A A A A Kontrast:
A++ A+ A Czcionka:
piątek 05.06.2020RSS

inwestycje_remonty_zima.jpginwestycje_remonty_wiosna.jpginwestycje_remonty_lato.jpginwestycje_remonty_jesien.jpginwestycje_remonty_zaloba.jpg

kalendarz_wydarzen_jesien.jpgkalendarz_wydarzen_lato.jpgkalendarz_wydarzen_wiosna.jpgkalendarz_wydarzen_zaloba.jpgkalendarz_wydarzen_zima.jpg

1wybory_jesien.jpg1wybory_lato.jpg1wybory_zal.jpg1wybory_zima.jpg47017.jpg

rozklad_jazdy.jpgrozklad_jazdy_jesien.jpgrozklad_jazdy_lato.jpgrozklad_jazdy_wiosna.jpgrozklad_jazdy_zaloba.jpg

dzialki.jpgdzialki_jesien.jpgdzialki_lato.jpgdzialki_wiosna.jpgdzialki_zaloba.jpg

zgk.pngzgk_zima.pngzgk_zalobna.pngzgk_lato.pngzgk_jesien.png

gops.pnggops_zima.pnggops_lato.pnggops_jesien.pnggops_zalobna.png

szkolnictwo_zima.pngszkolnictwo_zalobna.pngszkolnictwo_jesien.pngszkolnictwo_wiosna.pngszkolnictwo_lato.jpg

gospodarka_odpadami.jpggospodarka_odpadami_jesien.jpggospodarka_odpadami_lato.jpggospodarka_odpadami_wiosna.jpggospodarka_odpadami_zaloba.jpg

nie_uzaleznieniom.jpgnie_uzaleznieniom_jesien.jpgnie_uzaleznieniom_lato.jpgnie_uzaleznieniom_wiosna.jpgnie_uzaleznieniom_zaloba.jpg

osrodki_zdrowia.jpgosrodki_zdrowia_jesien.jpgosrodki_zdrowia_lato.jpgosrodki_zdrowia_wiosna.jpgosrodki_zdrowia_zaloba.jpg

fair_play.jpgfair_play_jesien.jpgfair_play_lato.jpgfair_play_wiosna.jpgfair_play_zaloba.jpg

biblioteka.jpgbiblioteka_jesien.jpgbiblioteka_lato.jpgbiblioteka_wiosna.jpgbiblioteka_zaloba.jpg

muzeum.jpgmuzeum_jesien.jpgmuzeum_lato.jpgmuzeum_wiosna.jpgmuzeum_zaloba.jpg

sokis_zima.pngsokis_zalobna.pngsokis_wiosna.pngsokis_lato.pngsokis_jesien.png

rzut_podkowa.jpgrzut_podkowa_jesien.jpgrzut_podkowa_lato.jpgrzut_podkowa_wiosna.jpgrzut_podkowa_zaloba.jpg

jp_zaloba.jpgjp_jesien.jpgjp_lato1.jpgjp_wiosna1.jpgjp_zima1.jpg

Herody 2016

2016-02-09 13:55
W tym roku, już po raz kolejny Zespół Obrzędowy KOŁACZ im. Stanisława Czesnego uczestniczył w Festiwalu i Konkursie Widowisk Kolędniczych im. Jana Dormana pn. „Herody”. Festiwal organizowano osiemnasty raz, a nasi młodzi artyści biorą w nim udział regularnie. Liczna szesnastoosobowa grupa dzieci i młodzieży wystąpiła z widowiskiem pt. „Kolędziołka z Herodami” napisanym przez Stanisława Czesnego, założyciela zespołu. Inscenizację wyreżyserowała Pani Bożena Krzystanek, która jest opiekunem Zespołu. Wykonawcom życzymy wytrwałości i samych sukcesów.
W związku z uruchamianiem spółdzielni socjalnej na terenie gminy Janów informuję, iż w dniu 12-02-2016 r. odbędzie się rekrutacja na członków spółdzielni. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy w godz. 14.00 do Urzędu Gminy Janów do sali konferencyjnej.

Ferie z SOKiS

2016-02-05 09:56
Wójt Gminy Janów zawiadamia o wyłożeniu do publicznego wglądu projektu Planu Gospodarki Niskoemisyjnej dla Gminy Janów. Dokument wyłożony jest do wglądu w siedzibie Urzędu Gminy Janów w pok. 16, można go także pobrać w formie elektronicznej (załącznik do obwieszczenia). Wnioski, zastrzeżenia i uwagi do projektu należy składać w okresie 14 dni od daty ukazania się niniejszego obwieszczenia, w formie pisemnej do Urzędu Gminy, 42-253 Janów, ul. Częstochowska 1, lub za pomocą komunikacji elektronicznej bez konieczności opatrywania ich bezpiecznym podpisem elektronicznym (e-mail: - gmina@janow.pl).

Wizyta grupy cyrkowej

2016-02-04 08:27
25 stycznia 2016r. nasi uczniowie mieli możliwość poznać magię i ciekawe sztuczki w wykonaniu grupy cyrkowej. Obserwowali pokazy gimnastyczne , żonglerskie, taniec z psem i wężem, klauna oraz sztukę iluzji.
Szanowni Rolnicy, przypominamy, że każdy rolnik, który chce skorzystać z możliwości odzyskania części pieniędzy wydanych na olej napędowy używany do produkcji rolnej, może złożyć wniosek o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej w terminie do 29 lutego 2016 r. Wnioski wraz z fakturami (lub ich kopiami) stanowiącymi dowód zakupu oleju napędowego w okresie od 1 sierpnia 2015 r. do 31 stycznia 2016 r. należy złożyć w Urzędzie Gminy Janów

pgn

2016-02-03 07:53
01 lutego 2016r. podsumowaliśmy wyniki pracy w pierwszym semestrze roku szkolnego 2015/2016. Gratulujemy najlepszym. Wszystkim uczniom życzymy sukcesów w drugim semestrze.
Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w eliminacjach VI Ogólnopolskiego Konkursu Ekologicznego dla Szkół Podstawowych "EKO". Do drugiego etapu zakwalifikowali się z najlepszym wynikiem Agnieszka Nocuń, z drugim wynikiem Emilia Cykowska i z trzecim wynikiem w szkole Jakub Borowicz. Gratulujemy i zachęcamy do dalszej pracy. Opiekun Mariola Turowska-Moskalik
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Janowie, jako Partner Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Częstochowie oraz Ośrodków Pomocy Społecznej z terenu powiatu częstochowskiego, prowadzi nabór uczestników do realizowanego w latach 2016-2017 Projektu Partnerskiego „Drużyna Powiatu” Projekt współfinansowany jest przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.
 

Zaproszenie na wywiadówkę

2016-01-29 20:25
Szanowni Rodzice!

Zapraszamy na wywiadówkę, która odbędzie się w dniu 02.02.2016 r. (wtorek). Godziny spotkań dla poszczególnych klas przedstawiają się następująco:
- godz. 16.30 - kl. IV;
- godz. 17.00 - kl. II, III i VI;
- godz. 17.30 - kl. I i V.
Zapraszamy!

Dzień Babci i Dziadka to jedna z ważniejszych dat.
Damy Wam tyle całusów, ile macie lat.
Złożymy tyle życzeń ile płatków kwiaty mają,
By zapewnić ze szczerością, że wnuczęta Was kochają.

Pora na pomidora

2016-01-29 19:42
3 listopada 2016 r. przedszkolaki uczestniczyły w projekcie edukacyjnym "Pora na pomidora" - w szkole i przedszkolu. Z tej okazji przeprowadzono w przedszkolu zajęcia otwarte z udziałem rodziców. Wspólnie przygotowano pyszne kanapki, na których pojawiły się elementy dekoracyjne: motylek, kwiatek, biedroneczki. Do picia przygotowano sok pomidorowy. Dzieci z wielkim apetytem spożywały tak przygotowany posiłek. Pamiętały o higienie i estetycznym wyglądzie podczas przygotowywania kanapek.

XVI Sesja Rady Gminy Janów

2016-01-28 13:44
27 stycznia 2016 r. odbyła się XVI Sesja Rady Gminy Janów, której głównym przedmiotem obrad było uchwalenie budżet gminy Janów na 2016 r. Zgodnie z podjętą uchwałą dochody gminy planowane są na kwotę 17 369 637,12 zł, zaś wydatki planowane są na kwotę 17 029 584,68 zł. Na zadania inwestycyjne gmina chce wydać kwotę 1 925 385,07. Priorytetem będą przedszkola i oddziały przedszkolne. W tym zakresie gmina planuję rozpocząć budowę przedszkola w Złotym Potoku, jak również chce przebudować i dostosować do nowych wymogów związanych z ochroną przeciwpożarową pomieszczenia przedszkole w Szkole Podstawowej w Janowie, Lusławicach i w Gimnazjum w Piasku. Po uchwaleni budżetu radni przyjęli wieloletnią prognozę finansową oraz wyrazili zgodę na kontynuowanie członkostwa Gminy Janów w stowarzyszeniu Rybacka Lokalna Grupa Działania „Jurajska Ryba”

Choinka nadziei

2016-01-26 10:39
Dyrekcja i członkowie Szkolnego Koła Ligi Ochrony Przyrody z opiekunem Mariolą Turowską-Moskalik ze Szkoły Podstawowej w Janowie składają serdeczne podziękowanie Uczniom i Rodzicom za pomoc w zorganizowaniu symbolicznych "Choinek nadziei" dla mieszkańców domu Betel w Janowie.
W sobotę, 16 stycznia 2016 roku w Janowie świętowaliśmy jubileusz 10-lecia działalności Samorządowego Ośrodka Kultury i Sportu, jako gminnej instytucji kultury posiadającej osobowość prawną (od 1 stycznia 2006) Wśród zaproszonych gości obecny był Jan Miarzyński – członek Zarządu Powiatu, Joanna Haładyn – Przewodnicząca Komisji ETZ Powiatu Częstochowskiego, Joanna Ścigaj – Wójt Gminy Janów, Stefan Zatoński – Przewodniczący Rady Gminy Janów oraz radni. Zaproszeni zostali wszyscy, z którymi SOKiS współpracował w ciągu minionej dekady.
W dniu 6 listopada 2015 r. po raz kolejny braliśmy udział w ogólnopolskiej akcji Dzień Śniadanie Daje Moc. Uczniowie klas I – III wspólnie z rodzicami przygotowali smaczne i zdrowe śniadanie. Wychowawczynie przypomniały swoim wychowankom, że śniadanie to najważniejszy posiłek dnia, dzięki któremu lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. Pyszne, zdrowe, pełne warzyw i kolorowe kanapki dzieci ułożyły   na pięknie nakrytym stole i zgodnie stwierdziły, że ich zawartość zgadza się z piramidą zdrowego żywienia. Wspólna konsumpcja przyniosła dzieciom dużo radości i przyjemności. Mamy nadzieję, że idea zdrowego żywienia zostanie rozpropagowana w rodzinnych domach naszych wychowanków.
Poszukujemy psa ze zdjęcia. Widziany był w maju ubiegłego roku na rynku w Janowie. Pies został porwany z posesji w miejscowości Zalesice cztery lata temu i wywieziony w nieznanym kierunku. Na psa czeka właściciel, który bardzo marttwi się jego losem. Wszystkie osoby, które wiedzą coś o psie proszone są o kontakt pod numerem telefonu 606 371 680.
24 stycznia zawodnicy RTB Tracker Podkowa Janów w Jaroszowie wystartowali w pierwszych zawodach w 2016 roku. W zimowej scenerii nasi zawodnicy rywalizowali na 5km. dystansie w dwóch konkurencjach. Zawody w Nordic Walking w kategorii open wygrali: Ola Radosz wśród kobiet i Łukasz Dors wśród mężczyzn. Odpowiednio drugie miejsca zajęli Julia Gałązka i Wiktor Wójcik. W drugiej konkurencji w biegu na 5 km. trzecie miejsce zajęła Angelika Pietrzyk, a na czwartej pozycji występ zakończył Rafał kozik. Noworoczny debiut pod nową nazwą i z nowym sponsorem był wyjątkowo pomyślny.
Uczniowie klas II otrzymali od swoich rodziców wspaniały mikołajkowy prezent. Odwiedzili Centrum Zabaw Magiczna Kraina w Częstochowie. Zabawa była wspaniała. Dzieci miały nie tylko wielką frajdę, ale również nietypową lekcję wychowania fizycznego. Wspinały się po lianach, kąpały w basenie z kulkami, bawiły się w dmuchanych zamkach, zjeżdżały na zjeżdżalniach. Podczas trzygodzinnego pobytu dzieci miały możliwość zorganizowanych zabaw muzyczno- ruchowych oraz konkursów prowadzonych przez Śnieżynkę. W trakcie pobytu wzmocniły się pyszniutką pizzą oraz gasiły pragnienie sokami. Opiekę nad dziećmi sprawowały panie: K. Borowicz, T.Marszałek, M Szlesińska-Wąchała oraz M.Stęmplowska. Prezent mikołajkowy był strzałem w dziesiątkę.
Szkoła Podstawowa z Janowa - jak co roku wspierała swoimi działaniami Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Prowadziliśmy kawiarenkę, a zuchy z gromady Pluszowe Niedźwiadki uświetniały imprezę śpiewem. I już 14 raz wysłaliśmy światełko do nieba. Niech Ci, którzy nas potrzebują, czują, że jesteśmy.
Wojewoda Śląski, Śląski Kurator Oświaty, Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach i Śląski Państwowy Inspektor Sanitarny ogłaszają konkurs plastyczny pn. „Sznupek radzi, jak zimą bezpiecznie się bawić”. Konkurs organizowany jest w ramach akcji pn. „Bezpieczne ferie 2016” w województwie śląskim.
Praca konkursowa powinna być wykonana w formacie A3 do 12 lutego 2016 roku.
Szczegóły konkursu na tablicy ogłoszeń w szkole.
Zapraszamy wszystkich uczniów klas IV - VI do udziału w ww. konkursie.

XV Sesja Rady Gminy Janów

2016-01-20 21:19
W pierwszej podjętej uchwale radni określili kryteria brane od uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym do publicznych szkół podstawowych i gimnazjum prowadzonych przez Gminę Janów oraz wskazali dokumenty niezbędne do potwierdzenia tych kryteriów. W kolejnych dwóch uchwałach radni ustalili sieć oraz granice obwodów publicznych szkół podstawowych i gimnazjum oraz publicznych przedszkoli i oddziałów przedszkolnych. Ostatnia podjęta uchwała dotyczyła określenia kryteriów drugiego etapu postępowania rekrutacyjnego do publicznych przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Janów.
Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Oddział Regionalny w Częstochowie zaprasza wszystkich rolników do udziału w XIV edycji Ogólnokrajowego Konkursu Bezpieczne Gospodarstwo Rolne organizowanego wspólnie z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Państwową Inspekcją Pracy oraz innymi instytucjami. Celem konkursu jest promocja zasad ochrony zdrowia i życia w gospodarstwach rolnych.Warunkiem uczestnictwa jest zgłoszenie gospodarstwa rolnego w Oddziale Regionalnym KRUS w Częstochowie ul. Korczaka 5, tel. (34) 365 32 92 lub w Placówkach Terenowych KRUS w terminie do 31 marca 2016 r.
W dniu 10 stycznia Sztab WOŚP działający przy SOKiS w Janowie, szkoły z terenu Gminy Janów oraz Sołectwa z Janowa i Poniku włączyły się w działania na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na terenie naszej gminy kwestowało 31 wolontariuszy dla WOŚP, na „zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz zapewnienia godnej opieki medycznej seniorów”. Zorganizowaliśmy imprezę w sali „JURA PARK”w Janowie, dzięki uprzejmości i pomocy Pana Marcina Kozaka.
Na podstawie art. 20 ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990 roku o samorządzie gminnym (t.j. Dz. U. z 2015 r. poz. 1515 z późn. zm.) zwołuję XVI Sesję Rady Gminy Janów w dniu 27 stycznia 2016 r. (środa) o godz. 15.30 w sali nr 4 Urzędu Gminy w Janowie.
3 lutego 2016r. (środa) odbędzie się bal karnawałowy, na który zapraszamy wszystkie dzieci wraz z rodzinami.

Rozpoczęcie zabawy o 16.00. Bal poprowadzi wodzirej.

Chętnych prosimy o przybycie w kostiumach karnawałowych.

Zapraszamy!
Szanowni Państwo, 3 kwietnia 2016 r. odbędą się w Janowie wybory uzupełniające do Rady Gminy. Głosowanie przeprowadzone zostanie w okręgu nr 11w obwodzie nr 6, obejmującym teren w granicach następujących ulic: Częstochowska, Jurajska, Kościelna, Krótka, Kuźle, Lelowska, Leśna, Makowa, Mickiewicza, Nadrzeczna, Ogrodowa, Polna, Przyrowska, Wesoła, Zielona, Żarecka
Wykonując obowiązki wynikające z ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 roku o ochronie zwierząt Gmina Janów informuje, że zawarła umowę z lekarzami weterynarii - Panem Bartłomiejem Kucią (34 327-80-24; 663-769-415; 512-619-679), zam. 42-253 Janów, ul. Żurawska 32a, oraz Panem Arturem Grabowskim ( 34/314-80-26; 502-331-405), zam. 42-310 Żarki, ul. Mostowa 1, na sterylizację psów i kotów. Płatność za usługi ponosi mieszkaniec Gminy oraz Gmina po 50% wartości usługi.
Szanowni Państwo, zwracamy się z prośbą o wzięcie udziału w badaniu naukowym realizowanym na zlecenie Politechniki Częstochowskiej. Projekt dotyczy związku mieszkańców regionu z Częstochową. W badaniu może wziąć udział każda pełnoletnia osoba zamieszkująca jeden z powiatów: częstochowski, kłobucki, wieluński, pajęczański, radomszczański, lubliniecki, myszkowski lub zawierciański.  Ankieta jest anonimowa, zawiera tylko 7 pytań plus krótką metryczkę. Zebrane w ten sposób dane posłużą celom naukowym i będą prezentowane jedynie w formie zbiorczych zestawień statystycznych. Proszę pamiętać, że nie ma złych lub dobrych odpowiedzi, ważne by wybierali Państwo te prawdziwe dla siebie. Państwa opinia jest dla nas bardzo ważna.

Jasełka

2016-01-11 20:11
W dniu 22 grudnia 2015 roku w naszej szkole odbyły się uroczystości z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Tradycyjnie odbyły się również wigilie klasowe. Uczniowie kl. V b przedstawili „Przygotowanie do świąt”, które jest wyjątkowe w każdej rodzinie. Czytany fragment Ewangelii Św. Łukasza przybliżył nam wydarzenia narodzin Pana Jezusa. Natomiast uczniowie klasy VI b śpiewem kolęd wprowadzili nas w nastrój świąteczny.
W poniedziałek 14 stycznia zuchy z gromady „Pluszowe Niedźwiadki” dotarły z BŚP do Parafii P.W Niepokalanego Poczęcia NMP w Janowie. We wtorek udały się do Urzędu Gminy w Janowie, przekazując Betlejemski płomień na ręce Pani Wójt Joanny Ścigaj oraz pani sekretarz Moniki Gałązki. Odwiedziliśmy również Samorządowy Ośrodek Kultury i Sportu w Janowie i Bibliotekę Gminną. Świąteczne życzenia wraz z BŚP złożyliśmy również panu dyrektorowi Ryszardowi Sidorkiewiczowi.
W niedzielę 13 grudnia już po raz 25 zapłonęło w Częstochowie Betlejemskie Światło Pokoju. Harcerze z wielu miast w Polsce przybyli do Jasnogórskiego Sanktuarium, aby wspólnie świętować przekazanie płomienia prosto z Betlejem i zabrać go do swoich domów rodzinnych na nadchodzące święta. Były tam również zuchy z 36 GZ „Pluszowe Niedźwiadki”. Wspólnie obejrzeliśmy spektakl zatytułowany "Zauważ człowieka”, przygotowany przez harcerzy, który wprowadził wszystkich w temat przewodni tegorocznego spotkania. „Pluszowe Niedźwiadki” zachęciły do wspólnego kolędowania, wprawiając zebranych gości w ciepły i świąteczny nastrój. Podziwialiśmy prace Wielkiego Konkursu Świątecznego- „Cuda z papieru”, w którym zdobyliśmy II miejsce w kategorii „Gwiazda”. W Kaplicy Cudownego Obrazu, uczestniczyliśmy we Mszy Świętej, której przewodniczył abp senior Stanisław Nowak, który powiedział do harcerzy i zuchów: „Wszystko się zaczęło w Betlejem, i dlatego wy przynosząc światło z Betlejem, przynosicie nam Jezusa, tego z krzyża i tego, który zmartwychwstał, który jest całą naszą nadzieją, i na którego my czekamy”. Po mszy świętej odebraliśmy płomień z Betlejem i przywieźliśmy do naszej gminy, naszych przyjaciół i naszych rodzin.
Uczniowie klas IV pod opieką M Turowskiej Moskalik uczestniczyli w wykładzie połączonym z prezentacją na temat zdrowego odżywiania się. W czasie warsztatów ćwiczyli jak można przygotować zdrowy posiłek i wdrażali zasady savoir vivre przy stole. Już wiemy, że zdrowo się odżywiać to spożywać pięć posiłków dziennie, a z nimi pięć porcji warzyw lub owoców. Należy pamiętać o właściwej ilości wody, nie mniej niż 1,5 litra. Posiłek winien być kolorowy, estetycznie podany, a jego spożycie powinno przebiegać w miłej atmosferze. Bawili się układając sztućce. Dla właściwego utrwalenia tematu uczniowie otrzymali książeczki o zdrowym odżywianiu się.

Mikołajki

2016-01-11 19:42
Zwyczaj obdarowywania się prezentami ma swoje początki już w średniowieczu. 6 grudnia to jeden z przyjemniejszych dni w roku, ponieważ to dzień, w którym możemy obdzielić upominkami naszych najbliższych. I dlatego - jak co roku- 5 grudnia do Galerii po Schodkach przybył Święty Mikołaj wraz z pomocnikami, którymi byli uczniowie Szkoły Podstawowej w Janowie - 36 Gromada Zuchowa "Pluszowe Niedźwiadki", Miłośnicy Przyrody i klasa IV b z opiekunami p. J. Brzeszczak, p.D. Gal i P. M. Turowską Moskalik. Uczniowie przywitali Świętego Mikołaja piosenką i wierszem, pomagali przy rozdawaniu prezentów, a na koniec pięknie podziękowali i pożegnali dostojnego gościa . Do zobaczenia za rok.

Profilaktyka na wesoło

2016-01-11 19:35
Czwartego grudnia nasi najmłodsi uczniowie mieli możliwość obejrzenia spektaklu profilaktycznego pt. „Z miłości do serduszka”, zaprezentowanego im przez aktorów krakowskiego teatru Kurtyna. Spektakl ten był zabawną lekcją prawdziwej wiedzy o zdrowiu i dobrej kondycji fizyczno - psychicznej człowieka. Widzowie poznali tajniki zachowania diety, wpływu zajęć ruchowo - sportowych na stan zdrowia, niepożądanych skutków wszelkich szkodliwych dla człowieka uzależnień. Otrzymali również wiele praktycznych wskazówek o korzystaniu z mediów elektronicznych, o pozytywach płynących z systematyczności nauki i pracy. Całość przekazu przybrała atrakcyjną, pełną muzyki, ruchu, barwnych kostiumów formę, co potęgowało zainteresowanie młodych widzów oraz zachęcało ich do czynnego udziału w dialogu z aktorami.
W dniu 04 grudnia 2015 r uczniowie klas 4-6 wszystkich szkół podstawowych z terenu Gminy Janów mieli możliwość uczestniczenia w profilaktycznym przedstawieniu teatralnym pt. „Niemy Krzyk”. Aktorzy krakowskiego teatru Kurtyna w sposób ciekawy, a zarazem bardzo dynamiczny zaprezentowali widzom kontrastujące ze sobą historie dwóch uczniów- Jacka, chłopca pochodzącego z ubogiej, ale pełnej ciepła i miłości rodziny, oraz Marzenki- dziewczynki pochodzącej z tzw. „dobrego domu” , rodziny majętnej, ale pozbawionej uczuć i dotkniętej przemocą domową.
Na podstawie art. 20 ust. 3 ustawy z dnia 8 marca 1990 roku o samorządzie gminnym (t.j. Dz. U. z 2015r. poz. 1515 z późn. zm.) zwołuję, na wniosek Wójta Gminy Janów, XV Nadzwyczajną Sesję Rady Gminy Janów w dniu 13 stycznia 2016r. (środa) o godz. 15.30 w sali nr 4 Urzędu Gminy w Janowie.
Ratownicy OM WOPR Katowice dokonali w ostatnim czasie inspekcji akwenów wodnych. Aktualnie świeżo zalodzone akweny na terenie naszego regionu charakteryzują się grubszą pokrywą lodową przy brzegu oraz zdecydowanie cieńszym lodem w głębi akwenu. Różnice dochodzą nawet do kilku centymetrów! Obecnie, w większości wypadków pokrywa lodowa jest zbyt cienka i zdradliwa do wchodzenia na nią, uprawiania sportów czy wędkarstwa! Gorąco apelujemy od powstrzymania się od wchodzenia na lód! Prognozy synoptyczne oscylujące wśród temperatur zerowych lub dodatnich tylko pogorszą warunki w najbliższych dniach i godzinach. Jeżeli nawet przy próbie wejścia warstwa lodu (obecnie zdecydowanie zbyt cienka do wchodzenia na nią!) wytrzyma przy brzegu, to dalej lód na pewno się zarwie! Apel szczególnie skierowany jest do amatorów wędkarstwa, których sporą liczbę zaobserwowaliśmy nad akwenami podczas naszej inspekcji.

XIV Sesja Rady Gminy Janów

2016-01-05 10:19
29 grudnia odbyła się XIV Sesja Rady Gminy Janów. Pierwsze podjęte uchwały dotyczyły określenia wysokości stawek opłaty targowej, ustanowienia zwolnień od podatków i opłat lokalnych. Następnie radni przyjęli pakiet uchwał porządkujący budżet gminy na 2015 r. oraz wyrazili zgodę na obciążenie służebnością przesyłu energii elektrycznej na rzecz Tauron Dystrybucja S.A. Kraków. W kolejnej podjętej uchwale radni ustanowili pomnik przyrody o nazwie „Graniczki”. Jest nim Dąb szypułkowy o obwodzie pnia 376 cm rosnący w obrębie geodezyjnym Bystrzanowice. Radni wyrazili zgodę na utworzenie młodzieżowej rady gminy oraz nadali jej statut. W przedostatniej podjętej uchwale radni rozpatrzyli uwagi do projektu planu zagospodarowania przestrzennego terenu zlokalizowanego przy ulicy Żurawskiej – Zaborce II, a w ostatniej podjętej uchwale zaktualizowano wykaz przystanków komunikacyjnych.
Z dniem 1 stycznia 2016 r. w ramach systemu darmowej pomocy prawnej w Gminie Janów rozpocznie działalność "Punkt nieodpłatnej pomocy prawnej". Funkcjonował będzie w każdy piątek w godz. od 10.00 do 14.00 w Urzędzie Gminy Janów przy ul. Częstochowskiej 1. W dni ustawowo wolne od pracy punkt będzie nieczynny. Zatem pierwszym dniem, w którym udzielane będą darmowe porady prawne jest piątek 8 stycznia 2016 r. w godz. 10.00 do 14.00.
We wtorek 22 grudnia 2015 r. w naszej szkole odbyła się wyjątkowa uroczystość – Wigilia szkolna. O godzinie 8.30 na sali gimnastycznej zostały przedstawione w ciekawej formie jasełka połączone ze wspólnym kolędowaniem. Występy i życzenia przybliżyły nam charakter zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, które uświetnili swoją obecnością rodzice i zaproszeni goście. Po części artystycznej nasi uczniowie mogli w salach lekcyjnych wraz z wychowawcami przełamać się opłatkiem i życzyć sobie Wesołych Świąt oraz Szczęśliwego Nowego Roku.

Życzenia świąteczne

2015-12-22 10:13

Informacja

2015-12-22 10:05
Urząd Gminy Janów informuje, że dzień 24 grudnia 2015 roku jest dniem wolnym od pracy, w zamian za święto przypadające w sobotę, tj. w dniu 26 grudnia 2015 r. (Zarządzenie Nr 213/2015 Wójta Gminy Janów z dnia 3 grudnia 2015 r. w sprawie ustalenia dla pracowników Urzędu Gminy Janów dnia wolnego od pracy przysługującego w zamian za święto przypadające w sobotę). Również Samorządowy Ośrodek Kultury i Sportu w Janowie, Zespół Obsługi Placówek Oświatowych w Janowie oraz Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Janowie w dniu 24 grudnia będą nieczynne. Za powstałe utrudnienia przepraszamy.
Na podstawie art. 20 ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990 roku o samorządzie gminnym (t.j. Dz. U. z 2015 r. poz. 1515 z późn. zm.) zwołuję XIV Sesję Rady Gminy Janów w dniu 29 grudnia 2015 r. (wtorek) o godz. 15.30 w sali nr 4 Urzędu Gminy w Janowie.

bip.jpgbip_zaloba.jpg

epuap.jpgepuap_zaloba.jpg

facebook.jpgfacebook_zaloba.jpg

Jurajskie_Zawody_Balonowe.jpg

wirtualny_spacer.jpg

dotacje_oze.png

dotacje_azbest.png

spoldzielnia_socjalna1.png

jsk_baner.jpg

zgj_logo.jpgzwiazek_gmin_zaloba.jpg

ppj.jpgppj_cz.jpg

rlgd.png

zespol_szkol.jpgzespol_szkol_zaloba.jpg

siedlec.jpgsiedlec_jesien.jpgsiedlec_lato.jpgsiedlec_wiosna.jpgsiedlec_zaloba.jpg

schronisko.jpgschronisko_zaloba.jpg

rewitalizacja.jpg

Dane kontaktowe:

Urząd Gminy w Janowie, ul. Częstochowska 1; 42-253 Janów, tel. 34 3278048, 34 3278501, 34 3278502, 34 3278503, fax. 34 3278081, e-mail: gmina@janow.pl,
Skrytka odbiorcza ePUAP: /ris4l98i9c/skrytka

Copyright (c) 2016 Urząd Gminy w Janowie. Wszelkie prawa zastrzeżone Strony internetowe TRUSTNET