A A A A Kontrast:
A++ A+ A Czcionka:
wtorek 03.08.2021RSS

inwestycje_remonty_zima.jpginwestycje_remonty_wiosna.jpginwestycje_remonty_lato.jpginwestycje_remonty_jesien.jpginwestycje_remonty_zaloba.jpg

kalendarz_wydarzen_jesien.jpgkalendarz_wydarzen_lato.jpgkalendarz_wydarzen_wiosna.jpgkalendarz_wydarzen_zaloba.jpgkalendarz_wydarzen_zima.jpg

informator 1.jpginformator 2.jpginformator 3.jpginformator 4.jpginformator 5.jpg

relacje_jesien.pngrelacje_zima.pngrelacje_lato.pngrelacje_zaloba.pngrelacje_wiosna.png

bppzima.pngbppwiosna.pngbppjesien.pngbpplato.pngbppzal.png

rozklad_jazdy.jpgrozklad_jazdy_jesien.jpgrozklad_jazdy_lato.jpgrozklad_jazdy_wiosna.jpgrozklad_jazdy_zaloba.jpg

Dzialki

zgk.pngzgk_zima.pngzgk_zalobna.pngzgk_lato.pngzgk_jesien.png

gops.pnggops_zima.pnggops_lato.pnggops_jesien.pnggops_zalobna.png

szkolnictwo_zima.pngszkolnictwo_zalobna.pngszkolnictwo_jesien.pngszkolnictwo_wiosna.pngszkolnictwo_lato.jpg

gospodarka_odpadami.jpggospodarka_odpadami_jesien.jpggospodarka_odpadami_lato.jpggospodarka_odpadami_wiosna.jpggospodarka_odpadami_zaloba.jpg

nie_uzaleznieniom.jpgnie_uzaleznieniom_jesien.jpgnie_uzaleznieniom_lato.jpgnie_uzaleznieniom_wiosna.jpgnie_uzaleznieniom_zaloba.jpg

osrodki_zdrowia.jpgosrodki_zdrowia_jesien.jpgosrodki_zdrowia_lato.jpgosrodki_zdrowia_wiosna.jpgosrodki_zdrowia_zaloba.jpg

biblioteka.jpgbiblioteka_jesien.jpgbiblioteka_lato.jpgbiblioteka_wiosna.jpgbiblioteka_zaloba.jpg

muzeum.jpgmuzeum_jesien.jpgmuzeum_lato.jpgmuzeum_wiosna.jpgmuzeum_zaloba.jpg

sokis_zima.pngsokis_zalobna.pngsokis_wiosna.pngsokis_lato.pngsokis_jesien.png

jp_zaloba.jpgjp_jesien.jpgjp_lato1.jpgjp_wiosna1.jpgjp_zima1.jpg

1wybory_jesien.jpg1wybory_lato.jpg1wybory_zal.jpg1wybory_zima.jpg47017.jpg


     Nasze Maluszki z Przedszkola w Janowie wraz ze swoimi Paniami przygotowały pięknego misia w dniu jego święta. Zabawy i radości było co niemiara. 

    Grupa Średnia również świętowała Dzień Pluszowego Misia. Dzieci, pod czujnym okiem swojej Pani, wykonały wspaniałego misia z bibuły. Humor całej grupie doprawiły maski oraz fotobudka z wizerunkiem Kubusia Puchatka.


   Starszaki poznały historie pluszowego misia, robiły maski z jego wizerunkiem, misia z rolki po papierze toaletowym, oraz kolorowały i bawiły się przy misiowych piosenkach.

     To był naprawdę udany dzień, a krótką relacje przedstawiamy poniżej.


Dzień Pluszowego Misia

2020-11-24 19:24

Światowy Dzień Pluszowego Misia obchodzony jest 25 listopada. To nie jest przypadkowa data, bo właśnie tego dnia przypada rocznica powstania tej maskotki. Samo święto nie ma jednak długiej tradycji, obchodzimy je dopiero od 2002 roku, kiedy to pluszowy miś świętował swoje setne urodziny.W naszej szkole nie zapomnieliśmy o tym wspaniałym dniu.  Zachęcamy Was do odgadywania jacy nauczyciele kryją się pod buziami misi?

"Czy Ty wiesz, jaki to znak,
w czerwonym polu biały ptak?
- Wiem-odpowiedział Jędrek mały,
to jest znak Polski: Orzeł Biały".
 
   Najmłodsza grupa Przedszkolaków z Janowa w tym tygodniu poznawała polskie symbole narodowe. Najpierw przepięknie dzieci odśpiewały Mazurka Dąbrowskiego a następnie pod czujnym okiem swoich Pań wykonały godło Polski. Efekty pracy przedstawiamy poniżej.

11 Listopada

2020-11-10 16:54

   

Narodowe Święto Niepodległości jest obchodzone co roku 11 listopada dla upamiętnienia rocznicy odzyskania przez Naród Polski niepodległego państwa. Tego dnia w 1918 roku po 123 latach zaborów Rada Regencyjna przekazała Józefowi Piłsudskiemu władzę wojskową i naczelne dowództwo podległych jej wojsk polskich. Święto zostało ustanowione w 1937 roku, ale od 1939 nie było obchodzone – przywrócono je w roku 1989.

   Dzień 11 listopada przypomina nam, że wolność raz zdobyta i niepodległość raz osiągnięta nie są dane na zawsze, lecz należy wciąż dbać o te wartości i stale je pielęgnować od najmłodszych lat. Nasza placówka po raz kolejny przystąpiła do akcji organizowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej "Szkoła do Hymnu". Oto krótka relacja, jak w naszej szkole i przedszkolu młodsze dzieci przygotowywały się do obchodów Święta Niepodległości. 

Zasady Bezpieczeństwa

2020-10-28 20:30

 

    Bardzo serdecznie dziękujemy Wszystkim, którzy włączyli się do akcji charytatywnej "Wizyta Świętego Mikołaja na Kresach" organizowanej przez Towarzystwo Patriotyczne "Kresy" w Częstochowie.

   Akcja zbierania słodyczy dla polskich dzieci mieszkających na Kresach w Wilnie, Grodnie i Lwowie trwała od 1 października do 16 października. Wzięły w niej udział szkoły i przedszkola gminy Janów i gmin okolicznych.

   Nad przebiegiem akcji czuwał Samorząd Uczniowski naszej szkoły. Koordynatorami w naszej placówce były p. Dorota Soluch oraz p. Lidia Trąbska.

   Dary zostały przekazane 19 października do Kościoła św. Wojciecha w Częstochowie.

   Dzięki Wam Święty Mikołaj będzie miał mniej pracy, a zapewne uśmiech, który pojawi się na twarzy niejednego dziecka utwierdzi nas w tym, że warto pomagać!

Konkurs plastyczny „Życie na wsi!” dla placówek wychowania przedszkolnego

2020-10-19 17:48


Konkurs plastyczny pt. „Życie na wsi” adresowany jest do placówek wychowania przedszkolnego działających na terenie naszego województwa.

Celem konkursu jest promocja statystyki publicznej, a w szczególności trwającego Powszechnego Spisu Rolnego 2020, poszerzenie wiedzy na temat rolnictwa, a także rozwijanie umiejętności plastycznych oraz kreatywności dzieci.

Uczestnikiem konkursu może być każda placówka wychowania przedszkolnego z terenu województwa śląskiego, a zadanie konkursowe polega na przygotowaniu przez dzieci prac plastycznych, wykonanych dowolną techniką, prezentujących życie na wsi.

Na Laureatów konkursu czekają atrakcyjne nagrody.

Regulamin Konkursu dostępny jest na stronie: https://katowice.stat.gov.pl/wspolpraca-w-regionie/edukacja-statystyczna/konkursy/konkurs-plastyczny-zycie-na-wsi/

Czerwona strefa w powiecie częstochowskim

2020-10-18 22:03

Drodzy Rodzice.

W związku z informacją, że od 17 października 2020r. powiat częstochowski znajduje się w czerwonej strefie i obowiązują nowe zasady bezpieczeństwa, przypominamy o:

- konieczności zaopatrzenia dziecka w maseczkę zasłaniającą usta i nos, którą powinno nosić w częściach wspólnych Zespołu Placówek Oświatowych w Janowie, w drodze do i ze szkoły oraz dezynfekować ręce przy wejściu do placówki,

- przysyłaniu do przedszkola i szkoły tylko dzieci zdrowych, bez objawów sugerujących chorobę zakaźną, w tym: kaszel, katar, podwyższona temperatura, bóle mięśni i ogólne złe samopoczucie oraz utratę węchu lub smaku czy wysypkę,

- poinformowaniu ZPO w Janowie, jeśli domownicy są objęci kwarantanną.

Informujemy także, że wszystkie zajęcia dodatkowe odbywające się w godzinach popołudniowych w Zespole Placówek Oświatowych w Janowie zostają zawieszone do odwołania.

Dyrekcja

Zespołu Placówek Oświatowych

w Janowie

Życzenia dla Nauczycieli Emerytów i Pracowników Niepedagogicznych z okazji Dnia Edukacji Narodowej

2020-10-09 21:49

     W Dniu Edukacji Narodowej składamy najlepsze życzenia  Nauczycielom Emerytom, którzy przez wiele lat tworzyli fundamenty naszej  szkoły, trudząc się nad wychowaniem dziś dorosłych już pokoleń. Życzymy Państwu wiele zdrowia i spokojnego, zasłużonego wypoczynku.

Dyrekcja, Grono Pedagogiczne, Pracownicy Administracji

 i  Obsługi oraz  Samorząd Uczniowski

Zespołu Placówek Oświatowych

w Janowie

 

 

Szanowni Rodzice! Prosimy o zaangażowanie w akcję ” Święty Mikołaj na Kresach”. Organizatorem akcji jest Towarzystwo Patriotyczne “Kresy” przy wsparciu Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Częstochowy i Delegatury ŚKO w Częstochowie. W dniach od 1 do 15 października 2020r. odbywać się będzie zbiórka słodyczy (z dłuższym terminem ważności) w naszej szkole.  Wyrażamy nadzieję, że podobnie jak w latach...

bip.jpgbip_zaloba.jpg

epuap.jpgepuap_zaloba.jpg

facebook.jpgfacebook_zaloba.jpg

gaz_logo.png

Spis_powsechny_logo_1.png

Jurajskie_Zawody_Balonowe.jpg

wirtualny_spacer.jpg

dotacje_oze.png

dotacje_azbest.png

ppj.jpgppj_cz.jpg

jsk_baner.jpg

zgj_logo.jpgzwiazek_gmin_zaloba.jpg

rlgd.png

zespol_szkol.jpgzespol_szkol_zaloba.jpg

rewitalizacja.jpg

Dane kontaktowe:

Urząd Gminy w Janowie, ul. Częstochowska 1; 42-253 Janów, tel. 34 3278048, 34 3278501, 34 3278502, 34 3278503, fax. 34 3278081, e-mail: gmina@janow.pl,
Skrytka odbiorcza ePUAP: /ris4l98i9c/skrytka

Copyright (c) 2016 Urząd Gminy w Janowie. Wszelkie prawa zastrzeżone Strony internetowe TRUSTNET