A A A A Kontrast:
A++ A+ A Czcionka:
środa 22.05.2019RSS

1wybory_jesien.jpg1wybory_lato.jpg1wybory_zal.jpg1wybory_zima.jpg47017.jpg

dzialki.jpgdzialki_jesien.jpgdzialki_lato.jpgdzialki_wiosna.jpgdzialki_zaloba.jpg

rozklad_jazdy.jpgrozklad_jazdy_jesien.jpgrozklad_jazdy_lato.jpgrozklad_jazdy_wiosna.jpgrozklad_jazdy_zaloba.jpg

zgk.pngzgk_zima.pngzgk_zalobna.pngzgk_lato.pngzgk_jesien.png

gops.pnggops_zima.pnggops_lato.pnggops_jesien.pnggops_zalobna.png

szkolnictwo_zima.pngszkolnictwo_zalobna.pngszkolnictwo_jesien.pngszkolnictwo_wiosna.pngszkolnictwo_lato.jpg

gospodarka_odpadami.jpggospodarka_odpadami_jesien.jpggospodarka_odpadami_lato.jpggospodarka_odpadami_wiosna.jpggospodarka_odpadami_zaloba.jpg

nie_uzaleznieniom.jpgnie_uzaleznieniom_jesien.jpgnie_uzaleznieniom_lato.jpgnie_uzaleznieniom_wiosna.jpgnie_uzaleznieniom_zaloba.jpg

osrodki_zdrowia.jpgosrodki_zdrowia_jesien.jpgosrodki_zdrowia_lato.jpgosrodki_zdrowia_wiosna.jpgosrodki_zdrowia_zaloba.jpg

fair_play.jpgfair_play_jesien.jpgfair_play_lato.jpgfair_play_wiosna.jpgfair_play_zaloba.jpg

biblioteka.jpgbiblioteka_jesien.jpgbiblioteka_lato.jpgbiblioteka_wiosna.jpgbiblioteka_zaloba.jpg

muzeum.jpgmuzeum_jesien.jpgmuzeum_lato.jpgmuzeum_wiosna.jpgmuzeum_zaloba.jpg

sokis_zima.pngsokis_zalobna.pngsokis_wiosna.pngsokis_lato.pngsokis_jesien.png

imprezy.jpgimprezy_jesien.jpgimprezy_lato.jpgimprezy_wiosna.jpgimprezy_zaloba.jpg

rzut_podkowa.jpgrzut_podkowa_jesien.jpgrzut_podkowa_lato.jpgrzut_podkowa_wiosna.jpgrzut_podkowa_zaloba.jpg

jp_zaloba.jpgjp_jesien.jpgjp_lato1.jpgjp_wiosna1.jpgjp_zima1.jpg

Aktualności roku szkolnego 2011/2012 Gimnazjum w Piasku
Aktualności roku szkolnego 2012/2013 Gimnazjum w Piasku
Aktualności roku szkolnego 2013/2014 Gimnazjum w Piasku
Aktualności roku szkolnego 2014/2015 Gimnazjum w Piasku
WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU JĘZYKA ANGIELSKIEGO z dnia 31 maja 2012 Komisja Konkursowa, po zapoznaniu się z pracami 43 uczestników konkursu, przyznała 6 równorzędnych nagród, po dwie w każdej kategorii wiekowej.
W dniach od 15 do 17 czerwca 2012 roku odbył się XIII Zlot Szkolnych Kół Turystycznych PTSM z terenu powiatu częstochowskiego w Białym Dunajcu. W zlocie uczestniczyło również koło turystyczne przy Gimnazjum w Piasku z opiekunkami p. Inga Lubczańską i p. Urszulą Miedzińską.

Wycieczka do Sandomierza

2012-06-15 07:45
4 i 5 czerwca 46 uczniów naszego Gimnazjum pod opieką Anny Strzelczyk, Moniki Olczak oraz Kingi Zarembińskiej - Heinsch wyruszyła zdobywać Sandomierz. Przez Bramę Opatowską weszliśmy na stare miasto, 570 metrowym korytarzem zwiedzaliśmy podziemia, w których mieszczanie wielokrotnie walczyli z Turkami, Tatarami i Szwedami. Bawiliśmy się świetnie w Zbrojowni Ratusza,podziwialiśmy dzieła sztuki architektonicznej. Na obiad bardzo smakowały nam świeże ślimaki.

List do przyjaciela

2012-06-13 23:35
Uczniowie klas II naszej szkoły wykonali akcję plastyczną połączoną z wystawą prac skierowaną do innych ludzi pt. "List do przyjaciela". Uczniowie uświadamiają nam co jest ważne, co pozytywnego chcemy przekazać innym  o sobie, o przyjaźni z drugim człowiekiem, o domu. Wystawa ta stanowi refleksję nad swoim miejscem w czasie i przestrzeni, niesie pozytywne emocje. W dobie rozprzestrzeniającej się agresji, niechęci do innych bądź negatywnego odbierania codzienności i problemów z tym związanych, wzmacnia odczucie wrażliwości. Prace zostały wykonane na zajęciach artystycznych pod kierunkiem Jolanty Madej.

Psychol górą!

2012-06-12 15:34
We wtorek - 22 maja w Zespole Szkół w Złotym Potoku odbył się I Powiatowy Przegląd Kabaretów Szkolnych. Nasz "Psychol" też tam był i zaprezentował swój doskonały talent kabaretowo-aktorski. Jury w składzie: członkowie kabaretu ”Czwarta Fala”, Pani Urszula Ostrowska z SOKiS-u Janów, Pan Adrian Piecuch - opiekun szkolnego koła ZMW, Pan Olek Klepacz - lider „Formacji Nieżywych Schabuff”, jednogłośnie przyznało I nagrodę (bilety wstępu na występ kabaretu „Czwarta Fala”), ufundowaną przez managera kabaretu – Pana Dariusza Grzegockiego, naszemu kabaretowi za „Miłosny Niezbędnik”. Jednocześnie Jury przyznało nagrodę specjalną naszemu uczniowi Mikołajowi Kalyta za niebywały talent sceniczny. Również nagroda publiczności przypadła naszemu "Psycholowi". Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
8 maja br. uczniowie Gimnazjum im. Armii Krajowej w Piasku i Szkoły Podstawowej w Lgoczance uczestniczyli w wycieczce do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Młodzież na terenie CNK mogła indywidualnie wykonywać doświadczenia z takich działów fizyki jak: aerostatyka, dynamika, hydrostatyka, magnetyczność, elektryczność... Na wystawie stałej były również zestawy z biologii, chemii, różnego rodzaju testy sprawnościowe i intelektualne. Każdy znalazł coś dla siebie. Wszyscy dobrze się bawili. Tych, którzy nie byli w CNK zachęcamy do zwiedzenia. Naprawdę warto!
1 czerwca z okazji Dnia Dziecka gimnazjaliści rozegrali Halowy Turniej Euro 2012. Zwycięzcami została drużyna w składzie: Mikołaj Kalyta, Kacper Majorczyk, Bartłomiej Cieśluk i Sebastian Pustelnik. Najwięcej bramek strzelił Krystian Guła, najlepszym bramkarzem został Sebastian Pustelnik, a najlepszym piłkarzem wybrano Pawła Tomzika. Podsumowano Szkolne Igrzyska Sportowe,,OLIMPIONIK" które prowadzono w ramach akcji TRZYMAJ FORMĘ. Pani dyrektor Małgorzata Matyas wręczyła zwycięzcą puchary i nagrody. Zwycięzcami zostali Daria Borowicz i Mateusz Madej drugie miejsca zajęli Monika Lotkowska i Mikołaj Kalyta trzecie pozycje wywalczyli Natalia Laskowska i Krystian Guła. Sportowy Dzień Dziecka uświetnił występ szkolnych artystów z kabaretu Psychol.
17 maja 2012 r. w Gimnazjum im. Armii Krajowej w Piasku odbyły się 3 spotkania z Sędzią Anną Marią Wesołowską. Pani Sędzia przez 30 lat orzekała w sądzie karnym i okazuje się, że z roku na rok rośnie przestępczość wśród dzieci i młodzieży.
Dyrektor Gimnazjum w Piasku serdecznie zaprasza rodziców uczniów z terenu naszej gminy na spotkanie z Panią Sędzią Anną Marią Wesołowską, które odbędzie się w naszej szkole 17 maja 2012 r. o godz. 15.00.

Trzymaj formę

2012-05-10 22:56
9 maja w Naszym gimnazjum odbył się konkurs "Pokarm - budulec i źródło energii" w ramach programu "Trzymaj formę". Program ma na celu zwiększenie świadomości dotyczącej wpływu żywienia i aktywności fizycznej na zdrowie, czyli promowanie zasad aktywnego stylu życia i zbilansowanej diety. Uczniowie, którzy wzięli udział w konkursie, mieli za zadanie wypełnienie testu na komputerze. Najlepiej poradziły sobie uczennice klasy III a: L. Kraaikamp oraz M. Moskalik. Drugie miejsce zajęli K. Ujma oraz K. Borowicz z klasy I a. Natomiast K. Bulska oraz K. Ucieklak z klasy II b zajęli trzecie miejsce. SERDECZNIE GRATULUJEMY!

Ożywić książkę

2012-05-10 22:53
W naszej szkole została przeprowadzona akcja plastyczna "Ożywić książkę" mającą na celu zwrócenie uwagi otoczenia na makulaturę. Swoboda wypowiedzi plastycznej uwzględniała symbolikę, barwę, działania twórcze, własne upodobania estetyczne. Symboliczne ożywienie książki ma pobudzić odbiorcę do refleksji, zaskoczyć go a czasami rozbawić. Autorami tych prac są uczniowie klas III, a wykonane zostały na lekcjach zajęć artystycznych z plastyki.
5 maja w Polanicy Zdroju odbyły się Mistrzostwa Polski w Nordic Walking. W zawodach wystartowało ponad 300 zawodników. Fantastyczny występ zanotowały reprezentantki Gimnazjum w Piasku. Całe podium przypadło dla naszych wspaniałych dziewcząt. Mistrzynią Polski na 2012 rok na dystansie 5 km została Karolina BEDNARCZK srebrny medal zdobyła Ola RADOSZ brązowy krążek wywalczyła Judyta LIPOWICZ. Gimnazjalistki zdominowały całe podium zdecydowanie wygrywając rywalizację drużynową.
Zapraszamy do udziału w SZKOLNYM KONKURSIE JĘZYKA ANGIELSKIEGO DLA UCZNIÓW GIMNAZJUM W PIASKU w roku szkolnym 2011/2012. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów gimnazjum kontynuujących naukę języka angielskiego po szkole podstawowej, biorących udział w zajęciach z języka angielskiego w ramach projektu „SIĘGNIJ WYŻEJ – program wyrównywania szans dla uczniów Gimnazjum w Piasku” Uczestnikami konkursu mogą być uczniowie ze wszystkich klas gimnazjum. Konkurs jest jednoetapowy i ma formę pisemną.

Fundacja ELPIS

2012-04-18 21:49
Nasze Gimnazjum od września 2011 r. współdziała z Fundacją ELPIS – ratującą bezdomne psy i koty. Poza przeprowadzeniem zbiórki surowców wtórnych, młodzież każdej soboty i niedzieli uczestniczy w adopcjach psów i kotów , odbywających się w sklepie zoologicznym KAKADU ( Galeria Jurajska). Uczniowie karmią zwierzaki, wyprowadzają, sprzątają po nich. Uczą się w ten sposób ludzkiego traktowania naszych „ braci mniejszych”.

Konkurs z astronomii

2012-04-11 22:40
W marcu odbył się szkolny konkurs na pracę plastyczną o tematyce astronomicznej, którego głównym celem było rozbudzanie i rozwijanie zainteresowań astronomią i fizyką oraz wzbogacanie wiedzy na temat kosmosu i wszechświata. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem wśród uczniów Naszego gimnazjum.

Cross siłacza

2012-04-04 22:11
W szkolnych rozgrywkach w ramach akcji ,,Trzymaj formę' uczniowie rywalizowali w konkurencji Cross siłacza. Te wyjątkowo trudne i wymagające zmagania zakończyły się następującymi wynikami;

Wesołego Alleluja!

2012-04-02 11:17
Życzenia Radosnych Świąt Wielkanocnych
wypełnionych nadzieją budzącej się
do życia wiosny i wiarą w sens życia.
Pogody w sercu i radości płynącej
z faktu Zmartwychwstania Pańskiego
oraz smacznego Święconego
w gronie najbliższych osób.

Dyrekcja,
Grono Pedagogiczne
oraz Pracownicy Gimnazjum w Piasku
Dnia 9 marca 2012 roku w Zespole Szkół Mechaniczno-Elektrycznych im. K. Pułaskiego w Częstochowie odbyła się IV edycja Powiatowego Konkursu Polonistycznego „Z poprawną polszczyzną na co dzień” . Sprawdzał wiedzę i umiejętności z zakresu ortografii, interpunkcji, stylistyki, frazeologii, składni i semantyki. Celem konkursu jest propagowanie kultury języka polskiego wśród młodzieży. W zmaganiach wzięło udział 32 uczniów klas I-III gimnazjów z Częstochowy oraz powiatu częstochowskiego, myszkowskiego i kłobuckiego. Wśród laureatów konkursu znaleźli się uczniowie naszego gimnazjum . Trzecie miejsce i nagrodę otrzymała Agata Musiał ucz. kl. III a , wyróżnienie uzyskała również ucz. kl. III a Laurie Kraaikamp.
Z ogromną przyjemnością informujemy, że tytuł LAUREATA Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Biologii uzyskali uczniowie: Kamil PONICKI oraz Michał BORATYŃSKI.  Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Pełna listę laureatów można zobaczyć na stronie http://www.metis.pl/. Przypominamy, że takie osiągnięcia pozwalają na zwolnienie z danej części egzaminu gimnazjalnego.
27 lutego 2012 roku odbył się w Regionalnym Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli WOM w Częstochowie trzeci, finałowy etap wojewódzkiego konkursu przedmiotowego z historii dla uczniów gimnazjów. Z przyjemnością informujemy, że uczennica naszej szkoły Edyta Bogunia odniosła w ww. konkursie sukces i uzyskała status laureatki. Dołączyła tym samym do grona osiemnaściorga gimnazjalistów z powiatu częstochowskiego i miasta Częstochowa, którzy dokonali tego wyczynu. Jeszcze raz serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Warsztaty techniczne origami

2013-07-03 15:56
W dniu 27 czerwca odbyły się warsztaty techniczne origami prowadzone pod kierunkiem p. Renaty Fik w SP im. Św. S. Kostki w Lgoczance. Instruktorem origami była uczennica naszego gimnazjum Justyna Mizgała. Uczennica zaprezentowała swoje prace a następnie uczyła młodszych kolegów jak składać "cudeńka" techniką origami. Dzieciaki były zachwycone. Na zakończenie dyrektor SP w Lgoczance p. G. Gradek podziękowała uczennicy za ciekawe zajęcia.
Dnia 28 czerwca 2013r. w naszym gimnazjum odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego 2012/2013. Wzięli w niej udział uczniowie, zaproszeni goście, nauczyciele i pracownicy szkoły. Podczas części oficjalnej, w której trzecioklasiści złożyli uroczyste ślubowanie, a poczet sztandarowy przystąpił do przekazania sztandaru młodszym kolegom, Pani Dyrektor Małgorzata Matyas wręczyła świadectwa najlepszym uczniom. Po części oficjalnej klasy drugie pożegnały uroczyście absolwentów, obdarowując ich upominkami. Na zakończenie Pani Dyrektor zwróciła się do wszystkich uczniów życząc im udanych, zdrowych i bezpiecznych wakacji.
W dniu 12 czerwca uczniowie klas II i III naszego gimnazjum uczestniczyli w wycieczce do Oświęcimia i Pszczyny. Zwiedzili obóz zagłady Auschwitz -Birkenau, gdzie podczas II wojny światowej hitlerowcy dokonali zagłady Polaków, Żydów, oraz innych narodowości. Kolejnym punktem wycieczki była Pszczyna, gdzie uczniowie podziwiali przepiękne wnętrza Pałacu Książąt Pszczyńskich i spacerowali po parku przy pałacu. Późnym popołudniem, trochę zmęczeni, ale pełni dobrych wrażeń wrócili do domów.

Kangur Matematyczny 2013

2013-07-01 22:41
21 marca 2013 roku odbyła się XXII edycja Międzynarodowego Konkursu „ Kangur Matematyczny”, którego inicjatorem jest stowarzyszenie „Kangourou Sans Frontieres” z siedzibą w Paryżu. Konkurs rozgrywany jest sześciu kategoriach. Klasy gimnazjalne, to dwie z nich: Kadet ( kl. I i II ) i Junior ( kl. III, I liceów i techników, I, II, III zasadniczych szkół zawodowych). Jak co roku, w konkursie wzięli udział także uczniowie naszej szkoły. Najwięcej punktów w swojej kategorii zdobyli uczniowie klasy I: Jarosław Ucieklak i Adrian Jędrzejewski, uzyskując wyróżnienia.
W naszej szkole mieliśmy niecodzienną uroczystość. Zapewne na długo pozostanie w pamięci to wydarzenie. Otóż 21 czerwca 2013 roku odbyła się po raz pierwszy Gala Wybitnych Gimnazjalistów 2013. Z tej okazji zostali zaproszeni wyróżniający się w nauce i na innych polach życia szkoły wybitni uczniowie wraz z rodzicami oraz liczni goście. Sala wypełniona była po brzegi.Wystrój wnętrza i atmosfera panująca podczas uroczystości były niepowtarzalne. Wszystko dopięte było na ostatni guzik. Nie zabrakło nawet czerwonego dywanu usianego gwiazdami, tak z pewnością można powiedzieć, że był to wieczór gwiazd.

Wystawa fotografii

2013-06-20 08:21
Na szkolnej wystawie prezentujemy prace fotograficzne dwóch uczennic z kl. III b - Agaty Szydy i Karoliny Bednarczyk, które swój wolny czas poświęcają atrakcyjnemu hobby jakim jest fotografia. Ta zachęcająca do tworzenia wystawa jest przykładem możliwości zainteresowania różnymi dziedzinami artystycznymi i własnym rozwojem. Plakat do wystawy wykonała Aleksandra Radosz.
Uczniowie naszej szkoły brali udział w XI Konkursie Plastycznym "Architektura mojego krajobrazu". Była to próba przedstawienia architektury świeckiej i sakralnej w środowisku, w którym mieszkają, stworzenie nowych form, inspirowanych sztuką dawną i współczesną oraz ocalenie od zapomnienia dziedzictwa dorobku kulturowego. Miło nam poinformować że II miejsce otrzymała Kamila Podsiedlik - gratulujemy.

Zlot Szkolnych Kół PTSM

2013-06-20 08:07
W dniach 14 -16. 06. 2013r. odbyła się wycieczka krajoznawczo-turystyczna w Góry Świętokrzyskie realizowana w ramach XIV Zlotu Szkolnych Kół PTSM. W wycieczce uczestniczyli uczniowie klas III c wraz z opiekunem p. Lubczańską. Pierwszego dnia po kilkugodzinnej podróży uczniowie zwiedzili w miejscowości Ciekoty - Muzeum S. Żeromskiego i Ośrodek szkoleniowy "Szklane Domy", następnie zdobyli dwa najwyższe szczyty Gór Świętokrzyskich ( Łysice i Łysą Górę ). Podziwiali także unikalną przyrodę w Świętokrzyskim Parku Narodowym. Następnego dnia po śniadaniu wyruszyli do Jędrzejowa, z którego zabytkową kolejką wąskotorową przejechali malowniczą Doliną Nidy do Pińczowa. W drodze powrotnej zwiedzili również ruiny zamku w Chęcinach. Wieczorem odbyły się dla wszystkich uczestników zlotu zaplanowane konkursy. Ostatnim punktem wycieczki było zwiedzanie Skansenu Etnograficznego w Tokarni, gdzie miłą niespodzianką był festyn z okazji wyboru najlepszego produktu regionalnego woj. świętokrzyskiego.

List otwarty

2013-06-17 14:59
Publikujemy list otwarty Dyrektor Zespołu Szkół w Złotym Potoku - Zuzanny Winnickiej - Kowalik, który został skierowany do Rodziców i Uczniów klas III Gimnazjum. List dostępny tutaj.

Coś fajnego

2013-06-11 12:46
Na technice uczniowie klas II i III wykonywali ciekawe przedmioty oraz dekoracje z różnych materiałów. Najciekawsze prace można było oglądać na korytarzu szkolnym. Były to: kwiaty z krepiny, obwody elektryczne, kukiełki z rajstop, kartki okolicznościowe wykonane metodą quilling, domki.

Moje hobby - kontynuacja

2013-06-11 12:35
Dziś prezentujemy dwóch uczniów z naszego gimnazjum, którzy mają nietypowe hobby. Ich prace mogliśmy podziwiać na korytarzu szkolnym. Pierwszy z nich to Kacper Czesny z klasy 3 a, który w wolnych chwilach zajmuje się modelarstwem papierniczym. Przedstawił on kilka swoich najciekawszych modeli, z czego na największą uwagę zasługuje makieta Jasnej Góry (około 150 elementów). Drugi uczeń to Emil Duda z klasy 2 b, który uczestniczył w warsztatach w SOKiS w Janowie. Zaprezentował nam naczynia gliniane.
Podsumowanie osiągnięć sportowych szkoły w ramach projektu edukacyjnego "TRZYMAJ FORMĘ - ZOSTAŃ MISTRZEM" odbyło się 6 czerwca. Projekt przeprowadzili; Klaudia Grzelka, Agata Śrubarz, Bartek Sobucki, Michał Szczepanik i Dariusz Zagórski. W uroczystości rozdania pucharów i nagród uczestniczyła Pani Dyrektor Małgorzata Matyas i opiekun projektu Pan Grzegorz Dors. Tytuł Mistrzów Szkoły w Futsalu zdobyli; Sebastian Pustelnik,Mateusz Madej, Michał Szczepanik i Jarosław Ucieklak. Tytuł najlepszego bramkarza otrzymał Mateusz Śrubarz, najlepszym piłkarzem został Daniel Michalik, a tytuł najlepszego strzelca odebrał Bartłomiej Cieśluk. W ramach Szkolnych Igrzysk Sportowych "OLIMPIONIK"  wśród dziewczyn pierwsze miejsce zajęły Karolina Bednarczyk i Aleksandra Radosz trzecie miejsce zajęła Patrycja Smoleń. W klasyfikacji chłopców zwycięzcą został Kamil Madej drugie miejsce zajął Grzegorz Kawecki a trzecie Kacper Barański. Projekt "TRZYMAJ FORMĘ - ZOSTAŃ MISTRZEM" promował aktywność fizyczną i zdrowe odżywianie z udziałem owoców i warzyw.

Turystyczna Majówka

2013-06-06 20:10
29 maja odbyła się Turystyczna Majówka w Bystrzanowicach - Dworze. Nasi uczniowie, jak co roku, przybyli na nią pieszo. Po trudach wędrówki każdy uczestnik miał możliwość upieczenia sobie kiełbaski na ognisku. Potem odbyły się konkursy przygotowane przez organizatorów. W tym roku Turystyczną Majówkę zakończył pokaz gaszenia ognia w wykonaniu jednostki OSP Bystrzanowice. Dziękujemy organizatorom za zorganizowanie Majówki.
W dniu 28.05.2013r. braliśmy udział w Festynie z okazji Dnia Dziecka „Bądźmy Razem” organizowanym przez Caritas Archidiecezji Częstochowskiej. Festyn odbył się w Olsztynie. Młodzież z naszego gimnazjum brała udział w części artystycznej Festynu pięknie śpiewając, grając na gitarze, trąbce oraz bębenku. Występ wszystkim bardzo się podobał i otrzymał gromkie brawa. Wszystkim uczniom biorącym udział w Festynie i należącym do Szkolnego Koła Caritas serdecznie dziękujemy za dotychczasową działalność w Kole i zapraszamy do dalszej współpracy.
28 maja 2013r. w Gimnazjum im AK w Pasku odbył się międzygimnazjalny konkurs "Północna Jura - mój region" pod patronatem Stowarzyszenia "Partnerstwo Północnej Jury". W czasie konkursu swoją obecnością zaszczycili nas: Pani Magdalena Wojciechowska - przedstawiciel Stowarzyszenia "Partnerstwo Północnej Jury" oraz przewodniczący Komisji Oświaty i Kultury Rady Gminy Janów Pan Henryk Srokosz. Po długich zmaganiach i ciężkiej pracy Gimnazjalistów wyłoniono zwycięzców. I tak z ogromną radością mamy zaszczyt poinformować, iż imponującą wiedzę w tym konkursie wykazali Gimnazjaliści z Gimnazjum w Piasku osiągając tym samym I miejsce. W skład drużyny wchodzili: Karolina Borowicz, Daniel Golis oraz Karolina Ujma z klasy II a- uczniowie osiągnęli łącznie 116 punktów. Drugie miejsce zdobyli uczniowie z Zespołu Szkół w Koziegłowach, Gimnazjum im. Jana Pawła II - 112 p. Szkołę reprezentowali: Anna Niedbała, Klaudia Kubacka oraz Kamil Dyrka. Trzecie miejsce zaś uczniowie z Zespołu Szkół w Mstowie, Gimnazjum im. A. Kubickiego - 94 punktów. Gratulujemy wysokiego poziomu wiedzy uczniów.

Uroczystość Armii Krajowej

2013-05-20 21:05
19 maja 2013 r. w Złotym Potoku odbyła się piękna uroczystość religijno-patriotyczna, której organizatorem byli kombatanci ze Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Okręgu Częstochowa, z udziałem Pana Sławomira Krzyształowskiego - Wójta Gminy Janów, Pana Ireneusza Bartkowiaka - pełnomocnika ds. turystyki i promocji oraz pocztów sztandarowych: ŚZŻAK, Gimnazjum im. Armii Krajowej w Piasku, Związku Strzeleckiego, gimnazjów i szkół średnich z Częstochowy. Uroczystą Mszę Św. w intencji żyjących i poległych żołnierzy AK odprawił ks. Ryszard Marciniak - proboszcz parafii Św. Jana Chrzciciela w Złotym Potoku.
16 maja 2013 r. odbyło się spotkanie finalistów z etapu rejonowego z Archidiecezji Katowickiej i Częstochowskiej oraz Diecezji Bielsko-Żywieckiej, Sosnowieckiej oraz Gliwickiej, XII Wojewódzkiego Konkursu Biblijnego w Katowicach na Uniwersytecie Śląskim. Był to etap diecezjalny. Wśród finalistów był również uczeń naszego gimnazjum - Piotr Śledzik z kl. III c, który zajął V miejsce w 12 osobowej grupie reprezentującej naszą Archidiecezję Częstochowską. Gratulujemy.
Uczeń został przygotowany przez p. Beatę Sikorę.
W sobotę 11 maja w gminie Janów odbyły się XIII Jurajskie Marsze na Orientację PTSM o puchar wójta Gminy Janów. W zawodach również wzięła udział młodzież z naszego gimnazjum. Start zawodników odbył się w Siedlcu Krzyże a meta na parkingu przy źródłach. Nagrody dla zwycięzców wręczali: Radna powiatu częstochowskiego Marzena Maniszewska i Wójt gminy Janów Sławomir Krzyształowski oraz prezes PTSM Henryk Graczyk. W rywalizacji wzięło udział 136 uczestników wraz z opiekunami.

Konsultacje z nauczycielami

2013-05-17 21:47
Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców na konsultacje z nauczycielami, które odbędzie się 20 maja (poniedziałek) w godz. od 16:00 do 18:00. Każdy rodzic będzie mógł indywidualnie porozmawiać z dowolnym nauczycielem.
14 maja w Gimnazjum w Piasku odbyła się wzruszająca uroczystość upamiętnienia zamordowanych pod Apolonką przez hitlerowców, trzech bohaterskich sióstr Glińskich. W uroczystości brały udział dwie panie Glińskie – córki brata zamordowanych sióstr. Pani Barbara Glińska i Maria Glińska – Serwin. W obecności Radnej Powiatu Częstochowskiego Marzeny Maniszewskiej oraz Przewodniczącej Rady Gminy Janów Małgorzaty Grzywny i Wójta Gminy Janów Sławomira Krzyształowskiego, a także wobec zgromadzonych nauczycieli i młodzieży, w pięknych pełnych patriotyzmu słowach jedna z sióstr przedstawiła bohaterstwo swoich ciotek. Czworo gimnazjalistów przygotowało projekt edukacyjny zatytułowany „ Siostry Glińskie – bohaterskie ofiary akcji AB w Częstochowie”, w którym zaprezentowano historię tych kobiet.

Gratulujemy!

2014-07-06 17:48
Miło nam poinformować, iż Pani Joanna Morawiec zdobyła I miejsce w konkursie dla nauczycieli języka angielskiego na scenariusz lekcji promującej zdrowie i bezpieczne zachowanie w szkole. Scenariusz lekcji został napisany i przeprowadzony na lekcji języka angielskiego na temat szkodliwości e-papierosów. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
27 czerwca w naszym gimnazjum odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego 2013/2014. Wzięli w niej udział uczniowie, zaproszeni goście, nauczyciele i pracownicy szkoły. Trzecioklasiści złożyli uroczyste ślubowanie, a poczet sztandarowy został przekazany młodszym kolegom. Następnie klasy drugie pożegnały uroczyście absolwentów, obdarowując ich upominkami. Na zakończenie Pani Dyrektor zwróciła się do wszystkich uczniów życząc im udanych, zdrowych i bezpiecznych wakacji.
26.06.2014 roku o godzinie 17:00 w Gimnazjum im. Armii Krajowej w Piasku miała miejsce niezwykle podniosła i prestiżowa uroczystość dla całej społeczności szkolnej. Gala Wybitnych Gimnazjalistów odbyła się już po raz drugi, na której zostały przyznane statuetki Dyrektora Gimnazjum w czterech kategoriach: Najlepszy uczeń, Najaktywniejszy Reprezentant Szkoły, Zawsze obecny, Animator Życia Szkolnego. W tym jakże ważnym wydarzeniu uczestniczyli zaproszeni goście – Władze Gminy Janów, Rada Pedagogiczna z Panią Dyrektor Małgorzatą Matyas na czele oraz nominowani uczniowie wraz z rodzicami. Galę uświetniły występy muzyczne i aktorskie niezwykle uzdolnionych uczniów. Wyjątkowa atmosfera tego dnia udzieliła się wszystkim, dumni rodzice ze łzami w oczach wraz ze swoimi pociechami odbierali gratulacje i nagrody.

Wycieczka do Wrocławia

2014-06-27 04:15
Gimnazjaliści 09.06.2014 r. wybrali się wraz z opiekunami na całodniową wycieczkę do Wrocławia, jednego z najstarszych miast Polski. Oprócz pogody zwiedzającym dopisywały świetne humory i zapał do odkrywania nowych miejsc. Uczniowie mieli okazje spacerować uliczkami miasta wraz z przewodnikiem, który w interesujący sposób przedstawiał historię zwiedzanych miejsc. Wśród licznych atrakcji wyjazdu można wymienić: podziwianie Panoramy Racławickiej, ogrodu japońskiego oraz licznych zabytków znajdujących się wokół rynku wrocławskiego rynku.
Mamy zaszczyt poinformować, że Jarosław Ucieklak - uczeń kl. II a zajął I miejsce w Ogólnopolskim konkursie XII edycji "Praca naukowo - badawcza gimnazjalisty". Pod opieką nauczyciela przygotował pracę badawczą na temat "Meteoryt to, czy kamień? - oto jest pytanie". Praca była oceniana przez komisję konkursową, w której zasiedli naukowcy ze szkół wyższych. Główne cele konkursu to: pogłębianie wiedzy i umiejętności z zakresu przedmiotów przyrodniczych, rozwijanie zainteresowań badawczych i promowanie uczniów uzdolnionych posiadających pasję naukową. Bardzo cieszymy się z tak wielkiego sukcesu naszego ucznia, gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Informujemy, iż w dniu zakończenia roku szkolnego 2013/2014, tj. 27 czerwca (piątek), dowozy do gimnazjum będą 45 minut później (np. jeśli autobus przyjeżdżał o 08:05 to w piątek przyjedzie o 08:50).
13 czerwca gościliśmy Dyrektora Śląskiego Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Pana Stanisława Gmitruka i pracownika tej Instytucji Pana Pawła Glińskiego, aspiranta Andrzeja Foltyna i starszego posterunkowego Artura Wdzięcznego z Komisariatu Policji w Olsztynie oraz Monikę Gałązkę - Sekretarz Gminy Janów. Przybyłych do Gimnazjum gości przywitali uczniowie oraz Dyrektor Szkoły - Małgorzata Matyjas. Następnie jako gospodarz gminy głos zabrała Monika Gałązka. W dalszej kolejności o ARiMR i "akcji kamizelkowej" opowiedział gimnazjalistom Stanisław Gmitruk, a policjanci z Komisariatu Policji w Olsztynie przypomnieli o zasadach ruchu drogowego. Na zakończenie wszystkim uczniom rozdano kamizelki odblaskowe.Bardzo dziękujemy!
10 czerwca 2014r. w Gimnazjum im AK w Pasku odbył się międzygimnazjalny konkurs "Północna Jura - mój region" pod patronatem Stowarzyszenia "Partnerstwo Północnej Jury". W czasie konkursu swoją obecnością zaszczycili nas: Pani Halina Palarz - prezes Stowarzyszenia "Partnerstwo Północnej Jury". Po długich zmaganiach i ciężkiej pracy Gimnazjalistów wyłoniono zwycięzców. I tak z ogromną radością mamy zaszczyt poinformować, iż imponującą wiedzę w tym konkursie wykazali Gimnazjaliści z Gimnazjum w Piasku osiągając tym samym I miejsce. W skład drużyny wchodzili: Weronika Milka, Adrian Jędrzejewski i Jarosław Ucieklak. Drugie miejsce zdobyli uczniowie z Gimnazjum w Lelowie. Szkołę reprezentowali: Agata Molenda, Karolina Pytlarz i Angelika Kołacz. Trzecie miejsce zaś uczniowie z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Przyrowie: Krystian Grzegorczyk, Piotr Lech oraz Oliwia Magiera. Serdecznie gratulujemy!
Od poniedziałku 23 czerwca do 25 czerwca 2014 r. w godzinach od 12.00 do 15.00 odbędzie się w holu głównym naszego gimnazjum przy świetlicy szkolnej Kiermasz Używanych Podręczników. Podczas kiermaszu zostanie udostępnione stanowisko gdzie wszyscy chętni będą mogli kupić lub sprzedać używane podręczniki zgodne z obowiązującą podstawą programową dla uczniów Gimnazjum. Ceny ustalają sprzedawcy. Zapraszamy chętnych do sprzedaży i kupna książek wraz z rodzicami. Każda książka powinna być opatrzona ceną. W kiermaszu pomagają przedstawiciele Koła Przyjaciół Biblioteki Szkolnej.
W niedzielę 8 czerwca w Złotym Potoku odbyła się uroczystość poświęcona pamięci żołnierzy Armii Krajowej walczącej z niemieckim okupantem na terenie Gminy Janów. W obecności byłych żołnierzy AK i pocztów sztandarowych obok obeliska AK przy złotopotockich źródłach złożyli kwiaty i zapalili znicze. W uroczystościach wzięli udział uczniowie naszego gimnazjum z pocztem sztandarowym. Chór szkoły wykonał piosenki żołnierskie „Czerwone maki pod Monte Cassino” oraz „Warszawskie dzieci”.
W ramach Międzynarodowego Roku Krystalografii uczniowie naszego gimnazjum wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Wzrostu Kryształów. Głównym celem konkursu jest propagowanie wiedzy o krystalografii oraz wskazanie ekscytującego piękna świata kryształów. Zadaniem uczestników konkursu było otrzymanie kryształu oraz udokumentowanie całego procesu jego powstania. Hodowla kryształów okazała się bardzo interesująca, choć wcale nie łatwa. Wymagała ona wielu cierpliwości, ale warto było poświęcić wolny czas i otrzymać tak wspaniałe okazy.

Laury Dnia Sportu

2014-06-01 08:28
30 maja na wydłużonych przerwach międzylekcyjnych toczyła się rywalizacja o sportowe laury za rok szkolny 2013/2014 w ramach SZKOLNEGO DNIA SPORTU. Tytuł najlepszych piłkarzy wywalczyła drużyna w składzie :DARIUSZ ZAGÓRSKI, MICHAŁ MIZGAŁA i PIOTR KOT. Po całorocznych zmaganiach rozegrano ostatnią konkurencję SZKOLNYCH IGRZYSK SPORTOWYCH "OLIMPIONIK". Tytuły najlepszych sportowców szkoły i tytuł "OLIMPIONIKA" za zajęcie pierwszych miejsc otrzymali KLAUDIA RADECKA i KACPER BARAŃSKI. Drugie miejsce wywalczyli KINGA KAWECKA i GRZEGORZ KAWECKI. Trzecie miejsce przypadło dla AGATY TYL i KRYSTIANA MAŁASIEWICZA. W czasie uroczystego wręczania cennych i zaszczytnych laurów zwycięzcom wyróżniono i tych , którym sprzyjał sportowy pech.

Spotkanie z astronomią

2014-05-26 05:18
21 maja uczniowie naszej szkoły brali udział w spotkaniu z astronomią, które odbyło się w Zespole Szkół im. Władysława Szafera w Złotym Potoku. Spotkanie poprowadził Pan Krzysztof Piasecki – wiceprezes Oddziału Warszawskiego Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii.Uczniowie naszej szkoły mieli możliwość obserwacji m. in. Jowisza, Saturna, Marsa i innych gwiazdozbiorów.

XV Zlot Szkolnych Kół PTSM

2014-05-20 10:32
W dniach 16-18 maja odbył się XV Zlot Szkolnych Kół PTSM. W wycieczce uczestniczyli uczniowie klas II. W tym roku zwiedzaliśmy m. in. Puławy, Janowiec, Kazimierz Dolny, Sandomierz. Uczniowie również wzięli udział w konkursach i tak zdobyli III miejsce w konkursie wiedzy krajoznawczo-turystycznej oraz III miejsce w konkursie piosenki turystycznej. Gratulujemy!

Marsze na orientację

2014-05-20 10:31
W sobotę 10 maja przy słonecznej pogodzie odbyły się XIV Jurajskie Marsze na Orientację PTSM o Puchar Wójta Gminy Janów, przy wsparciu Starostwa Powiatowego w Częstochowie. Impreza odbyła się w rejonie Siedlca i Złotego Potoku. Nasze Gimnazjum zdobyło I miejsce w kwalifikacji drużynowej w kat. TM oraz uczennice Karolina Borowicz, Dominika Świerczyńska i Karolina Ujma zdobyły II miejsce w klasyfikacji indywidualnej w kat. TM. Natomiast Paula Lech i Judyta Lipowicz zdobyły III miejsce. Gratulujemy!
W VII rundzie Szkolnych Igrzysk Sportowych zmagania odbywały się w konkurencji "SLALOM KOSZYKARSKI". Zwycięzcami zostali WIKTORIA KRAJCAR i PAWEŁ ŚLEDZIK drugie miejsca zajęli KLAUDYNA RODACKA i ADRIAN JĘDRZEJEWSKI trzecie miejsca przypadły dla BERNADETTY KUKUŁY i KRYSTIANA BACIORA. W rywalizacji o tytuł najlepszego sportowca szkoły liderką wśród dziewcząt została KLAUDIA RADECKA a liderem wśród chłopców jest MICHAŁ SZCZEPANIK.

Majowe rocznice

2014-05-15 08:38
W dniu 8 maja 2014r. odbyła się w naszym Gimnazjum uroczysta akademia poświęcona ważnym wydarzeniom w życiu narodu jakimi były uchwalenie Konstytucji 3 maja oraz zakończenie II wojny światowej, a także 12 rocznica nadania naszej szkole imienia Armii Krajowej. Swoją obecnością zaszczycili nas honorowi goście: Pani Barbara Glińska oraz Pani Maria Serwin-Glińska z mężem - córki powstańców warszawskich, Pan Juliusz Domagalski - Prezes Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Okręgu Częstochowa, Pani Marzena Maniszewska - członek Zarządu Powiatu Częstochowskiego, przedstawiciele władz Gminy: Pani Małgorzata Grzywna - Przewodnicząca Rady, Pani Monika Gałązka - Sekretarz, Pan Henryk Srokosz, Pan Ireneusz Bartkowiak, Pan Andrzej Nowakowski, a także Pan Bernard Barczyk - Sekretarz Nadleśnictwa Zloty Potok. Teksty literackie prezentowane przez uczniów przeplatały patriotyczne pieśni w wykonaniu szkolnego chóru. Podczas akademii wręczono nagrody laureatom i finalistom II Powiatowego Konkursu Wiedzy o AK oraz miała miejsce prezentacja "Alina i Marian Glińscy w Powstaniu Warszawskim - życie z podniesioną głową".
W dniu 8 maja 2014r. nasze Gimnazjum po raz drugi gościło uczestników finału Powiatowego Konkursu Wiedzy o Armii Krajowej. W tym roku odbywał się on pod hasłem szczególnym: „70 rocznica Powstania Warszawskiego 1944r.” W finale wzięli udział uczniowie z Gimnazjum w Lelowie, Publicznego Gimnazjum im. Stefana „Grota” Roweckiego w Tomowie, Gimnazjum nr 3 im. Armii Krajowej w Częstochowie, Gimnazjum nr 18 im. Kazimierza Wielkiego w Częstochowie, Społecznego Gimnazjum im. ks. J. Twardowskiego w Częstochowie oraz naszego Gimnazjum. Wszyscy uczestnicy Konkursu wykazali się wysokim poziomem wiedzy. Komisja konkursowa wyłoniła laureatów Konkursu. 1 miejsce zajął Mikołaj Nogal, uczeń klasy I Gimnazjum nr 3 w Częstochowie, 2 miejsce Karolina Ujma, uczennica klasy III Gimnazjum w Piasku, a 3 miejsce również uczeń naszego gimnazjum – Jarosław Ucieklak z klasy II.

Konsultacje z nauczycielami

2014-05-09 08:42
Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców na konsultacje z nauczycielami, które odbędą się 12 maja (poniedziałek) w godz. od 16:30 do 18:00. Każdy rodzic będzie mógł indywidualnie porozmawiać z dowolnym nauczycielem.
Zapraszamy uczniów gimnazjów z gmin zrzeszonych w Stowarzyszeniu "Partnerstwo Północnej Jury" do wzięcia udziału w konkursie "Północna Jura - mój region", który odbędzie się 10 czerwca br. o godz. 10:00. Każde gimnazjum może zgłosić do udziału w konkursie jedną drużynę składającą się z trzech uczestników. Wypełnioną kartę zgłoszeniową należy przesłać w terminie do 31 maja br. Honorowy patronat pełni Stowarzyszenie "Partnerstwo Północnej Jury".
Regulamin wraz z kartą zgłoszeniową

Warsztaty papieroplastyczne

2015-07-03 20:22
W dniu 23 czerwca 2015r. uczennice Gimnazjum im. AK w Piasku: Julia Grabowska, Julia Białek i Dominika Bobrzyk przeprowadziły warsztaty papieroplastyczne dla uczniów kl.IV-VI SP im. św. S. Kostki w Lgoczance.
25 czerwca 2015 roku w Gimnazjum im. Armii Krajowej w Piasku odbyła się już po raz trzeci Gala Wybitnych Gimnazjalistów, której pomysłodawcą i dobrym duchem jest Pani Dyrektor Małgorzata Matyas. Na zaproszenie społeczności szkolnej odpowiedzieli znamienici goście: asystentka Pani Poseł Jadwigi Wiśniewskiej Pani Katarzyna Porębińska, Przedstawiciel biura senatorskiego Pana Jarosława Laseckiego Pan Tobiasz Kudra, Radna Powiatu Częstochowskiego Pani Joanna Haładyn.
Dnia 24 czerwca w godzinach od 8.00 do 10.00 oraz 25 czerwca 2015 r. w godzinach od 8.00 do 15.00 odbędzie się w świetlicy szkolnej naszego gimnazjum Kiermasz Używanych Podręczników. Podczas kiermaszu zostanie udostępnione stanowisko gdzie wszyscy chętni będą mogli kupić lub sprzedać używane podręczniki zgodne z obowiązującą podstawą programową dla uczniów Gimnazjum. Ceny ustalają sprzedawcy. Zapraszamy chętnych do sprzedaży i kupna książek wraz z rodzicami. Każda książka powinna być opatrzona ceną. W kiermaszu pomagają przedstawiciele Koła Przyjaciół Biblioteki Szkolnej wraz z nauczycielem bibliotekarzem.
Szkolne Igrzyska Sportowe "OLIMPIONIK" w roku szkolnym 2014/2015 miały bardzo emocjonujący przebieg. Rywalizacja w ośmiu konkurencjach wyłoniła najlepszych, którzy trafili do galerii najlepszych w historii szkoły. Zwycięsko całoroczne zmagania na pierwszym miejscu ukończyli Julia Gałązka i Wiktor Wójcik. Drugie miejsce wywalczyli Martyna Grzesiak i Dawid Pierzchała . Trzecie miejsce przypadło dla Olimpii Patrzałek i Szymona Bartnikowskiego.
Mistrzostwa szkoły w futsalu dziewcząt i chłopców cieszyły się dużym zainteresowaniem uczestników turnieju i kibicujących. W turnieju zagrało 20 dziewczyn i 38 chłopców. W ramach rozgrywek był realizowany projekt edukacyjny "Fair play - tylko tak gramy'. Realizujący projekt Bartłomiej Nędza i Mateusz Komarnicki przybliżali uczestnikom sportowych zmagań zasady zdrowej i szlachetnej rywalizacji tak w walce na boisku jak i właściwym kibicowaniu. Podczas uroczystego podsumowania z udziałem pani dyrektor Małgorzaty Matyas specjalną nagrodą Fair play został wyróżniony Jakub Dudek. Zwyciężczyniami turnieju dziewczyn została drużyna w składzie; Julia Gałązka, Wiktoria Dziambor i Monika Nietyksza. Wśród chłopców wygrała drużyna w składzie: Paweł Śledzik, Piotr Gruca , Piotr Kot i Mateusz Świdnicki.
Najlepszymi strzelcami zostali Julia Gałązka i Paweł Śledzik. Tytuł najlepszych piłkarzy otrzymali Monika Nietyksza i Michał Mizgała. Klaudia Radecka została nagrodzona tytułem najbardziej wszechstronnej piłkarki.
10 czerwca 2015r. już po raz trzeci w Gimnazjum im AK w Pasku odbył się międzygimnazjalny konkurs "Północna Jura - mój region" pod patronatem Stowarzyszenia "Partnerstwo Północnej Jury". Po długich zmaganiach i ciężkiej pracy Gimnazjalistów wyłoniono zwycięzców. I tak z ogromną radością mamy zaszczyt poinformować, iż imponującą wiedzę w tym konkursie wykazali Gimnazjaliści z Gimnazjum w Przyrowie osiągając tym samym I miejsce. W skład drużyny wchodzili: Jakub Bałchanowski i Filip Kaczmarzyk. Drugie miejsce zdobyli uczniowie z Gimnazjum w Lelowie. Szkołę reprezentowali: Marta Stępień i Hubert Wawer. Trzecie miejsce zaś uczniowie z Gimnazjum w Piasku: Weronika Gajda i Karolina Biskup. Serdecznie gratulujemy!
W dniach 22.05 – 24.05.2015 r. uczniowie Gimnazjum w Piasku wraz z opiekunami p. Ingą Lubczańską i Ewą Oberzig uczestniczyli 16 Zlocie Szkolnych Kół Turystycznych z terenu powiatu Częstochowskiego. Uczestnicy Zlotu przez trzy dni zwiedzali Kalatówki z Pustelnią św. Brata Alberta, Dolinę Chochołowską, Zakopane z wjazdem na Gubałówkę, skorzystali z basenów termalnych, oraz poznali kulturę Podhala w pięknie snutych opowieściach, przeplatanych muzyką w chacie góralskiej Adama Gąsienicy w Murzasichlu. Uczennice klas III Julia Grabowska , Kinga Kawecka i Dominika Bobrzyk zajęło I miejsce w konkursie krajoznawczo – turystycznym o malowniczym regionie Tatr i Podhala.
W sobotę 16 maja rozegrano Puchar Wójta Gminy Janów i Starosty Częstochowskiego w XV Jurajskich Marszach na Orientację. Organizatorem imprezy był ZO PTSM w Częstochowie oraz Szkolne Schronisko Młodzieżowe w Siedlcu. Terenem zmagań był las w Siedlcu w rejonie Babskiej Skały. Gimnazjum w Piasku zajęło I miejsce w kategorii TM pod opieką p. Ingi Lubczańskiej.

Turystyczna Majówka

2015-05-16 09:24
8 maja w piątek po raz kolejny sołectwo Bystrzanowice-Dwór wraz z Samorządowym Ośrodkiem Kultury w Janowie zorganizowało majówkę. Młodzież z naszego Gimnazjum wraz z nauczycielami p. Pauliną Szczepanik, p. Ewą Oberzig i p. Ingą Lubczańską uczestniczyła w zorganizowanej imprezie turystycznej .
W dniu 6 maja 2015 roku odbył się w naszej szkole III Powiatowy Konkurs Wiedzy o Armii Krajowej. W tym roku hasło przewodnie Konkursu brzmiało: „ Armia Krajowa- zawsze wierni tylko Polsce.70 rocznica Procesu Szesnastu. Losy Żołnierzy Wyklętych”.
9 kwietnia 2014 r. w Ośrodku Edukacyjnym ZPKWŚ w Będzinie odbył się IV etap (wojewódzki) XIV edycji ogólnopolskiego konkursu pn. „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski” współorganizowany przez Stowarzyszenie SOPEL i Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Śląskiego. Uczestnikami konkursu byli laureaci III etapu (parkowego) - uczniowie szkół gimnazjalnych z terenu województwa śląskiego.
Serdecznie zapraszamy uczniów klas VI wraz z wychowawcami i rodzicami na dzień otwarty w Gimnazjum im. Armii Krajowej w Piasku Czekamy na was 24 kwietnia 2015 r. od godziny 9.15 Dyrektor, Rada Pedagogiczna, Samorząd Uczniowski
Piątą konkurencją Szkolnych Igrzysk Sportowych ,,OLIMPIONIK' był Cross Siłacza. Wymagający bieg z piłką lekarską pod płotkami i na zakończenie rzut piłką na odległość ukończyło 126 uczniów. Ta wymagająca konkurencja zmuszała do dużego wysiłku i sprytu. Najlepiej z trudnościami zawodów poradzili sobie MARTA MICHALIK i DAWID ZAJDA którzy zdobyli pierwsze miejsca. Drugie miejsca zajęli; JULIA GAŁĄZKA, WIKTOR WÓJCIK i MATEUSZ SZAFRUGA. Trzecim miejscu wyścig ukończyli;MONIKA NIETYKSZA, WIKTORIA DZIAMBOR i JAN OBERZIG.

"OLIMPIONIK" na półmetku

2015-03-08 09:31
Czwartą konkurencję Szkolnych Igrzysk Sportowych "Tor przeszkód" ukończyło 114 uczniów. Zwycięsko rywalizację wśród dziewczyn zakończyła WIKTORIA RADECKA na drugim miejscu zawody ukończyła JULIA GAŁĄZKA a trzecie miejsce zajęły KINGA RÓŻYCKA i OLIMPIA PATRZAŁEK. Zaciętą rywalizację chłopców wygrał SYLWESTER GRABNY, drugie miejsce zajęli MATEUSZ ŚWIDNICKI i SZYMON BARTNIKOWSKI, trzecie miejsce wywalczył ŁUKASZ WARIAS. Na półmetku liderami są JULIA GAŁĄZKA i SZYMON BARTNIKOWSKI.
16 stycznia 2015 r. odbył się III etap (parkowy) XIV edycji ogólnopolskiego konkursu pn. „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”. Konkurs organizowany był w Ośrodkach Edukacyjnych ZPKWŚ w Smoleniu. Uczestnikami konkursu byli uczniowie szkół gimnazjalnych z teren województwa śląskiego, którzy zostali wyłonieni spośród wszystkich uczestników biorących udział w I i II etapie konkursu. Zadaniem uczestników było rozwiązanie testu zawierającego pytania ogólne z zakresu szeroko pojętej ekologii oraz pytania dot. wiedzy o parkach krajobrazowych znajdujących się na terenie województwa śląskiego. Drużyna z Gimnazjum im. Armii Krajowej w Piasku w składzie: Adrian Jędrzejewski, Jarosław Ucieklak, Weronika Gajda oraz Mateusz Śrubarz pod opieką merytoryczną Pani Ingi Lubczańskiej uzyskały najwyższą ilość punktów zakwalifikowały się do IV etapu (wojewódzkiego) konkursu, w którym będą reprezentowały poszczególne parki krajobrazowe Gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnym etapie – Finale wojewódzkim, który odbędzie się 27 marca 2015 r. w Ośrodku Edukacyjnym ZPKWŚ w Będzinie.

Szkolne Igrzyska Sportowe

2015-01-25 20:09
Trzecią  konkurencją  Szkolnych  Igrzysk  Sportowych "OLIMPIONIK" był  Bieg  Płotkarski. Zaciętą  rywalizację polegającą na  szybkim  pokonywaniu  płotków  w  pozycji  nad  i  pod płotkiem  ukończyło 104 uczniów. Z  najlepszym  czasem wśród  dziewcząt wygrała  MARTYNA  GRZESIAK , drugie miejsce przypadło DOMINICE GRZESIAK a trzecie ANNIE KRASOŃ. Pierwszy czas  wśród chłopców  uzyskał PIOTR  KOT, drugi  czas miał MACIEJ  SOWIŃSKI a trzeci  KRYSTIAN MAŁASIEWICZ. Po trzech rundach liderami są; JULIA  GAŁĄZKA i MATEUSZ  NOCUŃ.

Jasełka 2014

2015-01-01 15:26
W dniu 19.12.2014r. tradycyjnie przed Świętami Bożego Narodzenia wystawione zostały w naszej szkole Jasełka. Inscenizacja historii zbawienia od stworzenia człowieka aż do narodzin Jezusa przedstawiona przez młodzież klasy II a zachwyciła wspaniałą grą aktorską oraz scenografią i strojami. Wykonane przez chórek kolędy i pastorałki pozwoliły nam poczuć atmosferę zbliżających się Świąt. Po uroczystej akademii wszyscy uczniowie ze swoimi wychowawcami spotkali się na wigiliach klasowych.

Życzenia bożonarodzeniowe

2014-12-22 17:55
Na zbliżające się Święta pragniemy złożyć
życzenia przeżywania Bożego Narodzenia w zdrowiu,
radości i ciepłej rodzinnej atmosferze.
Kolejny zaś rok niech będzie czasem pokoju
oraz realizacji osobistych zamierzeń.
Dyrektor wraz Pracownikami
Dzień Biblioteki Szkolnej w naszym gimnazjum przypadł 29 października 2014 roku i był obchodzony pod hasłem " Mówię stop cyberprzemocy" Każdy uczeń częstując się cukierkiem mógł wylosować sentencję, która towarzyszyła mu przez cały dzień. Pod wybranymi cytatami były ukryte pieczęcie biblioteki, jeżeli któryś z gimnazjalistów miał taki los stawał się szczęśliwym posiadaczem encyklopedii, słodkiej niespodzianki lub jednego dnia w którym mógł być niepytany. Następnie podczas apelu uczennice klasy trzeciej Sandra Lipowicz wraz z Julią Grabowską przedstawiły prezentację o cyberprzemocy przygotowaną pod kierunkiem p.Moniki Nowak. Podsumowując ten dzień uczniowie klasy trzeciej Grzegorz Kawecki i Mateusz Nocuń pod kierunkiem p. Beaty Sikora wystawili kabaret o " Bibliotece, książce i Internecie" A wszystko to, był możliwe dzięki współpracy Biblioteki Szkolnej i Samorządu Uczniowskiego.

bip.jpgbip_zaloba.jpg

epuap.jpgepuap_zaloba.jpg

facebook.jpgfacebook_zaloba.jpg

wirtualny_spacer.jpg

szkolenia_IT.jpg

balonowe_mistrzostwa_polski.jpg

wielka_niepodlegla.jpg

dotacje_oze.png

dotacje_azbest.png

spoldzielnia_socjalna1.png

jsk_baner.jpg

zgj_logo.jpgzwiazek_gmin_zaloba.jpg

ppj.jpgppj_cz.jpg

rlgd.png

zespol_szkol.jpgzespol_szkol_zaloba.jpg

siedlec.jpgsiedlec_jesien.jpgsiedlec_lato.jpgsiedlec_wiosna.jpgsiedlec_zaloba.jpg

schronisko.jpgschronisko_zaloba.jpg

rewitalizacja.jpg

Dane kontaktowe:

Urząd Gminy w Janowie, ul. Częstochowska 1; 42-253 Janów, tel. 34 3278048, 34 3278501, 34 3278502, 34 3278503, fax. 34 3278081, e-mail: gmina@janow.pl,
Skrytka odbiorcza ePUAP: /ris4l98i9c/skrytka

Copyright (c) 2016 Urząd Gminy w Janowie. Wszelkie prawa zastrzeżone Strony internetowe TRUSTNET