A A A A Kontrast:
A++ A+ A Czcionka:
piątek 26.02.2021RSS

inwestycje_remonty_zima.jpginwestycje_remonty_wiosna.jpginwestycje_remonty_lato.jpginwestycje_remonty_jesien.jpginwestycje_remonty_zaloba.jpg

kalendarz_wydarzen_jesien.jpgkalendarz_wydarzen_lato.jpgkalendarz_wydarzen_wiosna.jpgkalendarz_wydarzen_zaloba.jpgkalendarz_wydarzen_zima.jpg

relacje_jesien.pngrelacje_zima.pngrelacje_lato.pngrelacje_zaloba.pngrelacje_wiosna.png

bppzima.pngbppwiosna.pngbppjesien.pngbpplato.pngbppzal.png

rozklad_jazdy.jpgrozklad_jazdy_jesien.jpgrozklad_jazdy_lato.jpgrozklad_jazdy_wiosna.jpgrozklad_jazdy_zaloba.jpg

dzialki.jpgdzialki_jesien.jpgdzialki_lato.jpgdzialki_wiosna.jpgdzialki_zaloba.jpg

zgk.pngzgk_zima.pngzgk_zalobna.pngzgk_lato.pngzgk_jesien.png

gops.pnggops_zima.pnggops_lato.pnggops_jesien.pnggops_zalobna.png

szkolnictwo_zima.pngszkolnictwo_zalobna.pngszkolnictwo_jesien.pngszkolnictwo_wiosna.pngszkolnictwo_lato.jpg

gospodarka_odpadami.jpggospodarka_odpadami_jesien.jpggospodarka_odpadami_lato.jpggospodarka_odpadami_wiosna.jpggospodarka_odpadami_zaloba.jpg

nie_uzaleznieniom.jpgnie_uzaleznieniom_jesien.jpgnie_uzaleznieniom_lato.jpgnie_uzaleznieniom_wiosna.jpgnie_uzaleznieniom_zaloba.jpg

osrodki_zdrowia.jpgosrodki_zdrowia_jesien.jpgosrodki_zdrowia_lato.jpgosrodki_zdrowia_wiosna.jpgosrodki_zdrowia_zaloba.jpg

biblioteka.jpgbiblioteka_jesien.jpgbiblioteka_lato.jpgbiblioteka_wiosna.jpgbiblioteka_zaloba.jpg

muzeum.jpgmuzeum_jesien.jpgmuzeum_lato.jpgmuzeum_wiosna.jpgmuzeum_zaloba.jpg

sokis_zima.pngsokis_zalobna.pngsokis_wiosna.pngsokis_lato.pngsokis_jesien.png

rzut_podkowa.jpgrzut_podkowa_jesien.jpgrzut_podkowa_lato.jpgrzut_podkowa_wiosna.jpgrzut_podkowa_zaloba.jpg

jp_zaloba.jpgjp_jesien.jpgjp_lato1.jpgjp_wiosna1.jpgjp_zima1.jpg

Archiwum Sołectwa Pabianice 2015
Archiwum Sołectwa Pabianice 2014
Archiwum Sołectwa Pabianice 2013
Archiwum Sołectwa Pabianice 2012
Archiwum Sołectwa Pabianice 2011
Archiwum Sołectwa Pabianice 2010
Archiwum Sołectwa Pabianice 2009
Archiwum Sołectwa Pabianice 2008
Archiwum Sołectwa Pabianice 2007
W pabianickiej wspólnocie 10 listopada w klimat świąteczny Św.Marcina i przypadającej  97 rocznicy odzyskania  Niepodległości  naszej Ojczyzny wprowadziła nas przygotowana świąteczna dekoracja w ołtarzu pabianickiej kaplicy. We wtorkowy wieczór Mszę św.odprawił ks.Cezary Mastalerz w czasie ,której najmłodsi pabianiczanie  złożyli dary ołtarza: płonący lampion adwentowy ,rogaliki "marcinkowe", czerwoną różę, pelerynki w złotym kolorze dla ministrantów ,hostię ,wino i wodę.Śpiewem, Eucharystię uświetnił pabianicki chórek .Na zakończenie przy akompaniamencie pani Jadwigi Lamch zaśpiewaliśmy "Boże coś Polskę ..." a przed kaplicą  z okazji  przypadającego 11 listopada święta Świętego Marcina ministranci na znak dzielenia się z potrzebującymi  częstowali wszystkich "marcinkowymi" rogalikami.
Sołectwo Pabianice zaprasza uczniów :Przedszkoli,Szkół Podstawowych i Gimnazjum do wzięcia udziału w konkursie "Na najładniejszy lampion adwentowy".Na prace czekamy do 10 grudnia br.Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród nastąpi w  drugi dzień świąt Bożego Narodzenia  o godz.9.30 po Mszy świętej w kaplicy Matki Kościoła w Pabianicach.

W poniedziałek 

2-go listopada 2015 r. w pabianickiej kaplicy we Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych  została odprawiona przez ks. proboszcza Ryszarda Marciniaka Msza św.za zmarłych z naszych rodzin. W okresie oktawalnym w kaplicy odmawiany jest różaniec za zmarłych o godz.16.00 a w niedzielę o 15.00. Na ten czas została przygotowana odpowiednia dekoracja przypominająca nam o naszych bliskich , którzy  zmarli wg. kolejności pogrzebów [od Dnia Zadusznego 2014 do Dnia Zadusznego 2015 ] . Tradycyjnie przed ołtarzem pojawiły się znicze, których jest 7, bo przypominają naszych Parafian, których pożegnaliśmy w minionym roku w naszym parafialnym kościele i odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku.Zmarli nie są przecież anonimowi. Każde imię to osobna historia, niepowtarzalny ludzki los. Modląc się za zmarłych, dziękujemy za ich życie, dziękujemy za dobro przez nich uczynione, prosimy o odpuszczenie ich grzechów, błagamy dla nich o dar nieba.

 W dniu 25 października 2015 r. o godz.16.00 nawiązaliśmy do corocznej tradycji odmawiania Szlakiem Maryjnym nabożeństwa różańcowego.Duży drewniany różaniec nieśli członkowie Żywej Róży,dzieci i goście aby wychwalać Chwałę Maryi w modlitwie różańcowej.Rozważania tajemnic różańcowych i modlitwę prowadził ks.prefekt Cezary Mastalerz.Każdy uczestnik nabożeństwa modlił się we własnych intencjach. "Różaniec to skarb ,który trzeba odkryć "powiedział wielki czciciel Święty Jan Paweł II. Prosta modlitwa różańcowa to ratunek dla świata,dla każdego  nas ,dla dusz......Modlitwa różańcowa leczy rany ,przemienia życie, pomaga wzrastać w wierze.
Staropolskie Bóg zapłać wszystkim uczestnikom niedzielnego nabożeństwa różańcowego oraz za dbanie  o kapliczki i trasę Szlaku Maryjnego  przez cały rok.

Makulatura na Misję!

2015-10-23 07:03
Szanowni Państwo warto pamiętać,że 1 kg makulatury to 75 l wody  lu 1 kromka chleba .W roku 2015 w ramach akcji MAKULATURA na MISJE, która stanowi formę pomocy misjonarzom i misjom na terenach misyjnych Kościoła. Makulaturę można przekazywać w 2015 r. w dniach zbiórki do specjalnego kontenera ustawianego na placu przed kościołem św.Piotra i Pawła w Częstochowie  ul.Wręczycka 128/131 , w październiku i listopadzie w ostatni  piątek i sobotę miesiąca.
Terminy zbiórki makulatury:

październik 30-31
` listopad 27 -28

MAKULATURA to:

- kartony, kartoniki, ulotki, gazety
- książki, opakowania, torebki;
- ścinki z niszczarek;
- każdy niepotrzebny papier - po prostu makulatura;

Akcja ta ma także charakter pro-ekologiczny, co ma tak znaczący walor
wychowawczy w stosunku do przyrody.

Uprzejmie prosimy o łaskawe powiadamianie o tej inicjatywie
swoich sąsiadów i bliskich, także drogą e-mailową.
I warto zapamiętać:

1 KILOGRAM MAKULATURY to wartość

75 LITRÓW WODY albo SPOREJ KROMKI CHLEBA !
W pabianickiej wspólnocie w dniu 19 października świętowaliśmy Światowy Dzień Misyjny –Niedzielę Misyjną. Już na wejściu do kaplicy Matki Kościoła w Pabianicach przypominała nam o tym dniu przygotowana dekoracja w ołtarzu głównym.To  jedna kromka chleba,kubek wody   i 1 kg makulatury . Z tej okazji dzieci i dorośli mieszkańcy włączyli się w przygotowanie oprawy liturgicznej Mszy św. Ubrani w kolorowe stroje pięciu kontynentów przynieśli do ołtarza dary  ich symbolizujące  : Europa- Ewangelię, Oceania - Kwiaty, Afryka -Owoce, Azja - Chustkę Czerwoną i Ameryka -Ziarna Kawy .Pabianicka młodzież  -Białą Hostię ,Wino i Wodę potrzebne do sprawowania Eucharystii. Po Mszy św. odprawionej przez  ks. wikariusza Cezarego Mastalerza dzieci misyjne z Pabianic rozdawały  wszystkim  parafianom niedzielnej Eucharystii Przewodniki misyjne aby zapoznać ich  z tematem Misyjnym na świecie.
Idzie lasem Pani Jesień... - 23.09. to pierwszy dzień kalendarzowej jesieni, wokół nas coraz więcej jesiennych znaków i kolorów.W sołectwie Pabianice jesienią czerwienią się tu  sumaki i głogi , na drzewach mienią złotem  spadające liście,kwitną  białe smagliczki,astry i zimowity,które przypominają wiosenne krokusy i uwodzą swym pięknem. Spacerując można spotkać pomarańczowe aksamitki,nagietki , żółte słoneczniki,niebiesko-fioletowe kwiaty lawendy i obsypane pomarańczowymi kuleczkami krzewy ogników szkarłatnych,które najpiękniej prezentują się jesienią oraz  czekające całe lato by zabłysnąć  kolorem właśnie wtedy,kiedy inne rośliny już swój najlepszy czas mają  za sobą kolorowe astry w odcieniach fioletu,różu ,czerwieni i białe.Swoim pięknem przyciągają do siebie także różowe rozchodniki i złote, szaro- niebieskie plamy płożących się jałowców.Spacerując pod nogami ścielą nam się dywany spadających liści klonów,których w Pabianicach jest najwięcej.
20  września w kościele św.Jana Chrzciciela odbyły się Dożynki parafialne. Z wieńcami dożynkowymi na parafialne  dożynki przybyły delegacje z:Ludwinowa,Pabianic i Złotego Potoka, goście i turyści. Kaznodzieja ks.Cezary Mastalerz poświęcił przyniesione wieńce i dary składające się  z  bochnów chleba, miodu,owoców ... oraz odprawił uroczystą Mszę św.i wygłosił słowo Boże.Z pabianickiej wspólnoty  w dożynkach parafialnych uczestniczyła 15 -to osobowa delegacja dzieci z wykonanym  różańcem z bułek  a także sołtys Rafał Tomza z pabiankami.Zespół wystąpił w  kolorowych strojach  i zaprezentował tegoroczny wieniec przedstawiający  przydrożną kapliczkę  z Matką Bożą Fatimską ,która objawiła się  dzieciom i prosiła aby odmawiać różaniec oraz  Świętym Janem Pawłem  II  patronem rodziny.Warto podkreślić, że wieniec wykonany był ze specjalnie dobranych  zbóż ,kwiatów pod względem kolorystycznym  Nasz wieniec ,pabianicka delegacja w strojach  wzbudziły ogromne zainteresowanie i wiele osób je fotografowało.Wyrażamy wdzięczność delegacji ,która wzięła udział w parafialnych dożynkach i reprezentowała wspólnotę parafialną z Pabianic:
 Kinga Sosnowska,Marta,Oliwia,Maja,Patryk,Joanna Walczyk,Danuta Klimek,Dorota Mizgała,Krystyna Stępień,Aneta Knaś,Marta Miedzińska,Martyna,Daria Knapik,Danuta Tomza.
Już od czwartku  01 października 2015 roku rozpoczynamy miesiąc szczególnie poświęcony Matce Bożej, której wstawiennictwa wypraszamy na różańcu świętym. Każdego dnia w pabianickiej j kaplicy odprawiane będzie nabożeństwo różańcowe, na których dzieci  tym razem  będą zbierać róże dla Maryi. Najmłodsi uczestnicy po każdym nabożeństwie różańcowym będą  otrzymywać obrazki tajemnice różańcowe oraz poznają popularne wizerunki Matki Bożej Różańcowej. To z jednej strony forma mobilizacji dla naszych najmłodszych Parafian do uczestniczenia w nabożeństwach, a z drugiej także doskonała okazja do zdobycia podstawowych informacji na temat różańca. Serdecznie zapraszamy do kaplicy na nabożeństwa różańcowe od poniedziałku do soboty o godz. 16.30 a w niedziele o godz. 15.00. Niech październik stanie się czasem naszej wytężonej, ufnej modlitwy przez ręce Matki Bożej. Matka Boża w Fatimie  w swoich objawieniach zawsze prosiła o modlitwę na różańcu.Na najaktywniejszych uczestników nabożeństwa różańcowego czekają nagrody.

Dożynki w Janowie 2015

2015-09-17 21:13
W dniu 13 września br. odbyły się Dożynki Gminne w Janowie.Do kościoła Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Janowie na Mszę św.rozpoczynającą uroczystości dożynkowe przybyły delegacje z 15 sołectw :z Bystrzanowic, Bystrzanowic Dworu,Czepurki,Janowa,Lusławic ,Lipnika,Lgoczanki,Pabianic,Piasku,Ponika,  Skowronowa, Teodorowa ,Żurawia,Zagórza i Złotego Potoka. Następnie korowód dożynkowy, który prowadziła karawana konna, przeszedł do Estrady Leśnej w Borku. Z funduszy gminnych  w namiotach sołectwa :Lipnik,Janów,Ponik,Lgoczanka, Pabianice i Złoty Potok przygotowały potrawy regionalne do poczęstunku gości i wszystkich uczestników dożynkowych.W uroczystości dożynkowe zaangażowały się także pabianickie świetliczaki ,które niosły w darze bułkowy różaniec .Sołtys Pabianic Dziękuje najmłodszym pabianiczanom : Natalii Michalik,Darii Knapik,Kindze Sosnowskiej i Martynce oraz Grzegorzowi Torońskim za udział w korowodzie dożynkowym ,za pomoc w przygotowaniu wieńca dożynkowego  "Kapliczki przydrożnej z Matką Bożą Fatimską" : Helenie Miedzińskiej,Reginie Kowalczyk,Marioli Michalik, Marianowi Mizgała ,Henrykowi Stępnień i Andrzejowi Romulewiczowi oraz delegacji ,która pojechała z wieńcem dożynkowym i przygotowała stoisko do poczęstunku :Ilonie Sosnowskiej,Danucie Klimek,Joannie Walczyk,Anecie Knaś , Marioli i Robertowi Michalik,Krystynie Stępień,Reginie Kowalczyk,Teresie Miedzińskiej,Małgorzacie i Mariannie Pietruszewskiej,Mariannie Mizgała .Wszystkim osobom ,którzy przyczynili się aby sołectwo Pabianice promowało się na Dożynkach Gminnych Staropolskie Bóg  zapłać!
Więcej o dożynkach na stronie gminy Janów
Na szczęście na zdrowie na ten Nowy Rok
Szanowni Państwo przyjmijcie życzenia :
Niech 2015 rok przyniesie Wam spokój i pomyślność oraz same sukcesy w podjętych wyzwaniach życzy -sołectwo Pabianice.

Prastara tradycja

2014-12-27 06:59
W  drugi dzień świąt Bożego Narodzenia przypada święto św.Szczepana a z nim znana prastara tradycja święcenia owsa.W pabianickiej wspólnocie tradycja przetrwała ks.kanonik Ryszard Marciniak  po Mszy świętej poświęcił przyniesione ziarno przez wiernych do kaplicy.
W parafii Złoty Potok  rekolekcje adwentowe prowadził ks.prałat Stanisław Gancarek ,były wikariusz złotopotockiej parafii (przed 30-tu laty).
Czcigodny ks.Rekolekcjonisto !
W tę  III niedzielę adwentu, w niedzielę radości pragniemy wyrazić wdzięczność ,radość i powiedzieć Staropolskie Bóg Zapłać za to,że zechciał ks.prałat przybyć do naszej pabianickiej wspólnoty, aby głosić Słowo Boże i naukę jako duchowe przygotowanie do radosnego przeżywania świąt Bożego Narodzenia.Słowa Twe  na długo zostaną w sercach naszych,a szczególnie te co to jet : wiara,miłość,spowiedź , a przede wszystkim jaką drogą iść do Boga?,że na pewno damy zawsze radę jak zawierzymy się Maryi.Dziękujemy za pamiątkowe obrazki z aktem zawierzenia.
Na koniec naszych wspólnych spotkań i rozważań chcemy  Ci ks.Rekolekcjonisto serdecznie podziękować i życzyć  obfitości darów Ducha świętego,dużo miłości od Boga i ludzi na każdy dzień dalszej pracy duszpasterskiej.Niech Maryja otacza Cię opieką."Siewco Prawdy"życzymy Ci aby Twe ziarna padały na żyzne ziemie i wydały stokrotny plon.Obiecujemy modlitwę ale także prosimy o nią za nas.Staropolskie Bóg Zapłać wdzięczni pabianiczanie.
Dziś 14 grudnia  najstarsza mieszkanka Pabianic Pani Stanisława Lamch obchodzi 98 urodziny z tej okazji życzymy zdrowia i szczęścia ,wszelkiej pomyślności oraz 200 lat...Pragniemy również pogratulować wspaniałej rodziny, która w codziennej trosce i opiece nad mamą daje najwspanialszy dowód swej miłości.
Dnia 13 grudnia 2014 roku pożegnamy najstarszego mieszkańca Pabianic, Antoniego Biela. Zmarły odszedł od nas 10 grudnia, ale dożył pięknego wieku, bowiem opuścił nas mając 101 lat,był także jedynym mężczyznom w gminie Janów ,który przeżył ponad 100 lat..
Msza Święta w jego intencji zostanie odprawiona w sobotę, 13 grudnia o godzinie 12.30 w Kościele pod wezwaniem Jana Chrzciciela w Złotym Potoku..
Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie....

Życzenia świąteczne

2014-12-09 21:15
Z okazji Świąt Bożego Narodzenia Szanowni Państwo przyjmijcie serdeczne życzenia .
Niech te Święta Bożego Narodzenia  przyniosą miłość,radość ,wiarę, nadzieję oraz pokój betlejemskiej nocy i serca otwarte na tajemnicę Bożego Daru...
sołectwo Pabianice

Św.Mikołaj w Pabianicach

2014-12-09 21:15
Po Mszy św.  7 grudnia do pabianickiej wspólnoty zawitał św.Mikołaj ,jego obecność sprawiła radość młodszym i starszym oraz gościom przybyłym do Pabianic.Każdy uczestnik niedzielnej Eucharystii został obdarowany słodkim upominkiem.We wtorkowe popołudnie  9 grudnia natomiast Biskup Mikołaj zrobił niespodziankę w świetlicy przyniósł dwa wory prezentów ,którymi obdarował  dzieci i młodzież angażujące się w prace i zajęcia organizowane w świetlicy oraz życie parafialne czy to w Liturgicznej Służbie Ołtarza,czy w scholi.Oczekując na Gościa w Czerwonym płaszczu wszyscy  śpiewali piosenki przy akompaniamencie gitary,na której grała Pani Urszula Ostrowska z Samorządowego Ośrodka Kultury w Janowie.Na początku tego wyjątkowego spotkania Pani Beata Miedzińska i Pani Emila Szczepanek przygotowały krótkie i zabawne zagadki,które świetliczaki rozwiązywali je przed otrzymaniem prezentu.Św.Mikołaj chwalił dzieci i młodzież za piękną posługę na rzecz świetlicy i kaplicy,a jak trzeba było to nawet pogroził.
W niedziele 30 listopada 2014 roku w kościele katolickim rozpoczyna się adwent. Obejmuje cztery niedziele. Tradycją tego czasu są roraty, czyli poranne (u nas popołudniowe) nabożeństwa. Są to Msze ku czci Maryi Panny. Ich początki sięgają czasów Bolesława Wstydliwego. W wielu kościołach w czasie adwentu organizowane są także rekolekcje przygotowujące do świąt.W pabianickiej kaplicy Matki Kościoła od poniedziałku rozpoczynają się Roraty ,na które zapraszamy szczególnie  wszystkie dzieci i młodzież.W Pabianicach nabożeństwa będą odprawiane o godzinie 16.30 od poniedziałku do soboty. W poniedziałki Msza św.o godz.17.00.Prosimy aby wszyscy uczestnicy przychodzili z lampionami. Zachęcamy do udziału  w konkursie  pt."Najaktywniejszy uczestnik Rorat 2014". W tym roku Roraty będą odbywać się pod hasłem "Solos dios basta - Bóg sam wystarczy", zaś tematem tegorocznych rorat jest św. Teresa z Avila, reformatorka życia zakonnego, założycielka karmelitów bosych i doktor Kościoła. Tradycyjnie roratom towarzyszy quiz wiedzy z żywotów świętych, historii Kościoła i tematyki rorat.

Życzenia

2014-11-24 06:07
W niedzielę 24 listopada dziękowaliśmy i składaliśmy życzenia członkom pabianickiego chórku oraz ministrantom  z racji święta patronki chórzystów św.Cecylii.
Kochani chórzyści,ministranci życzymy Wam radości,wrażliwości w bezmiarze muzyki...Życzymy nieustającej opieki świętej Cecylii.Dziękujemy Wam za  oprawę każdej Mszy św.w naszej kaplicy oraz Waszą pracę na rzecz pabianickiej wspólnoty Staropolskie Bóg  Zapłać!
W pabianickiej kaplicy 11 listopada 2014 r. została odprawiona Msza św. w intencji ojczyzny  z racji obchodów Narodowego święta Niepodległości dla upamiętnienia 96 rocznicy odzyskania przez Naród Polski niepodległego bytu państwowego w 1918 roku po 124 latach od rozbiorów dokonanych przez Rosję ,Prusy i Austrię oraz corocznego święta św.Marcina z Tours.W tym wyjątkowym dniu oddaliśmy cześć poległym bohaterom ,za ich męstwo ,ofiarność i miłość oraz przypomnieliśmy sobie postać św.Marcina ,który nauczał ,że zawsze trzeba dzielić się z potrzebującymi.Mszę św.odprawił i przyniesione lampiony adwentowe poświęcił ks.Robert Tarasek , a wierni na jej zakończenie za wzorem świętego Marcina dzielili się rogalikami jako symbol dzielenia się z potrzebującymi.
    W sobotę 6 lipca br.mieszkańcy Pabianic zgromadzili się na modlitwie przy pierwszym ołtarzu zbudowanym specjalnie na tą okazję przy XI stacji Drogi Krzyżowej na kolonii Brus.Następnie podążając w procesji zatrzymywaliśmy się przy kolejnych przygotowanych przez mieszkańców ołtarzach,przy których modliliśmy się  o błogosławieństwo Boże dla wszystkich pracujących w rolnictwie, o dobre urodzaje i o to, aby nikomu na ziemi nie brakowało chleba.
Sołectwo Pabianice  będzie realizowało projekt  pt.Pokaż ,co masz na strychu-wystawa staroci" w ramach programu "Pożyteczne wakacje 2013". Umowa o udzielenie dotacji została podpisana przez Samorządowy Ośrodek Kultury i Sportu w Janowie.Wartość projektu to 3tys.złotych sfinansowana przez Fundację Wspomagania Wsi. Głównym celem projektu jest zbieranie  przez beneficjentów staroci ,ich odnowienie,zakonserwowanie,zorganizowanie wystawy oraz umieszczenie opisów w atlasie polskich wsi.Zaplanowano także zajęcia kulinarne, wypoczynkowe i sportowe ,wycieczki autokarowe.Harmonogram dzienny realizacji projektu zostanie przedstawiony przez koordynatora projektu .
        W niedzielę 30 czerwca br.w pabianickiej kaplicy świętowali swój jubileusz -55 rocznicę ślubu państwo Adela i Zygmunt Miedzińscy.Mszę świętą  w intencji Jubilatów odprawił ks.Robert Tarasek,który gratulował jubilatom i życzył zdrowia i tego, by dalej szli przez życie, trzymając się mocno za ręce, zawsze uśmiechnięci, zawsze razem, zawsze pewni swoich uczuć, doczekania się następnego jubileuszu.
    W niedzielę 30 czerwca br. w kaplicy Matki Kościoła w Pabianicach w sposób oficjalny powitaliśmy nowego ks.prefekta Roberta Taraska.Serdecznie witamy ks.Roberta  w naszej wspólnocie i w złotopotockiej parafii.Niech Jezus Chrystus -Wieczny Kapłan umacnia Cię Księże Prefekcie w bezcennym dla wiernych naszej parafii posługiwaniu.Niech daje Ci wiele radości i satysfakcji z dobrze spełnianego zadania,które powierza Ci  Opatrzność.Niech Dobry Bóg zawsze Ci błogosławi.

 

W sobotą 15 czerwca br. w pabianickiej kaplicy odbyła się Msza Święta  w  intencji pszczelarzy ,sympatyków i ich rodzin.Całą liturgię z kazaniem  okolicznościowym poprowadził kapelan Janowskiego Koła ks.Ryszard Marciniak.Ksiądz proboszcz serdecznie powitał przybyłych pszczelarzy z prezesem Janem Lamchem na czele,gości i wszystkich uczestników.W swoim wystąpieniu kaznodzieja zwrócił uwagę  na wielką rolę pszczół w przyrodzie i w życiu ludzi.Nawiązał również do patrona świętego Ambrożego.Na ręce Księdza Kapelana pszczelarze Cezary Haber i Jan Lamch złożyli w darze ołtarza owoce pracy pszczelego roju:piękną świecę z wosku i miód.

555 lat świętowali

2013-06-11 11:13
9 czerwca 2013 roku wieś Pabianice świętowała swój jubileusz 555 lat. Nazwa Pabianic wywodzi się od imienia Pabian-Fabian.Pierwsze wzmianki o istnieniu wioski pochodzą z  1458 r.
"Czasem wdzięczność trudno jest ubrać w słowa...
wtedy proste -DZIĘKUJEMY-zawiera wszystko co chcemy wyrazić".
Pragniemy bardzo gorąco podziękować wszystkim osobom  za pomoc w organizacji uroczystości z okazji Jubileuszu 555-lecia Pabianic. DZIĘKUJEMY  sponsorom ,prezesom firm,właścicielom hurtowni i sklepów,ludziom dobrej woli i gorących serc,naszym mieszkańcom za każdy gest Samarytańskiej pomocy i ofiary jaką złożyli na rzecz organizacji Jubileuszu wsi Pabianice.DZIĘKUJEMY za wielkie zaangażowanie i wsparcie.Wszystkim za wszystko stokrotnie DZIĘKUJEMY!!!
W piątek 7 czerwca br. została rozegrana 1 Pustynna Olimpiada. Pomimo złych warunków atmosferycznych postanowiono nie odkładać na inny termin tylko przeniesiono do hali sportowej w Zrębicach. Organizatorem olimpiady było Stowarzyszenie Rozwoju i Odnowy Wsi w Siedlcu wspólnie z wolontariuszami  ING. Do Olimpiady zaproszone zostały dzieci z Siedlca, Pabianic, Krasawy i Zrębic. Rozegrano Kilka konkurencji sportowych jak: piłka nożna, piłka siatkowa, bule, ringo, badminton.  Zwyciężyła drużyna: Zrębice- Krasawa 13 punktów, Siedlec 12 punktów, Pabianice 7 punktów. Sędziowanie i liczenie punktów prowadzili wolontariusze ING.  Uroczystego rozpoczęcia dokonały władze gminy Janów w osobach pana Wójta Sławomira Krzyształowskiego, Przewodniczącej Rady Gminy Janów Małgorzaty Grzywny i Sołtysa wsi Siedlec Włodzimierza Kozika. W części pokazowej  wystąpiły czirliderki z klas I-III zespołu Szkół w Zrębicach oraz zespół Karateków z Częstochowy.
Sołectwo Pabianice ogłasza konkurs na hasło, piosenkę i wiersz na okoliczność 555 – lecia Pabianic. Do Konkursu zapraszamy wszystkich zainteresowanych, bez ograniczeń wiekowych. Na stronie www.janow.pl zamieszczony jest regulamin konkursu.

Wręczono nagrody

2012-12-27 08:07
W święto świętego Szczepana26 grudnia po Mszy świętej ks.proboszcz Ryszard Marciniak wręczył nagrody za udział w konkursach organizowanych w sołectwie w okresie Adwentu:
1 Najpiękniejszy lampion adwentowy.
2 Najaktywniejszy uczestnik Rorat.
Przed Świętami Bożego Narodzenia rozpoczyna się czas spotkań opłatkowych.W czwartek 20 grudnia pabianiczanie o godzinie 17.00 uczestniczyli w Roratach podczas , których ksiądz proboszcz wylosował Patryka Walczyka aby  w oczekiwaniu na Boże Narodzenie zabrał Dzieciątko Jezus do swojego domu.Następnie wszyscy udali się do świetlicy aby podzielić się opłatkiem ,śpiewać kolędy,podziękować za miniony rok i spędzić miło czas w atmosferze nadchodzących świąt.W nastrój świąteczny  zebranych wprowadził ks.kanonik Ryszard Marciniak ,który odczytał słowa Ewangelii wg.św.Łukasza oraz świąteczny wystrój sali przygotowany przez dzieci.Tradycyjnie łamiąc się opłatkiem wszyscy składali sobie życzenia,dziękując wzajemnie za obecność i serce.

Świąteczne życzenia

2012-12-17 06:08
Szanowni Państwo z okazji Świąt Bożego Narodzenia życzymy wielu głębokich i radosnych przeżyć w ciepłej, rodzinnej atmosferze.
Niech radość i pokój Świąt Bożego Narodzenia
towarzyszą Wam przez cały Rok.
Życzymy, aby Nowy 2013 Rok dał możliwość realizacji marzeń i planów, by sukcesy osobiste i zawodowe były Państwa udziałem.Z świątecznymi życzeniami sołectwo Pabianice

                                                     
Szanowni Państwo jeśli ktoś chce zostać Świętym Mikołajem to niech dołączy do nas!
 
Zbieramy jak co roku artykuły szkolne dla Dzieci z Domu Małego Dziecka im.ks.E.Bojanowskiego Zgromadzenia Sióstr Służebniczek w Częstochowie ul.Św.Kazimierza 1.Podarunki można składać w kaplicy   w niedzielę o  godzinie 9.30 i 15.00 lub u sołtysa Pabianic.Akcja  zbierania prezentów trwa do 12 stycznia 2013r.

 

Radujmy się

2012-12-17 06:07
Szanowni parafianie Radujmy się nasza kaplica wzbogaciła się o różowy ornat,który w  trzecią niedzielę adwentu zwaną niedzielą różową lub niedzielą Gaudete przed Mszą świętą poświęcił ks.Grzegorz Słaby.Ornat  różowy  będzie  tylko dwa razy w roku używany w trzecią niedzielę adwentu i w IV niedzielę postu.

 

 

 


 

W dniu 14 grudnia swoje 96 urodziny obchodziła najstarsza mieszkanka Pabianic pani Stanisława Lamch.Zgodnie z przyjętą w Pabianicach tradycją pamiętaniu o najstarszych mieszkańcach wioski,przedstawiciele sołectwa Pabianice i ks.proboszcz parafii Złoty Potok Ryszard Marciniak 15 grudnia 2012r. złożyli Jubilatce życzenia urodzinowe zdrowia i wszelkiej pomyślności na kolejne lata życia.Ten piękny Jubileusz stanowi powód do wzruszeń i refleksji.Pragniemy Pani Stanisławo jako nestorce naszej wioski przekazać wyrazy głębokiego uznania i szacunku.Tak długie życie jest skarbnicą doświadczeń dla kilku pokoleń. Dostojna Jubilatko jest Pani  wzorem do naśladowania i uosobieniem tego,co trwałe i cenne.Głęboko wierzymy, że wielu ludzi czerpie z niej obficie,ponieważ Pani sędziwy wiek jest naszym wspólnym ,drogocennym dziedzictwem.

BHP w rolnictwie

2012-12-11 11:10
W poniedziałkowe popołudnie  10 grudnia 2012r. w świetlicy w Pabianicach odbyło się szkolenie nt.BHP w rolnictwie oraz konkurs.W czasie szkolenia przedstawiciel KRUS pan Tomasz Grzyb szczególną  uwagę poświęcił bezpiecznej pracy w gospodarstwie rolnym.Wszystkie tematy omawiane były na przykładach wypadków jakie miały miejsce na terenie Placówki Terenowej KRUS w Częstochowie i województwa śląskiego, z podaniem przebiegu zdarzenia, okoliczności i przyczyny powstawania wypadku oraz zasady, których przestrzeganie pozwoliłoby na uniknięcie wypadku.Uczestnicy, rolnicy z sołectwa Pabianice  po zakończeniu szkolenia mogli się wykazać wiedzą z bhp, jaką przez ok 2,5 godziny przekazywał im prowadzący pan Tomasz Grzyb.W teście konkursowym najwięcej punktów zdobyli: Robert Michalik,Ilona Sosnowska,Beata Miedzińska,Krystyna Stępień,Grzegorz Trojak,Joanna Walczyk i Rafał Tomza.Był konkurs były też nagrody dla zwycięzców przydatne w gospodarstwie rolnym łopaty do śniegu i tasaki do lodu oraz nagrody pocieszenia kalendarze KRUS  na 2013 rok.
Gratulujemy!!!

Odwiedził nas Św.Mikołaj

2012-12-06 23:43
W czwartek 6 grudnia 2012r.kultywując tradycję przesłania dzielenia się z innymi sołectwo Pabianice odwiedził biskup Mikołaj ,oczekiwany przez 365 dni przez wszystkich mieszkańców.Najpierw przyszedł do kaplicy ,gdzie pabianiczanie w oczekiwaniu na zacnego gościa wzięli udział w Eucharystii sprawowanej przez ks.proboszcza Ryszarda Marciniaka.Na zakończenie Mszy św. wszyscy uczestnicy przez św.Mikołaja zostali obdarowani słodkimi upominkami.
Po Mszy św.odprawionej w pabianickiej kaplicy w dniu 2 grudnia  br.ks.Grzegorz Słaby wręczył nagrody dla" najlepszych czcicieli Maryi",czyli osób,które aktywnie uczestniczyły w nabożeństwie różańcowym w miesiącu październiku.Otrzymali oni nagrody,które wierzymy zdopingują ich do dalszego gorliwego udziału w życiu religijnym naszej wspólnoty i parafii.

I już Adwent

2012-12-01 22:36
W Polsce wszystkie ważniejsze święta związane są z tradycją chrześcijańską.I tak nadszedł  już Adwent rozpoczynający  początek roku liturgicznego,o czym przypomina nam również dekoracja okolicznościowa w kaplicy  przygotowana na ten szczególny okres.

Noworoczne życzenia

2011-12-31 08:59
Szanowni Państwo Święta przeminęły w bardzo szybkim tempie.. Ten radosny okres, do którego przygotowywaliśmy się wiele czasu, jak wszystko co dobre szybko się skończył. Na szczęście czeka nas jeszcze jedna okazja do świętowania. Bez względu na wiek, każdy na swój sposób obchodzi ten dzień i przynosi mu to wiele radości. Już dzisiaj pożegnamy obecny 2011 rok i przywitamy nowy – 2012. Od pewnego czasu rozpowszechnił się zwyczaj hucznego świętowania tzw. Sylwestra. W różnych wsiach i miejscowościach organizowane są imprezy sylwestrowe, gdzie uczestnicy w gronie znajomych bawią się i świętują ten czas. Jest to szczególna okazja do spotkania się z przyjaciółmi, z rodziną i choć na tą noc zapomnieć o problemach, a rankiem obudzić się z nadzieją,że Nowy Rok przyniesie wiele życiowej radości, optymizmu, wiary w siebie i najbliższych, tysiące sukcesów, szczęścia i miłości...

                                                                             

Świąteczne życzenia

2011-12-21 08:27
    Szanowni Państwo! Tradycyjnie, jak co roku,sypią się życzenia wokół, większość życzy świąt obfitych i prezentów znakomitych, a my życzymy, moi mili,byście święta te spędzili tak, jak każdy sobie marzy.Może cicho, bez hałasu, idąc na spacer gdzieś do lasu,może w gronie swoich bliskich, jedząc karpia z jednej miski,może gdzieś tam, w ciepłym kraju, czując się, jak Adam w raju,może lepiąc gdzieś bałwana, jeśli śniegu dziś napada.Niech Boże Narodzenie nie będzie okresem zakupowego szaleństwa,stanie się czasem odpoczynku i wzajemnej miłości i życzliwości,a  czas spędzony wspólnie z rodziną najważniejszym prezentem.

                         Z poważaniem Sołtys i Rada Sołecka w Pabianicach
W atmosferze wielkiej radości  właściwej Bożemu Narodzeniu upłynęło  20 grudnia 2011 roku spotkanie opłatkowe  zorganizowane w Pabianicach. Uroczystość poprzedziła  Msza święta "Roratka" odprawiona o godz.18.00 w kaplicy  przez ks.Ryszarda Marciniaka.
        

W dniu 14 grudnia br.swoje 95-te urodziny obchodziła najstarsza mieszkanka Pabianic Pani Stanisława Lamch. Z tej okazji życzymy dużo zdrowia i spełnienia najskrytszych marzeń.Mamy nadzieję ,że nigdy Pani nie zazna cierpienia a troski będą tylko wspomnieniem.Samych pogodnych poranków i spełnienia najskrytszych marzeń.

Z wyrazami szacunku Sołtys ,Rada Sołecka i mieszkańcy Pabianic

 

Pabianice w Janowie

2011-12-19 09:49
W dniu 18 grudnia 2011r. w gminie Janów odbył się po raz pierwszy kiermasz bożonarodzeniowy.Dzieci i młodzież z Pabianic na organizowanych zajęciach w świetlicy przygotowali przeróżne ozdoby świąteczne i uczestniczyli w świątecznym kiermaszu.Można było zakupić  stroiki,ciasta ,bombki i domki z piernika wykonane przez przedszkolaków, pabianickich świetliczaków i  uczniów z terenu gminy Janów.Oprócz kiermaszu, na janowskim rynku odbyło się wspólne śpiewanie kolęd.

Szanowni Państwo jeśli ktoś chce zostać Świętym Mikołajem to niech dołączy do nas!
 
Zbieramy jak co roku artykuły szkolne dla Dzieci z Domu Małego Dziecka im.ks.E.Bojanowskiego Zgromadzenia Sióstr Służebniczek w Częstochowie ul.św.Kazimierza 1.Podarunki można składać codziennie u sołtysa Pabianic lub  w niedzielę o 9.30 i 15.00 w kaplicy.Akcja  zbierania prezentów trwa do końca grudnia 2011r.
Święty Mikołaju naucz nas wrażliwości na ludzką biedę i nieszczęście oraz dzielić się z potrzebującymi.
Z myślą o najmłodszych 7 grudnia 2011r. w świetlicy w Pabianicach ok.17.00  zorganizowana została zabawa Mikołajkowa.W świąteczny nastrój poprzez śpiew całą publiczność wprowadzili najmłodsi uczestnicy spotkania oczekując na przyjście gościa w czerwonym stroju.W ramach zabawy dzieci brały udział w licznych zabawach i konkursach przygotowanych przez śnieżynkę panią Beatę Miedzińską.Po wesołej zabawie przyszedł czas na powitanie gościa,którym był św.Mikołaj.Przywitał się z dziećmi   bardzo serdecznie  i wręczył każdemu dziecku prezent,był przy tym bardzo dociekliwy wypytując o różne szczegóły zadając zagadki i dużo pytań.Na zakończenie radosne dzieciaki  przy ciepłej herbatce degustowały przygotowane meni na świątecznym stole.


Tradycje Bożonarodzeniowe

2011-12-05 13:10
W dniu 18 grudnia br .(niedziela) na Rynku w Janowie o godz. 14.00 odbędzie się wspólne śpiewanie kolęd oraz świąteczny kiermasz.Piękne są staropolskie tradycje bożonarodzeniowe należy je szanować,kultywować i wspierać.Serdecznie zapraszamy do udziału.
Już 4 grudnia  2011r.o dwa dni wcześniej ze względu na brak śniegu do pabianiczan przybył z podarkami Biskup Mikołaj w asyście Anioła. Po Mszy świętej około godz.11.00 przy wyjściu z kaplicy czekał na nas z workiem słodkich prezentów.Tak, tak, wszyscy doskonale  wiemy, że Mikołaj potrafi zapytać o zachowanie, postępy w nauce, czy na przykład uczestnictwo we Mszach Świętych. Na szczęście nasz gość w tym roku miał miękkie serce i nawet "nominowanym " do otrzymania rózgi ich nie wręczał. Nad sprawnym dostarczaniem paczek do rąk Mikołaja czuwał Anioł.Jeszcze kilka pamiątkowych fotografii.Wreszcie zmęczony ale uśmiechnięty Mikołaj pomachał ręką na pożegnanie i udał się w dalszą podróż pełniąc swe zaszczytne obowiązki.
Święty Mikołaju ! Dziękujemy Ci za odwiedziny i za tak wielką ilość prezentów. Dziękujemy Ci za uśmiechnięte buzie dzieciaków i starszych ,i za kilka chwil spędzonych razem  z Tobą.Zapraszamy gorąco za rok ! Dziękujemy również pomocnikowi Świętego Mikołaja -Aniołowi.

Andrzejkowa zabawa

2011-11-28 08:26
W dniu 25 listopada 2011r. w pabianickiej  świetlicy odbyła się zabawa andrzejkowa dla najmłodszych.Pod kierunkiem pani Beaty Miedzińskiej przygotowano atrakcyjny wystrój sali i wiele ciekawych wróżb: kubki przyszłości,wróżba z butami, butelką ,wybieranie owoców,serca z imionami.Atrakcją tego wieczoru okazało się lanie gorącego wosku przez dziurkę od klucza na wodę.Na podstawie kształtu utworzonej przez wosk woskowej figurki  odczytywaliśmy przyszłość osoby,która lała wosk.W rolę wróżki wcieliła się Karolinka Mizgała uczennica IV klasy.

Opłatkowe spotkanie

2010-12-27 09:25
Wieczorem 21 grudnia mieszkańcy Pabianic spotkali się w świetlicy na spotkaniu opłatkowym."Jest taki dzień...."-dzień miłości ,serdeczności ,ciepła i zrozumienia...tak właśnie w piosence ,rozpoczynającej spotkanie został przedstawiony klimat przeżywania jednego z najcieplejszych wieczorów roku-wieczoru wigilijnego.Częśc oficjalną rozpoczęliśmy od zaśpiewania kolędy "Wśród nocnej ciszy..."a następnie modlitwy,którą objęliśmy najbliższych ,cierpiących,chorych,samotnych ,dotkniętych codziennymi problemami.

Świąteczne życzenia

2010-12-24 17:54
,,Jest w moim Kraju zwyczaj,że w Dzień Wigilijny,
Przy wzejściu pierwszej gwiazdy wieczornej na niebie,
Ludzie gniazda wspólnego łamią chleb biblijny,
Najtkliwsze przekazując uczucia w tym chlebie".
                     C.K.Baczyński

Zakończenie Rekolekcji

2010-12-13 08:01
W parafii Złoty Potok we wspólnocie pabianickiej odbyły się Rekolekcje Adwentowe w dniach :
10;11;12 grudnia 2010r  . Na zaproszenie ks.proboszcza prowadził je pallotyn  ks.Piotr Perszewski z Wałbrzycha.


Rekolekcje Adwentowe

2010-12-08 20:12
W czwartek  9 grudnia br. Mszą św.o godz. 17.00 rozpoczynają się Rekolekcje Adwentowe w kościele parafialnym w Złotym Potoku.W kaplicy w Pabianicach :
w piątek i w sobotę spowiedź i Msza św.o godz.9.30.
W niedzielę zakończenie rekolekcji Mszą św.o godz.14.30.
Zapraszamy do udziału!!!
Szanowni Państwo jeśli ktoś chce zostać Świętym Mikołajem to niech dołączy do nas!
 
Zbieramy jak co roku artykuły szkolne dla Dzieci z Domu Małego Dziecka im.ks.E.Bojanowskiego Zgromadzenia Sióstr Służebniczek w Częstochowie ul.Św.Kazimierza 1.Podarunki można składać codziennie w kaplicy o godzinie 16.30, w niedzielę o 9.30 i 15.00 lub u sołtysa Pabianic.Akcja  zbierania prezentów trwa do końca grudnia 2010r.
Święty Mikołaju naucz nas wrażliwości na ludzką biedę i nieszczęście oraz dzielić się z potrzebującymi.
Do mieszkańców Pabianic już 5 grudnia  zawitał Biskup Mikołaj po  Mszy świętej w kaplicy.Była to niespodzianka ,ponieważ nikt nie spodziewał się,że już w niedzielę nas odwiedzi i obdarzy prezentami. W czasie spotkania z gościem panowała bardzo ciepła atmosfera.Wszyscy się radowali,że naprawdę w tym 2010 roku byli grzeczni i Mikołaj  w nagrodę za dobre sprawowanie przybył do nich wcześniej. Biskup Mikołaj nie  zapomniał  też  o najstarszych mieszkańcach ,samotnych i chorych.

Konkurs Adwentowy!

2010-11-30 15:54
Księża z parafii Złoty Potok  i Rada Sołecka w Pabianicach serdecznie zapraszają  wszystkie dzieci młodsze i starsze do uczestnictwa w Roratach Adwentowych . W ten sposób w blasku światła lampionów i świec,rozbudźmy oczekiwanie na przyjście Chrystusa.Niech nie zabraknie dobrowolnych umartwień.Nabożeństwo odprawiane jest codziennie o godz.16.30 w pabianickiej kaplicy w soboty o 15.00.
Konkurs polega na uczestnictwie w nabożeństwie -wybieramy najbardziej wytrwałych uczestników.
Serdecznie zapraszamy!!!

 16 listopada br.w Złotej sali Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach I  wicewojewoda śląski Stanisław Dąbrowa wręczył laureatom konkursu dyplomy i sprzęt sportowy to nagrody w konkursie dla dzieci i młodzieży zatytułowanym „Wakacje: bezpiecznie, zdrowo i zabawnie” - na reportaż ze zrealizowanego nieodpłatnie wypoczynku wakacyjnego.

 

Święto świętego Marcina przypadające na dzień 11 listopada  od kilku lat na stałe wpisało się w kalendarz dorocznych imprez organizowanych w Pabianicach.W tym roku pabianiczanie  obchodzili  je w niedzielę 14.11.2010r. .Najmłodsi na Mszę św.przynieśli wykonane kolorowe lampiony ,które poświęcił ks.proboszcz Ryszard Marciniak ,następnie w czasie sprawowanej Eucharystii złożono dary : rogale ,chleb eucharystyczny  i wino oraz  adwentowe lampiony.Na zakończenie Mszy św.wszyscy przy pięknej słonecznej pogodzie przed kaplicą dzielili się rogalikami ofiarowanymi przez właścicieli piekarni  w Żarkach Beatę Samulak i Jerzego Musialika.
"Człowiek jest wielki nie przez to , co posiada,
lecz przez to,kim jest ; nie przez to ,co ma
lecz przez to , czym dzieli się z innymi "
Jan Paweł II

Serdecznie Dziękujemy Sponsorom z powiatu częstochowskiego za ofiarowanie drzwi wejściowych do pomieszczenia gospodarczego  kaplicy w Pabianicach  i zamontowanie ich .Koszt 3000,00zł.
Bóg zapłac!
Wdzięczni pabianiczanie

Spotkanie opłatkowe.

2009-12-31 22:01
We wtorek 22 grudnia Mszą świętą o godz.18.00 w kaplicy Matki Kościoła,której przewodniczył ks.proboszcz Ryszard Marciniak rozpoczęło się spotkanie opłatkowe w Pabianicach.Wspólna modlitwa,łamanie sie opłatkiem i życzenia stały sie okazją do wyrażenia sobie wdzięczności i podziękowania za dobro czynione dla wspónoty pabianickiej.Spotkanie zakończono wspólnym śpiewaniem kolęd i pastorałek w świetlicy.
Spotkanie miało miejsce w czwartkowe popołudnie 18 grudnia 2008r.a zaczęło się Mszą świętą w kaplicy.Druga częśc to oczywiście symboliczna wieczerza wigilijna,której najważniejszą częścią jest staropolskie łamanie się opłatkiem i składanie życzeń świąteczno-noworocznych.Po Mszy świętej uczestnicy jej  udali się do świetlicy,aby przy blasku świątecznej choinki,udekorowanej zabawkami wykonanymi przez dzieci na zajęciach w świetlicy, podzielic się opłatkiem i złożyc sobie życzenia.

Gratulacje

2007-12-30 16:14

Serdeczne gratulacje dla Państwa Marioli i Roberta Michalików  z Pabianic kolonii Brus  z okazji narodzin córeczki Natalii. Radość tu u nas w wiosce  wielka, niech żyje nowa obywatelka!

bip.jpgbip_zaloba.jpg

epuap.jpgepuap_zaloba.jpg

facebook.jpgfacebook_zaloba.jpg

gaz_logo.png

Spis_powsechny_logo_1.png

Jurajskie_Zawody_Balonowe.jpg

wirtualny_spacer.jpg

dotacje_oze.png

dotacje_azbest.png

jsk_baner.jpg

zgj_logo.jpgzwiazek_gmin_zaloba.jpg

ppj.jpgppj_cz.jpg

rlgd.png

zespol_szkol.jpgzespol_szkol_zaloba.jpg

siedlec.jpgsiedlec_jesien.jpgsiedlec_lato.jpgsiedlec_wiosna.jpgsiedlec_zaloba.jpg

schronisko.jpgschronisko_zaloba.jpg

rewitalizacja.jpg

Dane kontaktowe:

Urząd Gminy w Janowie, ul. Częstochowska 1; 42-253 Janów, tel. 34 3278048, 34 3278501, 34 3278502, 34 3278503, fax. 34 3278081, e-mail: gmina@janow.pl,
Skrytka odbiorcza ePUAP: /ris4l98i9c/skrytka

Copyright (c) 2016 Urząd Gminy w Janowie. Wszelkie prawa zastrzeżone Strony internetowe TRUSTNET