A A A A Kontrast:
A++ A+ A Czcionka:
piątek 29.05.2020RSS

inwestycje_remonty_zima.jpginwestycje_remonty_wiosna.jpginwestycje_remonty_lato.jpginwestycje_remonty_jesien.jpginwestycje_remonty_zaloba.jpg

kalendarz_wydarzen_jesien.jpgkalendarz_wydarzen_lato.jpgkalendarz_wydarzen_wiosna.jpgkalendarz_wydarzen_zaloba.jpgkalendarz_wydarzen_zima.jpg

1wybory_jesien.jpg1wybory_lato.jpg1wybory_zal.jpg1wybory_zima.jpg47017.jpg

rozklad_jazdy.jpgrozklad_jazdy_jesien.jpgrozklad_jazdy_lato.jpgrozklad_jazdy_wiosna.jpgrozklad_jazdy_zaloba.jpg

dzialki.jpgdzialki_jesien.jpgdzialki_lato.jpgdzialki_wiosna.jpgdzialki_zaloba.jpg

zgk.pngzgk_zima.pngzgk_zalobna.pngzgk_lato.pngzgk_jesien.png

gops.pnggops_zima.pnggops_lato.pnggops_jesien.pnggops_zalobna.png

szkolnictwo_zima.pngszkolnictwo_zalobna.pngszkolnictwo_jesien.pngszkolnictwo_wiosna.pngszkolnictwo_lato.jpg

gospodarka_odpadami.jpggospodarka_odpadami_jesien.jpggospodarka_odpadami_lato.jpggospodarka_odpadami_wiosna.jpggospodarka_odpadami_zaloba.jpg

nie_uzaleznieniom.jpgnie_uzaleznieniom_jesien.jpgnie_uzaleznieniom_lato.jpgnie_uzaleznieniom_wiosna.jpgnie_uzaleznieniom_zaloba.jpg

osrodki_zdrowia.jpgosrodki_zdrowia_jesien.jpgosrodki_zdrowia_lato.jpgosrodki_zdrowia_wiosna.jpgosrodki_zdrowia_zaloba.jpg

fair_play.jpgfair_play_jesien.jpgfair_play_lato.jpgfair_play_wiosna.jpgfair_play_zaloba.jpg

biblioteka.jpgbiblioteka_jesien.jpgbiblioteka_lato.jpgbiblioteka_wiosna.jpgbiblioteka_zaloba.jpg

muzeum.jpgmuzeum_jesien.jpgmuzeum_lato.jpgmuzeum_wiosna.jpgmuzeum_zaloba.jpg

sokis_zima.pngsokis_zalobna.pngsokis_wiosna.pngsokis_lato.pngsokis_jesien.png

rzut_podkowa.jpgrzut_podkowa_jesien.jpgrzut_podkowa_lato.jpgrzut_podkowa_wiosna.jpgrzut_podkowa_zaloba.jpg

jp_zaloba.jpgjp_jesien.jpgjp_lato1.jpgjp_wiosna1.jpgjp_zima1.jpg

Urodziny Baby Jagi

2015-11-22 19:13
W dniu 27 października 2015r. starszaki oraz przedszkolaki z oddziałów zamiejscowych naszego przedszkola wybrały się do Miejskiego Domu Kultury w Myszkowie, gdzie mogły oglądać przedstawienie pt.: "Urodziny Baby Jagi". Spotkanie z Babą Jagą i jej urodzinowymi gośćmi przebiegło w miłej, humorystycznej atmosferze i dostarczyło dzieciom wielu niezapomnianych wrażeń.
B. Solak

Urodziny „Baby Jagi”

2015-11-18 19:45
Przedszkolaki pod opieką Wychowawczyni i Rodziców, 30 października pojechali do Domu Kultury w Myszkowie na imprezę dziecięcą „Urodziny Baby Jagi”. Dzieci świetnie się bawiły i z uśmiechem obserwowały występy aktorów. Dziękujemy Sponsorom i Rodzicom za zorganizowanie wyjazdu i umożliwienie udziału w imprezie.
W dniu 26 listopada (czwartek) serdecznie zapraszamy wszystkich Rodziców oraz lokalną Społeczność na wieczornicę upamiętniającą odzyskanie niepodległości przez Polskę. Uroczystość odbędzie się w sali gimnastycznej. Rozpoczęcie wieczornicy o godz. 17.00.

Następnie Rodziców uczniów zapraszamy na spotkania z wychowawcami klas. Nauczyciele zapoznają Rodziców z ocenami cząstkowymi, zachowaniem uczniów i sprawami bieżącymi.
W dniu 3 listopada 2015r. w naszej szkole odbył się próbny alarm przeciwpożarowy oraz pokaz i ćwiczenia dla uczniów z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedlekarskiej przeprowadzone przez pana Radka Tomzika.

Pamiętamy o zmarłych.

2015-11-18 19:23
Jak co roku z okazji Wszystkich Świętych uczniowie naszej szkoły udali się do pobliskiego lasu na groby poległych w czasie II wojny światowej partyzantów na mogiłach złożyli kwiaty zapalili znicze. Minutą ciszy uczcili pamięć poległych.
W multimedialnym i interaktywnym Starym Młynie w Żarkach weekendowa promocja dla mieszkańców Janów! W weekend 21 i 22 listopada mieszkańców gminy Janów obowiązuje cena 8 zł - bez względu na wiek i ilość osób. W cenę wliczony jest przewodnik, a oprowadzanie trwa około godziny. Dla każdego dziecka przygotowany jest specjalny upominek - sakiewka z własnoręcznie przygotowanym zbożem. Jeśli ktoś jeszcze nie był, to teraz jest okazja, żeby nadrobić zaległości. Zapraszamy! www.muzeumzarki.pl
Na podstawie art. 20 ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990 roku o samorządzie gminnym (t.j. Dz. U. z 2015 r. poz. 1515 z późn. zm.) zwołuję XIII Sesję Rady Gminy Janów w dniu 24 listopada 2015 r. (wtorek) o godz. 15.30 w sali nr 4 Urzędu Gminy w Janowie.

Śląskie dla seniorów

2015-11-16 21:02
Samorząd Województwa Śląskiego przyjął w październiku projekt Śląskie dla Seniora – Śląska Karta Seniora, którego celem jest zapewnienie dodatkowego wsparcia dla osób w wieku 60+. Wsparcie to ma za zadanie oferowanie specjalnych usług oraz ulg i szczególnych uprawnień przysługujących na podstawie okazanego dowodu osobistego. W związku z tym Województwo Śląskie udostępniło seniorom zasoby kilkudziesięciu instytucji kultury, rekreacji i edukacji. Szczegóły dotyczące projektu oraz bazę partnerów świadczących szeroki wachlarz uprawnień znajdą Państwo na stronie: www.seniorzy.slaskie.pl. Zachęcamy Seniorów do korzystania z zaistniałej możliwości.
12 listopada 2015 roku odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji obchodów Święta Niepodległości. Uczniowie klas Va, Vb oraz VIb pod kierownictwem pani Marleny Stęmplowskiej i pana Zbigniewa Rogóża przygotowali montaż słowno-muzyczny, przybliżający dzieje naszej Ojczyzny. Oprawę plastyczną przygotowała pani Marta Kasprzyk.
Celem akademii było wzbogacenie wiedzy uczniów, kształtowanie postawy patriotyzmu oraz rozwijanie i pogłębianie szacunku dla dokonań  minionych pokoleń Polaków.
Podczas akademii Dyrektor Szkoły – pan Ryszard Sidorkiewicz wręczył pani Małgorzacie Ceglarek Medal Komisji Edukacji Narodowej.
W dniu 11 listopada o godz. 16.00 w Gimnazjum im. Armii Krajowej w Piasku odbyła się uroczysta akademia z okazji 97. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości pt. „Bądź dumny – Jesteś Polakiem”. Dzień ten był niezwykle ważny dla całej społeczności gminnej jak i szkolnej – dla przedstawicieli władz, uczniów, nauczycieli i rodziców. Ta data to bowiem okazja do przypomnienia tragicznych losów naszej ojczyzny, jej drogi do odzyskania wolności. To okazja do przypomnienia ludzi, którzy o nią walczyli i przekazania elementarnych zasad patriotyzmu.

Książki Naszych Marzeń

2015-11-13 10:51
Wójt Gminy Janów informuje, że została zatwierdzona przez Wojewodę Śląskiego lista wniosków rekomendowanych do przyznania wsparcia w ramach Rządowego programu wspierania w 2015 r. organów prowadzących szkoły podstawowe i szkoły artystyczne realizujące kształcenie ogólne w zakresie szkoły podstawowej w obszarze rozwijania zainteresowań uczniów przez promocję czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży - „Książki Naszych Marzeń" .
Informujemy, że Gmina Janów przystąpiła do opracowania „Planu Gospodarki Niskoemisyjnej” Jest to dokument strategiczny, opisujący kierunki działań zmierzających do osiągnięcia celów pakietu klimatyczno-energetycznego Aby jak najlepiej rozpoznać i zdiagnozować potrzeby i możliwości Gminy Janów w zakresie modernizacji źródeł ciepła oraz termomodernizacji budynków przekazujemy Państwu ankietę z prośbą o jej wypełnienie. Ankieta skierowana jest do właścicieli i zarządców budynków mieszkalnych, a także do instytucji, zakładów oraz przedsiębiorstw, znajdujących się na terenie gminy Janów, niezależnie od chęci uczestnictwa w programach wdrażanych przez Gminę lub dedykowanych bezpośrednio do przedsiębiorców i mieszkańców.

Projekt „Budowa infrastruktury informatycznej dla Subregionu Północnego E–region częstochowski”, współfinansowany jest przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007 – 2013, Priorytet 2 Społeczeństwo Informacyjne Działanie 2.1 Infrastruktura Społeczeństwa Informacyjnego oraz budżetu 30 Gmin Projekt realizowany w ramach Programu Rozwoju Subregionu Północnego.
W pabianickiej wspólnocie 10 listopada w klimat świąteczny Św.Marcina i przypadającej  97 rocznicy odzyskania  Niepodległości  naszej Ojczyzny wprowadziła nas przygotowana świąteczna dekoracja w ołtarzu pabianickiej kaplicy. We wtorkowy wieczór Mszę św.odprawił ks.Cezary Mastalerz w czasie ,której najmłodsi pabianiczanie  złożyli dary ołtarza: płonący lampion adwentowy ,rogaliki "marcinkowe", czerwoną różę, pelerynki w złotym kolorze dla ministrantów ,hostię ,wino i wodę.Śpiewem, Eucharystię uświetnił pabianicki chórek .Na zakończenie przy akompaniamencie pani Jadwigi Lamch zaśpiewaliśmy "Boże coś Polskę ..." a przed kaplicą  z okazji  przypadającego 11 listopada święta Świętego Marcina ministranci na znak dzielenia się z potrzebującymi  częstowali wszystkich "marcinkowymi" rogalikami.
Uroczyste podsumowanie konkursu powiatowego na najlepiej pracujące Szkolne Koło LOP „Liga Ochrony Przyrody i jej działania na różnych poziomach nauczania w roku szkolnym 2014/15 został rozstrzygnięty 26.10.2015r. Łącznie wpłynęło 15 prac: Komisja konkursowa w składzie: Przewodnicząca komisji: Katarzyna Śliwińska – Wydział Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa Urzędu Miasta Częstochowy Członkowie: Pani Małgorzata Ligenza - Purgal – Wydział Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa Urzędu Miasta Częstochowy Pani Ewa Kaczmarzyk - Muzeum Częstochowskie, Dział Przyrody Pani Maria Jasińska – wiceprezes Zarząd Okręgu LOP w Częstochowie Pani Elżbieta Janik - Muzeum Częstochowskie, Dział Przyrody; przeanalizowała i oceniła nadesłane prace. Szkoła Podstawowa w Janowie pod opieką p. Marioli Turowskiej- Moskalik zdobyła III miejsce.

Pamięć i szacunek

2015-11-10 19:50
W dniach 30.10.2015r.  uczniowie Zespołu Szkolno Przedszkolnego w Janowie jak co roku udali się na groby żołnierzy poległych w II wojnie światowej na ternie naszej Gminy.
W tych dniach szczególnie pamiętamy o tych, którzy walczyli w obronie polskich granic. Kwiaty oraz zapalone znicze świadczą o naszej pamięci i olbrzymiej wdzięczności.

09 listopada odbył się apel upamiętniający 97. rocznicę odzyskania niepodległości. Uroczystość przygotowali uczniowie z klasy V i VI pod kierunkiem pani B. Kulczak. Zaprezentowali program poetycki, na który złożyły się poruszające wiersze i pieśni. Ich występ nagrodzono wielkimi brawami. To wspaniała lekcja historii, ucząca patriotyzmu.

Apel do mieszkańców

2015-11-10 14:07
11 listopada jest to jedno z najważniejszych polskich świąt państwowych. Przypada wtedy 97 rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości. Dlatego nie zapomnijmy wywiesić flagi: na domu, czy zakładzie pracy. Będzie ona świadectwem naszej pamięci i tego, jak bardzo jesteśmy dumni z tego, że możemy żyć w niepodległym państwie.
Serdecznie zapraszam na wspólne posiedzenie Rady Społecznej przy Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej i Komisji Zdrowia, Opieki Społecznej i Bezpieczeństwa Publicznego, które odbędzie się w dniu 12 listopada 2015 r. (czwartek) o godz. 14.00.
Wójt Gminy Janów Joanna Ścigaj.
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Janowie, ul. Żarecka 1, informuje, że od dnia 09.11.2015 roku do dnia 18.11.2015 roku, w godzinach pracy Ośrodka:
• poniedziałek, środa, czwartek, piątek – 7:00 – 15:00
• wtorek – 8:00 – 16:00 będzie można złożyć oświadczenie osoby/rodziny ubiegającej się o pomoc żywnościową (dostępne w siedzibie Ośrodka) w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 w Podprogramie 2015.
W październiku 2015r. klasy IIa, IIb i IIc pod opieką swoich wychowawczyń tj. p. Teresy Marszałek, p. Katarzyny Borowicz, p. Marioli Szlesińskiej –Wąchały oraz pod  bystrym okiem  p. logopedy Patrycji Wolak wybrały się na wycieczkę do pobliskich Żarek.
Uczniowie przeżyli niesamowitą przygodę przenosząc się do świata dawnych rzemiosł w jedynym takim miejscu na Jurze. Stary Młyn – bo o nim mowa - to miejsce, gdzie dzieci mogły naocznie przekonać się o tym jak nowoczesność łączy się z tradycją, a zabawa może przeniknąć w świat nauki.
EtnoJura to kolejne miejsce w którym zagościli drugoklasiści. Warsztaty plecionkarskie, w których uczestniczyli to czas świetnej zabawy. Dzieci świetnie sobie poradziły wyplatając kształt rybki taśmą wiklinową. Uwieńczeniem pobytu w EtnoJurze był mile spędzony czas na „dawnych zabawach”. Wiele frajdy uczniowie mieli z toczenia fajerek, czy grania w „kulę na uwięzi”.
Słodką przygodę dzieci przeżyły w Manufakturze Słodyczy HokusPokus. Uczniowie przekonali się jak wygląda proces produkcji lizaków i cukierków oraz wzięli w nim udział, własnoręcznie wytwarzając swojego lizaka.
Sołectwo Pabianice zaprasza uczniów :Przedszkoli,Szkół Podstawowych i Gimnazjum do wzięcia udziału w konkursie "Na najładniejszy lampion adwentowy".Na prace czekamy do 10 grudnia br.Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród nastąpi w  drugi dzień świąt Bożego Narodzenia  o godz.9.30 po Mszy świętej w kaplicy Matki Kościoła w Pabianicach.

JESTEŚMY, PAMIĘTAMY...

2015-11-08 17:49
"Ciszą leśną ukołysani,
 z dala od życia i znoju,
dobiwszy wreszcie cichej przystani,
odpoczywają w pokoju”.
Elżbieta Daniszewska

Listopad – to szczególny miesiąc w naszym kalendarzu, który charakteryzuje zaduma i refleksja. To czas, kiedy zmierzamy na cmentarze, by zadbać o groby bliskich, którzy już odeszli. Ogromny szacunek należy się żołnierskim mogiłom, bowiem żyjemy dorobkiem tych, którzy walczyli o wolność dla nas wszystkich. Ukazując dzięki temu męstwo, ofiarność i bezgraniczna miłość do Ojczyzny.

Runda pierwszoklasistów

2015-11-08 08:26
Rywalizacja w II rundzie Szkolnych Igrzysk Sportowych "OLIMPIONIK” zakończyła się sukcesem uczniów z klas pierwszych a właściwie można ten sukces nazwać zdecydowaną dominacją. Zwyciężczynią drugiej konkurencji została Wiktoria Nabiałek tuż za nią była Laura Kubik a trzecie miejsce przypadło dla Julii Purgal. Na podium w końcowej klasyfikacji chłopców zaleźli się; Adrian Adamczyk - I miejsce, Krzysztof Stachurski - II miejsce i Dawid Frukacz- III miejsce. Liderami po dwóch rundach są Kinga Różycka i Patryk Kołek.

Dzień Biblioteki Szkolnej

2015-11-08 08:18
Październik to miesiąc poświęcony bibliotekom szkolnym oraz propagowaniu czytelnictwa w Polsce i na świecie . W tym roku szkolnym 2015/2016 ten dzień został przygotowany w ramach projektu edukacyjnego przez uczennice z klasy 3b pod kierunkiem nauczyciela bibliotekarza. W ramach tematu „Dlaczego warto czytać książki?” zostało przygotowane między innymi: gazetka ścienna i plakaty na korytarz szkolnym, maskotka biblioteki -„Top Czytelnik”, konkurs na imię maskotki, który wygrała uczennica klasy 2b oraz na przerwie przeprowadzono akcję „Z książką mi do twarzy” . Natomiast sam projekt został zaprezentowany klasie 1a, po którym każdy uczeń dostał zakładkę do książki zaprojektowaną przez grupę prezentującą projekt . Podsumowując cały dzień na pewno wszyscy odpowiedzieli sobie na pytanie że, WARTO CZYTAĆ KSIĄŻKI!
W poniedziałek  2-go listopada 2015 r. w pabianickiej kaplicy we Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych  została odprawiona przez ks. proboszcza Ryszarda Marciniaka Msza św.za zmarłych z naszych rodzin. W okresie oktawalnym w kaplicy odmawiany jest różaniec za zmarłych o godz.16.00 a w niedzielę o 15.00. Na ten czas została przygotowana odpowiednia dekoracja przypominająca nam o naszych bliskich , którzy  zmarli wg. kolejności pogrzebów [od Dnia Zadusznego 2014 do Dnia Zadusznego 2015 ] . Tradycyjnie przed ołtarzem pojawiły się znicze, których jest 7, bo przypominają naszych Parafian, których pożegnaliśmy w minionym roku w naszym parafialnym kościele i odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku.Zmarli nie są przecież anonimowi. Każde imię to osobna historia, niepowtarzalny ludzki los. Modląc się za zmarłych, dziękujemy za ich życie, dziękujemy za dobro przez nich uczynione, prosimy o odpuszczenie ich grzechów, błagamy dla nich o dar nieba.


Zaduszki poetyckie

2015-10-29 11:34
Dnia 28 października 2015 r. odbył się w naszej szkole na sali gimnastycznej spektakl słowno-muzyczny zainscenizowany przez Centrum Edukacji Atut z Częstochowy (http://ceatut.pl/kursy/o-firmie/). Bohaterowie spektaklu (Marysia, Janek i Babka) pokazali uczniom cztery z pięciu tańców narodowych: kujawiaka, oberka, krakowiaka i poloneza oraz regionalny taniec z Kurpi Zielonych (fafur). Aktorzy tłumaczyli uczniom staropolskie zwyczaje (topienie marzanny, puszczanie wianków i oczepiny), pokazali instrumenty (skrzypce i akordeon), oraz starodawne sprzęty używane w domach przez nasze prababki (masielniczkę, żelazko, garnki gliniane, miotłę). Uczniowie uczestniczyli aktywnie w spotkaniu, śpiewali pieśni, tańczyli, przebierali się w regionalne ubrania (zapaski, kamizelki) i słuchali opowiadań. Dziękujemy za owocną edukację przez zabawę. (fot. ks. Sebastian).
Z przyjemnością informujemy, że I miejsce w terorocznej edycji konkursu fotograficznego Mój Przyjaciel Pies zajął Paweł Malinowski, II miejsce Adam Falkowski, III miejsce Celestyna Pustelnik. Wyróżnienia otrzymali: Magdalena Moskalik oraz Miłosz Kalyta. W związku z dużą liczbą nadesłanych zdjęć, na których zamieszczono portrety zwierząt, organizator postanowił utworzyć odrębną kategorię w ramach niniejszego konkursu - Portret pupila. W ramach tej kategorii przyznano następujące wyróżnienia dla Aleksandry Gruntowskiej, Anety Kiedrzyńskiej, Dari Gajewskiej, Martyny Borczyk, Marty Kicińskiej oraz Wojciecha Domagały. Gratulujemy!

XII Sesja Rady Gminy Janów

2015-10-28 09:27
20 października odbyła się XII Sesja Rady Gminy Janów. Głównym powodem zwołania sesji był wybór ławników do Sądu Rejonowego i Sądu Okręgowego. Radni w tajnym głosowaniu wybrali Panią Emilię Szczepanek na ławnika do Sądu Rejonowego w Częstochowie oraz Panią Michalinę Migalską na ławnika do Sądu Okręgowego w Częstochowie. Ponadto Rada Gminy podjęła pakiet uchwał związanych z gospodarką odpadami, m.in. uchwałę w sprawie ustalenia ryczałtowej stawki opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi za rok, od domku letniskowego lub od innej nieruchomości wykorzystywanej na cele rekreacyjno-wypoczynkowe, która wchodzi w życie z dniem 1 stycznia 2016roku.
W 24 października w Złotym Potoku odbyły się Otwarte Mistrzostwa Powiatu Częstochowskiego w Nordic Walking. W rywalizacji na 3 km. trasie wyłoniono najlepszych w Powiecie Częstochowskim. W klasyfikacji kobiet wygrała Angelika Pietrzyk przed Olą Radosz. Open mężczyzn wygrał Grzegorz Dors. W kategorii szkół podstawowych wygrała uczennica SP w Lgoczance Justyna Treścińska a w rywalizacji szkół gimnazjalnych wygrali uczniowie Gimnazjum W Piasku. Kategorię dziewcząt wygrała Julia Gałązka a wśród chłopców pierwsze miejsce zajął Łukasz Dors.

Laur dla KOŁACZA

2015-10-27 11:11
W dniu 17 października Młodzieżowy Zespół Folklorystyczny „KOŁACZ” im. Stanisława Czesnego brał udział w XII Jurajskim Przeglądzie Zespołów Ludowych w Koziegłowach. Tegoroczny Przegląd upłynął pod hasłem: Obrzędy, zwyczaje, tradycje – Ochrona gwary Północnej Jury. W Przeglądzie udział wzięło 12 zespołów z różnych gmin.
W dniu 25 października 2015 roku odbyły się wybory do Sejmu i Senatu. Łącznie na terenie gminy Janów uprawnionych do głosowania było 4 919 wyborców. W głosowaniu wzięło udział 2 256 osób, co dało 45,86 % frekwencję. Najwięcej osób głosowało w Obwodowej Komisji Wyborczej nr 2 w Lusławicach – 53,35 % oraz w Obwodowej Komisji Wyborczej nr 6 w Janowie – 50,64%. Pierwszy, najwyższy wynik osiągnął KW Prawo i Sprawiedliwość – 41,39 %, drugi wynik KW Platforma Obywatelska 19,14; trzeci wynik – KWW Kukiz 15 – 13,04 %, a czwarty wynik KKW Zjednoczona Lewica SLD+TR+PPS+Zieloni – 7,70 %. W wyborach do Senatu najwięcej głosów otrzymał Pan Ryszard Bogdan Majer – 917 głosów oraz Jarosław Wacław Lasecki – 683 głosy.
 W dniu 25 października 2015 r. o godz.16.00 nawiązaliśmy do corocznej tradycji odmawiania Szlakiem Maryjnym nabożeństwa różańcowego.Duży drewniany różaniec nieśli członkowie Żywej Róży,dzieci i goście aby wychwalać Chwałę Maryi w modlitwie różańcowej.Rozważania tajemnic różańcowych i modlitwę prowadził ks.prefekt Cezary Mastalerz.Każdy uczestnik nabożeństwa modlił się we własnych intencjach. "Różaniec to skarb ,który trzeba odkryć "powiedział wielki czciciel Święty Jan Paweł II. Prosta modlitwa różańcowa to ratunek dla świata,dla każdego  nas ,dla dusz......Modlitwa różańcowa leczy rany ,przemienia życie, pomaga wzrastać w wierze.
Staropolskie Bóg zapłać wszystkim uczestnikom niedzielnego nabożeństwa różańcowego oraz za dbanie  o kapliczki i trasę Szlaku Maryjnego  przez cały rok.
17 października 2015 r. Gmina Janów gościła znakomitych poetów z całej Polski na XV Jurajskiej Jesieni Poetyckiej. Gośćmi poetyckiej biesiady słowa byli także przedstawiciele zaprzyjaźnionego Janowa Lubelskiego i senator RP Jarosław Lasecki z małżonką. Siedemdziesięciu poetów od Szczecina po Zakopane prezentowało swoje wiersze w konkursach poetyckich.. Wójt Gminy Janów Joanna Ścigaj i Przewodniczący Rady Gminy Janów Stefan Zatoński wręczyli nagrody dla laureatów w postaci pięknych prac naszej janowskiej artystki Jolanty Madej.

Makulatura na Misję!

2015-10-23 07:03
Szanowni Państwo warto pamiętać,że 1 kg makulatury to 75 l wody  lu 1 kromka chleba .W roku 2015 w ramach akcji MAKULATURA na MISJE, która stanowi formę pomocy misjonarzom i misjom na terenach misyjnych Kościoła. Makulaturę można przekazywać w 2015 r. w dniach zbiórki do specjalnego kontenera ustawianego na placu przed kościołem św.Piotra i Pawła w Częstochowie  ul.Wręczycka 128/131 , w październiku i listopadzie w ostatni  piątek i sobotę miesiąca.
Terminy zbiórki makulatury:

październik 30-31
` listopad 27 -28

MAKULATURA to:

- kartony, kartoniki, ulotki, gazety
- książki, opakowania, torebki;
- ścinki z niszczarek;
- każdy niepotrzebny papier - po prostu makulatura;

Akcja ta ma także charakter pro-ekologiczny, co ma tak znaczący walor
wychowawczy w stosunku do przyrody.

Uprzejmie prosimy o łaskawe powiadamianie o tej inicjatywie
swoich sąsiadów i bliskich, także drogą e-mailową.
I warto zapamiętać:

1 KILOGRAM MAKULATURY to wartość

75 LITRÓW WODY albo SPOREJ KROMKI CHLEBA !
17-18 X 2015 w Czeskim Ostravie odbył się Międzynarodowy Turniej Taekwon-do ITF. Wzięło w nim udział około 400 zawodników z 6 państw :Polski,Czech, Słowacji,Węgier,Bośni i Słowenii.Na ww zawodach uczestniczyło 50 zawodników z Klubu Sportowego Dragon,w różnym przedziale wiekowym,o różnych umiejętośćiach i stopniu doskonalenia.

Nieczynna Biblioteka

2015-10-22 08:07
W dniu 23 października 2015 Gminna Biblioteka Publiczna w Janowie będzie nieczynna. Za utrudnienia przepraszamy


Uczniowie klasy II naszej szkoły wybrali się ze swoją wychowawczynią p. Jolantą do pobliskiego sadu i ogródka po jesienne dary natury. Wyprawa po dynie i jabłka odbyła się w ramach cyklu lekcji o zdrowym i ekologicznym żywieniu. W czasie drogi uczniowie przypomnieli sobie zasady ruchu bezpieczeństwa. Wyprawa "zaowocowała" dwiema reklamówkami pysznych jabłek naszej ziemi. Uradowani uczniowie wrócili do szkoły ze swoimi zdobyczami. (fot. ks. Sebastian).
P.P.H.U. „TAMAX” informuje, iż w dniu 29 października 2015 na terenie Gminy Janów organizowany będzie odbiór ODPADÓW WIELKOGABARYTOWYCH oraz ELEKTRYCZNYCH I ELEKTRONICZNYCH W skład wskazanych odpadów wchodzą: meble, dywany, wózki dziecięce, materace, pierzyny i inne odpady wielkogabarytowe, oraz pralki lodówki i inny drobny sprzęt AGD w ilościach nieprzemysłowych.
Wszystkich zainteresowanych Mieszkańców PROSIMY o zgłaszanie się drogą telefoniczną (pod nr tel: 41 38-11-581) lub drogą mailową (tamax.bok@vp.pl) celem weryfikacji miejsc odbioru.
UWAGA PROSIMY o wystawienie odpadów w dniu 29 października 2015 r. do godziny 8:00
Anna Moskalik uczennica Zespołu Szkolno - Przedszkolnego Szkoły Podstawowej w Janowie reprezentowała gminę Janów w Ogólnopolskim Festiwalu Twórczości Maryjnej "Sancta Maria".
Pod kierunkiem Magdaleny Moskalik przygotowała piosenkę religijną "Powierz się matce". W kategorii I-III wyśpiewała wyróżnienie I stopnia.
W pabianickiej wspólnocie w dniu 19 października świętowaliśmy Światowy Dzień Misyjny –Niedzielę Misyjną. Już na wejściu do kaplicy Matki Kościoła w Pabianicach przypominała nam o tym dniu przygotowana dekoracja w ołtarzu głównym.To  jedna kromka chleba,kubek wody   i 1 kg makulatury . Z tej okazji dzieci i dorośli mieszkańcy włączyli się w przygotowanie oprawy liturgicznej Mszy św. Ubrani w kolorowe stroje pięciu kontynentów przynieśli do ołtarza dary  ich symbolizujące  : Europa- Ewangelię, Oceania - Kwiaty, Afryka -Owoce, Azja - Chustkę Czerwoną i Ameryka -Ziarna Kawy .Pabianicka młodzież  -Białą Hostię ,Wino i Wodę potrzebne do sprawowania Eucharystii. Po Mszy św. odprawionej przez  ks. wikariusza Cezarego Mastalerza dzieci misyjne z Pabianic rozdawały  wszystkim  parafianom niedzielnej Eucharystii Przewodniki misyjne aby zapoznać ich  z tematem Misyjnym na świecie.
W dniu 19 października 2015r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w zajęciach „Bezpieczny pies - Bezpieczne dziecko” . W czasie spotkania z dogoterapeutą i psem Largo dzieci uczyły się przyjmowania bezpiecznej postawy, gdy czują się zagrożone ze strony zbliżającego się, nieznajomego psa. Dowiedziały się również, jak bezpiecznie bawić się z pupilem, by nie wyzwalać w nim złości i agresji.
Honorowy Patronat nad programem:

Ślubowanie klasy I

2015-10-20 04:36
14 października 2015 r. cała społeczność szkolna świętowała Dzień Edukacji Narodowej. Uczniowie mieli okazję podziękować swoim nauczycielom za trud włożony w ich kształcenie i wychowanie. Tradycyjnie w tym dniu odbyła się również uroczystość pasowania na ucznia klasy I. Z tej okazji pierwszoklasiści przygotowali i przedstawili część artystyczną, następnie w towarzystwie swoich rodziców i dziadków złożyli uroczyste ślubowanie. Uroczystość szkolną zaszczyciła swoją obecnością Wójt Gminy Janów pani Joanna Ścigaj.

bip.jpgbip_zaloba.jpg

epuap.jpgepuap_zaloba.jpg

facebook.jpgfacebook_zaloba.jpg

Jurajskie_Zawody_Balonowe.jpg

wirtualny_spacer.jpg

dotacje_oze.png

dotacje_azbest.png

spoldzielnia_socjalna1.png

jsk_baner.jpg

zgj_logo.jpgzwiazek_gmin_zaloba.jpg

ppj.jpgppj_cz.jpg

rlgd.png

zespol_szkol.jpgzespol_szkol_zaloba.jpg

siedlec.jpgsiedlec_jesien.jpgsiedlec_lato.jpgsiedlec_wiosna.jpgsiedlec_zaloba.jpg

schronisko.jpgschronisko_zaloba.jpg

rewitalizacja.jpg

Dane kontaktowe:

Urząd Gminy w Janowie, ul. Częstochowska 1; 42-253 Janów, tel. 34 3278048, 34 3278501, 34 3278502, 34 3278503, fax. 34 3278081, e-mail: gmina@janow.pl,
Skrytka odbiorcza ePUAP: /ris4l98i9c/skrytka

Copyright (c) 2016 Urząd Gminy w Janowie. Wszelkie prawa zastrzeżone Strony internetowe TRUSTNET