A A A A Kontrast:
A++ A+ A Czcionka:
niedziela 16.06.2024RSS

inwestycje_remonty_zima.jpginwestycje_remonty_wiosna.jpginwestycje_remonty_lato.jpginwestycje_remonty_jesien.jpginwestycje_remonty_zaloba.jpg

kalendarz_wydarzen_jesien.jpgkalendarz_wydarzen_lato.jpgkalendarz_wydarzen_wiosna.jpgkalendarz_wydarzen_zaloba.jpgkalendarz_wydarzen_zima.jpg

informator 1.jpginformator 2.jpginformator 3.jpginformator 4.jpginformator 5.jpg

relacje_jesien.pngrelacje_zima.pngrelacje_lato.pngrelacje_zaloba.pngrelacje_wiosna.png

bppzima.pngbppwiosna.pngbppjesien.pngbpplato.pngbppzal.png

rozklad_jazdy.jpgrozklad_jazdy_jesien.jpgrozklad_jazdy_lato.jpgrozklad_jazdy_wiosna.jpgrozklad_jazdy_zaloba.jpg

Dzialki

zgk.pngzgk_zima.pngzgk_zalobna.pngzgk_lato.pngzgk_jesien.png

szkolnictwo_zima.pngszkolnictwo_zalobna.pngszkolnictwo_jesien.pngszkolnictwo_wiosna.pngszkolnictwo_lato.jpg

gops.pnggops_zima.pnggops_lato.pnggops_jesien.pnggops_zalobna.png

gospodarka_odpadami.jpggospodarka_odpadami_jesien.jpggospodarka_odpadami_lato.jpggospodarka_odpadami_wiosna.jpggospodarka_odpadami_zaloba.jpg

nie_uzaleznieniom.jpgnie_uzaleznieniom_jesien.jpgnie_uzaleznieniom_lato.jpgnie_uzaleznieniom_wiosna.jpgnie_uzaleznieniom_zaloba.jpg

osrodki_zdrowia.jpgosrodki_zdrowia_jesien.jpgosrodki_zdrowia_lato.jpgosrodki_zdrowia_wiosna.jpgosrodki_zdrowia_zaloba.jpg

biblioteka.jpgbiblioteka_jesien.jpgbiblioteka_lato.jpgbiblioteka_wiosna.jpgbiblioteka_zaloba.jpg

muzeum.jpgmuzeum_jesien.jpgmuzeum_lato.jpgmuzeum_wiosna.jpgmuzeum_zaloba.jpg

sokis_zima.pngsokis_zalobna.pngsokis_wiosna.pngsokis_lato.pngsokis_jesien.png

jp_zaloba.jpgjp_jesien.jpgjp_lato1.jpgjp_wiosna1.jpgjp_zima1.jpg

1wybory_jesien.jpg1wybory_lato.jpg1wybory_zal.jpg1wybory_zima.jpg47017.jpg

2023-09-18 14:51

Przyjęcie w Ogrodach Hrabiego Krasińskiego zorganizowane w ramach Juromanii przyciągnęło w niedzielę 17 września do Złotego Potoka tłumy gości. Nie mniejszym zainteresowaniem cieszył się zorganizowany w sobotę 16 września, kolejny etap XIII Jurajskiego Pucharu Nordic Walking.

Juromania to cykliczna impreza promocyjna regionu Jury Krakowsko-Częstochowskiej oraz Szlaku Orlich Gniazd. Tegoroczna edycja odbywała się pod hasłem „Jura w klimacie".

W wydarzeniu zorganizowanym w Złotym Potoku udział wzięli: Jolanta Adamczyk reprezentująca Poseł na Sejm RP Lidię Burzyńską, Mariusz Trepka – Poseł na Sejm RP, Danuta Tomza i Adam Markowski – Radni Powiatu Częstochowskiego, Ewa Powroźnik - prezes Częstochowskiego Stowarzyszenia Plastyków im. Jerzego Dudy-Gracza, Andrzej Krzypkowski – Nadleśniczy Nadleśnictwa Złoty Potok, Radni Gminy Janów, Dyrektorzy placówek oświatowych, sołtysi z terenu Gminy Janów, mieszkańcy oraz goście.

Podczas dwudniowej imprezy amatorzy ruchu mogli wziąć udział w Jurajskim Pucharze Nordic Walking. Natomiast ci spragnieni wiedzy o Złotym Potoku skorzystali z rajdu pieszego z przewodnikiem „Poznaj Złoty Potok”, którego trasa wiodła wśród zabytków i niezwykle malowniczej przyrody. W ramach rajdu uczestnicy bezpłatnie zwiedzili Muzeum Regionalne. Na koniec wędrówki odbył się wspólny posiłek przy ognisku.

Niedzielny program rozpoczął pokaz iluzjonistyczny w wykonaniu Pawła Kwietnia. Wprowadzeniem w klimat epoki był pokaz strojów i tańców popularnych na polskich i europejskich salonach XIX wieku. Niezwykłą atmosferę stworzył koncert muzyki klasycznej Kwartetu Smyczkowego w składzie: Paulina Kula, Martyna Susek, Marta Kotaszewska i Wojciech Rot.

Okazją do wspólnego śpiewania znanych i lubianych utworów stał się koncert operowo-operetkowy grupy muzyków Vocal Trio: Agaty Widera - sopran, Weroniki Gębala – mezzosopran, Grzegorza Rogut – tenor przy akompaniamencie Mateusza Lasatowicz.

Podczas uczty duchowej na Przyjęciu nie zabrakło również strawy dla ciała. Lokalnymi przysmakami częstowały Panie z KGW „Czerwone Szpileczki” z Lgoczanki i Panie z KGW „Poniczanki” z Ponika. Na najmłodszych uczestników przygotowano malowanie twarzy oraz animacje prowadzone przez pracownię artystyczną KOTYDOROBOTY.
Z okazji Juromanii, Muzeum Regionalne im. Zygmunta Krasińskiego w Złotym Potoku zaprosiło wszystkich chętnych do darmowego zwiedzania. Na tle pałacu można było podziwiać prace artysty Grzegorza Janusa, zrzeszonego w Częstochowskim Stowarzyszeniu Plastyków im. Jerzego Dudy Gracza.

Zwieńczeniem tego barwnego przyjęcia było widowisko pt. „Gatsby Show”, czyli pokaz z muzycznym odniesieniem do swingu i jazzu w nowoczesnym stylu przygotowany przez Teatr Tańca z Ogniem INFERIS.

 

unia_europejska_logo_white.png

bip.jpgbip_zaloba.jpg

epuap.jpgepuap_zaloba.jpg

facebook.jpgfacebook_zaloba.jpg

porady prawne.jpg

zakladka czyste powietrze.jpg

energetycznosc budynkow.jpg

gaz_logo.png

baner_fundusz_solidarnosciowy.png

dotacje_oze.png

dotacje_azbest.png

jsk_baner.jpg

ppj.jpgppj_cz.jpg

rlgd.png

zgj_logo.jpgzwiazek_gmin_zaloba.jpg

zespol_szkol.jpgzespol_szkol_zaloba.jpg

rewitalizacja.jpg

Dane kontaktowe:

Urząd Gminy w Janowie, ul. Częstochowska 1; 42-253 Janów, tel. 34 3278048, 34 3278501, 34 3278502, 34 3278503, fax. 34 3278081, e-mail: gmina@janow.pl,
Skrytka odbiorcza ePUAP: /ris4l98i9c/skrytka

Copyright (c) 2016 Urząd Gminy w Janowie. Wszelkie prawa zastrzeżone Strony internetowe TRUSTNET