy tanecznej „Trójkąt” – przygotowane pod kierunkiem P. Joanny Ćwiakowskiej. Po zakończeniu części artystycznej przedszkolaki otrzymały upominki od starszych kolegów. W dalszej części programu dzieci miały okazję uczestniczyć w zajęciach sportowych w dużej sali gimnastycznej prowadzone przez P. Jacka Wąchałę. Zmęczone sportowymi zmaganiami dzieci przeszły do biblioteki szkolnej, gdzie wysłuchały czytanych przez starsze koleżanki bajek i baśni. W czasie wizyty w szkole dzieci miały również okazję zobaczyć swoje przyszłe klasy a nawet zasiąść w szkolnych ławkach i porozmawiać ze starszymi kolegami. Ostatnim punktem w programie wizyty była zabawa w sali „Radosnej Szkoły”, gdzie po krótkiej zabawie dzieci pożegnane przez P. Dyrektor zakończyły swoją wizytę w szkole. 

I miejsce w Konkursie plastycznym

Miło nam poinformować, że dzieci z Oddziału Zamiejscowego w Piasku brały udział w kolejnej edycji Wielkanocnego Konkursu Plastycznego „Moja Rodzina przy Stole Wielkanocnym”. 

Konkurs zorganizowało Gminne Centrum Kultury, Informacji i Rekreacji w Poczesnej 

W kategorii: dzieci przedszkolne 

I miejsce zajął Grześ Toroński 

Wyróżnienie otrzymała Tosia Hak

Prace zostały wykonane pod kierunkiem Pani Doroty Czerniak-Hak 

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. 


21 marca, w pierwszym dniu kalendarzowej wiosny przedszkolaki wybrały się nad rzekę z Marzanną, by pożegnać zimę. W jeszcze zimowej scenerii przedszkolaki pożegnały Marzannę, by popłynęła do morza. Pożegnaliśmy zimę wierszem i piosenką i w wiosennych nastrojach powróciliśmy do przedszkola. 


9 lutego odbył się w przedszkolu coroczny bal karnawałowy. Dzieci wystąpiły w pięknych przebraniach – na balu tańczyły różne postaci z bajek, zwierzęta oraz przedstawiciele różnych zawodów. Do tańca przygrywał zespół Sierociniec. Dużym powodzeniem cieszyła się kawiarenka oraz loteria przygotowane przez Radę Rodziców. 

Aktualności Przedszkole Janów


Dnia 22.01.2013 roku dzięki uprzejmości Ochotniczej Straży Pożarnej i Koła Gospodyń Wiejskich w Piasku zorganizowaliśmy w Sali „Pod Gajem” wspólnie z rodzicami uroczystość Dnia Babci i Dnia Dziadka dla Babć i Dziadków dzieci uczęszczających do oddziału zamiejscowego w Piasku. Zaproszonym gościom zaprezentowaliśmy przedstawienie jasełkowe wraz z okolicznościowymi piosenkami i wierszami. Przy wspólnym słodkim poczęstunku słuchaliśmy opowieści i wspomnień naszych dziadków z przeszłości gdy byli tacy mali jak my. W miłej atmosferze zaprosiliśmy naszych gości na następne spotkanie za rok. 


Korzystając z zimowej aury przedszkolaki  z oddziału zamiejscowego w Piasku  uczestniczyły w dniu 17.01.2013 roku w kuligu saniami do Zaczarowanego Lasu w Piasku. Na leśnej polanie rozpaliły ognisko, aby upiec kiełbaski. Po smacznym posiłku pojechały w drogę powrotną do przedszkola podziwiając zimowe krajobrazy lasu, pól i łąk. Kulig zorganizowano dzięki uprzejmości dziadków  wychowanków  panów Józefa Szczepanika i Zygmunta Lecha. 


W dniu 13 stycznia 2013 roku uczestniczyliśmy w 21 Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Przedszkolaki z oddziału zamiejscowego w Piasku wystąpiły z przedstawieniem jasełkowym w pięknych strojach przygotowanych przez rodziców. Występ został ciepło przyjęty przez zgromadzoną publiczność. Przekazaliśmy również  do kawiarenki zorganizowanej podczas orkiestry  ciasta upieczone przez rodziców przedszkolaków. 

W grudniu 2012 roku przedszkolaki z Oddziału Zamiejscowego w Piasku włączyły się w akcję 7 Powiatowego Konkursu Bożonarodzeniowego na Anioły I Pierniki organizowanego rokrocznie przez Gminny Ośrodek Kultury w Kłomnicach. Celem tego konkursu jest niesienie pomocy i dzielenie się z innymi nawet najmniejszym dobrem – pierniczkami i aniołami sprzedawanymi na rzecz ufundowania paczek żywnościowych dla dzieci z biednych rodzin. W tym roku dopisało przedszkolakom szczęście co jest widoczne w ilości zdobytych nagród. 

Jak co roku na grzeczne dzieci z naszego przedszkola czekała niespodzianka, zorganizowana przez Radę Rodziców Przedszkola w Janowie. w dniu 6 grudnia po puszystym śniegu przybył do nas długo oczekiwany św. Mikołaj z prezentami. Ten wspaniały moment wręczenia podarków poprzedził występ teatru z Krakowa, który w czasie przedstawienia pt. „Były sobie krasnoludki” przypomniał dzieciom zasady grzecznego i kulturalnego zachowywania się. Następnie dzieci przywitały św. Mikołaja piosenką. Były prezenty, wzruszenia i dużo, dużo radości z miłego spotkania. Na koniec dzieciaki głośno i serdecznie dziękowały miłemu gościowi za przybycie i zaprosiły na przyszły rok. 

W dniu 9 listopada gościliśmy w Przedszkolu w Janowie osobę niewidomą P. Edytę Siwek. Spotkania odbyły się w grupie średniej i starszej w ramach realizacji przez Fundację „Vis Maior” projektu „Zobaczcie nas 2012”. Celem spotkania było promowanie wiedzy o aktywności osób niewidomych w różnych dziedzinach życia. Pani Edyta opowiadała dzieciom, jak radzą sobie w życiu osoby niewidome, jaką rolę spełnia pies przewodnik, jak pomóc osobie niewidomej w potrzebie. Duże zainteresowanie wzbudziły przybory, którymi posługują się osoby niewidome: laska, książka napisana alfabetem Braille’a oraz tabliczka i dłutko służące do pisania. Serdecznie dziękujemy za przeprowadzenie ciekawych zajęć dla dzieci i życzymy Pani Edycie wielu sukcesów.

bip.jpgbip_zaloba.jpg

epuap.jpgepuap_zaloba.jpg

facebook.jpgfacebook_zaloba.jpg

wirtualny_spacer.jpg

szkolenia_IT.jpg

balonowe_mistrzostwa_polski.jpg

wielka_niepodlegla.jpg

dotacje_oze.png

dotacje_azbest.png

spoldzielnia_socjalna1.png

jsk_baner.jpg

zgj_logo.jpgzwiazek_gmin_zaloba.jpg

ppj.jpgppj_cz.jpg

rlgd.png

zespol_szkol.jpgzespol_szkol_zaloba.jpg

siedlec.jpgsiedlec_jesien.jpgsiedlec_lato.jpgsiedlec_wiosna.jpgsiedlec_zaloba.jpg

schronisko.jpgschronisko_zaloba.jpg

rewitalizacja.jpg

Dane kontaktowe:

Urząd Gminy w Janowie, ul. Częstochowska 1; 42-253 Janów, tel. 34 3278048, 34 3278501, 34 3278502, 34 3278503, fax. 34 3278081, e-mail: gmina@janow.pl,
Skrytka odbiorcza ePUAP: /ris4l98i9c/skrytka

Copyright (c) 2016 Urząd Gminy w Janowie. Wszelkie prawa zastrzeżone Strony internetowe TRUSTNET