A A A A Kontrast:
A++ A+ A Czcionka:
piątek 05.06.2020RSS

inwestycje_remonty_zima.jpginwestycje_remonty_wiosna.jpginwestycje_remonty_lato.jpginwestycje_remonty_jesien.jpginwestycje_remonty_zaloba.jpg

kalendarz_wydarzen_jesien.jpgkalendarz_wydarzen_lato.jpgkalendarz_wydarzen_wiosna.jpgkalendarz_wydarzen_zaloba.jpgkalendarz_wydarzen_zima.jpg

1wybory_jesien.jpg1wybory_lato.jpg1wybory_zal.jpg1wybory_zima.jpg47017.jpg

rozklad_jazdy.jpgrozklad_jazdy_jesien.jpgrozklad_jazdy_lato.jpgrozklad_jazdy_wiosna.jpgrozklad_jazdy_zaloba.jpg

dzialki.jpgdzialki_jesien.jpgdzialki_lato.jpgdzialki_wiosna.jpgdzialki_zaloba.jpg

zgk.pngzgk_zima.pngzgk_zalobna.pngzgk_lato.pngzgk_jesien.png

gops.pnggops_zima.pnggops_lato.pnggops_jesien.pnggops_zalobna.png

szkolnictwo_zima.pngszkolnictwo_zalobna.pngszkolnictwo_jesien.pngszkolnictwo_wiosna.pngszkolnictwo_lato.jpg

gospodarka_odpadami.jpggospodarka_odpadami_jesien.jpggospodarka_odpadami_lato.jpggospodarka_odpadami_wiosna.jpggospodarka_odpadami_zaloba.jpg

nie_uzaleznieniom.jpgnie_uzaleznieniom_jesien.jpgnie_uzaleznieniom_lato.jpgnie_uzaleznieniom_wiosna.jpgnie_uzaleznieniom_zaloba.jpg

osrodki_zdrowia.jpgosrodki_zdrowia_jesien.jpgosrodki_zdrowia_lato.jpgosrodki_zdrowia_wiosna.jpgosrodki_zdrowia_zaloba.jpg

fair_play.jpgfair_play_jesien.jpgfair_play_lato.jpgfair_play_wiosna.jpgfair_play_zaloba.jpg

biblioteka.jpgbiblioteka_jesien.jpgbiblioteka_lato.jpgbiblioteka_wiosna.jpgbiblioteka_zaloba.jpg

muzeum.jpgmuzeum_jesien.jpgmuzeum_lato.jpgmuzeum_wiosna.jpgmuzeum_zaloba.jpg

sokis_zima.pngsokis_zalobna.pngsokis_wiosna.pngsokis_lato.pngsokis_jesien.png

rzut_podkowa.jpgrzut_podkowa_jesien.jpgrzut_podkowa_lato.jpgrzut_podkowa_wiosna.jpgrzut_podkowa_zaloba.jpg

jp_zaloba.jpgjp_jesien.jpgjp_lato1.jpgjp_wiosna1.jpgjp_zima1.jpg

Dnia 15 grudnia 2015r. do naszych przedszkolaków przybyli policjant sierż. szt. Robert Tame z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Częstochowie i Pan Tomasz Grzyb z KRUS w Częstochowie. W czasie spotkania Sznupek uczył przedszkolaków, jak bezpiecznie poruszać się po drogach. Wszelkich wyjaśnień na ten temat udzielał policjant. Drugi gość wyjaśniał dzieciom, jak wesoło, ale bezpiecznie bawić się na podwórku i w domu. Dzieci z radością wspominają wizytę gości.

Życzenia świąteczne

2015-12-21 21:09

Szanowni Rodzice !

2015-12-21 21:06
Zbliża się okres przerwy świątecznej. W tym roku zimowa przerwa świąteczna rozpoczyna się 23 grudnia 2015r. i będzie trwała do 31 grudnia 2016r. W czasie zimowej przerwy świątecznej (oprócz dni świąt) w naszej szkole pełnione są dyżury nauczycieli i prowadzone zajęcia opiekuńczo-wychowawcze. Nie ma w tym czasie dowozów uczniów do i ze szkoły.

                                                           Dyrektor szkoły

                                                             Lidia Stanior
W dniu 15 grudnia 2015r. w naszej szkole w ramach akcji prowadzonej przez Śląski Oddział Regionalny Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Częstochowie policjant sierż. szt. Robert Tame przeprowadził prelekcję nt. bezpiecznego poruszania się po drogach. Gościem był również w tym dniu Pan Tomasz Grzyb z KRUS w Częstochowie, który przypomniał uczniom zasady bezpiecznego zachowania w gospodarstwie wiejskim. Na zakończenie spotkania wszyscy uczniowie otrzymali opaski odblaskowe.
Dziękujemy za przeprowadzenie zajęć.
Wójt Gminy Janów informuje mieszkańców, iż z dniem 1 stycznia 2016 roku wejdą w życie ważne zmiany w podatkach i opłatach lokalnych. Wprowadza je uchwalona dnia 25.06.2015 roku przez Sejm RP nowelizacja ustawy o samorządzie gminnym oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. poz. 1045). Najważniejsze zmiany, które wejdą w życie z dniem 1 stycznia 2016 r.

Życzenia świąteczne

2015-12-18 11:55
Radosnego przeżycia świąt Bożego Narodzenia oraz samych szczęśliwych dni w Nowym Roku
życzą

Dyrektor, Grono Pedagogiczne i Pracownicy szkoły.

Zaproszenie na Jasełka

2015-12-18 11:49

W dniu 22 grudnia 2015r. o godz. 9.00 w szkole odbędą się Jasełka w wykonaniu naszych uczniów, na które serdecznie zapraszamy.
Dyrektor, Grono Pedagogiczne i Uczniowie.
W dniach 16-22 listopada po raz ósmy w Polsce oraz 142 innych państwach świata obchodzony był Światowy Tydzień Przedsiębiorczości. Celem tego przedsięwzięcia jest przede wszystkim wspieranie młodych ludzi w kształtowaniu przedsiębiorczych postaw oraz inicjatyw. Nasza szkoła włączyła się w obchody Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości poprzez realizację projektu „Otwarta Firma”. Zaangażowani byli niemal wszyscy uczniowie naszej szkoły, którzy pod opieką nauczycieli wybrali do różnych zakładów pracy w najbliższej okolicy. Dzięki temu mieli oni możliwość bliższego poznania lokalnych przedsiębiorstw, jak również i zorientowania się na czym polega wykonywanie niektórych zawodów. Koordynator programu Otwarta Firma Jolanta Adamczyk

Mikołaj 2015

2015-12-18 11:41
7 grudnia 2015r. odwiedził nas Mikołaj, towarzyszyły mu skrzaty.
Wszyscy uczniowie otrzymali piękne prezenty.
Dziękujemy Mikołajom  -Rodzicom.

Andrzejki

2015-12-18 11:37
W dniu 26 listopada br. była Super Zabawa Andrzejkowa! Samorząd Uczniowski przygotował wystrój sali gimnastycznej i wróżby. Rodzice przygotowali w poszczególnych klasach poczęstunek- dziękujemy. Na dyskotece bawiły się świetnie dzieciaki, nauczyciele i rodzice.
W roku szkolnym 2015/2016 uczniowie klasy I wraz z wychowawczynią przystąpili do ogólnopolskiego programu edukacyjnego dla klas I szkół podstawowych „Akademia Bezpiecznego Puchatka". Celem programu była edukacja i poprawa bezpieczeństwa dzieci, które rozpoczynają naukę w szkole oraz wspieranie ich rozwoju. Podczas zajęć dzieci poznały zasady bezpieczeństwa w domu, w szkole i w drodze do szkoły oraz bezpieczeństwa w Internecie. Uczniowie w ramach programu otrzymali książeczki edukacyjne certyfikat potwierdzający udział w VII edycji programu, a rodzice ulotki informacyjne, jak wspomagać bezpieczeństwo dzieci w rożnych sytuacjach. Dnia 9 grudnia 2015 r. uczniowie wzięli udział w Ogólnopolskim teście wiedzy o bezpieczeństwie. Bardzo dobrze poradzili sobie z zadaniami zawartymi w teście.

Z głębokim smutkiem ...

2015-12-18 11:20
Z głębokim smutkiem informujemy o śmierci Naszej Radnej Pani Doroty Szmagier. Odeszła od nas osoba pełna godności, zaufania i szacunku. Kochała ludzi. Pochylała się nad ludzkim cierpieniem, zachowując przy tym radość życia. Wyrażała wielką troskę o dobro wspólne, jakim jest nasza gmina. Interesowała się wszystkim, od codziennej prozy życia, do poezji i sportu. Pozostanie na zawsze w naszej pamięci. Non omnis moriar.

Przewodniczący Rady Gminy Janów Stefan Zatoński
wraz z Radnymi Gminy Janów,
oraz Wójt Gminy Janów Joanna Ścigaj
wraz z pracownikami Urzędu Gminy Janów.


Zawiadamiamy, że pogrzeb naszej św. pamięci koleżanki Doroty Szmagier odbędzie się w Częstochowie, w sobotę 19 grudnia 2015 r. na cmentarzu przy ul Św. Rocha o godzinie 12.00
Trzecią konkurencją Szkolnych Igrzysk Sportowych był "BIEG PŁOTKARSKI". Zwycięzcy III rundy musieli wykazać się szybkim bieganiem, sprytem i dobrą skocznością. Konkurencję zaliczyło 154 gimnazjalistów czym ustanowiono nowy rekord. Najlepsi otrzymali nagrody z rąk pani dyrektor Małgorzaty Matyas. Dekorację przeprowadzono w nastroju zbliżających się świąt Bożego Narodzenia przy choince. Rywalizację wśród dziewcząt wygrała Julia gałązka na drugim miejscu była Wiktoria Dziambor, a trzecia Anna Krasoń. Bieg chłopców zwycięsko ukończył Jakub Ucieklak, druga pozycja przypadła dla Konrada Szlęzaka, a trzecia dla Szymona Bartnikowskiego. Po trzech rundach liderką wśród dziewcząt jest Kinga Różycka, która zgromadziła 29 punktów, a liderem listy chłopców jest Patryk Kołek który ma na kącie 28 punktów.
14 grudnia 2015 r. dzieci z Oddziału Przedszkolnego uczestniczyły w spotkaniu ze Świętym Mikołajem, które miało miejsce w Centrum Rodzinnych Zabaw Hula-Kula w Rędzinach koło Częstochowy. Najmłodsi zostali obdarowani świątecznymi upominkami oraz mogli skorzystać z różnorakich atrakcji zaproponowanych przez park rozrywki. Ten wyjątkowy czas spędzili w miłej atmosferze zabawy i relaksu, przebywając pod bacznym okiem animatorów, starających się, aby były to niezapomniane chwile.
Od 16 do 22 listopada trwał „Światowy Tydzień Przedsiębiorczości”. To międzynarodowy projekt promujący świadomy rozwój, aktywną postawę wobec życia i podejmowanie biznesowych inicjatyw. Organizowany od 2008 roku, w 143 krajach świata, w tym w Polsce. Każdego listopada organizacje, instytucje i firmy, którym zależy na rozwijaniu przedsiębiorczości, organizują bezpłatne szkolenia, warsztaty, debaty i konkursy pomagające zdobyć wiedzę z zakresu zakładania i rozwijania własnej działalności gospodarczej, budowania sieci kontaktów, negocjowania z pracodawcą czy budowania własnej marki. W ramach „Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości” uczniowie z naszej szkoły brali udział w programie „Otwarta firma”, podczas którego zapoznali się ze specyfiką różnorodnych zawodów wykonywanych przez mieszkańców naszej gminy.

Zaproszenie

2015-12-15 21:02
6 grudnia 2015 r. Św. Mikołaj zawitał do Złotego Potoku. Pani Sołtys Aneta Korpyś wraz z Radną Anną Tomzik zaprosiły dzieci do remizy OSP, gdzie przy choince oraz muzyce, dzieci bawiły się czekając na Św. Mikołaja. Gdy się zjawił, dzieci przywitały go piosenkami i wierszykami. Jednomyślnie twierdziły, że przez cały rok były grzeczne. Św. Mikołaj w podziękowaniu za wspaniałe przyjęcie i za to, iż nie sprawiały swoim rodzicom kłopotu, obdarował wszystkie dzieci małe i duże tabliczką czekolady.
„Osikowa Dolina” to miejsce, które rozwija swoją działalność w oparciu o XIX wieczną polską tradycję ręcznego tworzenia przedmiotów z naturalnych wiórków drewna osikowego. Można tu podziwiać przepiękne ozdoby choinkowe i różnorodne dekoracje Bożonarodzeniowe, ozdoby i stroiki Wielkanocne, biżuterię, świeczniki, obrazy, lampy i wiele innych. Dlatego też 23 listopada, na warsztaty pod hasłem „ Artystyczna wytwórczość z wiórków drewna osikowego”, udały się tam zuchy z 36 GZ „Pluszowe Niedźwiadki” oraz członkowie LOP pod opieką pań: Marioli Turowskiej- Moskalik, Marioli Szlesińskiej- Wąchały oraz Doroty Gal. W trakcie warsztatów uczestnicy pod opieką instruktorów poznali oryginalne techniki wykonywania różnorodnych dekoracji z naturalnych wiórków drewna osikowego. Była to dla wszystkich nauka tradycji, rękodzieła, kontakt z naturą i fantastyczna zabawa.
27 listopada odbył się w naszej szkole „ XII Turniej o Puchar Antka Cwaniaka”- pod hasłem „Kierunek Azja”. Turniej zorganizowała 36 Gromada Zuchowa „Pluszowe Niedźwiadki”- zwycięzcy ubiegłorocznych zmagań, pod kierunkiem drużynowej- hm Doroty Gal. Swoją obecnością zaszczyciła nas rekordowa liczba gromad i zuchów. Obecni byli: „Tropiciele Biedronek”, „Radosne Ogniki”, „Mirowskie Chochliki”, „Leśne Ludki”, „Bractwo Leśnych Krasnali”, „Czerwone Promyczki”, „Mstowskie Słoneczka”, „Pomarańczowe Wilczki”, „Wędrujące Iskierki”, „Słoneczne Promyki” i „Brykające Tygryski”, czyli 215 zuchów!!!

Statuetki dla Dragonów

2015-12-14 07:22
Kilkudziesięciu zawodników ,trenerów i działaczy sportowych zrzeszonych w działających na terenie Powiatu Częstochowskiego Ludowych Zespołów Sportowych spotkało się 10 grudnia 2015 r. w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego ,by wziąć udział w corocznym zjeździe   sprawozdawczym.Podczas tego spotkania wręczono wyróżnienia w postaci statuetek osobom ,które odnosiły sukcesy sportowe na arenach powiatu ,województwa i świata.PZ LZS nagrodził także trenerów i działaczy za upowszechnianie kultury fizycznej i rekreacji ruchowej w środowisku wiejskim.

Poetycka promocja

2015-12-14 06:57
Poetycka promocja naszej poetyckiej gminy Janów tak spodobała się w Polsce, że za naszym przykładem poszły duże miasta. Tomik wierszy o Złotym Potoku pt. „Złotopotockie impresje” z wierszami poetów z całej Polski, zainspirował miasto Łódź do zaproszenia polskich poetów, aby zechcieli podzielić się swoimi wrażeniami o mieście Tuwima. Miejska Biblioteka Publiczna im. Józefa Piłsudskiego w Łodzi zebrała wiersze i wydała antologię poezji „Łódź tkanina z wadami”. To dzieło już na zawsze utrwali miasto w literaturze polskiej. W środę 9 grudnia 2015 r. odbyła się poetycka promocja miasta Łodzi na którą zaproszono także mieszkańca naszej gminy Ireneusza Bartkowiaka, z prośbą o odczytanie wiersza, który napisał o tym mieście.
Powiatowy Lekarz Weterynarii w Częstochowie zaprasza wszystkich hodowców trzody chlewnej w dniu 16 grudnia 2015 r. o godz.10.00 do tutejszego Inspektoratu, ul. Tkacka 3/5 w Częstochowie na spotkanie poświęcone aktualnej sytuacji epizootycznej, w związku z występowaniem na terenie kraju afrykańskiego pomoru świń oraz przeprowadzenie konsultacji w odniesieniu do ewentualnego urzędowego uwalniania województwa śląskiego od choroby Aujeszkyego zakończonych podpisaniem stosownej deklaracji niezbędnej do rozpoczęcia prac związanych z przygotowaniem i złożeniem do Komisji Europejskiej wniosku o uznanie województwa za region urzędowo wolny od choroby Aujeszkyego.

Podziękowania

2015-12-10 17:02
Pani Dyrektor Lidia Stanior oraz grono pedagogiczne pragną bardzo serdecznie podziękować rodzicom za pomoc okazaną uczniom i szkole.

- Dziękujemy p. Marcie Tomczyk za zakupienie szafy do oddziału przedszkolnego „Wesołe Kwiatuszki”.
- Dziękujemy p. Krzysztofowi Kubikowi za wykonanie półki na przybory do mycia zębów do oddziału przedszkolnego „Wesołe Kwiatuszki”.
- Dziękujemy sołtysowi Lipnika p. Sylwii Kozioł, Radzie Sołeckiej oraz Mieszkańcom za przekazanie środków finansowych na doposażenie oddziału przedszkolnego. Za przekazane pieniądze p. Dyrektor zakupiła dywan oraz puzzle do oddziału przedszkolnego „Biedroneczki”.
- Dziękujemy sołtysowi Żurawia p. Piotrowi Zatoniowi, Radzie Sołeckiej oraz Mieszkańcom za przekazanie środków finansowych na doposażenie oddziału przedszkolnego. Za przekazane pieniądze p. Dyrektor zakupiła regał, dwie paczki dużych plastikowych klocków oraz klocki „Domek weterynarza” do oddziału przedszkolnego „Wesołe Kwiatuszki”.
- Dziękujemy Ochotniczej Straży Pożarnej w Żurawiu za uświetnienie uroczystości „Światowy Dzień Przedszkolaka”.
- Dziękujemy Rodzicom z klas I - III za włączenie się do programu „Śniadanie Daje Moc”.
- Dziękujemy paniom Annie Fiodrów, Ewelinie Kędzior oraz Izabeli Solnickiej za pomoc w przygotowaniu posiłków na terenie szkoły.
- Dziękujemy Rodzicom z klas IV - VI za zorganizowanie dowozu uczniów do Siedlca Janowskiego
- Dziękujemy Rodzicom z oddziału przedszkolnego za pomoc w sprawowaniu opieki podczas wyjazdów przedszkolaków do Myszkowa i Częstochowy.
- Dziękujemy p. Jackowi Łudzikowi oraz strażakom z OSP w Żurawiu, p. Kamili Hęcińskiej - managerowi do spraw personalnych z restauracji MCDonald, p. Zdzisławowi Rajsowi - właścicielowi Przedsiębiorstwa Produkcyjno - Sprzętowego RAJSMET, p. Agnieszce Krzyczmonik - właścicielce Punktu Aptecznego „Malwa”, p. Małgorzacie Łysak - pielęgniarce z Ośrodka Zdrowia w Żurawiu, p. Sylwii Dziurkowskiej - bibliotekarce z Filii bibliotecznej w Żurawiu oraz pielęgniarce szkolnej p. Barbarze Bulskiej za udział w programie „Otwarta firma” podczas obchodów „Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości”.
- Dziękujemy p. Annie Zielińskiej za przekazanie do biblioteki szkolnej książki pt. Album gołębi pocztowych i rasowych. Dar wzbogaci nasz szkolny księgozbiór
- Dziękujemy radnemu p. Dawidowi Osyrze oraz panom Konradowi Dudkowi i Mateuszowi Habrowi za przygotowanie oprawy muzycznej i poprowadzenie szkolnej zabawy andrzejkowej.

Zabawa andrzejkowa

2015-12-08 18:24
W dniu 26 listopada Samorząd Szkolny pod opieką pań: Małgorzaty Ujmy, Wacławy Wójcik i Marleny Stęmplowskiej zorganizował dyskotekę andrzejkową. Wszyscy znakomicie się bawili, tańcząc przy rytmach muzyki współczesnej. O magiczna atmosferę zadbały uczennice klasy 5b, które przygotowały liczne zabawy i wróżby andrzejkowe.
13 listopada o godz. 9.00 w sali sesyjnej Urzędu Miasta Częstochowy odbyło się podsumowanie konkursów akcji ekologicznej "Sprzątanie Świata 2015". Na uroczystości obecna była delegacja zuchów z 36 GZ „Pluszowe Niedźwiadki”. Z rąk Komendanta Hufca odebraliśmy wyróżnienie w konkursie ekologicznym.
W zimny grudniowy dzień zapachniało w szkole włoskim klimatem, potrawami oraz niepowtarzalną atmosferą włoskich plaż. 3 grudnia 2015 roku, w Zespole Szkół im. Władysława Szafera w Złotym Potoku odbyło się uroczyste podsumowanie projektu mobilności „Praktyka zagraniczna zwiększeniem szans na zatrudnienie” pod hasłem Dzień Włoski. Projekt jest współfinansowany z funduszy europejskich Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER) na zasadach programu „Erasmus +”. 
W dniu św. Mikołaja w kaplicy w Siedlcu ksiądz Proboszcz Ryszard Marciniak odprawił uroczystą mszę św. w intencji mieszkańców Siedlca. Na uroczystość przybył władze naszej gminy z panią Wójt Joanną Ścigaj, Przewodniczącym Rady Gminy Stefanem Zatońskim oraz pani Monika Gałązka sekretarz Urzędu Gminy. Po mszy św. odbyło się podsumowanie konkursu "Piękna Wieś Województwa Śląskiego".

Informacja

2015-12-03 20:00
Urząd Gminy Janów informuje, że dzień 24 grudnia 2015 roku jest dniem wolnym od pracy, w zamian za święto przypadające w sobotę, tj. w dniu 26 grudnia 2015 r. (Zarządzenie Nr 213/2015 Wójta Gminy Janów z dnia 3 grudnia 2015 r. w sprawie ustalenia dla pracowników Urzędu Gminy Janów dnia wolnego od pracy przysługującego w zamian za święto przypadające w sobotę). Również Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Janowie w dniu 24 grudnia będzie nieczynny. Za powstałe utrudnienia przepraszamy.

Warsztaty robotyki

2015-12-03 13:19
Zapraszamy na odpłatne warsztaty robotyki dla dzieci. Koszt udziału dziecka w warsztatach to 55,00 zł za 2 h zajęć dla grupy od lat 8 oraz 30,00 zł za 1 h dla dzieci w wieku od 5 do 7 lat. Podane ceny są aktualne tylko w przypadku utworzenia się grup 10-osobowych w obu wariantach. Zapisy przyjmujemy w siedzibie Samorządowego Ośrodka Kultury i Sportu w Janowie lub pod nr tel. 34 327-81-08; 790-890-803.

Lekcja biblioteczna

2015-12-01 20:36
25 listopada br. uczniowie klasy I wraz ze szkolnym bibliotekarzem p. B. Giermala w ramach współpracy z GBP w Janowie brali udział w lekcji bibliotecznej w Filii Bibliotecznej w Lgoczance. Dzieci poznały księgozbiór tej biblioteki. Dowiedziały się jak powstawała książka dawniej, a jak dziś.Przypominały sobie wiersze znanych autorów poznane w przedszkolu. Poznały nową bajkę o piesku Marudku i Leosiu. Na pamiątkę otrzymały zakładki do książki oraz słodycze. Dzieci były bardzo zadowolone. Dziękujemy Pani dyrektor Justynie Siemion i Pani bibliotekarz Annie Szymusińskiej za ciekawą lekcję i miłe przyjęcie nas.
Dzień 27 listopada 2015 roku zapisał się w pamięci naszego Partnerstwa Północnej Jury jako dzień świętowania 10 rocznicy działalności Stowarzyszenia. Była to okazja do wspomnień i podsumowania 10 lat pracy. A zrobiono wiele dobrego dla całego obszaru we wszystkich trzech sektorach. Pod kierunkiem Pani Prezes Haliny Palarz cały Zarząd wraz z pracownikami PPJ przykładowo realizował ustaloną 10 lat temu strategię działalności. Dlatego było czego gratulować i życzyć dalszych sukcesów w realizacji nowej strategii, która została podczas uroczystego Walnego Zebrania Członków PPJ przyjęta jednogłośnie.
Duże, małe, kolorowe, puchate i mięciutkie. Pluszowe misie opanowały oddziały przedszkolne w Szkole Podstawowej w Lusławicach. „Przybyły” ze swoimi małymi właścicielami, aby bawić się, świętować i uczyć. W dniu 25.11.2015r. przedszkolaki z grup: Biedroneczek oraz Wesołych Kwiatuszków uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim małym lub dużym przyjacielem – Misiem. Przybyły misie małe, średnie i bardzo duże, białe brązowe, zielone itd. A każdy był piękny i wyjątkowy

Przekaż 1% na szkołę

2015-12-01 19:26
Nie trzeba nic wpłacać! Wystarczy tylko zdecydować gdzie ma trafić 1% Twojego podatku (Waszej rodziny, przyjaciół). Przekaż 1% NA SZKOŁĘ ! Wystarczy w deklaracji PIT wpisać nazwę szkoły, podać jej numer KRS i podać 1% podatku. To wszystko - żadnych dodatkowych dokumentów, procedur ani czekania. Urząd Skarbowy zajmuje się resztą sam. Jak przekazać 1% podatku na rzecz naszej szkoły? 1. W rubryce numer KRS wpisać: 0000031762. 2. W rubryce cel szczegółowy 1 % 065300125065, Szkoła Podstawowa w Lusławicach.

Jesienny Złaz Zuchowy

2015-11-29 19:10
Wspaniała „złota polska jesień”, niezapomniane jurajskie krajobrazy, a przede wszystkim radość i zadowolenie towarzyszyły zuchom z 36 GZ „Pluszowe Niedźwiadki podczas Jesiennego Złazu Zuchowego. „Zuch też konsumentem jest” - to hasło, które pojawiło się w przygotowanych na trasie złazu zuchowych zadaniach. Musieliśmy się wykazać wiedzą i umiejętnościami związanymi z tematem. Zuchy odpowiadały na pytania, wykonywały plakat reklamowy, segregowały śmieci i rozpoznawały za pomocą smaku spożywane produkty. W nagrodę na mecie czekało na nas ognisko z kiełbaskami. Podsumowanie Złazu poprzedziła uroczysta Obietnica Zucha Ochoczego. Zuchy z 36 GZ „Pluszowe Niedźwiadki” - Ania Moskalik, Marta Białas i Tosia Hak, otrzymały pierwszą zuchową gwiazdkę- zucha ochoczego. Nagrody i pamiątkowe dyplomy wręczała, poszczególnym gromadom, hm. Maria Kotkiewicz komendantka Hufca. „Pluszowe Niedźwiadki” otrzymały w nagrodę dwugodzinny wstęp do klubu dla dzieci „Zygzak”.
W sobotę, 12 września, zuchy z 36 GZ „Pluszowe Niedźwiadki” stawiły się w kopalni przywróconej naturze "Lipówka" w Rudnikach, aby rozpocząć kolejny harcerski rok. Realizując zadania gry terenowej poznawały tajemnice kopalni, jej faunę i florę. Przy okazji zuchy mogły pobawić się podczas przygotowanych specjalnie dla nich animacji. Nie zabrakło również posiłku z kuchni polowej, tym razem kusił smakiem żurek z pieczywem. Podsumowaniem spotkania było krótkie ognisko.
Światowy Tydzień Przedsiębiorczości jest ogólnoświatową inicjatywą, mającą na celu promowanie przedsiębiorczości wśród dzieci i młodzieży. Przez jeden tydzień (w tym roku od 16 do 22 listopada) miliony młodych ludzi na całym świecie, ma okazję spotykać się z przedsiębiorcami, ludźmi biznesu, którzy odnieśli zawodowy sukces, w wyniku czego mogą pogłębiać swoją wiedzę o poszczególnych zawodach, ale także i śledzić kariery zawodowe wielu przedsiębiorców oraz analizować etapy rozwoju ich firm.
12 listopada 2015 r. uczniowie wraz z nauczycielami uczcili 97 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczystą akademię rozpoczęto od zaśpiewania HYMNU PAŃSTWOWEGO. Następnie uczniowie przedstawili zawiłą drogę, którą Polacy musieli przebyć, aby odzyskać po 123 latach wolność i niepodległość. Uzupełnieniem występu były wspólnie odśpiewane piękne pieśni patriotyczne. Uczniowie odegrali swoje role jak prawdziwi aktorzy. Przedstawienie słowno - muzyczne, przy użyciu odpowiednich rekwizytów, strojów oraz pięknej dekoracji zapoznało uczniów z najważniejszymi wydarzeniami z przeszłości narodu polskiego. Dzięki tej uroczystości mogliśmy wspólnie kultywować tradycję narodową oraz docenić rolę patriotów polskich w dążeniu do niepodległości.
Policjanci Komisariatu Policji w Olsztynie otrzymali nowy, nieoznakowany radiowóz marki kia ceed kombi. Kia nie trafiłaby do Komisariatu, gdyby nie finansowe wsparcie samorządów Janowa i Olsztyna. Komenda Główna Policji w Warszawie, dzięki temu dofinansowaniu, zdecydowała się, zakupić nowy pojazd właśnie dla funkcjonariuszy z Olsztyna. Uchwałą z 29 września tego roku Radni Gminy Janów przeznaczyli z budżetu na radiowóz 13 000 złotych. Podobną kwotę, bo 13 660 zł tys. zł podarował Olsztyn. Samochód kosztował 50 000 zł.

XIII Sesja Rady Gminy Janów

2015-11-26 11:16
24 listopada odbyła się XIII Sesja Rady Gminy Janów. Głównym przedmiotem obrad były uchwały podatkowe na 2016 r. W ramach przyjętych uchwał określono m.in. stawki podatków i opłat lokalnych na 2016r., które w większości pozostały na poziomie z roku 2015, podobnie jak stawki opłaty targowej. W zakresie stawki podatku rolnego oraz podatku leśnego przyjęto maksymalne stawki wynikające z Komunikatu Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego. Przyjęcie maksymalnych stawek powyższych podatków nie wymagało podjęcia uchwał w tym zakresie. Zmieniono również druki deklaracji i informacji podatkowych ze względu na konieczność dostosowania ich do nowych przepisów, które wchodzą w życie od 1 stycznia 2016r.
Samorządowy Ośrodek Kultury i Sportu w Janowie oraz Zespół Szkół w Złotym Potok zaprasza drużyny dziewcząt ze szkół gimnazjalnych na Powiatowy Turniej Piłki Siatkowej, który odbędzie się 3 grudnia 2015 r. w sali gimnastycznej w Złotym Potoku o godz. 9.00.
DO ZARZĄDU

SZKOLNEGO KOŁA LIGI OCHRONY PRZYRODY

W tajnym głosowaniu wybrano:

Przewodnicząca: Joanna Wilk
Zastępca przewodniczącej: Julia Cykowska
Sekretarze: Alicja Barczyk, Jakub Borowicz.
Sekcja konkursowa: Aleksandra Kapral, Oliwia Kot, Kinga Kozieł, Agnieszka Nocuń.
Sekcja medialna: Aleksandra Maciągowska, Sara Ucieklak, Kinga Sosnowska.
Sekcja organizacyjna: Jakub Liberda, Kuba Trojak.

 „Ziemia została Ci powierzona – zarządzaj nią mądrze”.
Opiekun : Mariola Turowska-Moskalik
16 listopada uczniowie klas VI pod opieką pań E. Alamy – Kot i M. Turowskiej-Moskalik uczestniczyli w zajęciach w mechaniczno - biologicznej oczyszczalni ścieków w Janowie. W ramach projektu "Otwarta firma" proces oczyszczania ścieków omówił Pan Bernard Drożdż.
20 listopada Samorząd Uczniowski naszej szkoły zorganizował apel z okazji Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka, który został wprowadzony do kalendarza przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej 7 XI 2014 r. na wniosek Rzecznika Praw Dziecka. Uroczyście odczytano Kodeks Praw Dziecka, a Jakub Borowicz, przewodniczący SU, odczytał list Rzecznika Praw Dziecka, pana Marka Michalaka, skierowanego z tej okazji do uczniów, rodziców i nauczycieli. Pan dyrektor Ryszard Sidorkiewicz zapewnił, że na terenie naszej placówki prawa dziecka były, są i będą respektowane i przypomniał, że to właśnie Samorząd Uczniowski jest pierwszym ogniwem kontroli ich przestrzegania.

ABC Młodego Ratownika

2015-11-23 17:17
Uczniowie naszej szkoły wygrali Darmowy Kurs Pierwszej Pomocy, w którym będą brali udział w lutym. Rekrutacja szkół odbywała się we wrześniu w ramach drugiej edycji projektu pt."ABC Młodego Ratownika" zorganizowanego przez Rzymskokatolicką Parafię NMP Różańcowej w Myszkowie - Mrzygłodzie i Funduszem Inicjatyw Obywatelskich przy Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej. Organizator wybrał 30 prac - plakatów z hasłem reklamującym "Pierwszą pomoc". Prezentujemy nagrodzony plakat wykonany przez naszych uczniów.

Bezpieczny Pieszy

2015-11-23 17:10

Uczennica naszej szkoły Martyna Borczyk kl.VI zdobyła
II miejsce
w powiatowym konkursie Plastycznym
pt. "Bezpieczny Pieszy"
zorganizowanym przez Komendę Miejską Policji w Częstochowie.

Gratulujemy dużego sukcesu!

13 listopada 2015r. uczennica Martyna Borczyk kl.VI zdobyła wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie fotograficznym
 "Mój przyjaciel zwierz" zorganizowanym
przez SOKiS w Janowie.
Brawo!!!

Śniadanie daje moc

2015-11-23 16:58
Dnia 6. 11. 2015 r. dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie kl. 1-3 wzięli udział w akcji „Śniadanie daje moc” . Celem akcji było propagowanie wiedzy o zdrowym żywieniu i podkreślaniu wartości śniadania jako najważniejszego posiłku uczniów w ciągu dnia. Przed akcją wychowawczynie poinformowały rodziców i dzieci o planach zorganizowania wspólnego śniadania. Następnie uczniowie pod kierunkiem nauczycieli wykonywali kanapki z przyniesionych produktów. Na środku sali stanął duży stół przykryty białym obrusem. Na wspólnym stole znalazły się talerzyki z kolorowymi kanapkami
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Janowie informuje, iż w dniu 30.11.2015 roku, w godzinach 9:00 – 11:00, w Urzędzie Gminy Janów, ul. Częstochowska 1, odbędą się warsztaty z zakresu zdrowego odżywiania i przeciwdziałania marnotrawstwu żywności. Wydarzenie to realizowane jest w ramach działań towarzyszących, będących częścią Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym, w Podprogramie 2015. Realizacja cyklicznych warsztatów – w trakcie trwania Podprogramu 2015 – jest warunkiem do kontynuacji i realizacji w/w Programu, dlatego też poszukujemy osób chętnych do udziału w zajęciach warsztatowych. Zainteresowanych prosimy o kontakt.
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Janowie, ul. Żarecka 1, informuje, że od dnia 26.11.2015 roku do 03.12.2015 roku, w godzinach: • poniedziałek, środa, czwartek, piątek – 8:00 – 14:00 • wtorek – 9:00 – 15:00 w tutejszym Ośrodku wydawana będzie żywność w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym, w Podprogramie 2015 – dla osób, które od 18.05.2015 r. do 19.06.2015 r., od 07.09.2015 r. do 18.09.2015 r. i od 07.09.2015 r. do 18.09.2015 r. złożyły w tutejszym ośrodku odpowiednie oświadczenie.

bip.jpgbip_zaloba.jpg

epuap.jpgepuap_zaloba.jpg

facebook.jpgfacebook_zaloba.jpg

Jurajskie_Zawody_Balonowe.jpg

wirtualny_spacer.jpg

dotacje_oze.png

dotacje_azbest.png

spoldzielnia_socjalna1.png

jsk_baner.jpg

zgj_logo.jpgzwiazek_gmin_zaloba.jpg

ppj.jpgppj_cz.jpg

rlgd.png

zespol_szkol.jpgzespol_szkol_zaloba.jpg

siedlec.jpgsiedlec_jesien.jpgsiedlec_lato.jpgsiedlec_wiosna.jpgsiedlec_zaloba.jpg

schronisko.jpgschronisko_zaloba.jpg

rewitalizacja.jpg

Dane kontaktowe:

Urząd Gminy w Janowie, ul. Częstochowska 1; 42-253 Janów, tel. 34 3278048, 34 3278501, 34 3278502, 34 3278503, fax. 34 3278081, e-mail: gmina@janow.pl,
Skrytka odbiorcza ePUAP: /ris4l98i9c/skrytka

Copyright (c) 2016 Urząd Gminy w Janowie. Wszelkie prawa zastrzeżone Strony internetowe TRUSTNET