A A A A Kontrast:
A++ A+ A Czcionka:
wtorek 12.12.2023RSS

inwestycje_remonty_zima.jpginwestycje_remonty_wiosna.jpginwestycje_remonty_lato.jpginwestycje_remonty_jesien.jpginwestycje_remonty_zaloba.jpg

kalendarz_wydarzen_jesien.jpgkalendarz_wydarzen_lato.jpgkalendarz_wydarzen_wiosna.jpgkalendarz_wydarzen_zaloba.jpgkalendarz_wydarzen_zima.jpg

informator 1.jpginformator 2.jpginformator 3.jpginformator 4.jpginformator 5.jpg

relacje_jesien.pngrelacje_zima.pngrelacje_lato.pngrelacje_zaloba.pngrelacje_wiosna.png

bppzima.pngbppwiosna.pngbppjesien.pngbpplato.pngbppzal.png

rozklad_jazdy.jpgrozklad_jazdy_jesien.jpgrozklad_jazdy_lato.jpgrozklad_jazdy_wiosna.jpgrozklad_jazdy_zaloba.jpg

Dzialki

zgk.pngzgk_zima.pngzgk_zalobna.pngzgk_lato.pngzgk_jesien.png

szkolnictwo_zima.pngszkolnictwo_zalobna.pngszkolnictwo_jesien.pngszkolnictwo_wiosna.pngszkolnictwo_lato.jpg

gops.pnggops_zima.pnggops_lato.pnggops_jesien.pnggops_zalobna.png

gospodarka_odpadami.jpggospodarka_odpadami_jesien.jpggospodarka_odpadami_lato.jpggospodarka_odpadami_wiosna.jpggospodarka_odpadami_zaloba.jpg

nie_uzaleznieniom.jpgnie_uzaleznieniom_jesien.jpgnie_uzaleznieniom_lato.jpgnie_uzaleznieniom_wiosna.jpgnie_uzaleznieniom_zaloba.jpg

osrodki_zdrowia.jpgosrodki_zdrowia_jesien.jpgosrodki_zdrowia_lato.jpgosrodki_zdrowia_wiosna.jpgosrodki_zdrowia_zaloba.jpg

biblioteka.jpgbiblioteka_jesien.jpgbiblioteka_lato.jpgbiblioteka_wiosna.jpgbiblioteka_zaloba.jpg

muzeum.jpgmuzeum_jesien.jpgmuzeum_lato.jpgmuzeum_wiosna.jpgmuzeum_zaloba.jpg

sokis_zima.pngsokis_zalobna.pngsokis_wiosna.pngsokis_lato.pngsokis_jesien.png

jp_zaloba.jpgjp_jesien.jpgjp_lato1.jpgjp_wiosna1.jpgjp_zima1.jpg

1wybory_jesien.jpg1wybory_lato.jpg1wybory_zal.jpg1wybory_zima.jpg47017.jpg

Archiwum roku szkolnego 2014/2015 SP Lgoczanka
Archiwum roku szkolnego 2013/2014 SP Lgoczanka
Archiwum roku szkolnego 2012/2013 SP Lgoczanka
Archiwum roku szkolnego 2011/2012 SP Lgoczanka
Archiwum roku szkolnego 2010/2011 SP Lgoczanka
Archiwum roku szkolnego 2009/2010 SP Lgoczanka
W dniu 11 czerwca 2015r. odbyły się różne konkurencje sportowe, w których rywalizowały dzieci z oddziału przedszkolnego i kl. I-II. Pokonywały tory przeszkód, skakały, grały w piłkę, rzucały do celu. Wielka była radość, gdyż każde dziecko otrzymało nagrodę.
Ostatni dzień roku szkolnego2014/15 rozpoczęliśmy mszą świętą w Kaplicy w Lgoczance. Następnie odbyła się część artystyczna, którą przygotowali uczniowie kl.IV-VI pod kierunkiem R. Fik..Uroczystość swoim śpiewem i grą na gitarze uświetnił pan Kazimierz Leszczyński, któremu bardzo dziękujemy. Uczniowie Albert Adamczyk i Mateusz Kulik pod kierunkiem pani Barbary Giermali przygotowali prezentację multimedialną dotyczącą siedmiu lat pobytu w szkole uczniów klasy szóstej. Po części artystycznej Pani dyrekto Grażyna Gradek  wręczyła uczniom świadectwa z wyróżnieniem i nagrody książkowe.
 W Klasie VI nagrody książkowe otrzymali: Albert Adamczyk, Mateusz Kulik, a dyplom Dawid Frukacz,
Kl.V nagrody książkowe otrzymali: Sandra Kowacka (najwyższa średnia ocen w szkole 5,7),  Martyna Borczyk, Paulina Gałązka,Daria Tyl,   Wiktor Tylkowski.
Kl.IV nagrody książkowe otrzymali: Justyna Treścińska, Nikola Motyl, Kacper Bożek, Zuzanna Gałązka.
Kl.III nagrody książkowe otrzymały: Julia Nowakowska, Dominika Frukacz, dyplom Karol Magiera.
Kl.II  nagrody książkowe otrzymali: Dawid Rogala, Julia Treścińska, Maja Tyl.
Kl.I nagrody książkowe otrzymali: Michał Kania, Jakub Sobucki, Milena Sus, Michał Będkowski, Adam Podlejski, Weronika Pytlarz, Jakub Słabosz Olek Śnieżek .
Na zakończenie Pani dyrektor podziękowała za całoroczną pracę uczniom, rodzicom  i nauczycielom. Podziękowania za podejmowane inicjatywy dla szkoły złożyła również: Radzie Rodziców z przewodniczącą p. Magdaleną Magierą, sołectwom i Radą Sołeckim z: Sokolego Pola- p. Piotrowi Rejniakowi, Teodorowa- p. Ewie Grzelka, Lgoczanki- p. Danucie Niepsuj i Mariuszowi Grewendzie, Bystrzanowic- p. Arturowi Słaboszowi, Bystrzanowic Dworu- p. Krzysztofowi Szczepankowi,  a także Panom: Markowi Jakóbczykowi, Waldemarowi Podlejskiemu, Zbigniewowi Jakóbczykowi oraz Straży Pożarnej OSP Bystrzanowice.
W tym dniu wielu uczniów naszej szkoły otrzymało dyplomy, wyróżnienia i nagrody.
1. Za udział w szkolnej akcji "Odblaskowy pieszy, odblaskowy rowerzysta" prowadzonej przez cały rok przez SU 18 uczniów otrzymało medale.
2. Dyplomy za wzorowe czytelnictwo otrzymali:
Justyna Magiera kl.I i Maja Tyl kl.II za I miejsce, Oliwier Grabowski Kl.II- II miejsce, Patryk Gałązka kl.II- III miejsce.
3. Szkolny Konkurs Mistrz Ortografii:
I miejsce zajęła Sandra Kowacka kl.V
II miejsce zajęli Filip Napora Kl.IV i Dawid Frukacz kl.VI,
III miejsce  zajęła Daria Tyl kl.V. Uczniowie otrzymali dyplomy i książki.
4. Szkolny Konkurs Mistrz Rachowania 2015r.;
Kl. I: Milena Sus-I miejsce, Michał Kania -II miejsce, Olek Śnieżek-III miejsce,
Kl.II: Julia Treścińska i Dawid Rogala-I miejsce, Oliwier Grabowski- II miejsce, Maja Tyl-III miejsce,
Kl.III: Julia Nowakowska I miejsce, Karol Magiera i Mikołaj Różycki II miejsce, Grzegorz Cykowski III miejsce.
Kl. IV-VI: Sandra Kowacka i Wiktor Tylkowski I miejsce, Dawid Frukacz II miejsce, Martyna Borczyk III miejsce. Uczniwie otrzymali dyplomy i drobne upominki.
5.Konkurs plastyczny "Wiosna w lesie" organizowany przez Nadleśnictwo Złoty Potok.
kat. Kl. I-III: Maja Tyl -I miejsce, Karol Magiera II miejsce, Jakub Sobucki III miejsce,
kat. O: Natalia Kozioł-I miejsce,  Julia Magiera II miejsce, Marlena Sus III miejsce. Uczniowie otrzymali dyplomy i książki.
6. IV Turniej o Puchar Dyrektora Szkoły w Tenisie Stołowym nagrody rzeczowe otrzymali wszyscy uczestnicy turnieju.
7.Konkurs "Kwiaty dla Matki Bożej" organizowany przez Katolickie Przedszkole w Częstochowie. Nagrody otrzymali: W. Kozioł, A. Kozioł, M.Magiera, A. Podlejski, M.Kania, I. Gorczyczyńska, W. Pytlarz, J. Słabosz, D.Tyl, M.Tyl, P. Gałązka.
Na zakończenie odbyła się dla uczniów prelekcja na temat bezpieczeństwa w czasie wakacji.


Akcja "Czysty Aniołek".

2015-07-01 15:04
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji "Czysty Aniołek" zorganizowany przez Stowarzyszenie "Piękny Aniołek". Akcja miała na celu zbiórkę środków czystości dla dzieci  z najuboższych rodzin. Zebrano pasty, szampony, mydła i ręczniki, które 24 czerwca zostały przekazane do GOPS-u w Janowie. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się do akcji.

Komers uczniów kl.VI.

2015-07-01 14:39
 W dniu 23 czerwca 2015r. była super zabawa!
Rodzice uczniów klasy VI przygotowali zabawę, na którą zostali zaproszeni uczniowie klasy V , nauczyciele, pracownicy szkoły i przedstawiciele Rady Rodziców. wystrój sali przygotowali uczniowie klasy V.
Uczniowie kl. 0-II uczestniczyli w wycieczce do Dziecięcego Raju Hula-Kula w Rędzinach. Pobyt uatrakcyjniony był poprzez zabawę w suchych basenach, wspinaczkę i zjeżdżalnię, wspólny taniec, jazdę samochodzikami, gry na automatach. Uczniowie wykazali się kulturą zachowania podczas jazdy autokarem, pobytu w Hula-Kula, spożywania posiłków.
23 czerwca 2015r.  w naszej szkole odbyły się dla uczniów kl. IV-VI  warsztaty z papieroplastyki- wyplatanie koszyków z gazet. Przeprowadziły je: Julia Grabowska, Julia Białek i Dominika Bobrzyk,  uczennice Gimnazjum im. AK w Piasku.
      Dziękujemy!
Dzieci były bardzo zadowolone ze swoich wytworów plastycznych.
Co zwiedzaliśmy?
Zamek Królewski, Stare Miasto, Stadion Narodowy, Pałac Prezydencki, Pomnik Małego Powstańca, Kolumnę Zygmunta, Grób Nieznanego Żołnierza. Bardzo miłą niespodziankę zrobił nam Pan Marek Cieśliński- absolwent naszej szkoły, który obecnie mieszka i pracuje w Warszawie.  Otóż zaprosił wszystkich uczestników wycieczki na wyśmienity poczęstunek na Placu Zamkowym, a później na lody. To nie wszystko, bo w autokarze czekały na dzieci i dorosłych piękne upominki przygotowane przez Pana Marka.
                                                                             Serdecznie dziękujemy
                                     Nauczyciele, Uczniowie i Rodzice SP w Lgoczance.
Wróciliśmy  nieco zmęczeni, ale zadowoleni i uśmiechnięci.
 24 czerwca 2015r.  w godzinach od 10.30-12.30 odbędzie się na dolnym korytarzu naszej szkoły Kiermasz Używanych Podręczników. Podczas kiermaszu zostanie udostępnione stanowisko, gdzie wszyscy chętni będą mogli kupić lub sprzedać używane podręczniki zgodne z obowiązującą podstawą programową dla uczniów szkoły podstawowej.  Każda książka powinna być opatrzona ceną, którą ustalają sprzedawcy.
Prosimy o właściwe przygotowanie podręczników do sprzedaży( zdjęcie starych okładek, wymazanie gumką popisanych stron i dołączenie kartek z ceną).
Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych. Odpowiedzialni Panie:         B.Giermala, H. Grzesiak, R. Fik.

Piknik uczniów klasy III.

2015-06-16 07:04
Dnia 11 czerwca 2015r. uczniowie kl.III wraz z wychowawczynią H. Grzesiak uczestniczyli w klasowym pikniku. Przygotowania do wyprawy trwały kilka dni. Wreszcie z pełnymi plecakami wyruszyli do lasu. Tam miło i ciekawie spędzili czas: bawiąc się , obserwując przyrodę, odpoczywając na łonie natury. Po obfitym posiłku pełni wrażeń wrócili do szkoły. Uczniowie wykazali się znajomością zasad zachowania w lesie.
27 czerwca  zakończyliśmy rok szkolny 2013/14.  Uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły, rodzice przemaszerowali ze sztandarem szkoły do Kaplicy na mszę świętą. Następnie w szkole odbyła się akademia przygotowana przez szóstoklasistów pod kierunkiem pani Barbary Giermala. Po części artystycznej pani dyrektor Grażyna Gradek wręczyła uczniom kl.VI świadectwa, nagrody, statuetki i dyplomy, a następnie rozdała nagrody, dyplomy i świadectwa z wyróżnieniem uczniom klas młodszych. Rodzice Wzorowych Uczniów Szkoły: Wiktora Wójcika, Wiktorii Motyl i Karoliny Piśkorskiej oraz Szkolnych Mistrzów Etykiety: Michała Będkowskiego, Nikoli Motyl, Julii Zajda otrzymali Listy gratulacyjne. Na zakończenie Pani dyrektor podziękowała wszystkim Rodzicom za współpracę i pracę  na rzecz szkoły, a szczególne podziękowania skierowała do Rodziców uczniów  klasy VI , którzy  nie mają już młodszych dzieci w  naszej szkole.  Życzyła wszystkim udanego, a przede wszystkim bezpiecznego  wypoczynku.
26 czerwca w naszej szkole zostały wręczone dyplomy i nagrody  z konkursów  różnych dziedzin: sportowego, plastycznego, ekologicznego, literackiego,  akcji "Odblaskowy pieszy, odblaskowy rowerzysta", za udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Odkrywca 2014 z różnych przedmiotów,   za wzorowe czytelnictwo. 

Komers kl.VI.

2014-07-02 08:45
23 czerwca 014r. uczniowie klasy szóstej bawili się wspólnie z uczniami klasy piątej na komersie. Na zabawę i poczęstunek Rodzice i uczniowie klasy VI zaprosili również Panią dyrektor Grażynę Gradek, nauczycieli, pracowników szkoły, księży z naszej parafii oraz przewodniczącą Rady Rodziców Panią Agnieszkę Brodzińską. Wszyscy wspaniale się bawili.
24 czerwca 2014r w miejscowości Jastrząb koło Poraja odbyło się wręczenie nagród z konkursu "Wiosna w lesie". Osoby nagrodzone to dzieci z oddziału przedszkolnego: Michał Będkowski, Iza Gorczyczyńska i Fabian Surowiec, uczniowie kl.I : Roksana Jarosz, Maja Tyl i uczeń kl.II Norbert Brodziński. Wszystkie dzieci obejrzały wystawę nagrodzonych prac. Zostali również poczęstowani kiełbaskami z grilla.
12 czerwca 2014r. w naszej szkole wyłoniono Mistrzów Etykiety.  Konkurs został zorganizowany w ramach programu "Rok grzeczności", do którego przystąpili Klasowi Mistrzowie Etykiety ( wcześniej wytypowani przez uczniów i nauczycieli). Uczestnicy konkursu odpowiadali na pytania i przedstawiali scenki dotyczące kulturalnego zachowania.Podczas konkursu  obserwatorzy z poszczególnych klas mocno dopingowali swoim kolegom. Po podliczeniu punktów przez przedstawicieli SU (W. Motyl i D. Frukacza) Jury  ogłosiło, że Mistrzem Etykiety oddziału przedszkolnego został Michał Będkowski, Mistrzem Etykiety kl.I-III została Nikola Motyl, natomiast Mistrzem Etykiety kl.IV-VI  Julia Zajda.             
                                                                         Gratulujemy!             
   24 czerwca 2014r.  w godzinach od 10.30-13.30 odbędzie się na dolnym korytarzu naszej szkoły Kiermasz Używanych Podręczników. Podczas kiermaszu zostanie udostępnione stanowisko, gdzie wszyscy chętni będą mogli kupić lub sprzedać używane podręczniki zgodne z obowiązującą podstawą programową dla uczniów szkoły podstawowej.  Każda książka powinna być opatrzona ceną, którą ustalają sprzedawcy.
Prosimy o właściwe przygotowanie podręczników do sprzedaży( zdjęcie starych okładek, wymazanie gumką popisanych stron i dołączenie kartek z ceną).
Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych.
Odpowiedzialni-Panie: B. Giermala, J. Adamczyk, R. Fik.

PROCEDURA OBROTU UŻYWANYMI PODRĘCZNIKAMI

1.Używane podręczniki może sprzedać i kupić  każdy uczeń naszej szkoły za zgodą rodziców.
2. Nie sprzedajemy ćwiczeń.
3. Podręczniki przeznaczone do sprzedaży wyceniają uczniowie wraz z rodzicami. Przy wycenie należy wziąć pod uwagę stan podręcznika. Cena nie może przekraczać 70% ceny nowego podręcznika.
4. Każdy uczeń przed sprzedażą i zakupem podręczników jest zobowiązany do zapoznania się ze szkolnym zestawem podręczników obowiązujących w kolejnym roku szkolnym (spis będzie dostępny również podczas trwania kiermaszu).
5. Szkoła nie pośredniczy w ewentualnych reklamacjach.

4 czerwca 2014r. uczniowie naszej szkoły zwiedzali Muzeum Chleba i Szkoły w Radzionkowie. Obejrzeli film pt."Chleb"- o historii, kulturze i tradycjach związanych z chlebem, własnoręcznie przygotowali do wypieku bułeczki, które po upieczeniu skonsumowali. Byli uczestnikami lekcji w dawnej szkole, pisali rysikami na kamiennych tabliczkach. Następnie odwiedzili Galerię Motoryzacji i Techniki w Bytomiu, poznali różne marki zabytkowych pojazdów. Później zwiedzili renesansowy  Zamek w Tarnowicach Starych. W zamku podziwiali między innymi:komnaty minionych epok, unikatową kolekcję zdobień meblowych, wyjątkowy zbiór narzędzi rzemieślniczych, makietę kolejki, starodruki w bibliotece oraz spotkali się z rycerzem.

Dzień Matki.

2014-06-10 19:39
W dniu 23 maja 2014r. z okazji Święta Matki  dzieci z oddziału przedszkolnego i  uczniowie kl. I-II przygotowali krótkie przedstawienie dla swoich Rodziców.  Złożyli  życzenia, recytowali wiersze, śpiewali piosenki oraz wręczyli Im własnoręcznie wykonane kwiatki lub upominki. Na zakończenie odbył się wspólny poczęstunek.
Mateusz Gawroński uczeń klasy szóstej to nasz Szkolny Elektroniczny Geniusz.
Mateusza pasjonuje elektryka i elektronika. Samodzielnie konstruuje różne mechanizmy, chyba kiedyś zaprojektuje jakąś niezwykłą machinę. Kibicujemy koledze!

Prezentujemy kilka prac Mateusza.

Akcja "Czysty aniołek".

2014-05-08 08:02
Uczniowie naszej szkoły brali czynny udział w akcji "Czysty aniołek" zorganizowany przez Stowarzyszenie "Piękny Aniołek". Akcja miała na celu zbiórkę środków czystości dla dzieci  z najuboższych rodzin.
Zebrane szampony, pasty, mydełka zostały przekazane do GOPS-u w Janowie.
   Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się do akcji.
W dniach: 25.04.2013r. i 30.04.2013r.  uczniowie   klas I-VI pisali szkolny konkurs matematyczny pt. "Raz, dwa, trzy...".
 W klasie I: I miejsce zdobył Kapral Damian, II miejsce Nowakowska Julia, III miejsce Brodziński Brajan
w klasie II:  I miejsce zdobyła Gałązka Zuzanna, II miejsce Adamczyk Mateusz, III miejsce Treścińska Justyna
w klasie III:  I miejsce zdobyła Kowacka Sandra, II miejsce Tyl Daria, III miejsce Tylkowski Wiktor.
Natomiast w klasach IV-VI: I miejsce zdobył Wójcik Wiktor kl.V, II miejsce Kot Piotr kl.VI, III miejsce Frukacz Dawid kl.IV

     
Spośród przedstawionych prac Jury  w składzie: p. M. Jabłońska, p. R. Fik i p. J. Adamczyk wybrało cztery najładniejsze  "Listy dla ZIemi" , które poniżej publikujemy.
Zasady rekrutacji do oddziału przedszkolnego
przy Szkole Podstawowej im. św. S. Kostki w Lgoczance
w roku szkolnym 2013/2014
 
Informujemy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami obowiązek szkolny dla wszystkich sześciolatków został wprowadzony od 1 września 2014 roku. W okresie przejściowym, czyli w latach  2013 i 2014 o tym, czy dziecko sześcioletnie zostanie uczniem będą decydowali rodzice.  Sześciolatek, który od 1 września w okresie przejściowym nie będzie uczniem szkoły, będzie miał obowiązek rocznego przygotowania przedszkolnego w oddziale przedszkolnym
W roku szkolnym 2013/2014 dzieci 5-letnie (urodzone w roku 2008) mają obowiązek do wychowania przedszkolnego. Dlatego też prowadzona będzie przez szkołę podstawową rekrutacja dzieci 5-letnich do takiego oddziału. W tym celu należy w terminie złożyć w szkole wypełnioną Kartę zgłoszenia.
1.    Do oddziału przedszkolnego dzieci przyjmowane są w kolejności ustalonej w rozporządzeniu Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 20 lutego 2004 roku w sprawie warunków i trybu przyjmowania uczniów do szkół publicznych oraz przechodzenia z jednych typów szkół do innych (Dz. U. z 2004 r., Nr 26, poz. 232 z późniejszymi zmianami):
 
1)  dziecko 6-letnie realizujące obowiązek rocznego przygotowania przedszkolnego w oddziale przedszkolnym  znajdującym się w obwodzie szkoły podstawowej odpowiedzialnej za realizacje tego obowiązku,
 
2)   dziecko 5-letnie realizujące obowiązek rocznego przygotowania przedszkolnego.
 
 2.  Przy szkole funkcjonuje 1 oddział przedszkolny.
 3.  Liczbę dzieci w oddziale określają obowiązujące przepisy (nie więcej niż 25 w oddziale).
 4.  Każde dziecko 6-letnie obowiązane odbyć roczne przygotowanie przedszkolne i zamieszkałe w obwodzie szkoły ma zapewnione miejsce w oddziale przedszkolnym przy szkole podstawowej.
 5.  Zajęcia dla dzieci 6-letnich prowadzone są w ramach podstawy programowej w wymiarze 5 godzin dziennie.
 6. Rodzice lub opiekunowie dzieci 5 i 6-letnich mają obowiązek przyprowadzić i odebrać dziecko bezpośrednio po zakończeniu zajęć.
Kryteria obowiązujące podczas rekrutacji:
a)      Dzieci 5 i 6-letnie zamieszkałe w obwodzie szkoły;
b)      Dzieci 5 i 6-letnie zamieszkałe  poza obwodem szkoły.

Zasady postępowania rekrutacyjnego

Podstawowa rekrutacja dzieci do oddziału przedszkolnego odbywa się raz w roku i dokonywana jest przez dyrektora szkoły.
W przypadku gdy po zakończeniu rekrutacji są jeszcze wolne miejsce w oddziale przedszkolnym , do oddziału mogą być przyjęte dzieci 4-letnie. Dodatkowego naboru dokonuje dyrektor szkoły wraz z komisją.
Przy przyjęciu dziecka do oddziału przedszkolnego komisja uwzględnia sytuację rodzinną dziecka zwłaszcza:
1)    matek, ojców samotnie wychowujących dzieci ( lub wobec których jest wskazanie specjalisty),
2)    z rodzin wielodzietnych,
3)    z rodzin znajdujących się pod opieką GOPS-u,
4)    z rodzin o trudnej sytuacji społecznej , materialnej,
5)    gdy oboje rodziców pracuje.
Zasady ogłaszania rekrutacji
Podstawową rekrutację ogłasza się w formie:
 a)      pisemnego ogłoszenia w szkole – tablica przy oddziale przedszkolnym;
b)      komunikatu na stronie internetowej szkoły WWW.splgoczanka.janow.pl
Dyrektor szkoły ma obowiązek udostępnić zasady rekrutacji dzieci wszystkim zainteresowanym.
Kartę zgłoszenia można pobrać w szkole u wychowawcy oddziału przedszkolnego
od 4 kwietnia do 22 maja 2013r.

W przypadku wolnych miejsc  rekrutacja może być prowadzona również po ustalonym terminie do
31 sierpnia 2013r.
 
Termin ogłoszenia wyników naboru do oddziału przedszkolnego przy Szkole Podstawowej
im. św. S. Kostki w Lgoczance 24 maja 2013r.
 

Załączniki

Karta zgłoszenia dziecka do oddziału przedszkolnego (Word)

Karta zgłoszenia dziecka do oddziału przedszkolnego (pdf)


Wiwat sejm, wiwat naród, wiwat wszystkie stany

i wszystka mądrość nasza w tym jednym okrzyku,
wszystka mądrość po szkodzie, wszystka duma nasza

i rozum polityczny spogląda dookoła - widzi niebo i ziemię
i fale Bałtyku i drzewa białowieskie i tatrzańskie ściany
i tchu nabiera w płuca i tak właśnie woła:
                              Wiwat sejm! Wiwat naród! Wiwat wszystkie stany!!!

W dniu 30.04.2013r. odbyła się w naszej szkole akademia z okazji 222. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Pierwsza w Europie, a druga na świecie Konstytucja była wyrazem mądrości politycznej i patriotyzmu Polaków. Reforma państwa przeprowadzona w oparciu o Konstytucję 3 maja miała wzmocnić państwo i obronić go przed obcą przemocą.Akademię rozpoczął Polonez 3 maja w wykonaniu klasy V i IV. W dalszej części wystąpili uczniowie z klasy VI i klasy V. Przedstawili oni tło historyczne uchwalenia Konstytucji i jej znaczenie wplecione w montaż literacko-muzyczny. Artyści zostali nagrodzeni przez widzów - nauczycieli oraz koleżanki i kolegów gromkimi brawami.Część historyczno-literacką przygotowały Panie: I. Bogunia i E. Knapik, część muzyczną: D. Wachelka a oprawę plastyczną: R. Fik i J. Adamczyk.

Tydzień dla Ziemi.

2013-04-30 21:00
W dniach 22.04.13r.-26.04.13r. zrealizowaliśmy kilka zadań związanych z ekologią i ochroną środowiska.
 W poniedziałek (22.04.13r.) odbyło się przedstawienie pt. "Dzień Ziemi"przygotowane przez uczniów kl. VI i I pod kierunkiem Pani J. Adamczyk i Pani R. Fik. We wtorek( 23.04.13r.) uczniowie klas młodszych wykonali rysunki związane z ochroną naszej Ziemi, które zostały zaprezentowane na wystawce.
W środę (24.04.13r.) odbyły się występy artystyczne klas I-III, inscenizacja w wykonaniu kl.0 i inscenizacja słowno-muzyczna pt. "Kaczuszki" w wykonaniu kl.IV-V przygotowane pod kierunkiem wychowawców klas.
 W czwartek (25.04.13r.) uczniowie klas młodszych pisali "Listy do Ziemi". Pomysł wyszedł od Fundacji Ekologicznej "Arka",a my się przyłączyliśmy. Najpiękniejsze listy opublikujemy i nagrodzimy.
W piątek (26.04.13r.) podsumowanie "Tygodnia dla Ziemi". Posadziliśmy krzewy, które zostały podarowane przez Państwo: Naporów i Cykowskich oraz posprzątaliśmy teren wokół szkoły.
W dniu 18 kwietnia 2013r. uczniowi naszej szkoły wzięli udział w V Ogólnopolskim Konkursie Mitologicznym "KLIO 2013". Tematyka konkursu obejmowała mity cywilizacji kręgu śródziemnomorskiego starożytnej Grecji i Rzymu. Do udziału w konkursie uczniowie przygotowywali się w oparciu o zalecaną literaturę, dzięki czemu mogli znacznie poszerzyć swoje wiadomości w tym zakresie. Do pisania tekstu konkursowego przystąpiło 10 uczniów z klasy VI: Karolina Borczyk, Krzysztof Cieśliński, Piotr Kot, Jan Gradek, Mateusz Kozioł, Agnieszka Morawiec, Klaudyna Rodacka, Julia Surowiec, Patryk Sikora i Dawid Zajda oraz 4 uczniów z klasy V: Wiktoria Motyl, Karolina Piśkorska, Wiktor Wójcik i Julia Zajda.
W kategorii prac plastycznych wzięli udział Agnieszka Morawiec i Wiktoria Motyl.
Ogłoszenie wyników nastąpi 13 maja 2013r. Życzymy sukcesów naszym uczniom.
W Pierwszym  Dniu  Wiosny uczniowie pod kierunkiem Pani Iwony Gaudy  przygotowali przedstawienie pt. "Bajka o Unii Europejskiej". Następnie  wraz z wychowawcami przygotowali prezentacje o wylosowanych państwach Europy. Natomiast  dzieci z oddziału przedszkolnego wykonały Marzannę, którą wszyscy uczniowie i nauczyciele spalili.Na zakończenie obchodów Dnia Wiosny wspólnie obejrzeli bajkę pt. "Smerfy".

Zajęcia otwarte w kl. 0-II.

2013-04-12 10:16
W dniu 11.04.2013r. odbyły się zajęcia otwarte w naszej szkole. W oddziale przedszkolnym prowadzone przez P. Annę Patyk, w klasie I przez P. Jolantę Adamczyk  i w klasie II przez P. Hannę Grzesiak. Uczniowie wraz z rodzicami aktywnie uczestniczyli w zajęciach.

Pasowanie na czytelnika.

2013-03-24 18:43
Uczniowie klasy I poznali już wszystkie literki i nadszedł czas by zostali czytelnikami szkolnej biblioteki.  W dniu 19 marca 2013 r. odbyło się uroczyste pasowanie na czytelnika.  Pierwszaki pod kierunkiem Pani Sylwii Danek przygotowali krótką inscenizację o książce. Wykazali się świetną znajomością postaci z bajek. Wszyscy przyrzekli, że będą  dbać o książki i szanować je. Na pamiątkę każde dziecko otrzymało dyplom pasowania na czytelnika i książeczkę z bajkami.

Chłopaki na medal!!!

2013-03-22 12:15
Uczniowie Szkoły Podstawowej im. św. Stanisława Kostki w Lgoczance pod opieką Pana Radosława Tomzika brali udział w XI Turnieju Halowej Piłki Nożnej o Puchar Starosty Częstochowskiego z okazji "Dnia Lokacji . Przyrowa". Chłopcy w składzie: Piotr Kot, Mateusz Kozioł, Adrian Adamczyk, Krystian Dors, Kuba Gałązka, Damian Karoń po zaciętym meczu zajęli II miejsce przegrywając w finale 1:2 z Przyrowem. Uczeń naszej szkoły Adrian Adamczyk został królem strzelców turnieju.

Zakończenie roku szkolnego.

2012-07-07 22:26
29 czerwca zakończyliśmy rok szkolny.

Komers uczniów kasy VI

2012-07-05 23:04

W dniu 27 czerwca uczniowie klasy VI bawili się wspólnie z klasą V  na komersie.
Wkrótce pożegnają naszą szkołę. Później czekają ich wakacje i gimnazjum.

Wycieczka

2012-06-10 23:04
W dniach 29-30 maja uczniowie klas II, IV, V i VI wybrali się na wycieczkę w Beskid Żywiecki. Największą atrakcją był nocleg w Schronisku w Rycerce Kolonii.

Dzień Matki

2012-05-30 21:53

Z okazji Dnia Matki w dn. 20.05.2012r. uczniowie klas 0 - III przygotowali krótkie przedstawienia dla swoich Rodziców. Były życzenia, wiersze, piosenki oraz przygotowane przez dzieci upominki.

Rok 2012, to rok Janusza Korczaka. Z tej okazji na apelu w dn. 24.05.2012r. Kółko Teatralne pod opieką P. Małgorzaty Jabłońskiej przybliżyło  nam postać  tego kochającego dzieci człowieka. Uczniowie przygotowali piosenki i wiersze.

Wycieczka klas 0 - III

2012-05-21 20:41
W dniu 18 maja uczniowie klas 0 - III wybrali się na wycieczkę do Myszkowa i Przybynowa. W Myszkowie zwiedzali pomieszczenia Straży Pożarnej, z uwagą oglądali sprzęt i  wyposażenie nowoczesnych samochodów. Strażacy w ciekawy sposób opowiedzieli o swojej pracy. Na zakończenie wszyscy przejechali się wozem strażackim.
W Przybynowie uczniowie zwiedzili gospodarstwo agroturystyczne, a w nim starą chatę sprzed 115 lat oraz kuźnię. Dzieci  mogły obejrzeć używany dawniej sprzęt do pracy w gospodarstwie, a także zgromadzone w gospodarstwie zwierzęta.
Największą atrakcją okazało się rozniecanie ognia w kuźni oraz zabawy na "dmuchańcach".
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Dzień Ziemi.

2012-05-06 19:11
25 kwietnia uczniowie klasy V, klas I-III i z oddziału przedszkolnego przygotowali część artystyczną z okazji Dnia  Ziemi. Recytowali wiersze i śpiewali piosenki   przypominające zasady właściwego postępowania wobec przyrodniczego środowiska.

Turystyczna Majówka 2012

2012-05-04 20:00
2 maja2012r.   Jak co roku, w tym dniu odbyła się impreza zwana "Turystyczną Majówką". Uczniowie naszej szkoły czynnie uczestniczyli w przygotowanych przez organizatorów konkurencjach. Drużyna piłkarska odniosła sukces, gdyż zajęła I miejsce w Turnieju Piłki Nożnej i została uhonorowana dyplomami i pucharem. Odbyły się także takie konkurencje jak marsze, rzut podkową, przeciąganie liny,konkurs piosenki turystycznej, warsztaty ceramiczne i inne. Uczennica Julia Surowiec była najlepsza wśród dziewczynek rzucających podkową i zdobyła indywidualny puchar. Pogoda wyjątkowo nie sprawiła zawodu. Uczniowie pełni wrażeń wrócili do domu.
30 kwietnia 2012r. uczniowie klasy IV przygotowali akademię, przypominającą historyczne wydarzenia uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Strofy deklamowanych wierszy mówiły o tym, czym jest dla Polaka Ojczyzna i co znaczy patriotyzm.
Dnia 24.04.2012r.  progi naszej szkoły odwiedził  Ordynariusz Diecezji Kieleckiej Biskup Kazimierz Ryczan. Gościa powitała Pani dyrektor Grażyna Gradek oraz przedstawiciele uczniów  Julia Białek i Wiktoria Motyl. Zebrani na sali gimnastycznej uczniowie zadawali pytania Jego Eminencji różnorodne pytania, na które gość udzielał bardzo wyczerpujących odpowiedzi. Po udzieleniu błogosławieństwa Biskup spędził chwilę na rozmowie z pracownikami szkoły. Na pamiątkę wszyscy uczestnicy otrzymali obrazki z podpisem księdza Biskupa.

Nareszcie wakacje!

2011-06-27 15:02
22 czerwca zakończył się rok szkolny 2010/2011. Po uroczystej mszy w tutejszej kaplicy klasa VI przedstawiła program, który przygotowali na pożegnanie grona pedagogicznego i pracowników obsługi oraz swoich koleżanek i kolegów. W sali gimnastycznej P.Dyrektor wręczyła świadectwa z paskiem, nagrody i dyplomy wyróżnionym uczniom. Odczytała słowa przekazane przez Rzecznika Praw Dziecka P. M.Michalika.

"Odblaskowy rowerzysta".

2011-06-27 14:48
Dziękujemy uczniom i ich rodzicom za wzięcie udziału w akcji "Odblaskowy rowerzysta". Byliście widoczni! Brawo!

Spotkanie ze strażakami.

2011-06-27 14:40
W dniu 16 czerwca nasi najmłodsi spotkali się ze strażakami z OSP w Bystrzanowicach. Strażacy zaproponowali przedszkolakom przejażdżkę wozem strażackim do Bystrzanowic Dworu, pokazali wyposażenie wozu, elementy umundurowania, zaprezentowali gaszenie pożaru "na niby". Na zakończenie w podziękowaniu dzieci wręczyły druhowi F. Cieślińskiemu kwiaty.
Uczniowie naszej szkoły w II okresie roku szkolnego 2010/2011 uczestniczyli w różnych konkursach. W wielu z nich zajęli czołowe miejsca.

Dzień integracyjny.

2011-06-27 13:27
Dnia 8.czerwca odbyło się w naszej szkole spotkanie z najmłodszymi uczniami ze Stowarzyszenia Szkół Katolickich w Częstochowie. Piękna pogoda sprzyjała zajęciom na świeżym powietrzu. Nasi goście zachwyceni byli położeniem szkoły i wielkością terenu, na którym odbywały się wspólne zabawy, np. przeciąganie liny, biegi, konkurs plastyczny, itp. Chociaż spotkanie zakończyło się padającym deszczem zadowolone dzieci nie chciały wracać do domu.
W dniu 1 czerwca gościliśmy w naszej szkole dzieci z przedszkoli oraz szkół podstawowych z terenu Gminy Janów. W tym dniu odbyły się zawody sportowe, konkursy, występy przedszkolaków oraz gry i zabawy.
Zwycięzcom zawodów i konkursów zostały wręczone nagrody. Każde dziecko otrzymało drobny upominek, a  na zakończenie odbył się wspólny poczęstunek.

Dzień Ziemi

2011-06-10 12:08
20 kwietnia w naszej szkole odbyło się przedstawienie z okazji Dnia Ziemi przygotowane przez uczniów klasy II i V. W tym dniu został rozstrzygnięty konkurs na wiersz o przyrodzie. Nagrodzeni uczniowie to: A. Tyl, W.Wójcik.
Po zajęciach lekcyjnych uczniowie sprzątali teren wokół szkoły.

III etap projektu.

2011-05-16 12:18
Uczniowie klasy pierwszej pod kierunkiem wychowawczyni Hanny Grzesiak realizują III Etap projektu: "Pierwsze uczniowskie doświadczenia drogą do wiedzy". Dzieci z chęcią i dużym zaangażowaniem uczestniczą w zajęciach,samodzielnie podejmują różnorodne działania w Dziecięcych Ośrodkach Zainteresowań, w których mają do dyspozycji wiele atrakcyjnych środków dydaktycznych. Biorą udział w wycieczkach. Jest to nauka połączona ze świetną zabawą, daje wiele radości i satysfakcji, przyczynia się do rozwijania indywidualnych zdolności uczniów.

Powitanie wiosny

2011-03-29 13:00

Zabawa karnawałowa.

2011-03-29 11:07
 W dniu 10.02.11r. w naszej szkole odbył się bal karnawałowy.Najmłodsi uczniowie byli przebrani za różne postaci  z bajek. Wszyscy świetnie się bawili.
  " Wakacje, znów będą wakacje!!! Smutek na twarzach, a w sercach radość.
    Zakończenie roku szkolnego 2009/10. Szósta klasa żegna nas.

Komers uczniów klasy VI.

2010-09-24 17:55
"To już jest koniec nie ma już nic". Wakacje i gimnazjum przed nami! A dzisiaj ostatnia wspólna zabawa.

Festyn Rodzinny.

2010-09-24 16:41
Święty Stanisław Kostka czuwał nad nami. W całej Polsce podtopienia, wylane rzeki i opady ciągłe, a w dniu 13 czerwca 2010r.,w dniu Festynu rodzinnego zaświeciło nam słońce.

Dzień Strażaka.

2010-09-24 16:08
Każdy chłopak w przedszkolu i I klasie bardzo chciałby być strażakiem. Spełniając ich życzenia w dniu św. Floriana (4maja) uczniowie mogli poznać pracę strażaka.
W tym roku klasy I-III poznały najbliższe okolice. Najpierw wybraliśmy się do Myszkowa na film pt. "Księżniczka i żaba" oraz do "Kubusiowej Krainy", a później zwiedzaliśmy Złoty Potok. Tam odwiedziliśmy Muzeum Regionalne im. Zygmunta Krasińskiego i wystawę flory i fauny z naszego terenu, która znajduje się w budynku Nadleśnictwa.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Dzień Ziemi.

2010-09-24 11:55
W Dniu Ziemi władzę w szkole przejęły cztery boginie: Woda, Ziemia, Powietrze, Słońce.
Skóra cierpnie, włos się jeży, ze sprawdzianem czas się zmierzyć.
Tradycja rzecz święta. Ostatni dzień szkoły przed Świętami Wielkanocnymi musi być "lany".

Powitanie wiosny.

2010-09-24 11:01
I już wiosna jest radosna, bo Marzanna płonie nam.
Małe kobietki, duże kobiety, żeby poczuć się kobietami chodź w jednym dniu w roku 8 marca same musiały o sobie pomyśleć. Płeć męską nie dało się namówić do występów.

bip.jpgbip_zaloba.jpg

epuap.jpgepuap_zaloba.jpg

facebook.jpgfacebook_zaloba.jpg

porady prawne.jpg

zakladka czyste powietrze.jpg

energetycznosc budynkow.jpg

gaz_logo.png

baner_fundusz_solidarnosciowy.png

dotacje_oze.png

dotacje_azbest.png

jsk_baner.jpg

ppj.jpgppj_cz.jpg

rlgd.png

zgj_logo.jpgzwiazek_gmin_zaloba.jpg

zespol_szkol.jpgzespol_szkol_zaloba.jpg

rewitalizacja.jpg

Dane kontaktowe:

Urząd Gminy w Janowie, ul. Częstochowska 1; 42-253 Janów, tel. 34 3278048, 34 3278501, 34 3278502, 34 3278503, fax. 34 3278081, e-mail: gmina@janow.pl,
Skrytka odbiorcza ePUAP: /ris4l98i9c/skrytka

Copyright (c) 2016 Urząd Gminy w Janowie. Wszelkie prawa zastrzeżone Strony internetowe TRUSTNET