A A A A Kontrast:
A++ A+ A Czcionka:
wtorek 03.08.2021RSS

inwestycje_remonty_zima.jpginwestycje_remonty_wiosna.jpginwestycje_remonty_lato.jpginwestycje_remonty_jesien.jpginwestycje_remonty_zaloba.jpg

kalendarz_wydarzen_jesien.jpgkalendarz_wydarzen_lato.jpgkalendarz_wydarzen_wiosna.jpgkalendarz_wydarzen_zaloba.jpgkalendarz_wydarzen_zima.jpg

informator 1.jpginformator 2.jpginformator 3.jpginformator 4.jpginformator 5.jpg

relacje_jesien.pngrelacje_zima.pngrelacje_lato.pngrelacje_zaloba.pngrelacje_wiosna.png

bppzima.pngbppwiosna.pngbppjesien.pngbpplato.pngbppzal.png

rozklad_jazdy.jpgrozklad_jazdy_jesien.jpgrozklad_jazdy_lato.jpgrozklad_jazdy_wiosna.jpgrozklad_jazdy_zaloba.jpg

Dzialki

zgk.pngzgk_zima.pngzgk_zalobna.pngzgk_lato.pngzgk_jesien.png

gops.pnggops_zima.pnggops_lato.pnggops_jesien.pnggops_zalobna.png

szkolnictwo_zima.pngszkolnictwo_zalobna.pngszkolnictwo_jesien.pngszkolnictwo_wiosna.pngszkolnictwo_lato.jpg

gospodarka_odpadami.jpggospodarka_odpadami_jesien.jpggospodarka_odpadami_lato.jpggospodarka_odpadami_wiosna.jpggospodarka_odpadami_zaloba.jpg

nie_uzaleznieniom.jpgnie_uzaleznieniom_jesien.jpgnie_uzaleznieniom_lato.jpgnie_uzaleznieniom_wiosna.jpgnie_uzaleznieniom_zaloba.jpg

osrodki_zdrowia.jpgosrodki_zdrowia_jesien.jpgosrodki_zdrowia_lato.jpgosrodki_zdrowia_wiosna.jpgosrodki_zdrowia_zaloba.jpg

biblioteka.jpgbiblioteka_jesien.jpgbiblioteka_lato.jpgbiblioteka_wiosna.jpgbiblioteka_zaloba.jpg

muzeum.jpgmuzeum_jesien.jpgmuzeum_lato.jpgmuzeum_wiosna.jpgmuzeum_zaloba.jpg

sokis_zima.pngsokis_zalobna.pngsokis_wiosna.pngsokis_lato.pngsokis_jesien.png

jp_zaloba.jpgjp_jesien.jpgjp_lato1.jpgjp_wiosna1.jpgjp_zima1.jpg

1wybory_jesien.jpg1wybory_lato.jpg1wybory_zal.jpg1wybory_zima.jpg47017.jpg

Okres przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia zakończyła w naszym przedszkolu wspólna wigilia. Dzieci wraz z wychowawczyniami złożyły sobie życzenia i wspólnie zjadły wigilijny obiad, następnie kolędowały przy słodkim poczęstunku. Poniżej zapraszamy na krótką relację z tego wyjątkowego dnia. 

W Przedszkolu w Janowie dzieci bardzo sumiennie przygotowywały się do zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Razem ze swoimi wychowawczyniami pięknie przyozdobiły tablice na korytarzu oraz parapety w salach samodzielnie wykonanymi pracami. Przedszkolaki z Oddziału w Siedlcu przed Świętami wykonały wspaniałe dekoracje w postaci stroików bożonarodzeniowych oraz przepięknie udekorowały swoją choinę. Nad wszystkimi pracami czuwała ich ulubiona Pani Aleksandra Papaj. 

Życzenia świąteczne ks. proboszcza Szymona Gołuchowskiego

ŻYCZENIA ZE SZKOŁY W JANOWIE

2020-12-22 08:37
ZDROWYCH I WESOŁYCH ŚWIĄT

W święta Bożego Narodzenia, Kościół wspomina prawdę,
że Syn Boży Jezus Chrystus, stał się Człowiekiem.
Przyniósł na ziemie pokój, pojednanie i miłość.
Boże Narodzenie ukazuje, że Bogu zależy na człowieku.
Bóg stał się Emmanuelem czyli Bogiem z nami.
A my przez chrzest święty dziećmi Bożymi.
A teraz trochę historii….
Ksiądz Profesor Józef Naumowicz ustalił, że pierwsze uroczyste obchody Świąt Bożego Narodzenia miały miejsce w IV wieku po narodzeniu Chrystusa. Przez III pierwsze wieki chrześcijanie świętowali Wielkanoc i trwały prześladowania wierzących w Chrystusa. W 328 roku w Betlejem z inicjatywy Św. Heleny wybudowano Bazylikę Narodzenia Pańskiego. W 335 roku zwyczaj obchodzenia Świąt Bożego Narodzenia dotarł z Betlejem do Rzymu, a stamtąd do innych krajów. Zwyczaj strojenia choinki na ziemiach polskich przyjął się w XIX wieku, zanim zwyczaj rozpowszechnił się w czterech rogach pokoju stawiano snopki zboża. Świąteczny opłatek był wcześniejszy niż choinka. Opłatkiem łamano się w Polsce w XVIII wieku. Poeta polski Cyprian Kamil Norwid nazywał opłatek chlebem pokoju i nieba. Z opłatka kolorowego tworzono choinkowe ozdoby w kształcie kuli i gwiazdy. Zwyczaj łamania się opłatkiem nawiązuje do ostatniej wieczerzy, gdy Pan Jezus dał swoim apostołom swoje Ciało i Krew czyli Eucharystię. Zwyczaj ustawiania szopki pochodzi od św. Franciszka z Asyżu, który w 1223 roku, do groty skalnej przyniósł siana, postawił żłóbek i odprawił Msze Świętą i przeczytał Ewangelię o narodzeniu pańskim, następnie zgromadzeni śpiewali kolędy.
Zwyczaje związane ze Świętami Bożego Narodzenia
• UBIERANIE CHOINKI
• ŁAMANIE SIĘ OPŁATKIEM
• SIANKO POD OBRUSEM
• DAWANIE PREZENTÓW
• DWANAŚCIE POTRAW
• ŚPIEWANIE KOLĘD
• DODATKOWE NAKRYCIE PRZY STOLE
• PIERWSZA GWIAZDKA NA NIEBIE
• PASTERKA.
SAMORZĄD UCZNIOWSKI WRAZ Z OPIEKUNAMI
SKŁADA WSZYSTKIM UCZNIOM, RODZICOM,
NAUCZYCIELOM, PRACOWNIKOM NASZEJ SZKOŁY
ŻYCZENIA BOŻONARODZENIOWE
NIECH DZIECIĄTKO JEZUS WSZYSTKIM BŁOGOSŁAWI,
OBDARZA POTRZEBNYMI ŁASKAMI.
ŻYCZYMY ZDROWYCH, WESOŁYCH, RODZINNYCH ŚWIĄT.
Starszaki z naszego Przedszkola we współpracy z SOKiS w Janowie brały udział w ogólnopolskim projekcie "Idą święta, nie o sms-ie lecz o kartce pamiętaj".

Celem projektu było zwrócenie uwagi na ważność relacji międzyludzkich w świecie zdominowanym przez nowe technologie, wzmacnianie więzi rodzinnych.

Wszystkie dzieci z najstarszej grupy otrzymały kartkę pocztową, na której naklejały życzenia, podpisywały własnoręcznie oraz ozdabiały. Wspólnie z rodzicami w domu ustalały, kto będzie odbiorcą listu. Zaadresowane kartki dzieci wysyłały do swoich babć, dziadków, cioć, przyjaciół. A wszystkie te działania odbywały się pod czujnym okiem ukochanej wychowawczyni - Pani Bożenki Solak.

Zbliżają się święta, a za oknem piękny zimowy krajobraz. Starszaki z naszego przedszkola zachwycone takim widokiem postanowiły ozdobić drzwi i szyby przy swojej sali w zimowe pejzaże. Ale uwaga, na wiosnę będzie można zmienić dekoracje, gdyż wykonana kredowymi mazakami z łatwością daje się usunąć papierowym ręcznikiem. Zobaczmy poniżej, jakie kreatywne są nasze dzieci:)

W poniedziałek 7 grudnia dzięki naszej Pani Dyrektor na dzieci od rana czekała wspaniała niespodzianka. Przedszkolaki z Janowa otrzymały do każdej z sal ogromny zestaw nowych zabawek i pomocy dydaktycznych . Z przejęciem, wypiekami na twarzach oraz nieocenioną pomocą Pań z przedszkola wszystkie pudełka zostały rozpakowane. Radość i uśmiech na twarzach dzieci nie znikały do końca dnia. 

 Nasz szkolny Mikołaj nie zapomniał także o Paniach Kucharkach, które co dzień dbają o pełne brzuszki dzieci. Przyniósł dla nich kilka prezentów, aby obiady w szkole i przedszkolu były jeszcze smaczniejsze. 

MIKOŁAJKI W PRZEDSZKOLU

2020-12-07 20:23

W piątek do Przedszkola w Janowie zawitał bardzo wyczekiwany przez wszystkie dzieci gość- czy wiecie kto to taki? Hmmm Oczywiście - Święty Mikołaj!!! Wszystkie dzieci otrzymały prezenty, a w podziękowaniu pięknie zaśpiewały piosenkę . W tym mikołajkowym dniu, wszyscy byli świątecznie ubrani, więc nie mogło zabraknąć wspólnych fotografii. 

Andrzejki w najstarszej grupie Przedszkola w Janowie
 
Tradycje andrzejkowe mają bardzo długą historię. Kojarzą nam się z magią, wróżeniem i tajemniczymi obrzędami. Dawniej wróżby andrzejkowe traktowane były niezwykle poważnie, ale obecnie jest to też wesoła zabawa z przymrużeniem oka. Starszaki z naszego Przedszkola podtrzymały tę piękną tradycję i wróżyły, co je czeka w przyszłosci. Było lanie wosku, tańce i zabawy przy muzyce. 

bip.jpgbip_zaloba.jpg

epuap.jpgepuap_zaloba.jpg

facebook.jpgfacebook_zaloba.jpg

gaz_logo.png

Spis_powsechny_logo_1.png

Jurajskie_Zawody_Balonowe.jpg

wirtualny_spacer.jpg

dotacje_oze.png

dotacje_azbest.png

ppj.jpgppj_cz.jpg

jsk_baner.jpg

zgj_logo.jpgzwiazek_gmin_zaloba.jpg

rlgd.png

zespol_szkol.jpgzespol_szkol_zaloba.jpg

rewitalizacja.jpg

Dane kontaktowe:

Urząd Gminy w Janowie, ul. Częstochowska 1; 42-253 Janów, tel. 34 3278048, 34 3278501, 34 3278502, 34 3278503, fax. 34 3278081, e-mail: gmina@janow.pl,
Skrytka odbiorcza ePUAP: /ris4l98i9c/skrytka

Copyright (c) 2016 Urząd Gminy w Janowie. Wszelkie prawa zastrzeżone Strony internetowe TRUSTNET