A A A A Kontrast:
A++ A+ A Czcionka:
środa 05.08.2020RSS

inwestycje_remonty_zima.jpginwestycje_remonty_wiosna.jpginwestycje_remonty_lato.jpginwestycje_remonty_jesien.jpginwestycje_remonty_zaloba.jpg

kalendarz_wydarzen_jesien.jpgkalendarz_wydarzen_lato.jpgkalendarz_wydarzen_wiosna.jpgkalendarz_wydarzen_zaloba.jpgkalendarz_wydarzen_zima.jpg

1wybory_jesien.jpg1wybory_lato.jpg1wybory_zal.jpg1wybory_zima.jpg47017.jpg

rozklad_jazdy.jpgrozklad_jazdy_jesien.jpgrozklad_jazdy_lato.jpgrozklad_jazdy_wiosna.jpgrozklad_jazdy_zaloba.jpg

dzialki.jpgdzialki_jesien.jpgdzialki_lato.jpgdzialki_wiosna.jpgdzialki_zaloba.jpg

zgk.pngzgk_zima.pngzgk_zalobna.pngzgk_lato.pngzgk_jesien.png

gops.pnggops_zima.pnggops_lato.pnggops_jesien.pnggops_zalobna.png

szkolnictwo_zima.pngszkolnictwo_zalobna.pngszkolnictwo_jesien.pngszkolnictwo_wiosna.pngszkolnictwo_lato.jpg

gospodarka_odpadami.jpggospodarka_odpadami_jesien.jpggospodarka_odpadami_lato.jpggospodarka_odpadami_wiosna.jpggospodarka_odpadami_zaloba.jpg

nie_uzaleznieniom.jpgnie_uzaleznieniom_jesien.jpgnie_uzaleznieniom_lato.jpgnie_uzaleznieniom_wiosna.jpgnie_uzaleznieniom_zaloba.jpg

osrodki_zdrowia.jpgosrodki_zdrowia_jesien.jpgosrodki_zdrowia_lato.jpgosrodki_zdrowia_wiosna.jpgosrodki_zdrowia_zaloba.jpg

fair_play.jpgfair_play_jesien.jpgfair_play_lato.jpgfair_play_wiosna.jpgfair_play_zaloba.jpg

biblioteka.jpgbiblioteka_jesien.jpgbiblioteka_lato.jpgbiblioteka_wiosna.jpgbiblioteka_zaloba.jpg

muzeum.jpgmuzeum_jesien.jpgmuzeum_lato.jpgmuzeum_wiosna.jpgmuzeum_zaloba.jpg

sokis_zima.pngsokis_zalobna.pngsokis_wiosna.pngsokis_lato.pngsokis_jesien.png

rzut_podkowa.jpgrzut_podkowa_jesien.jpgrzut_podkowa_lato.jpgrzut_podkowa_wiosna.jpgrzut_podkowa_zaloba.jpg

jp_zaloba.jpgjp_jesien.jpgjp_lato1.jpgjp_wiosna1.jpgjp_zima1.jpg

Tegoroczy Dzień Kobiet był pełen niespodzianek. Drogie Panie otrzymywały z rąk panów nie tylko kwiaty i prezenty, ale mogły brać udział w baśniowej przygodzie. O godz. 14.00 z parkingu przy studni w Janowie wyruszył autokar, który rozpoczął podróż na złotopotocki rynek. Tu przy zaklętej kobiecie z konwiami, zrobiono wspólne pamiątkowe zdjęcie. Następnie Panie wyruszyły w podróż do źródła Spełnionych Marzeń przy stawie Nocy Letniej. W takim dniu mogło się spełnić wiele skrytych życzeń...  

Zapraszamy

2007-03-07 08:38

        DLa  Pań!


    Wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Kobiet!        

   Z całego serca życzymy wszystkim kobietom wszelkiej pomyślności z okazji  Dnia Kobiet  samych radości, dużo szczęścia w miłości, życiu osobistym oraz sukcesów w pracy zawodowej.

Otwarcie Muzeum Beksińskiego w Miejskiej Galerii Sztuki w Częstochowie prowadzonej przez p. Czesława Tarczyńskiego (mieszkańca naszej gminy) zostało nagrodzone tytułem „Wydarzenia Kulturalnego Roku 2006”, miano Twórcy Roku zdobył zespół reggae Habakuk z Częstochowy. Nagrody wręczono w foyer Teatru im. Adama Mickiewicza 28 lutego br.

Miło nam poinformować, że w tegorocznym ogólnopolskim konkursie na "pamiątkę turystyczną z regionu", organizowanym przez Polską Organizację Turystyczną we współpracy z Małopolską Organizacją Turystyczną I nagrodę zdobyła pani Jolanta Madej artysta plastyk, mieszkanka Janowa za "Miniatury malarskie na kamieniach" oraz "Pudełeczka z legendą" charakteryzujące region Jury Krakowsko - Częstochowskiej.

Rok 2007 łączy się z dwoma ważnymi wydarzeniami w historii naszej gminy - 150 rocznicą pobytu Zygmunta Krasińskiego – wielkiego poety epoki romantyzmu - w Złotym Potoku i 100 rocznicą pobytu Jana Kiepury – światowej sławy tenora. Uroczystości poświęcone tym wydarzeniom odbędą się 23 i 24 czerwca br.

W wypełnionej po brzegi Filharmonii Częstochowskiej w sobotni wieczór (17 lutego br.) starosta częstochowski Andrzej Kwapisz ogłosił wyniki szóstej edycji konkursu „Za wybitne zasługi dla powiatu częstochowskiego”. Najwyższe nagrody tego konkursu czyli Statuetki Starosty Częstochowskiego trafiły do rąk siedmiu laureatów. Szczególnym powodem do radości dla mieszkańców gminy Janów stały się dwie nagrody. W kategorii „Sport i turystyka” zwyciężył – Jacek Wąchała – prezes Klubu Sportowego „Dragon” w Janowie oraz w kategorii „Przedsiębiorczość” zwyciężyli Maria i Kazimierz Boguniowie – właściciele firmy „Kabex” w Janowie. Laureatom serdecznie gratulujemy !

Pabianickie

2007-02-21 15:02
W Pabianicach od bardzo dawna w ostatki zwane zapustami chodzą od domu do domu i odwiedzają mieszkańców przebierańcy tzw. "Misie". Doskonała okazja do ostatnich zabaw, która symbolizuje radość życia, a przede wszystkim witalnośc poprzez żarty, tańce i śpiewy. Tak i w tym roku młodzi mieszkańcy  podtrzymali tradycję, ubrani w karnawa -łowe stroje odwiedzali pabianiczan.

Karnawałowe spotkanie

2007-02-21 14:38
We wtorkowe popołudnie  20 lutego odbyło się podsumowanie projektu "Pożyteczne ferie 2007" w pabianickiej świetlicy. W spotkaniu uczestniczyli wójt gminy Adam Markowski, dyrektor Samorządowego Ośrodka Kultury i Sportu w Janowie Anna Tarczyńska oraz mieszkańcy.

   Wszystkich serdecznie witamy i z radością się kłaniamy.
W ostatni dzień karnawału w  dniu 20 lutego  o godzinie 18.00
w Pabianicach  na otwarcie wystawy  "Ozdób bibułkowych "
 serdecznie zapraszamy .
Mile widziany  strój karnawałowy.

Ferie zimowe z SOKiS

2007-02-16 12:57
Samorządowy Ośrodek Kultury i Sportu w Janowie serdecznie zaprasza dzieci, młodzież i dorosłych na zajęcia rekreacyjne w czasie trwających ferii zimowych.  W programie  m.in.  konkursy: literacki i recytatorski, bal karnawałowy, zajęcia umuzykalniające, świetlicowe, plastyczne, prezentacje filmowe oraz wiele innych atrakcji.
Trwają prace remontowe "starej organistówki" w sąsiedztwie zabytkowego kościoła w Złotym Potoku, w której 4 maja 2007 roku rozpocznie działalność Galeria "Pod Arkadami". Działalność wystawiennicza galerii będzie polegać na promocji w formie wystaw, dokonań kulturalnych naszego regionu o zasięgu powiatowym oraz dorobku materialnego jego mieszkańców: artystów profesjonalnych, twórców ludowych i uzdolnionej artystycznie młodzieży.

Ferie zimowe w Pabianicach

2007-02-11 21:01
12 lutego rozpoczynają się ferie  zimowe dla dzieci i młodzieży.W świetlicy w Pabianicach już 12 lutego (poniedziałek o godz. 14.00 rozpoczną się zajęcia z grantu uzyskanego z Fundacji Wspomagania Wsi z Warszawy nt."Ozdoby bibułkowe na różne okazje".

Tym co masz podziel się

2007-02-11 20:44

W niedzielę 11 lutego delegacja z Pabianic odwiedziła wychowanków z Domu Małego Dziecka w Częstochowie przy ul. św. Kazimierza 1. Wolontariusze z Pabianic ofiarowali dzieciom zebrane w okresie adwentu i świąt  Bożego Narodzenia artykuły szkolne i słodycze. Dzieci i pabianiczanie razem ucząc i bawiąc się spędzili miło niedzielne popołudnie. Na zakończenie odwiedzin trudne było rozstanie z dziećmi.

Zaprosili nas

2007-02-11 20:27
                                               W dniu 2 lutego na zakończenie okresu  bożonarodzeniowego na  zaproszenie sołtysa wsi Siedlec Pana Henryka Srokosza młodzi aktorzy z Pabianic zawitali do Kaplicy w Siedlcu ,gdzie przedstawili dla mieszkańców  "Jasełka".Jak przystało na sąsiadów sąsiednich miejscowości na koniec przedstawienia  wszyscy uczestnicy podzielili się opłatkiem .

Niezwykłą gratką dla miłośników historii może stać się nowy album Zbigniewa Biernackiego pt. „Ziemia Częstochowska na dawnej pocztówce”. Zawiera on fotokopie ok. 320 widokówek z lat 1898 – 1945 z Częstochowy i okolic m.in. z Janowa, Złotego Potoku, Julianki, Żarek, Leśniowa, Olsztyna i Lelowa oraz 30 pocztówek dotyczących postaci najbardziej zasłużonych dla Ziemi Częstochowskiej m.in. Jana Długosza, Zygmunta Krasińskiego, ks. Kordeckiego, Stefana Czarnieckiego i Kazimierza Puławskiego.

Western riding

2007-02-07 13:04

Western riding czyli jazda konna w stylu western - Koń chodzący " western ". Istotną różnicą pomiędzy stylem klasycznym a stylem western jest oddziaływanie jeźdźca na wyszkolonego konia. W klasyce każdy krok konia jest kontrolowany.W westernie ingerencja jest minimalna. Tutaj jeździec pokazuje zadanie które koń wykonuje samodzielnie jak najlepiej potrafi, po wcześniejszym odpowiednim wychowaniu, ułożeniu i przeszkoleniu.

Stajnia

2007-02-07 13:01
W budowie...

Kontakt

2007-02-07 12:52
 

Rancho Piekło

Ul.Częstochowska 38a
42-253 Siedlec gm. Janów
tel. kom . 661 234 698
tel.( 034 ) 327 86 89
e- mail  bbear@neostrada.pl

O Nas

2007-02-07 12:44


   Budowę gospodarstwa agroturystycznego rozpoczęliśmy jesienią 2005 roku. Powstało jako sposób na życie i realizacja marzeń z przed lat o prowadzeniu tego typu obiektu. Nazwa pochodzi od charakteru działalności (rancho) i miejsca  w którym się znajduje  (Siedlec Piekło )...

RANCHO

2007-02-05 08:23
Rancho Piekło to obiekt utrzymany w stylu Dzikiego Zachodu. Powstało z myślą o ludziach uprawiających turystykę konną i przemierzających Transjurajski Szlak Konny. Ale położenie na skrzyżowaniu licznych szlaków turystycznych i rowerowych daje możliwość odwiedzenia naszego rancho wszystkim , którzy pragną dobrze zjeść i pobiesiadować w cowboyskich klimatach przy muzyce country.

Pierwszy w Polsce western

2007-02-03 19:52

Summer Love, western alegoryczny, nakręcony (m.in. w Siedlcu) jest bardzo staranną pracą, przemyślaną wizualnie, z doskonałymi zdjęciami Jacka Petryckiego. Zaangażowanie w projekt artystyczny filmowych profesjonalistów i gwiazd kina światowego i polskiego stało się doskonałym punktem wyjścia dla filmu Uklańskiego. To film i nie film - projekt, który nabiera drugiego dna, poprzez udział takich ikon jak Katarzyna Figura, Bogusław Linda czy Val Kilmer.

Od 24 stycznia br. w Samorządowym Ośrodku Kultury i Sportu w Janowie prezentowana jest wystawa modeli kartonowych wykonanych przez Marka Monikowskiego oraz Bogdana Nocunia. Można na niej zobaczyć m.in. modele samolotów, śmigłowców, statków, pojazdów wojskowych, budynków a nawet samochodów marki Żuk. Wystawa czynna jest od poniedziałku do piątku w godz. do 11.00 do 19.00. Serdecznie zapraszamy.

W czasie XV Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 14 stycznia br. na terenie gminy Janów  zebrano kwotę 8 681,58 zł. Pieniądze z tegorocznej zbiórki zostały przeznaczone na pomoc dzieciom poszkodowanym w wypadkach. W naszej gminie kwestowało 37 wolontariuszy. Zbierano pieniądze na licytacjach, loterii oraz z dochodu kawiarenki w Szkole Podstawowej w Janowie.

Pod takim hasłem 27 stycznia odbyło się w Pabianicach sympatyczne spotkanie związane z Dniem Babci i Dziadka.Jasełka w Pabianicach

2007-01-28 15:23
Święta Bożego Narodzenia i okres poświąteczny to radosny okres, w którym obok zwyczaju kolędowania, odwiedzania szopek w kościołach, jest również czas prezentowania jasełek.Gmina Janów zajęła I miejsce we "Współzawodnictwie Sportowym Gmin za rok 2006" w kategorii gmin do 8 tysięcy mieszkańców, z wynikiem 54 punkty. Wyprzedziliśmy takie Gminy jak: Olsztyn (40,5 pkt.), Przyrów (27 pkt.), Lelów (23,5 pkt.), Starcza (20,5 pkt.), Kamienica Polska (20,5 pkt.),  Dąbrowa Zielona (13 pkt.),  Kruszyna (5 pkt.). Dyplomy oraz nagrody zostały wręczone na uroczystym spotkaniu z wójtami i burmistrzami z terenu powiatu 11 stycznia 2007 roku przez starostę Powiatu Częstochowskiego Andrzeja Kwapisza, przewodniczącego Rady Powiatu Karola Ostalskiego oraz członka Zarządu Powiatu Henryka Kasiura.

Ciepła Zima

2007-01-15 12:03
W  Pabianicach piękna styczniowa pogoda sprzyja nie tylko przyrodzie, która o wiele za wcześniej obudziła się do życia...

KONTAKT

2007-01-10 15:21
Zakład Gospodarki Komunalnej Janów
ul. Leśna 3/1
42-253 Janów

tel.: 066 999 66 36

e-mail: zgk@janow.pl

Godziny otwarcia:
Pn:      7:30 - 15:30
Wt:      7:30 - 16:00
Śr:       7:30 - 15:30
Czw:   7:30 - 15:30
Pt:       7:30 - 15:00

O NAS

2007-01-10 12:09
Zakład Gospodarki Komunalnej Janów z siedzibą przy ul. Leśnej 3/1 prowadzi na obszarze gminy Janów działalność usługową w zakresie gospodarki komunalnej. Głównymi zadaniami ZGK jest  dostarczanie wody oraz przyjmowanie i oczyszczanie ścieków wraz z utrzymaniem w pełnej sprawności oczyszczalni ścieków oraz przepompowni.

Aktualności 2006

2007-01-07 12:10
Sołectwo Pabianice wzięło udział w  IV edycji konkursu "Pożyteczne ferie 2007". Celem konkursu jest umożliwienie dzieciom i młodzieży spędzania ferii w miejscu zamieszkania w sposób atrakcyjny i  bezpieczny. Na konkurs do 24 listopada 2006 roku wpłynęło 590 wniosków. Organizator  konkursu-Fundacja Wspomagania Wsi nagrodziła 261 projektów. Projekt z Pabianic pt. "Ozdoby bibułkowe na różne okazje" został nagrodzony przez komisję konkursową  dotacją 2000 zł na jego realizację. Dzięki temu działaniu uczestnicy projektu będą mogli spędzic zimowy wypoczynek miło i pożytecznie.Nadzór i rozliczenie projektu przeprowadzi Rada Sołecka. Realizacja projektu odbędzie się w świetlicy  w Pabianicach.

Wino spod Częstochowy

2007-01-04 17:11
Czy Jura ma szansę zamienić się w region winiarski? W Złotym Potoku powstaje pierwszy hektar winnicy. Na razie!Aktualności

2007-01-04 11:34
Przedszkole w Janowie

Święta Bożego Narodzenia niosą ze sobą wiele radości i pokoju z narodzenia Jezusa. Łamiąc się opłatkiem z najbliższymi i przekazując im naszą miłość i ciepło, pamiętaliśmy także o wszystkich ludziach, życząc im wiele szczęścia, nadziei i błogosławieństwa Bożego. Urząd Gminy w Janowie serdecznie dziękuje za otrzymane życzenia.

31.12.2006r.
Pożegnanie Starego Roku 2006 odbyło się w  kolorowo przystrojonej sali świetlicy w Pabianicach na balu  zorganizowanym dla młodszych mieszkańców wsi. Głównym akcentem tej zabawy były różnokolorowe, karnawałowe stroje uczestników. Dzieci w zdecydowanej większości przebrane, wprost szalały w rytm nie tylko dziecięcych przebojów. Na zakończenie uśmiechnięte dzieci opuszczały salę mając nadzieję, że nie jest to ostatnie tego typu przedsięwzięcie w Pabianicach.
Rycerska Drużyna Żelaznego Wilka zaprasza w swe szeregi mężczyzn w wieku od 18 roku życia. W programie treningowym jest walka średniowiecznym orężem, strzelanie z łuku oraz inne atrakcje. Kontakt Andrzej Żelazny Wilk tel. 661814057

W dniu 27 grudnia 2006 r.w Pabianicach przy świetlicy wiejskiej wykonano ostatni etap połączeń sanitarnych ze zbiornikiem ścieków. Prace wykonała firma ,,Zakład Konserwacji Wodociągów i Kanalizacji" z Piasku.


Jeśli chcesz zostać świętym Mikołajem dołącz do nas! Zbieramy  artykuły szkolne dla dzieci z Domu Małego Dziecka w Częstochowie. Podarunki dla dzieci można dostarczyc do kościoła w Pabianicach lub do sołtysa wsi.( do 10 stycznia 2007 r.)

W każdy poniedziałek i środę o godz. 16.00 zapraszamy do świetlicy, także dzieci z innych okolic  na naukę gry na gitarze i kółko plastyczne, które prowadzą  dyr. SOKiS-u Anna Tarczyńska oraz p. Urszula Ostrowska.
28 grudnia br. w czasie III sesji Rady Gminy w Janowie, zostały wręczone nagrody dla zwycięzców konkursu na legendę o dziewczynie z konwiami, zorganizowanego przez Urząd Gminy w Janowie i Gazetę Wyborczą.


Taniec z aniołami

2006-12-24 13:57
Gdy jest zdenerwowana, chwyta za szydełko i wyczarowuje anioły, które ozdobią bożonarodzeniową choinkę jej rodziny.

Rycerze świątecznej pomocy

2006-12-24 12:37
Drużynę Żelaznego Wilka możemy pamiętać z rycerskich pokazów, które parę miesięcy temu odbyły się między innymi w Janowie, Lublińcu i Częstochowie. To pabianickie bractwo skupiające pasjonatów kultury średniowiecza wystąpi podczas częstochowskiego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Wigilia w Gimnazjum w Piasku

2006-12-22 19:51
22 grudnia 2006 roku uczniowie i nauczyciele Gimnazjum im. Armii Krajowej w Piasku spotkali się, jak co roku w pięknie przystrojonej sali - na wigilii szkolnej. Przy sześciu stołach zastawionych słodyczami i owocami - zasiedli uczniowie z wychowawcami. Mniejszy stolik zajęły przedszkolaki, mali goście uczęszczający na co dzień do Oddziału Przedszkolnego w Piasku. Kiedy z głośników popłynęła muzyka i zaśpiewał szkolny chór - wytworzył się prawdziwy świąteczny nastrój, w którym z powagą i wzruszeniem zebrani wysłuchali słów Ewangelii o narodzeniu Jezusa.

Strona internetowa Pabianic

2006-12-19 11:35
Miło nam poinformować, że Pabianice są drugim sołectwem, które posiada własną stronę internetową w domenie janow.pl. Czekamy na kolejne sołectwa i organizacje OSP, KGW oraz jednostki oświatowe.


Galeria

2006-12-17 19:26
                      Galeria Kaplica pw. NMP Matki Kościoła Kaplica pw. NMP Matki Kościoła Dzwon na wieży kaplicznej Kaplica pw. NMP Matki Kościoła Kaplica pw. NMP Matki Kościoła Figura Najświętszego Serca Pana Jezusa Skała Janosika Skała Janosika Skała z figurą Matki Boskiej Skała z figurą Matki Boskiej Skała z figurą Matki Boskiej Stacja Drogi Krzyżowej Stara chałupa z końca...

Historia i współczesność

2006-12-17 19:23
Trochę historii...

Wieś wzmiankowana po raz pierwszy w 1458 r. jako własność wojewody kaliskiego Jana Zaręby. Nazwa (podobnie jak Pabianic koło Łodzi) wywodzi się od nazwy osobowej Pabian, FabianFabianius i występowała również jako Fabianice, Pabianice StarePabyanicze. Z uwagi na fakt, że zachodnia część wsi nosi nazwę Brus, obecnie spotyka się również nazwę Pabianice-Brus.

Drewniana chałupa z końca XIX

Położenie

2006-12-17 19:16

Wyżyna Krakowsko-Częstochowska — malownicza, niemalże sielankowa, kraina skał, zamków i jaskiń. Jeden z najciekawszych i najpiękniejszych regionów turystycznych w Polsce. Idealne miejsce czynnego wypoczynku: pieszych wędrówek, wycieczek rowerowych, turystyki konnej czy wspinaczki skałkowej. Miejsce, w którym z dala od aglomeracji miejskich, można oddać się rozmyślaniom w leśnej ciszy lub w samotności na jednej z setek wapiennych skałek delektować się oglądaniem zachodu słońca...
Wszystko to można przeżyć w Pabianicach — małej wiosce położonej w tych pięknych, malowniczych stronach.

Siedleckie rancho

2006-12-17 16:28
Siedlec wzbogacił się o lokal z prawdziwego zdarzenia, którego właścicielami są Małgorzata i Andrzej Nowakowie. Lokal nosi nazwę  "Rancho Piekło" i jest urządzony w stylu dzikiego zachodu. Można w nim dobrze zjeść i przenocować.  W  minioną sobotę, 16 grudnia uroczystego otwarcia obiektu dokonali: Adam Markowski wójt Gminy Janów i Tomasz Kucharski wójt Gminy Olsztyn. Rancho znajduje się w Siedlcu Piekle przy granicy z gminą Olsztyn.

Na rynku w Złotym Potoku, zostały zainstalowane nowe ławki.  Jest to dalszy ciąg prac modernizacyjnych centrum miejscowości.  Przypomnijmy, że II etap remontu będzie obejmował m.in. remont drogi powiatowej biegnącej przez rynek oraz budowę ronda na skrzyżowaniu dróg - ul. św. Józefa, ul. Klonowej, ul. Ks. Wenikajtysa i drogi biegnącej od ul. Partyzantów.

Legenda Mikołaja Haka

2006-12-14 15:25
Dawno, dawno temu w pewnej wiosce żyła sobie dziewczyna z długim jasnym warkoczem. Wszyscy wołali na nią Anula. Któregoś dnia wyszła z nosidłem po wodę do pobliskiego strumyka. Gdy nachyliła się nad strumieniem oczom jej ukazał się wodnik.  Poprosił dziewczynę o spełnienie jego prośby: - ostatnio nikt nie bierze wody z mego strumienia - powiedział wodnik. A woda ta jest cudowna, po wypiciu jej znikają oznaki wszelakich chorób, dlatego proszę cię abyś rozniosła ją do ludzi w potrzebie.

Legenda Jerzego Nowaka

2006-12-14 15:01
W pewnym oddaleniu od Potoku, przy drodze do Gór Gorzkowskich, była skromna zagroda, którą założyło młode małżeństwo przybyłe gdzieś ze świata. Wkrótce urodziła im się córeczka, śliczna dziewczynka z dużymi, niebieskimi oczkami i jasnymi, kędzierzawymi włoskami. Dziewczynkę ochrzczono imieniem Marzena. Marzenka wyróżniała się w Potoku swoją niebiańską urodą i imieniem, dorastała i piękniała. Uroda Marzenki była tak zniewalająca, że wszyscy z którymi się spotykała nie potrafili ukryć zachwytu i szczerze okazywali podziw dla jej krasy.

Legenda Janusza Cykowskiego

2006-12-14 14:35
Pewnej księżycowej, czerwcowej nocy, nad strumieniem przy starym młynie, pojawiła się z konwiami ciemnowłosa dziewczyna o oczach jak jaspis. Nikt jej nie znał - na jej twarzy gościł lekki uśmiech a oczy skrzyły się tajemniczym blaskiem. Nieznajoma lubiła siadać na płaskim kamieniu pod wypróchniałą wierzbą, zanurzała dłonie w płynącym potoku - tam za ogromnym kołem młyńskim, spod którego w bryzgach wypływała woda, chwytała odbite skrzące się gwiazdy.

Legenda Joanny Piątkowskiej

2006-12-14 13:57
Piękne ziemie Jury Krakowsko – Częstochowskiej słyną z tego, że pełno na nich przeróżnych duchów, upiorów i białych dam. Oto, co wieczorami opowiadali starzy ludzie, którzy siadali przy ogniu… W zamierzchłych czasach, kiedy Złoty Potok należał do rodziny Koniecpolskich, niedaleko na krańcu wsi mieszkał kowal Antoni. Człek to był uczciwy, a i zamożny, bo ciężkiej pracy się nie bał, każdemu pomagał i z Panem Bogiem w zgodzie żył. Miał on przepiękna córkę, jedynaczkę, której na chrzcie świętym dano na imię Hanna.

bip.jpgbip_zaloba.jpg

epuap.jpgepuap_zaloba.jpg

facebook.jpgfacebook_zaloba.jpg

powszechny_spis_rolny_2020.png

Jurajskie_Zawody_Balonowe.jpg

wirtualny_spacer.jpg

dotacje_oze.png

dotacje_azbest.png

spoldzielnia_socjalna1.png

jsk_baner.jpg

zgj_logo.jpgzwiazek_gmin_zaloba.jpg

ppj.jpgppj_cz.jpg

rlgd.png

zespol_szkol.jpgzespol_szkol_zaloba.jpg

siedlec.jpgsiedlec_jesien.jpgsiedlec_lato.jpgsiedlec_wiosna.jpgsiedlec_zaloba.jpg

schronisko.jpgschronisko_zaloba.jpg

rewitalizacja.jpg

Dane kontaktowe:

Urząd Gminy w Janowie, ul. Częstochowska 1; 42-253 Janów, tel. 34 3278048, 34 3278501, 34 3278502, 34 3278503, fax. 34 3278081, e-mail: gmina@janow.pl,
Skrytka odbiorcza ePUAP: /ris4l98i9c/skrytka

Copyright (c) 2016 Urząd Gminy w Janowie. Wszelkie prawa zastrzeżone Strony internetowe TRUSTNET